انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  (دفعات بازدید: 45568 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
مشکل:
بعد از ارسال پست کاربر به انجمن مربوطه منتقل میشه

راه حل:
بعد از ارسال پست همون تاپیکی که توش پست زده شده باز بشه تا کاربر بتونه پست خودش رو ببینه و اگه احیانا اشتباهی داشت تصحیح بشه
تنظیمات حساب کاربری -> تنظیمات عمومی انجمن ها -> پس از ارسال موضوع جدید ، مرا به موضوع منتقل کن. رو تیک بزن

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
۱. ما امکان اینکه به همه پیشنهاداتی که تو انجمن انتقادات و پیشنهادات طرح میشه عمل کنیم رو نداریم! به دلایل مختلف مثل ۱. بعضی از این پیشنهادات مورد مخالفت سایر کاربران هستند. ۲. امکان فنی برای انجامش نداریم. ۳. نیروی داوطلب برای انجامش نداریم. ۴. بحث اینقدر به حاشیه رفته که حتی خود ایجاد کننده بحث هم نمیتونه ازش نتیجه‌گیری کنه. ۵. تیم ناظران یا راهبران این کار رو به صلاح نمیدونن
1. مخالفت سه یا ۴ یا حتی ۱۰ کاربر ملاک تصمیم گیری نمی تونه باشه! چه بسا ۱۰۰ نفر دیگه هم دیده باشند و با موضوع پیشنهاد شده موافق باشند و پست اسپمی به اسم «موافقم»‌نگذاشته باشند و حتی کاربران موافق و مخالفی که تاپیک رو ندیده باشند. به نظرهای مخالف هم در صورتی می تونید استناد کنید که مستدل بوده باشند و پاسخ قانع کننده ای به نظر مخالف داده نشده باشه.
ثانیا، بالاخره شما مدیرید، ناظرید، استخون خورد کرده اید، باید نظر شخصی خودتون رو داشته باشید، اگر روزی ۱۰۰۰۰۰ تا پیشنهاد هم ارسال بشه تیم مدیریت باید آمادگی داشته باشه که نظر خودش رو در کنار سایر نظرهای کاربران اعلام (نه اعمال مثل قضیه امتیاز) کنه.
در چند تا از تاپیک های انتقاد-پیشنهاد تیم مدیریت نظرش رو اعلام کرده؟ در هیچ کدوم از تاپیک های این چند وقته!
2. −
3. −
4. آیا انحراف بحث دلیل نادیده گرفتن پیشنهاد یا انتقاد مطرح شده است؟ مدیریت و تیم ناظر که باید بتونه نتیجه گیری کنه؟!
5. این صلاح ندونستن رو چرا به سمع جمع نمی رسونید و پیشنهاد دهنده رو «یک لنگه پا» نگه می دارید؟

به نظرم خوبه که از این به بعد یکی از ناظران در صورتی که پیشنهاد و راه‌حلی خوب و جامع و بدون حاشیه به نتیجه رسیده باشه رو با پاسخی مناسب (چه مثبت چه منفی با ذکر دلیل) قفل کنه و کار ادامه پیدا کنه.
در صورتی که پیشنهاد و راه‌حلی خوب و جامع و بدون حاشیه به نتیجه رسیده باشه چه نیازیه که ناظر تاپیک رو قفل کنه یا نکنه :‌|
من که منظورتون رو متوجه نشدم ::)

ضمنا به زودی صفحه‌ای رو آماده خواهیم کرد تا شما راحت‌تر بتونید با ناظران و مدیران تماس داشته باشید و یا اینکه آدرس ایمیل این افراد در اختیار شما قرار خواهد گرفت. البته مواردی هم بوده که مشکلشون رو از طریق ارسال پیغام خصوصی برای مدیران مطرح کردن و پاسخ هم گرفتن.
حداقل یکی از پیشنهادها رو قبول کردید، جای امیدواری داره!
(از طریق پیغام خصوصی بدترین شکل ممکنه! امیدوارم این کار به یک روال تبدیل نشه!)
ببینید بقیه چه کار می کنند: http://askubuntu.com/contact/closed
http://meta.askubuntu.com/questions/tagged/closed-questions
۵. کلیه محتوایات تولید شده در انجمنها و ویکی دارای مجوز CC-BY-SA هستند مگر اینکه کسی که محتوی رو تولید کرده اون‌رو با مجوز دیگری منتشر کنه!
یک جایی از انجمن این رو بنویسید! توی قوانین یا پایین انجمن.

۶. اضافه شدن انجمنهای جدید یا با پیشنهاد کاربران و یا ناظران صورت می‌گیرد. معمولا درصورتیکه حس شود در مواردی پستهای یک موضوع خاص (ممکن است یک توزیع لینوکس باشد) زیاده از حد شده و کاربران برای ارسال سوالات دچار مشکل می‌شوند، امکان اضافه شدن زیر انجمنها همواره وجود دارد.
قبلا هم گفتم وجود دسته های توزیع های دیگه برای این انجمن و کاربران مفید نیست! در غیر این صورت من رو توجیه کنید که چرا آریوس دسته داره ولی ج--- دسته نداره؟ راه اجتناب از مشکلات، خالص کردن انجمن برای کاربران اوبونتو است! از دنیا یاد بگیرید. در askubuntu سوال فدورا پرسیده میشه؟ در کانال IRC دبیان سوالی درباره اوبونتو پرسیده میشه؟ در ask fedora سوالی درباره اوبونتو پرسیده می شه؟ در فروم اوپن سوسه، سوال درباره اوبونتو کسی می پرسه؟

۷. امکان اضافه نمودن دکمه تشکر در حال حاضر وجود ندارد. تنها چیزی که می‌توان از آن استفاده نمود گزینه کارما است که با نظرسنجی و جمع‌بندی دانیال بهزادی عزیز غیرفعال شد!
اما نظر کاربران اعمال نشد!

۹. انجمنهای فارسی اوبونتو تحت هیچ شرایطی بسته نخواهند شد و همواره برای استفاده کاربران علاقه‌مند، بالا خواهند بود.
آره خوبه که این رو تاکید کردید. چون یک بحثی شده بود که IRC می تونه جایگزین بشه فقط به یک نکته درباره اشکال پایه ای این ایده اشاره کنم: دانش پایین؛ ‌irc زمانی جوابگویه که جامعه پویا و با دانش باشه، در irc دیگه وقت نیست بریم به جای دیگران سرچ کنیم و جواب سوالهاشون رو پیدا کنیم! کاربر متخصص در خیلی از زمینه ها کم داریم! در مورد شبکه تنها یک کارشناس خبره داریم که ایشون هم طبیعتا تمام وقت در انجمن نیست (و در IRC هم نمی تونه تمام وقت حاضر باشه) و در خیلی زمینه های دیگه اصلا متخصص نداریم!

۱۰. تهیه سیستم پرسش و پاسخ جدید Ask نیاز به همکاری کاربران علاقه‌مند دارد. کار روی توسعه این نوع سیستمهای پرسش/پاسخ پس از مراسم انتشار اوبونتو ۱۳.۰۴ در پی پیشنهاد برخی کاربران شروع شد ولی متاسفانه به نتیجه‌ای نرسید.
اگر exchange inc امکاناتش رو در اختیارتون می ذاره (همونطور که سرویس askUbuntu رو میزبانی می کنه)، این ask فارسی می تونه تحولی بزرگ در جامعه باشه، وگرنه اگر قراره یکی از این اسکریپت های رایگان آزاد رو بردارید و فارسی کنید، بعد یک کاربری بگه چرا تشکر نداره، یکی بگه چرا load پایینه، چرا امکان جستجوش ضعیفه، چرا پسورد hash نشده، چرا A نداره، چرا B نداره وووو، ASK نداشته باشیم اعصابمون آروم تره!
۱۱. از نظر ما بهترین روش حل مشکل پراکندگی استفاده از ویکی است.
مشکل پراکندگی چی هست که راه حلش ویکی باشه؟

۱۳. امکان تبدیل این انجمن به یک انجمن جامع لینوکسی وجود ندارد ولی می‌شود برای سایر توزیعهای لینوکس زیرانجمن داشته باشیم.
ای وایِ من، ای وایِ من!
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,61232.0.html

۲. ما یک سری قوانین داریم برای ناظران و یک سری قوانین داریم برای کاربران. نهایت سعی خودمون رو کردیم که هیچ ناظری به تنهایی نتونه کاربری رو منع کنه (البته میتونه هشدار بفرسته)، یا پستی رو حذف و قفل کنه! مگر اینکه اون پست اسپم یا تبلیغاتی باشه!
پس یک دستورالعمل تهیه کنید! به متن شیکی که پایین این تاپیک گذاشته نگاه کنید:‌ http://askubuntu.com/questions/318601/are-you-all-sleeping-at-conical-wtf
به پیشنهادات هم گوش نمی دید: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,60722.msg533537.html#msg533537

شاد و سلامت باشید :)
و همین طور شما :) به امید پربار(تر) شدن روز به روز انجمن.
« آخرین ویرایش: 20 تیر 1392، 12:12 ق‌ظ توسط کیان »

آفلاین aperta

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
خوب من یه انتقاد کوچولو داردم:
حذف پست ها؟
[به نظرت پیشنهادم رو هم بدم!!]
.
دو عدم پاسخ گویی بعضی از دوستان ناظر؟
[به نظرت پیشنهادم رو بدم؟]
.
لینک:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,69912.0.html

آفلاین aperta

• Newbie
  • *
خوب یه انتقاد جدیدتر و آپدیت تر:
.
وقتی یه پست جدید رو با پست قبلی ترکیب میکنن دوستان!چون پست قبلی قفل شده بود-دلیل نمیشه که پس از ترکیب شدن پست جدید هم قفل بمونه؟چون پست جدید سوالات جدید و حرف های جدیدی داره!و نیاز مند پاسخ جدیدی هم هست.
لزوما مشابه بودن عناوین یک پست دلیل بر ترکیب شدن تو دست میشه؟خواهشا متن ها رو هم بخونن دوستان.
[ینی پیشنهاد بدم؟]

لینک:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,69912.0/topicseen.html
.
من عاشق نارسیس عزیز ترکیب کن، قفل کن، جابجا کن هستم:]ینی عاشقشم.

آفلاین aperta

• Newbie
  • *
انتقاد:
حذف شدن پست جدید بدون دریافت هیچ‌گونه اطلاعیه از طریق پیغام خصوصی
.
پیشنهاد:
این سیستم خبر دادن از ترکیب یا جابجایی پست ها غیر فعال شده!لطفا درستش کنین-آخه متوجه نشدم پستم به کجا رفت با چی ترکیب شد حذف شد یا ویرایش شد یا چی؟

[خوب من به عنوان یک کاربر حداقل حقوقی دارم که دوست‌دارم از طرف دوستان رعایت شه.]
[علت اینکه انتقادات و پیشنهادات رو اینجا بیان می‌کنم فقط بهبود انجمنه دوستان.[انجمن من انجمن تو انجمن ناظران-این انجمن مال همس]]

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
دوستان عزیزم:

به دلایل مختلفی یک تاپیک ممکنه قفل بشه یا اینکه اصلا از اول قفل‌دار باشه، مثلا وقتی که یک تاپیکی خیلی خوب به سرانجام رسیده دیگه بحث اضافه‌ای رو نمی‌طلبه و بنابراین بهتره که قفل بشه و در این حالت قفل شدن تاپیک به معنی به سرانجام رسیدن اون هست. اگر کسی بعدا بخواد راجع به اون موضوع نظری بده باید یک پست جدید ایجاد کنه و نظرش رو کامل و دقیق طرح کنه...

در مورد داشتن انجمن برای سایر توزیعها ما با دو هدف این کار رو انجام می‌دیم: ۱. انجمن اوبونتو خارج از موضوع (Off topic) نشه ۲. کمک و حمایت از پروژه‌هایی که نیاز به انجمن داشته باشند. در واقع ما یه جور هاستینگ رایگان می‌دیم به پروژه‌هایی که برای شروع یا ادامه کارشون نیاز به حمایت دارن. از نظر ما آریوس و جبیر با هم تفاوتی ندارن به شرط رعایت قوانین! در همه این موارد مدیران این پروژه‌ها در خواست میدن و ما بررسی می‌کنیم.

درمورد پیشنهاداتی که پاسخی بهشون داده نشده من یه توضیحاتی دادم، به درخواست شما که به حق هم هست ناظران مشارکت بیشتری در به ثمر رسیدن پیشنهادات خواهند داشت.

در مورد اینکه چرا پستهایی با هم ترکیب یا جابجا میشن هم عرض کنم که این امکان واقعا کاربردی و سودمند هست. با ترکیب کردن یا هرس کردن تاپیک‌ها نوشته‌های شما هدفمند میشن، پستهای اضافی یا منحرف کنندشون حذف میشن و تاپیک زودتر به سرانجام میرسه. در مورد دریافت اطلاع‌رسانی پس از ترکیب چند نوشته شاید اگر قسمت «در صورت پاسخ به این موضوع خبرم کن» در قسمت انتخابهای بیشتر رو تیک بزنید و یا قسمتی که دوستان چند پست پایین‌تر گفتن رو تیک بزنید براتون ایمیل اتوماتیک ارسال بشه. در غیر این صورت امکان ارسال پیغام اتوماتیک برای این کار نداریم. ولی پستهایی که از انجمنی به انجمن دیگه جابجا بشن همیشه یک لاشه از ارسال قدیمی وجود خواهد داشت که آدرس نسخه جابجا شده رو میده...

ایام به کام :)

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
سلام
من روی لینک راهنمای انجمن که در پایین صفحه هستش کلیک کردم و دیدم تمام لینکهایی که جلوی تگ list قرار داره لینکهای ترجمه ی فارسی صفحه اصلی اون لینک هستند و همشون 0 درصد ترجمه شدند! لطفا این لینکها را به لینک اصلی خود موضوع تغییر دهید.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
مشکل: فایل های فشرده ی .tar.bz2 و .tar.gz ضمینه نمیشوند در صورتی که در لیست ضمینه شوندگان هستند!
حل: میدونم خودتون میدونید :)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
از آخرین نسخه woff فونت Droid Arabic Sans استفاده کنید. فونت فعلی انجمن ۳۶۶ کیلوبایت هست، نسخه Woff فقط ۵۰ کیلوبایت. تو IE 9 به بالا هم نشون داده میشه +
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
مشکل :

خز کردنه واژه ی "فلسفه ی گنو لینوکس" و بحث در مورد این کلمه تو هر تاپیک به طوری که آبا و اجداد تاپیک رو به انحراف میکشونه :o

راه حل :

خز نکردنه واژه ی "فلسفه ی گنو لینوکس" و بحث نکردن در مورد این کلمه تو هر تاپیک به طوری که آبا و اجداد تاپیک رو به انحراف نکشونه ???

مثال :

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,70872.0.html

پیشنهاد :

ایجاد یک تاپیک چسبناک شده برای دوستانی که دوست دارن هر از چند گاهی درمورد فلسفه ی آزادی و گنولینوکس و صلوات نثار ارواح استالمن و شاتلورث کنن و بگن که مثلا فلان آدم چقدر بده کارش که فلان کرده و وای وای وای و ازینجور بحثا ::)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
از آخرین نسخه woff فونت Droid Arabic Sans استفاده کنید. فونت فعلی انجمن ۳۶۶ کیلوبایت هست، نسخه Woff فقط ۵۰ کیلوبایت. تو IE 9 به بالا هم نشون داده میشه +
فونت های سری droid که شمال droid arabic naskh و droid arabic kufi
 ظاهر بسلر بسیار زیبایی دارن اما تجربه شخصی (خودم :دی) نشون داده که نمی‌شه همیشه ازشون استفاده کرد
به خصوص در وب به خاطر اینکه فواصل رو به صورت نقطه میارن و ...
البته این مشکلات مربوط به نسخ هستن و نسخه کوفی ایراد زیادی نداره اما در طولانی مدت خندش چشم رو اذیت می‌کنه
و مشکل بعدی اینه که ما فونت پارسی خوب و آزاد نداریم
البته ایرانیان سنز هست که فونت خوبیه اما در مورد داشتن لایسنس آزادش خیلی جاها بحثه

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
مشکل:زیاد شدن تاپیک های تکراری و الکی.مثلا طرف اومده میگه شکل فلان آیکون چجوریه؟که بیخودی انجمن رو شلوغ میکنه
راه حل:برخورد ناظرا (افزایش تعداد ناظر ها هم شاید فکر بدی نباشه)

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
مشکل:زیاد شدن تاپیک های تکراری و الکی.مثلا طرف اومده میگه شکل فلان آیکون چجوریه؟که بیخودی انجمن رو شلوغ میکنه
و البته برخورد خیلی هم کار خوبی نیست اگه بتونند بیشتر ویرایش کنند هم خوبه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
و البته برخورد خیلی هم کار خوبی نیست اگه بتونند بیشتر ویرایش کنند هم خوبه
بیشتر منظورم تاپیک ها بود.البته برخورد شامل ویرایش هم میشه.ولی بعضی تاپیک ها هست اینقدر الکیه جز حذف یا قفل کردن کار دیگه ای نمیشه باهاش کرد.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
پیشنهاد من برای این مشکل ایجاد تاپیک های جامع هست.

خیلی از مشکلات دارای تاپیک های مشابه هستند.

اگه برای حل هر مشکل یه تاپیک وجود داشته باشه بهتر از اینه که هر کدوم از این مشکلات دوباره تاپیک تکراری داشته باشه.

اگه پستی مشابه زده شد به اون جا منتقل و به کاربر بگین که از این تاپیک ها استفاده کنه و اگه تکرار شد پستش حذف بشه :)

توی قوانین هم میشه به این مورد اشاره کرد. ;)

البته سیستم این انجمن بیشتر به صورت سوال و جواب هست و باید طرف مشخص کنه که مشکلش حل شده و نمیدونم این تغییر میشه به وجود بیاد یا نه.

البته جدا از اینا کاربر ها هستند که درست تو انجمن جست و جو نمیکنند و برای همین هست تاپیک ها بیشتر تکرار میشن. :D