انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نشدن ویندوز xp *فوری*  (دفعات بازدید: 4615 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sali67

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
نصب نشدن ویندوز xp *فوری*
« : 17 تیر 1392، 10:50 ق‌ظ »
با سلام
من یک ویندوز xp داشتم و در کنارش زوبونتو نصب کردم زوبونتو رو از طریق disk managment ویندوز delete partition کردم ولی گراب خراب شد و ویندوز بالا نیومد و دوباره زوبونتو رو نصب کردم.
هم زمانی که زوبونتو رو پاک کردم و هم بعد از زمانی که دوباره زوبونتو نصبیدم ویندوز xp رو که خواستم نصب کنم فایل های نصب ویندوز رو لود میکنه ولی وقتی می نویسه start setup windows اون صفحه آبی معروف میاد که پیغام های در مورد هارد و این چیزا میده. :'(
در صورتی که توی هر دوتا ویندوز و زوبونتو هارد و درایوها هیچ مشکلی ندارند و کامل نمایش داده می شوند :(
درضمن ویندوز رو از رو فلش بوت میکنم
ممنون میشم کمکم کنید

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : نصب نشدن ویندوز xp *فوری*
« پاسخ #1 : 17 تیر 1392، 11:58 ق‌ظ »
چرا همین ویندوزی که الان نصبه رو ریکاوری نمی کنی که به گراب اضافه بشه؟

هم زمانی که زوبونتو رو پاک کردم و هم بعد از زمانی که دوباره زوبونتو نصبیدم ویندوز xp رو که خواستم نصب کنم فایل های نصب ویندوز رو لود میکنه ولی وقتی می نویسه start setup windows اون صفحه آبی معروف میاد که پیغام های در مورد هارد و این چیزا میده. :'(
چه پیغام هایی؟

آفلاین sali67

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 17 تیر 1392، 01:19 ب‌ظ »
یک صفحه نوشته بود خلاصش این بود
که هاردت رو چک کنید chkdsk
پارتیشن ممکنه نداشته باشی
و بقیه رو فعلا تو ذهنم نیست  ](*,)

اگه اشتباه نکنم احتمال 99% همینه
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1392، 01:29 ب‌ظ توسط sali67 »

آفلاین sali67

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 17 تیر 1392، 01:30 ب‌ظ »
چرا همین ویندوزی که الان نصبه رو ریکاوری نمی کنی که به گراب اضافه بشه؟

چطوری؟ متوجه نشدم

آفلاین salariran

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #4 : 18 تیر 1392، 05:30 ب‌ظ »
شما الان میخوای ویندوزت برگرده؟ دیسک نصب ویندوز رو بگذار از گزینه های اولین صفحه R رو انتخاب کن تا به ریکاوری کنسول هدایت بشی، یه راه دیگه هم اینه که سعی کنی ویندوز رو توی همون درایو قبلی نصب کنی و وقتی ازت پرسید که یک نسخه ویندوز از قبل داری جایگزین کنم یا تعمیر؟ بزن تعمیر و برو جلو درست میشه

آفلاین sali67

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 19 تیر 1392، 12:28 ب‌ظ »
 ](*,) نه میخوام یه ویندوز جدید نصب کنم
قسمت بوت گراب حل شد از روی هارد ویندوز رو نصب کردم
ولی میخوام بوت فلش استفاده کنم همون پیغام رو میده
اینم عکسش
http://www.4shared.com/photo/ok4-oJo8/IMG_1857.html
موندم چرا این پیغام رو میده ](*,)
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1392، 02:51 ب‌ظ توسط sali67 »

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #6 : 19 تیر 1392، 06:21 ب‌ظ »
ميشه يه جا ديگه آپلود كنيد؟

آفلاین salariran

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #7 : 21 تیر 1392، 05:32 ق‌ظ »
ببین این پیغام که به BSOD یا صفحه آبی مرگ Blue screen of death معروفه وقتی ظاهر میشه که بخاطر یه ایراد سخت افزاری خطرناک،ویندوز ترجیح بده که سیستمو خاموش کنه تا به کامپیوتر آسیبی نرسه، بیشترین دلیلش بخاطر کارت گرافیک و رم پیش میاد. البته اون اعدادی که پایینش نوشته دقیقا مشخص میکنه که ایراد از کجاست.اینکه فقط وقتی از روی فلش بوت می کنی اینجور میشه منطقیش اینه که فلشتو عوض کنی ببینی فقط با این فلشه یا همه فلشها، اگه همه فلشها بود احتمالا باید مربوط به پورتهای USB یا درایوراشون باشه که همخوانی ندارند با یه چیزی که هنگام بوت رخ میده. بهترین مرجع برای حل کامل و فهمیدن دقیق این مشکل سایت answers مایکروسافته که توش این سؤال رو مطرح می کنی و به سرعت یکی از متخصصان ازت فایلهای dump که حاوی گزارش مشکل هست رو درخواست میکنه و بعد از بررسی به طور کامل پاسخت میده، مشکلش اینه که 1-باید مسلط به انگلیسی باشی 2-اکانت مایکروسافت داشته باشی و عضو این سایت باشی. من به خاطر کارم و مدرکم هستم ولی جایی نیستم که زود بهش دسترسی پیدا کنم.اگه خودت اینکارو کردی که زهی سعادت وگرنه تا دو روز دیگه برمیگردم و می تونم به جات این پرسش رو مطرح کنم.
موفق باشی