انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پارتیشن نصب اوبونتو 13.04 در کنار ویندوز 8 بر روی لپتاپ  (دفعات بازدید: 5415 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
با سلام.
من الان یه لپتاپ ایسوس k45 دارم که وینوز 8 نصب کردم . الام می خوام اوبونتو 13.04 نصب کنم ، همه درایو هامو فقط یه هارد میشناسه و نمیتونم بهش فضا تخصیص بدم . مجبورم کل هاردمو هنگام نصب از طریق لینوکس پارتیشن بندی کنم ، که اینجوری همه چیزم از بین میره!! من تو پستهای قبلی خوندم و نوع هادمو از Dynamic به Basic تبدیل کردم . ولی باز درست نشد!!!
اگه ممکنه راهنمایی کنید من چیکار کنم!!!! با تشکر

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
فكر كنم پارتيشن تيبل از بين رفته كه مال درست كار نكردن برنامه هاى ويندوزيه.من كلى گشتم نتونستم كاريش كنمبجز پارتيشن بندى

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
خوب پارتیشن تیبل از کجا مشخصه ؟ منظورتون اینه که هارد رو پارتیشن کامل کنم ؟؟ از اول بازم 8 نصب کنم ؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
من مجبور شدم اين كار رو بكنم.اطلاعاتم رو موقتى زدم رو يه هار ديگه و با لينوكس پارتيشن بندى كردم.راه ديگه اى پيدا نكردم.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
خوب پارتیشن تیبل از کجا مشخصه ؟ منظورتون اینه که هارد رو پارتیشن کامل کنم ؟؟ از اول بازم 8 نصب کنم ؟
اگه واقعا پارتیشن تیبل خراب شده باشه باید از اطلاعاتتون یک بک آپ بگیرید و کل هاردتون را پاک کنید و از اول پارتیشن بندی کنید
خروجیه دستور زیر را بذارید
sudo parted /dev/sda print
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
بوت امن رو خاموش کن

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
الان دارم از اول پارتیشن بندی می کنم . البته با بوت ویندوز!!! درست میشه ؟؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
خب چرا ويندوز?با لينوكس كه راحت تر وسريع تره.

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
خوب پارتیشن های ویندوز بیشتر به کارم می خورن!!! آخه os اصلیم ویندوزست!!!البته الان دارم بک آپ ویندوزم رو میگیرما!!! هنوز پارتیشن بندی نکردم.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
خوب پارتیشن های ویندوز بیشتر به کارم می خورن!!! آخه os اصلیم ویندوزست!!!البته الان دارم بک آپ ویندوزم رو میگیرما!!! هنوز پارتیشن بندی نکردم.
با لینوکس هم می تونید پارتیشن های ویندوزی بوجود بیارید.
gpt را جستجو کن اگه ازش خوشت اومد ازش استفاده کن(نوع جدید پارتیشن تیبل که با ویندوز 8 هم مشکلی نداره)
جیمیلم

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
شما وقتی با اوبونتو live بالا اومدی برنامه gparted را اجرا کنید و در آن دیسک خود را انتخاب و شروع به جداسازی و پارتیشن بندی کنید. خیلی راحت و ساده است.
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
من دیشب تا ساعت 5:30 صبح بیدار بودم !!
اول اومدم هاردم رو پاک کردم و بعد اومدم پارتیشن لینوکس ساختم و اوبونتو رو نصب کردم . بعد از اون هر کاری می کردم ویندوز نصب نمیشد (هم 8 و هم 7 تست کردم). پارتیشن تیبلم رو گفتم شاید مشکل داره ، ریبیلد (rebiuld)کردم و تست کردم باز نشد که نشد!!! تا بالاخره مجبور شدم بیام یه پارتیشن اکتیو واسه ویندوز ایجاد کنم . ویندوز رو نصب کردم و رفتم ببینم هنوز پارتیشن های اوبونتو هست یا نه!! که دیدم نیست ولی حجمش از هاردم برداشته شده!!!!! یعنی الان 60 گیگ از هاردم نیست!!! هاردم 750 بود ، الان هم تو اوبونتو(Gpart) (لایو) 689 گیگ نشون میده (پارتیشن های اولیه لینوکس هم نمیشناسه و نشون نمیده) و هم تو ویندوز هاردم رو با حجم 689 نشون میده!!!! یعنی الان 60 گیگ از هاردم معلوم نیست کجاست!!!!!!!نمیدونم دیگه چیکار کنم!! چندتا برنامه پارتیشن که برای شناخت پارتیشن های لینوکس هم استفاده میشه نصب کردم و همگی 689گیگ رو میشناسن و هیچ پارتیشن لینوکس رو نمیشناسن!!!! من باید چیکار کنم به نظرتون؟؟؟؟؟؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
چيزى نيست.ويندوز پارتىشن هاي لينوكس رو نميشناسه.ببين اگه رو لينوكس كامله كه ديگه مشكلى نداره.

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
gpart هم 689 نشون میده!!! حالا من اگه بخوام پارتیشن های لینوکس رو هم پاک کنم باید چیکار کنم ؟؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
من احساس می کنم که پارتیشن هاتون هستند و اوبونتو هم روش نصبه لطفا بازیابی گراب را جستجو نمایید و گراب را تعمیر نموده و وارد اوبونتو شوید
جیمیلم