انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چگونه اوبونتو را کاملا حذف کنم؟  (دفعات بازدید: 8924 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
پاسخ : چگونه اوبونتو را کاملا حذف کنم؟
« پاسخ #15 : 03 امرداد 1392، 02:32 ق‌ظ »
فکر کنم مشکل از مخازن هست!حالا دوستان حرفه ای تر کمک کنن ممنون میشم،حذف شده یا موقتا مشکل داره احتمال داره بر طرف بشه!اگه بر طرف نشد باید بری کلا از سافتویر سنتر حذفشون کنی یعنی سافتویر سنتر رو رو باز کنی و از other software تیکشون رو برداری
حالا بعدا امتحان کن شاید درست شد تا دو روز پیش که کار میکرد
اگر هم پکیجش رو بتونی دانلود کنی و نصب کنی هم کارت راه میفته
شایدم به خاطر سرعته اینترنته.به هر حال ممنون.میشه اسم کامل پکیجشو و سایتی که باید دانلود کنما بگی.در ضمن نصب نرم افزار توی اوبونتو با ترمیناله یا مثل ویندوز؟

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #16 : 03 امرداد 1392، 02:41 ق‌ظ »
راستی گزینه other software کجاس نمی بینمش.شرمنده.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #17 : 03 امرداد 1392، 02:42 ق‌ظ »
نصب هر نرم افزار چهار راه حل داره
۱- از طریق سافتویر سنتر که برنامه رو سرچ میکنی و دانلود میکنه نصب میکنه راحت!که اطمینان بالایی هم داره که از مخازن رسمی اوبونتو دانلود کنی
۲- از طریق ترمینال که دستورات لازم رو میزنی و نصبش میکنی که حالا مزیت های خاص خودش رو داره یه کم راه بیفتی متوجه میشی
۳- فایل .deb رو دانلود کنی و مثل .exe در ویندوز خیلی راحت نصب میشه
۴- سورس رو از سایت مربوطه دانلود کنی و خودت کامپایل کنی که یه کم دردسر داره ولی خب برای یادگیری خوبه

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #18 : 03 امرداد 1392، 02:45 ق‌ظ »
راستی گزینه other software کجاس نمی بینمش.شرمنده.

اوبونتوت ورژنش چیه؟ ۱۳.۰۴؟
سافتویر سنتر رو باز کن برو داخل منوی edit و softare sources رو انتخاب کن یه تب داره به نام other software
 ;)
فقط تیک مخازنی که اضافه کردی رو بردار!که error میده

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 03 امرداد 1392، 03:11 ق‌ظ »
13.10‏ هست.و بعضی وقتا حتا گزینه بالای صفحه مربوط به شات دان و... نمیاد.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #20 : 03 امرداد 1392، 04:59 ق‌ظ »
خب چرا این ورژن رو دانلود کردی؟!۱۳.۱۰ هنوز نسخه رسمیش نیومده و فقط برای تست ارئه شده برای شما که تازه کار هستید این نسخه مناسب نیست، در ماه دهم میلادی سال ۲۰۱۳ نسخه رسمی ۱۳.۱۰ ارائه میشه برای همین بهش میگن ۱۳.۱۰
تو یا باید ۱۳.۰۴ رو دانلود کنی و نصب کنی که آخرین نسخه ارائه شده رسمی هست یا اگر دنبال نسخه پایدارتری ۱۲.۰۴ که آخرین نسخه رسمی ارائه شده با ساپورت طولانی هست(اوبونتو دوسال یه بار نسخه ساپورت طولانی رو میده و هر شش ماه یک نسخه ساپورت کوتاه ارائه میده که نه ماه ساپورت میشه) و حتما توصیه میکنم از سایت رسمی اوبونتو دانلود کن

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 03 امرداد 1392، 10:00 ق‌ظ »
خب چرا این ورژن رو دانلود کردی؟!۱۳.۱۰ هنوز نسخه رسمیش نیومده و فقط برای تست ارئه شده برای شما که تازه کار هستید این نسخه مناسب نیست، در ماه دهم میلادی سال ۲۰۱۳ نسخه رسمی ۱۳.۱۰ ارائه میشه برای همین بهش میگن ۱۳.۱۰
تو یا باید ۱۳.۰۴ رو دانلود کنی و نصب کنی که آخرین نسخه ارائه شده رسمی هست یا اگر دنبال نسخه پایدارتری ۱۲.۰۴ که آخرین نسخه رسمی ارائه شده با ساپورت طولانی هست(اوبونتو دوسال یه بار نسخه ساپورت طولانی رو میده و هر شش ماه یک نسخه ساپورت کوتاه ارائه میده که نه ماه ساپورت میشه) و حتما توصیه میکنم از سایت رسمی اوبونتو دانلود کن
اگه 12.04 رو بریزم.ویندوز و اطلاعاتش حذف میشه یانه و اینکه بعد نصب ۱۳.۱۰
دیگه سیستم با فلش هم به قسمت نصب نرفت اگه 12.04 رو روی فلش بریزم مشکل حل میشه یا نه.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #22 : 03 امرداد 1392، 11:18 ق‌ظ »
دیگه سیستم با فلش هم به قسمت نصب نرفت اگه 12.04 رو روی فلش بریزم مشکل حل میشه یا نه.
اگه جایی نصب کنید که به پارتیشن ویندوزتون کاری نداشته باشه اهاش مشکلی نخواهید داشت.
از تنظیمات بایوس باید از روی فلش بوتش کنید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 03 امرداد 1392، 11:47 ق‌ظ »
اگه جایی نصب کنید که به پارتیشن ویندوزتون کاری نداشته باشه اهاش مشکلی نخواهید داشت.
از تنظیمات بایوس باید از روی فلش بوتش کنید
مشکل اینه که اصلا تو تنظیمات بایوس نمیره یه کله ابونتو میاد بالا.کلید های دیلیت و اف ۲ هم کارگر نیستند.

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 03 امرداد 1392، 12:00 ب‌ظ »
آقا وقتی سیستم بالا میاد یه پیامی سریع میاد و میره تو این مایه ها که
boot not enable

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #25 : 03 امرداد 1392، 12:48 ب‌ظ »
به نظر من اوبونتو ۱۳.۰۴ یا ۱۲.۰۴ رو دانلود کن و اگه نمیتونی با فلش بیاری بالا رایتش کن روی سی دی و نصبش کن و موقع نصب هم میتونی درایوی که توش ۱۳.۱۰ نصب کردی فرمت کنی و جاش ۱۳.۰۴ نصب کنی
آخه چرا قبل از نصب تحقیق نکردی
:)

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 03 امرداد 1392، 12:53 ب‌ظ »
چند بار قبلا نصب کردم.این بارم حسابی حواسمو جمع کردم که تو یه درایو دیگه بزارمش. به نظرت وقتی سی دی ویندوز رو نمیاره .ریختن اوبونتو روی سی دی فایده ای داره.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #27 : 03 امرداد 1392، 12:58 ب‌ظ »
ببین الان مشکل اصلی تو تعمیر گراب هست که یه تاپیک مفصل دربارش زده شده،برای این میگم اوبونتو ۱۳.۱۰ استفاده نکن چون تازه اومدی داخل اوبونتو اذیتت میکنه

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #28 : 03 امرداد 1392، 01:03 ب‌ظ »
هم این ۱۳.۱۰ خیلی باگ داره هم من.به هر حال ممنون اون تاپیک رو هم دیدم. باز توش می گردم اگه نشد باز مزاحم می شم.

آفلاین majic

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 03 امرداد 1392، 01:33 ب‌ظ »
بخشید دوباره مزاحم شدم .وقتی تو ترمینال دستور مربوط به آپدیت رو میزنم عبارات زیر میاد.اما وقتی ری استارت میکنم مشکل کماکان هست.
:~$ sudo update-grubGenerating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.10.0-4-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.10.0-4-generic
Adding boot menu entry for EFI firmware configuration
done