انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کافیگ کرنل برای کامپایل کردن (حل شد)  (دفعات بازدید: 1138 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
کافیگ کرنل برای کامپایل کردن (حل شد)
« : 10 امرداد 1392، 01:56 ب‌ظ »
سلام.
من مطالبی رو راجع به کامپایل کردن کرنل خوندم. هم توی این انجمن، هم خارج از انجمن. ولی هیچکدوم راجع به جزئیات کانفیگ کردن توضیح ندادن. من وقتی می‌خوام کرنل رو به روش menu یا local کانفیگ کنم، دقیقاً چه اطلاعاتی رو باید از قبل بدونم؟ راجع به چه چیزهایی از من سوال میکنه؟
نکته‌ی دیگه اینکه خوب درایور گرافیک من در لینوکس(کلاً لینوکس!) مشکل داره. این شرکت درایور خوبی نزده و درایور آزادش هم با کمی دستکاری که محسن ح عزیز زحمت کشیدن تو انجمن توضیح دادن قابل استفاده ‌است و این مشکل در حالت‌های دیگه(مثل استفاده از دیسک زنده یا بوت دیسک‌هایی بر مبنای لینوکس) همچنان باقیه.

خوب سوال دوم اینه که اگه من کرنل رو برای سیستم خودم کامپایل کنم باز باید این دستکاری ها رو برای کارت گرافیک انجام بدم؟

سوال سوم اینه که در کامپایل هسته درایورها به 2 صورت هستن: یا همراه هسته کامپایل میشن و یا جدا کامپایل میشن ولی موقع بالا اومدن به صورت جدا به هسته وصل میشن(اگه اشتباه نگفته باشم.). الآن این شامل درایورهای هارد اکسترنال و یا فلش مموری‌ها و یا کلا وسایلی که از درگاه USB وصل میشن هم میشه یا نه اونا کلاً سیستمشن فرق داره؟

کلا! اگه یه منبع کاملی راجع به این کار هم دوستان بلدن بگن ممنون میشم، چون خودم یه کتابی، سایتی، چیزی که کامل و با جزییات باشه پیدا نکردم.
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1392، 01:49 ب‌ظ توسط بابک طور »

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
پاسخ : کافیگ کرنل برای کامپایل کردن
« پاسخ #1 : 09 شهریور 1392، 10:13 ق‌ظ »
سایت Linux.org یه سری مقاله بسیار مفصل و کاملا گام به گام در مورد کانفیگ کرنل داره منتشر میکنه که تا حالا به شماره 7 رسیده. مطمئنم یکی از بهترین منابع برای کانفیگ کرنل میتونه باشه. آدرس:
http://www.linux.org/threads/the-linux-kernel-configuring-the-kernel-part-7.4490/
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir