انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: واکنش عجیب دکمه ی F9 در تریسکل ۶ (حل شد)  (دفعات بازدید: 1883 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
واکنش عجیب دکمه ی F9 در تریسکل ۶ (حل شد)
« : 14 امرداد 1392، 07:56 ب‌ظ »
سلام دوستان

اول از همه بگم که تریسکل همون اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ عه منتها ۱۰۰٪ آزاد پس راه حل اوبونتو/دیباینی هم جایز است :D

اگر حوصله ندارید میتونید بخش نقل قول شده رو نخونید(کاراییه که کردم، پایین نقل قول خلاصه گفتم)

نقل‌قول
امروز داشتم توی جینی برنامه می نوشتم وقتی کارم تموم شد F9 رو زدم تا برنامه بلد (build) بشه بعد یوهو دیدم کل دسکتاپ و برنامه سیاه شد( حالتی که برنامه کرش می کنه) جالب بود که فقط رنگش اینجوری شده بود و همه چیز کار می کرد، گفتم ایراد از جینیه دیگه پس رفتم کدبلاکس رو باز کردم و با کمال تعجب اون هم اینجوری شد! گفتم حتما کامپایلری چیزی کم دارم پس دستور زیر رو زدم:
sudo apt-get install build-essentialباز هم هیچ فرجی نشد :| پس دو تاشونو با ترمینال اجرا کردم ببینم مشکل چیه ولی هیچ کدوم خروجی دارای اروری ندادند :o دوباره شک کردم این دفعه از سربرگ کامپایل کردم کامپایل شد و برنامه هم اجرا شد :o بعد F9 رو زدم دوباره اونجوری شد، دوباره زدم درست شد، جیتی و کدبلاکسم بستم زدم باز اینجوری شد، کلا همه چیو بستم باز اینجوری شد، خوب ۱۰۰٪ یه شرت کات کیبرده، رفتم ببینم چه شرتکاتیه دیدم اصلا شرت کاتی نیست! دیگه نمیدونم چه احتمالی وجود داره.

مشکل:
بعد از زدن دکمه ی F9 صفحه به شکل عکس دومی که پیوست کردم در میاد و دسکتاپ و برنامه هایی که قبل از زدن دکمه بودند با زدن دکمه به شکل کرش در میان و برنامه هایی که جدید باز میشند درستند (تو عکس کاملا واضحه) به ترتیب عکس ها: ۱- قبل از زدن دکمه F9 ، بعد از زدن دکمه F9 ، باز کردن برنامه جدید

دانستنیها: مشکل شرت کات کیبرد و کامپیالر نیست

« آخرین ویرایش: 15 امرداد 1392، 12:19 ق‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : واکنش عجیب دکمه ی F9 در تریسکل ۶
« پاسخ #1 : 14 امرداد 1392، 09:59 ب‌ظ »
من اولین بار هست که همچین چیزی می‌بینم. توی گنوم-کلاسیک که به صورت پیش‌فرض هست، هم همینجوری می‌شه؟

۲. مخازن گنوم توی لانچ‌پد رو اضافه کردی؟ با دستور زیر اضافه‌اش کن و بعد سیستم رو بروز کن شاید حل بشه.
$ sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get upgrade

F9 کلیدی که باعث می‌شه بخش‌های عمودی نرم‌افزارها حذف بشن و بیان! Nautilus رو باز کن و بزن F9 تا نوار سمت چپ که به صورت عمودی هست حذف بشه :)

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #2 : 14 امرداد 1392، 10:59 ب‌ظ »
من اولین بار هست که همچین چیزی می‌بینم. توی گنوم-کلاسیک که به صورت پیش‌فرض هست، هم همینجوری می‌شه؟

۲. مخازن گنوم توی لانچ‌پد رو اضافه کردی؟ با دستور زیر اضافه‌اش کن و بعد سیستم رو بروز کن شاید حل بشه.
$ sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get upgrade

F9 کلیدی که باعث می‌شه بخش‌های عمودی نرم‌افزارها حذف بشن و بیان! Nautilus رو باز کن و بزن F9 تا نوار سمت چپ که به صورت عمودی هست حذف بشه :)
نه تو گنوم شل مشکلی نیست (گنوم کلاسیکم با این همه یونیتی و ... به فنا رفته نمیتونم اونو تست کنم)، پس مشکل از یونیتیه اما کجاش؟ اصلا این کار چیکار می کنه؟ برنامه کرش نمیکنه فقط سیاه میشه همین. F9 برای من خیلی دکمه پرکاربردیه بهشم عادت کردم یعنی راهی نیست؟

با سیاست اضافه کردن مخزن مخالفم و به جز ۳تا تاحالا مخزنی اضافه نکردم

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #3 : 15 امرداد 1392، 12:19 ق‌ظ »
هر کاری کردم درست نشد منم قاطی کردم زدم یونیتی رو ریست کردم درست شد:
unity --resetحالا سه ساعت باید دوباره تنظیمش کنم :'(

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
پاسخ : واکنش عجیب دکمه ی F9 در تریسکل ۶ (حل شد)
« پاسخ #4 : 15 امرداد 1392، 12:59 ق‌ظ »
با هزار تا آزمون و خطا فهمیدم که اوبونتو تویک تول با ورک اسپیس مشکل داره، اصلا وارد گزینه ی ورک اسپیس ها تو یونیتی تویک تول نشید ...

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #5 : 15 امرداد 1392، 09:23 ق‌ظ »
اون مخزنی که معرفی کردم، مخزن رسمی گنوم هست برای اوبونتو. گنوم پایدار رو اضافه می‌کنه، نه تستینگ و ...

تریسکل به صورت پیش‌فرض gnome-tweak-tool رو داره، فقط اسمش Advanced Settings هست.

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #6 : 15 امرداد 1392، 09:55 ق‌ظ »
اون مخزنی که معرفی کردم، مخزن رسمی گنوم هست برای اوبونتو. گنوم پایدار رو اضافه می‌کنه، نه تستینگ و ...

تریسکل به صورت پیش‌فرض gnome-tweak-tool رو داره، فقط اسمش Advanced Settings هست.
چون مخازن استیبل گنوم هست اینو میگم، آخرین نسخه ی استیبل گنوم ۳.۸عه، یونیتی اوبونتو ۱۲.۰۴ بر پایه ی گنوم ۳.۴عه در نتیجه باعث تداخل نرم افزاری میشه (که معروف ترینش همون ناتیلوسه).

درسته تویک تول داره اما قابلیت های اوبونتو تویک تول رو نداره، مثل ششفاف کردن پنل بالا و ... .

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #7 : 15 امرداد 1392، 11:08 ق‌ظ »
نه مثل این‌که من حرفم رو بد گفتم.
اون مخازن رو که اضافه کنید، بسته به نسخه‌ی اوبونتو (یا تریسکل) یک سری از بسته‌های نرم‌افزاری گنوم رو اضافه می‌کنه.
برای تریسکل ۶ (اوبونتو ۱۲٫۰۴) قسمت‌هایی از گنوم ۳٫۴ که وارد مخازن اصلی تریسکل (اوبونتو) نشده‌اند، رو اضافه می‌کنه. و به هیچ‌عنوان کاری به نسخه‌های بالاتر گنوم نداره. من از این مخزن استفاده می‌کنم و هیچ مشکلی هم تاحالا نداشتم.