انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نحوه دانلود و نصب gfort و ifort در لینوکس ۶۴ بیتی  (دفعات بازدید: 2740 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S.Aseman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
چطور میشه ifort را نصب کرد روی لینوکس ۶۴ بیتی؟؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
میشه یکم توضیحات بیشتری بدید؟
این برنامه چی هست؟نسخه ی لینوکسی داره یا مخصوص ویندوزه؟با جایگزین هایش مشکلی دارید؟ و ...
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین قارتال

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
سلام فقط کافی هستش کلمه ifort رو توی فروم سرچ کنید این پست قبلا توسط احمد آقا نوشته شده. \\:D/ 8)

فقط یه نکته کوچک چونکه نسخه لینوکس شما 64 بیتی هستش لایبری های 32 بیتی رو اصلا روش نصب نکنید که به هم میریزه. \\:D/

آفلاین قارتال

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
سلام فقط کافی هستش کلمه ifort رو توی فروم سرچ کنید این پست قبلا توسط احمد آقا نوشته شده. \\:D/ 8)

فقط یه نکته کوچک چونکه نسخه لینوکس شما 64 بیتی هستش لایبری های 32 بیتی رو اصلا روش نصب نکنید که به هم میریزه. \\:D/
اینم از لینکش
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=14815.0

آفلاین ahmadubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 240
    • ahmadubuntu.ir

اینم از لینکش
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=14815.0

راست میگه یه سرچ میکردین پیدا میشد البته این راهنما مربوط به چندسال پیشه ولی مراحل نصب خیلی تغییر نکرده 8)
فقط اینکه نمیدونم چرا دوستمون گفتن لایبراریهای 32 بیتی رو نصب نکنین! اگه طبق راهنما، فایل ia32-libs رو نصب کنی مشکلی پیش نمیاد و اینکه libstc++6 هم فکرکنم روی اوبونتوهای جدید نصب هست یا اینکه با سایر اون بسته هایی که گفتم خودش نصب میشه ونیاز نیست چیز دسگه ای در این مورد نصب کنین

آفلاین S.Aseman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
با سلام خدمت شما دوستای محترم
راستش من با یک نرم افزار شبیه سازی فیزیکی کار میکنم که تحت لینوکس کار میکنهبه نامoctopus از پیش نیازای این نرم افزار برنامه ی ifort هست..
جواب هاتون رو خوندم ولی متاسفانه از اونجایی که هنوز 2 هفته است با لینوکس کار میکنم یکم جواب ها مبهم بود اگر امکانش هست براتون با توضیح کامل بگیدجواب ها رو
 ممنون میشم

آفلاین ahmadubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 240
    • ahmadubuntu.ir
با سلام خدمت شما دوستای محترم
راستش من با یک نرم افزار شبیه سازی فیزیکی کار میکنم که تحت لینوکس کار میکنهبه نامoctopus از پیش نیازای این نرم افزار برنامه ی ifort هست..
جواب هاتون رو خوندم ولی متاسفانه از اونجایی که هنوز 2 هفته است با لینوکس کار میکنم یکم جواب ها مبهم بود اگر امکانش هست براتون با توضیح کامل بگیدجواب ها رو
 ممنون میشم

این اختاپوس یکم نصبش برای تازه وارد به لینوکس سخته و شاید فعلا بد نباشه بدی یکی برات نصب کنه تا کارت پیش بره و بعد خودت روی نصبش کار کنی فقط مراحل نصب رو تیتروار برات میگم:

1) نصب پیشنیاز های ifort و سپس  خود ifort و icc
2) نصب libtool وسپس کمپایل mpich2 از سورس با کمپایلرهای ifort و icc
3) کمپایل libxc از سورس با استفاده از mpicc و mpif90 (ورژن مورد استفاده خیلی مهمه و باید بدونی چه اختاپوسی با چه libxcی کار میکنه)
4) کمپایل gsl با mpicc
5) کمپایل اختاپوس