انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال درباره نصب اسلکور  (دفعات بازدید: 2246 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
سوال درباره نصب اسلکور
« : 31 امرداد 1392، 10:46 ق‌ظ »
سلام
من الان تریسکل دارم. میخوام اسلکور (که داره الان دانلود میشه) کنار تریسکل نصب کنم. توی آموزش نصبش توی سایت رسمی، درباره ی fdisk و پارتیشن بندی جدید حرف زده. آیا من مجبورم که پارتیشن بندی جدید داشته باشم؟
من دو تا پارتیشن برای اسلکور گذاشتم که یکی برای خانه و یکی برای ریشه. سواپ هم که میشه مشترک استفاده کرد.
سوال اصلی اینه: اسم پارتیشنها که به صورت sda1,sda2 و غیره که توی تریسکل میبینم، ممکنه موقع نصب اسلکور عوض بشه؟ چون نمیتونم از اطلاعاتم پشتیبان بگیرم میترسم پاک بشه. اگه اسم پارتیشن ها عوض نشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. یعنی موقع نصب انتخاب میکنم که توی فلان پارتیشن که اسمش sdax هست نصب بشه.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : سوال درباره نصب اسلکور
« پاسخ #1 : 31 امرداد 1392، 11:11 ق‌ظ »
نه اگر از قبل پارتیشن بندی کردید نیازی به fdisk و شرکا نیست :)
با جی پارتد کارهایی رو که می خوای انجام بده اسم هر پارتیشن (sdax) رو هم به یاد داشته باش بعد که اسلکور رو بوت کردی فقط مونت پوینتشون رو تعیین کن.
راستی! چرا اسلکور؟

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 31 امرداد 1392، 01:37 ب‌ظ »
ممنون به خاطر جوابتون
میخواستم یه توزیعی داشته باشم که مجبور بشم چیز یاد بگیرم. حدود ۳ ساله که از گنو/لینوکس ها استفاده میکنم. ولی چیزی بلد نیستم. توی یه تاپیک پرسیدم از دوستان، که چه توزیعی بگیرم که غلتان نباشه و هر روز آپدیت جدید نده. چون هم پایداری مهمه و هم اینترنتم وضعش اونطوری نیست که هر روز کلی آپدیت کنم. اینه که دوستان اسلکور پیشنهاد کردن و من هم گفتم بگیرم.
البته خیلی دلم میخواد که با جنتو کار کنم. ولی با این وضع اینترنت...

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #3 : 31 امرداد 1392، 02:57 ب‌ظ »
ممنون به خاطر جوابتون
میخواستم یه توزیعی داشته باشم که مجبور بشم چیز یاد بگیرم. حدود ۳ ساله که از گنو/لینوکس ها استفاده میکنم. ولی چیزی بلد نیستم. توی یه تاپیک پرسیدم از دوستان، که چه توزیعی بگیرم که غلتان نباشه و هر روز آپدیت جدید نده. چون هم پایداری مهمه و هم اینترنتم وضعش اونطوری نیست که هر روز کلی آپدیت کنم. اینه که دوستان اسلکور پیشنهاد کردن و من هم گفتم بگیرم.
البته خیلی دلم میخواد که با جنتو کار کنم. ولی با این وضع اینترنت...
داداش مجبور شدن و نشدن رو ول کن اگه می خوای یادبگیری کتاب بخون، اولین پیشنهاد من کتاب سرورهای لینوکس آلن باغومیانه، خیلی چیزا بهت یاد میده
من ۴سال توزیع عوض کردم حالا هم پشیمونم ...

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 31 امرداد 1392، 03:10 ب‌ظ »
فرمایش شما متینه. ولی من از اونایی ام که تا مجبور نشم کاری رو انجام نمیدم و کتاب خوندن هم جزو اون کاراست، همینطور پیکربندی سیستم. با این که این اسلکور هنوز دانلودش به ۳۰ درصد نرسیده، دارم آموزش نصبش (که نسبت به نصب تریسکل و اوبونتو کلی فرق داره) رو میخونم. البته تازه شروع کردم. اینه که میگم مجبور بشم یاد بگیرم. راستی، دنبال کتابهای ویندوزی خوب هم گشتن برام فایده نداشت. گنو/لینوکس رو که کسی نمیشناسه. اصلا کتاباش پیدا نمیشه.
مگه اینکه نسخه الکترونیکی پیدا کنم که با خوندنش چشمام درمیاد.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #5 : 31 امرداد 1392، 04:02 ب‌ظ »
سلام

رفیق میشه لینک کتابهایی که یافتی رو قرار بدی، منم قصد کردم یاد بگیرم ولی متاسفانه منابع خیلی کمه و قدیمی و حتی اشتباه

سایت libooks.ir پر است از کتاب های آموزشی
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 امرداد 1392، 04:44 ب‌ظ »
و دوباره سلام...
اون سایتی که اون دوستمون معرفی کرده خوبه. هم فارسی داره و هم انگلیسی. البته خوندن کتابهای انگلیسی حوصله میخواد. و اگه کلمه یا عبارتی باشه که ندونیم، باید بریم چک کنیم و این کلی ضد حاله. ولی به نظر من منابع انگلیسی از فارسی بهترن. من بعضی جاها فارسی رو بخاطر ترجمه ی نامفهوم نمی فهمم.
دو تا کتاب از ftacademy.org گرفتم. زیاد نخوندم ولی به نظرم کتابای خوبی هستن.

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #7 : 31 امرداد 1392، 05:32 ب‌ظ »
سلام

رفیق میشه لینک کتابهایی که یافتی رو قرار بدی، منم قصد کردم یاد بگیرم ولی متاسفانه منابع خیلی کمه و قدیمی و حتی اشتباه

خریدنیه، سرورهای گنو/لینوکس خیلی خلاصه و مفید توضیح داده و اشتباه خیلی کم داره، کتاب ردهت هم هست که اشتباه تقریبا زیاد داره اما متوجه میشی، خوندنش خالی از لطف نیست(یادت باشه دو جلده ها!). کتاب های برنامه نویسی هم که همیشه دیتل یه چیز دیگست!