انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: duck duck go نا امن تر از گوگل ؟  (دفعات بازدید: 6627 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
duck duck go نا امن تر از گوگل ؟
« : 16 شهریور 1392، 01:37 ب‌ظ »
واقعا به جز تاسف برای بینگ کاری نمیشه کرد !
عدم استفاده از اس اس ال ! حتی به زور وقتی میزنی https://bing.com خودش سویچ میکنه روی http :)) واقعا باریکلا منگل سافت
به هر حال ! من مشکلی با NSA ندارم چون کاری نمیکنم که حتی اگر کاملا اطلاعاتم رو داشته باشن برام مهم باشه
ولی اطلاعاتم رو نمیخوام آی اس پی و یا دولت خودمون یا هر کس دیگه ای یا یه هکر ازش خبر دار بشه
پس بینگ استفاده نمیکنم
ولی اونجور که معلومه این ِDuckDuckGo با ssl key 128 بیت کار میکنه که در قیاس با ssl key 2048 bit که گوگل استفاده میکنه بسیار ناامن هست ولی خوب سرعت لود سایت بالا تره ولی رمز شکنیش بسیار آسون تره
یادمه یه جای سر هک شدن جیمیل های ایرانی هم گفته بودن که تا ssl key های 256 بیت رو هم برادران عزیزمون زحمت میکشن میشکنن
خوب با این اوصاف به نظرتون استفاده از گوگل و قرار دادن اطلاعاتمون در دستان nsa بهتر هست یا این که استفاده از داک داک گو و قرار دادن اطلاعاتمون در دستان هکر ها و دولت خودمون و شاید چند دولت دیگه و NSA هم که همیشه حظور داره
به نظر من استفاده از گوگل بهتره چون حداقل سازمان های جاسوسی کمتری بهش نفوذ میکنن :)
البته یه چیزی نوشته بود در مورد این که duckduckgo از تور استفاده میکنه و من دقیق نخوندم در چه موردی از تور استفاده میکنه و به چه صورتی آیا برای بدست آوردن نتایج خودش استفاده میکنه یا در ارتباط ما با داک داک گو
که فکر کنم در بدست آوردن نتایج خودش استفاده میکنه !
ولی اطلاعات رد و بدل شده (یعنی هر چیزی که من سرچ میکنم) بین من و داک داک گو رد و بدل میشه خیلی راحت تر از اطلاعات رد و بدل شده بین من و گوگل قابل رمز شکنی هست
نظر شما در این مورد چیه ؟
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
پاسخ : duck duck go نا امن تر از گوگل ؟
« پاسخ #1 : 16 شهریور 1392، 01:44 ب‌ظ »
هر دو که ۱۲۸ اند ::).

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 شهریور 1392، 01:54 ب‌ظ »
من دسترسی به گوگل ندارم به دلایل نامعلوم ! هر روز یه 10 ساعتی گوگل ندارم و توفیق اجباری شده از داک داک گو استفاده کنم ولی فکر نمیکنم 128 باشه گوگل
روی آیکون سمت راست کنار لینک روی مرورگر کلیک کنید مشخصات ssl بیاد
بی زحمت توی جیمیل هم یک بار تست بکنید ببینید اونجا هم میگه 128 هست یا نه

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
« پاسخ #3 : 16 شهریور 1392، 02:05 ب‌ظ »
هم گوگل، هم جیمیل و هم داک داک هر سه RC4, 128 Bit keys هستن.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #4 : 16 شهریور 1392، 02:06 ب‌ظ »
من دسترسی به گوگل ندارم به دلایل نامعلوم ! هر روز یه 10 ساعتی گوگل ندارم و توفیق اجباری شده از داک داک گو استفاده کنم ولی فکر نمیکنم 128 باشه گوگل
روی آیکون سمت راست کنار لینک روی مرورگر کلیک کنید مشخصات ssl بیاد
بی زحمت توی جیمیل هم یک بار تست بکنید ببینید اونجا هم میگه 128 هست یا نه
توی جیمیل که 128 بود
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #5 : 16 شهریور 1392، 02:09 ب‌ظ »
گوگل و داک‌داک‌گو و startpage.com اینو می‌گه:
Connection Encrypted: High-grade Encryption (RC4, 128 bit keys)

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #6 : 16 شهریور 1392، 02:18 ب‌ظ »
همشون 128 بود :)

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #7 : 16 شهریور 1392، 02:21 ب‌ظ »
ssl key 2048 bit
داداش گلم این رقم رو از کجا اوردی؟؟ :o
من مشکلی با NSA ندارم چون کاری نمیکنم که حتی اگر کاملا اطلاعاتم رو داشته باشن برام مهم باشه
مگه باید کاری هم بکنی؟ حریم شخصیته اصلا وظیفه ی خودته که از حریم شخصیت دفاع کنی، با این تفسیری که شما کردی هرگز نمی تونی آزاد باشی یا آزاد کار بکنی :)
من تو خونه دارم تلویزیون نگاه می کنم(منظورم اینه که کار خاصی نمی کنم) ولی دوست ندارم کلی آدم تو خونه و از پشت پنجره و ... به من نگاه کنن. جسارت نباشه ها، ولی شما درک درستی از تفاوت حریم شخصی واقعی(دنیای واقعی) با حریم شخصی مجازی ندارید

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #8 : 16 شهریور 1392، 02:47 ب‌ظ »
تفاوت اصلی گوگل با داک داک گو اینه که گوگل اطلاعات رو ذخیره میکنه(اگه اشتباه میگم اصلاح کنید لطفا)
ولی به دلیل حجم بسیار بالای اطلاعاتی که از گوگل میگذره یک تغییر آی پی و استفاده از گوگل شاید بهتر باشه.حالا ان اس ای از کجا میخواد بین این همه اطلاعات اطلاعات شما رو بکشه بیرون؟مگه این که مستقیم زیر نظرت بگیره.البته اینا نظر خودم بود نه بحث کارشناسی.اگه جاییش اشتباه میکنم لطفا بگید

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #9 : 16 شهریور 1392، 02:55 ب‌ظ »
تفاوت اصلی گوگل با داک داک گو اینه که گوگل اطلاعات رو ذخیره میکنه(اگه اشتباه میگم اصلاح کنید لطفا)
ولی به دلیل حجم بسیار بالای اطلاعاتی که از گوگل میگذره یک تغییر آی پی و استفاده از گوگل شاید بهتر باشه.حالا ان اس ای از کجا میخواد بین این همه اطلاعات اطلاعات شما رو بکشه بیرون؟مگه این که مستقیم زیر نظرت بگیره.البته اینا نظر خودم بود نه بحث کارشناسی.اگه جاییش اشتباه میکنم لطفا بگید
گوگل جستجو های شما را ذخیره می کنه و به خودتان هم نمایش میدهد و قصدش هم اینه که به شما کمک کنه(چون بتون نشون میده) ولی از کجا معلوم که داک‌داک‌گو هم ذخیره نکنه ولی به ما نگه؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 16 شهریور 1392، 10:46 ب‌ظ »
ssl key 2048 bit
داداش گلم این رقم رو از کجا اوردی؟؟ :o
من مشکلی با NSA ندارم چون کاری نمیکنم که حتی اگر کاملا اطلاعاتم رو داشته باشن برام مهم باشه
مگه باید کاری هم بکنی؟ حریم شخصیته اصلا وظیفه ی خودته که از حریم شخصیت دفاع کنی، با این تفسیری که شما کردی هرگز نمی تونی آزاد باشی یا آزاد کار بکنی :)
من تو خونه دارم تلویزیون نگاه می کنم(منظورم اینه که کار خاصی نمی کنم) ولی دوست ندارم کلی آدم تو خونه و از پشت پنجره و ... به من نگاه کنن. جسارت نباشه ها، ولی شما درک درستی از تفاوت حریم شخصی واقعی(دنیای واقعی) با حریم شخصی مجازی ندارید
فردا که به خاطر استفاده از فیس بوغ بهت کار ندادن ! فردا که با چک و لگد پلیس گرفتت به دلایل واهی ای این فانتزی ها میای بیرون ما هم جون بودیم و خام و فکرای خوب خوب میکردیم  8)
--
2048 bit signatures and up to 256 encryption means SSL certificates offer the highest possible levels of security
از این متن فکر کنم فهمیدم ایراد کجاس
اونی که من میگفتم طول امضا بود
الان طول امضا گوگل 1028 بیت هست که با یه رمز 128 بیتی رمز شده
مرورگر هم فقط طول رمز رو نشون میده نه طول امضا و ممکنه طول امضا فرق داشته باشه

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #11 : 16 شهریور 1392، 11:03 ب‌ظ »
فردا که به خاطر استفاده از فیس بوغ بهت کار ندادن ! فردا که با چک و لگد پلیس گرفتت به دلایل واهی ای این فانتزی ها میای بیرون ما هم جون بودیم و خام و فکرای خوب خوب میکردیم  8)
نخیر آقا این خبرا هم نیست، عضو فیس بوغ بودن به معنای سیاسی بودن یا هر چیز دیگه ای نیست، گنده های سیاسیمون از جمله وزیرخارجمون فیس بوغ دارند و توش فعال هم هستند. در ضمن کسی نیست که بوغ نداشته باشه، این یعنی همه بیکارند؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 16 شهریور 1392، 11:10 ب‌ظ »
نخیر آقا این خبرا هم نیست، عضو فیس بوغ بودن به معنای سیاسی بودن یا هر چیز دیگه ای نیست، گنده های سیاسیمون از جمله وزیرخارجمون فیس بوغ دارند و توش فعال هم هستند. در ضمن کسی نیست که بوغ نداشته باشه، این یعنی همه بیکارند؟
خوب نظر شما با من فرق داره !
یادمه یه آأم بسیار دانا یه جایی گفته بود ترجیه میدم سرویس های جاسوسی خودمون ازم جاسوسی کنه تا nsa خوب میتونه بره ایمیل ملی بگیره با اینترانت ملی حالشو بکنه به من هم هیچ مربوط نیست
منم ترجیه میدم nsa جاسوسی بکنه تا سرویس های خودمون و میرم همون گوگل قاتل رو استفاده میکنم ! با تدابیر امنیتی
من که کار ضد امنیت آمریکا نمیکنم و تروریست هم نیستم ! باشم هم کسی نمیتونه کاری بهم داشته باشه چون زیر دستشون نیستم :)
من آمریکا بودم میرفتم ایمیل روسی استفاده میکردم :)

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
« پاسخ #13 : 19 شهریور 1392، 01:52 ب‌ظ »
راستی یه سوال، فرض کنین من میخوام یه فایل به اسم user.exe رو از یک لینک مشخص دانلود کنم، مثلأ یه همچین لینکی:
www.user.com/download/user.exe
آیا مخابرات ایران میتونه بجای این فایل user.exe ، یه فایل قلابی با همون اسم و آدرس قرار بده؟ یعنی آدرس دقیقأ همون باشه ولی جعلی باشه. آیا چنین چیزی ممکنه؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 19 شهریور 1392، 02:15 ب‌ظ »
راستی یه سوال، فرض کنین من میخوام یه فایل به اسم user.exe رو از یک لینک مشخص دانلود کنم، مثلأ یه همچین لینکی:
www.user.com/download/user.exe
آیا مخابرات ایران میتونه بجای این فایل user.exe ، یه فایل قلابی با همون اسم و آدرس قرار بده؟ یعنی آدرس دقیقأ همون باشه ولی جعلی باشه. آیا چنین چیزی ممکنه؟
بله میتونه