انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: $ حل شد $ نصب دسکتاپ در سرور  (دفعات بازدید: 9685 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : نصب دسکتاپ در سرور
« پاسخ #15 : 23 شهریور 1392، 02:34 ب‌ظ »
توی سرور نباید محیط گرافیکی نصب بشه :)

چرا نباید؟

جواب بقیه دوستان رو نخوندم  ;D ولی خودم با استفاده از این لینک ها رو سرور اوبونتو lxde رو نصب کردم. درضمن آماده خورده شدن رم هم بعد نصب دسکتاپ باش! پیشنهاد میکنم که حداقل ۱گیگ رم داشته باشی :)

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=16489.0
http://www.havetheknowhow.com/Configure-the-server/Install-VNC.html

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #16 : 23 شهریور 1392، 02:49 ب‌ظ »
نه داداش نصب کن هیچ مشکلی نیست  ;D مگه برای کاربرای معمولی دسکتاپ چه مشکلی پیش میاد که دارن از X Server استفاده می‌کنن؟ هیچی نمی‌شه.
برای جواب سوالت:
سبک ترین دسکتاپ موجود، دسکتاپ LXDE هست که هم سبکه هم راحت هم کار راه بنداز. امکاناتش کمه اما خوبه و کارت رو راه می‌اندازه. من مدت زیادی از همون استفاده می‌کردم. الان روی یکی از سرورهایی که کانفیگ کردم LXDE نصب کردم تا کاربر کامپیوتر اونجا بتونه راحت باهاش کار بکنه و هیچ مشکلی نداره. با اینکه سرور هست، دسکتاپ هم نصب کردم. مشکل خاصی هم نیست و همه چی آرومه  ;D

سرورى كه دسكتاپ داشته باشد سرور نيست ، سرور بايد بدون دسكتاپ باشد :|

اگه آقاى معين ميگند نبايد دسكتاپ داشته باشه يعنى نبايد داشته باشه تا اونجايى كه من ميدونم ايشون تجربه ى خيلى زيادى توى مديريت سرور هاى مختلف دارند . بعدشم سرور كه مال اين كارا نيست آخه :| بگو چرا انقدر پا فشارى ميكنى تا ببينيم راه حل ديگه اى هست يا نه بعدشم اين كه يه نفر نصب كردند اتفاقى شانس اوردند مشكلى براشون پيش نيمده دليل نميشه كهكار درستى باشه :| دوستان به اندازه كافى دلايل رو ذكر كردند سعى كنيد بهشون فكر كنيد . من ميگم اگه زياد با ترمينال كارت پيش نميره به صورت معمول يه tmux نصب كن خيلى بت كمك ميكنه .
جسارتا جمله‌ای که گفتی خیلی بی معنی بود  ;D کی گفته سروری که دسکتاپ داشته باشه دیگه سرور نیست؟ کی گفته سرور باید بدون دسکتاپ باشه؟؟
اصلا اینطور نیست. دسکتاپ و ایکس سرور فقط چند نرم افزار هستن که میتونن روی سرور نصب بشن و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
دلایلی که دوستان آوردن هم اصلا دلایل درستی نیست بنظرم، بعضی سرورا تا حد زیادی بیکارن. چرا در هنگامی که این سرورها بیکارن از دسکتاپ اون سرور استفاده نکنیم؟ برای چی الکی روشن باشه؟
آقای معین، شما که فرمودید ممکنه در همون زمان استفاده از دسکتاپ مشکلی چیزی پیش بیاد، لطفا نمونه یک مشکل رو به من بگید یا اینکه کسی رو معرفی کنید که مشکلی براش پیش اومده باشه  ;D اگه واقعا مشکلی بود تمام کاربران خانگی که از X Server استفاده می‌کردن الان در معرض انواع خطرها و حمله‌ها بودن  ;)

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #17 : 23 شهریور 1392، 02:59 ب‌ظ »
اگه واقعا مشکلی بود تمام کاربران خانگی که از X Server استفاده می‌کردن الان در معرض انواع خطرها و حمله‌ها بودن  ;)
کاربر خانگی با کاربر سرور زمین تا آسمون فرق داره، هک یه کلاینت که آی پیش استاتیک نیست بیشتر ارزش داره یا یه سرور با آی پی استاتیک و اطلاعات هزاران کلاینت همراهش؟ تاحالا به این فکر کرده بودی که اگر گوگل استدلال تو رو داشت چه بلاهایی سر ما و خودش میومد؟ یه هکر نمیاد وقتشو سر منو شما تلف کنه بلکه اهداف بزرگ تری داره، لابد این باگ فیکس های امنیتی که واسه ابزار های گرافیکی میاد کشکه طرف بدون اینکه ببینه اتفاقی بیفته همینجوری واسه خودش باگ امنیتی فیکس می کنه.
داداش اطلاعات غلط نده یوهو هزار نفر پستتو میبینن همون اشتباه شما رو می کنند.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #18 : 23 شهریور 1392، 03:14 ب‌ظ »
نه داداش نصب کن هیچ مشکلی نیست  ;D مگه برای کاربرای معمولی دسکتاپ چه مشکلی پیش میاد که دارن از X Server استفاده می‌کنن؟ هیچی نمی‌شه.
برای جواب سوالت:
سبک ترین دسکتاپ موجود، دسکتاپ LXDE هست که هم سبکه هم راحت هم کار راه بنداز. امکاناتش کمه اما خوبه و کارت رو راه می‌اندازه. من مدت زیادی از همون استفاده می‌کردم. الان روی یکی از سرورهایی که کانفیگ کردم LXDE نصب کردم تا کاربر کامپیوتر اونجا بتونه راحت باهاش کار بکنه و هیچ مشکلی نداره. با اینکه سرور هست، دسکتاپ هم نصب کردم. مشکل خاصی هم نیست و همه چی آرومه  ;D

اگه آقاى معين ميگند نبايد دسكتاپ داشته باشه يعنى نبايد داشته باشه تا اونجايى كه من ميدونم ايشون تجربه ى خيلى زيادى توى مديريت سرور هاى مختلف دارند . بعدشم سرور كه مال اين كارا نيست آخه :| بگو چرا انقدر پا فشارى ميكنى تا ببينيم راه حل ديگه اى هست يا نه بعدشم اين كه يه نفر نصب كردند اتفاقى شانس اوردند مشكلى براشون پيش نيمده دليل نميشه كهكار درستى باشه :| دوستان به اندازه كافى دلايل رو ذكر كردند سعى كنيد بهشون فكر كنيد . من ميگم اگه زياد با ترمينال كارت پيش نميره به صورت معمول يه tmux نصب كن خيلى بت كمك ميكنه .
جسارتا جمله‌ای که گفتی خیلی بی معنی بود  ;D کی گفته سروری که دسکتاپ داشته باشه دیگه سرور نیست؟ کی گفته سرور باید بدون دسکتاپ باشه؟؟
اصلا اینطور نیست. دسکتاپ و ایکس سرور فقط چند نرم افزار هستن که میتونن روی سرور نصب بشن و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
دلایلی که دوستان آوردن هم اصلا دلایل درستی نیست بنظرم، بعضی سرورا تا حد زیادی بیکارن. چرا در هنگامی که این سرورها بیکارن از دسکتاپ اون سرور استفاده نکنیم؟ برای چی الکی روشن باشه؟
آقای معین، شما که فرمودید ممکنه در همون زمان استفاده از دسکتاپ مشکلی چیزی پیش بیاد، لطفا نمونه یک مشکل رو به من بگید یا اینکه کسی رو معرفی کنید که مشکلی براش پیش اومده باشه  ;D اگه واقعا مشکلی بود تمام کاربران خانگی که از X Server استفاده می‌کردن الان در معرض انواع خطرها و حمله‌ها بودن  ;)

اين يكى از آرمان هاى امام راحل بود كه من نقلش كردم :|

X فقط يه نرم افزاره كه بخاطره حوضه كاريش و … اثبات شده كه پر از باگه اما در هرصورت هر رم افزارى كه باشه روى سرور شما نبايد نصبش كنيد روى سرور شما فقط بايد نرم افزار هاى خيلى خيلى لازم رو نصب كنيد مثل Apache اگه نصب نباشه همه سرويس هاى غير لازم رو هم غير فعال كنيد فقط سرويس mysql و apache فعال باشه با ssh در صورت نياز اون وقت شما ميخواى روش دسكتاپ نصب كنى برادره من ؟ :| كم مونده با VBox ويندوز هم نصب كنيد يه دست گيم هم بزنيم دور همى :| جالب اينه كه جديداً مد شده تو ايران همه سيستم ادمينا رو مسخره ميكنند اون وقت اطلاعات خودشون در حد … ( به قول اون دوست عزيزمون مرحومه sahar z كه گويا ناك اوت شدند :D ) در هرصورت كار هر كس نيست خرمن كوفتن گاو نر ميخواهد و مرد كهن كه خيلى خيلى معذرت ميخوام ولى دوستان توى اين ماجرا خودشونو با اون گاو نر بيشتر اشتباه گرفتند . :| كلى دليل بيان شده  اون وقت شما دليلتون اينه كه چون Xorg يه نوم افزاره بايد نصبش كرد ؟ يا اين كه چون سرور بيكاره بايد دهنشو با Xorg آسفالت كرد ؟ واقعاً ممنون :|

توی سرور نباید محیط گرافیکی نصب بشه :)

چرا نباید؟

زيرا :

جواب بقیه دوستان رو نخوندم  ;D

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #19 : 23 شهریور 1392، 03:21 ب‌ظ »
دوستان می دونم نصب دکستاپ امنیت رو می یاره پایین ولی می خوام بدونم دقیقا چه جوری و آیا نمونه ای از هک همچین سایت هایی داریم ؟!
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #20 : 23 شهریور 1392، 04:12 ب‌ظ »
دوستان می دونم نصب دکستاپ امنیت رو می یاره پایین ولی می خوام بدونم دقیقا چه جوری و آیا نمونه ای از هک همچین سایت هایی داریم ؟!

این رو کامل بخونین متوجه میشین. حتی مثال هم اورده .
http://theinvisiblethings.blogspot.com/2011/04/linux-security-circus-on-gui-isolation.html

رو سرور اگرم پوسته گرافیکی خیلی لازم باشه جوری تنظیمش می کنن که تو یک رانلول دیگر مثلا رانلول 4 اجرا بشه . اون وقت هر وقت که پوسته گرافیکی خاستیم میریم به رانلول 4 و هر وقت که کارمون باهاش تموم شد بر میگردیم به رانلول 2 .

نصب پوشته گرافیکی هم بستگی به نوع استفادمون  لازم نیست حتما بیایم LXDE نصب کنیم یا مثلا GDM .

در مورد مواردی مثل وب گردی   نصب xorg ,vnc serveerو Firefox به همراه پیش نیاز های Firefox کفایت میکنه حتی میتونه vnc سرور رو نصب نکنه و از xforwarding اس اس اچ استفاده کند. احتیاج به نصب هیچ کدوم از این بسته ها نیست چون وب پروکسی وجود داره و باهاش می تونین مرور وب رو انجام بدین :
http://www.glype.com/

اگر برای دانلود فایل از سایت هایی مثل رپیدسیر که resume ندارن میخاین از rapidleech میشه استفاده کرد

اگر مثلا یک نفر فقط برای مدیریت فایل هاش این پوسته رو لازم داره , نصب 3 بسته:
xorg , filemanager و vnc server کفایت میکنه.  تازه اصلا احتیاج به نصب هیچ کدوم از این بسته ها نیست چون که فایل منیجر هایی مثل nautilus با استفاده از ssh همون محیط فایل منیجر معمولی رو برامون میتونن ایجاد کنن , یعنی کلیک های موس ما و عملیات هامون رو خودشون به دستورات ssh تبدیل میکنن.

کلا برای خودم پیش نیامده دنبال نرم افزاری باشم که معادل مناسبی از اون رو برای سرور نتونم پیدا کنم . فقط جستوجو میخاد

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #21 : 23 شهریور 1392، 04:18 ب‌ظ »
جدای از امنیت منابع را هم درگیر می کنه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #22 : 24 شهریور 1392، 06:05 ب‌ظ »

چه ربطی داشت ؟ چرا تز الکی صادر می کنی ؟ حتما سرور های ویندوز که دسکتاپ دارن برای خورد کردن خیار سالادی استفاده میشن !
اونوقت آقای معین کی هستن ؟ صرفا جهت فیض بردن از تجربیاتشون این سوال رو میپرسم.
با ترمینال هم کارم کلا راه می افته. خودم با ترمینال یه مدت شبکه کار میکردم برادر من.

برای جواب سوالت:

نه خیر. بنده هم موافق هستم که امنیت و سرعت سرور میاد پایین. اما من برای مدت کوتاه میخوام + که رم سرور هم بالاست.
به شخصه ندیدم کسی رو سرور لینوکس دسکتاپ نصب کنه عجیبه که شما برای کاربرانتون ، دیفالت دسکتاپ نصب کردید.

خوب جواب درست همونه! سرور مال وبگردی نیست. اینطوری هم نیست که بگید نصب می‌کنم و می‌بندم، دیگه حتما هیچ مشکلی نخواهد بود. همون زمانی که دارید وبگردی می‌کنید می‌تونه مشکل‌ساز بشه. اگر بخواید می‌تونید توضیح بدید چرا لازمه مستقیم توی سرور وبگردی کنید و ما می‌تونیم راه‌کار مناسب رو برای اون کار ارائه بدیم.

اگر هم دنبال جواب درست نیستید و می‌خواید راه خودتون رو برید، خوب فرقی نمی‌کنه چی نصب کنید، در هر صورت قراره وقتی کاری باهاش ندارید ببندینش دیگه  ;)

دوست عزیز تو پست قبل ازتون خواهش کردم که آرمان های امام رو برام توضیح ندید و لطفا یک دسکتاپ با مراحل نصبش رو بگید !
 خودمم می دونم که سرور برای وبگردی نیست.

در ظمن اینجا جای تیکه انداختن نیست ! لطفا رعایت کنید.

احتمالا برای استفاده ریموت سرور میخوان برای تغیر آی پی و دور زده شدن فیلتر و تحریم و ... نه برای سروری که روش سایت هست و امنیتش مهمه
خوب به نظر من یه ائن باکس نصب کنید با این اوصاف سبک و سریع

نه خیر. در وبمین به راحتی میشه وی پی ان ساخت و باسرعت فوق العاده ( چون سرور خالی هست ) وبگردی کرد.

بله در سرور هیچ گونه فایلی وجود نداره ( البته خالی ، خالی هم که نه ، دو سه نفر وی پی ان دارن )  اما دوستان تاکید دارن که امنیت پایین میاد و فشار زیادی روی سرور هست!
یکی میگه دسکتاپ نصب نکن پنل نصب کن ، اون یکی میگه سرور ویندوز میخریدی ، یکی دیگه می گه ترمینال بلد نیستی اصلا چرا خریدی و ... :|

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #23 : 24 شهریور 1392، 06:19 ب‌ظ »
جواب بقیه دوستان رو نخوندم  ;D ولی خودم با استفاده از این لینک ها رو سرور اوبونتو lxde رو نصب کردم. درضمن آماده خورده شدن رم هم بعد نصب دسکتاپ باش! پیشنهاد میکنم که حداقل ۱گیگ رم داشته باشی :)

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=16489.0
http://www.havetheknowhow.com/Configure-the-server/Install-VNC.html

شما ناراحت رم نباش.
ممنون بالاخره شما دو تا لینک خوب گزاشتید ! کاره ما هم کمی پیشرفت.

دلیلی نمیبینم که رو سرور برای کارهای معمولی دسکتاپ نصب شه.عمدتا با همون ترمینال میشه کار رو راه انداخت. یادگری ترمینال هم که چیزی نداره.

کاربر خانگی با کاربر سرور زمین تا آسمون فرق داره، هک یه کلاینت که آی پیش استاتیک نیست بیشتر ارزش داره یا یه سرور با آی پی استاتیک و اطلاعات هزاران کلاینت همراهش؟ تاحالا به این فکر کرده بودی که اگر گوگل استدلال تو رو داشت چه بلاهایی سر ما و خودش میومد؟ یه هکر نمیاد وقتشو سر منو شما تلف کنه بلکه اهداف بزرگ تری داره، لابد این باگ فیکس های امنیتی که واسه ابزار های گرافیکی میاد کشکه طرف بدون اینکه ببینه اتفاقی بیفته همینجوری واسه خودش باگ امنیتی فیکس می کنه.
داداش اطلاعات غلط نده یوهو هزار نفر پستتو میبینن همون اشتباه شما رو می کنند.

لطفا بحث رو منحرف نکنین.
هک کلاینت و سرور چه ربطی به هم دارن ؟ و در ظمن چه ربطی به IP داره ؟ الان من 100 تا کلاینت هک کردم خب که چی ؟ فوقش دانلود شبانه می کنم :| خیلی هم مخ باشم با کامپیوتر همون یارو به جاهای دیگه اتک می کنم. اما وقتی یه سرور هک بشه طلاعات کی آدم و وبسایت برملا میشه که فازش هم بیشتره. پس لطفا این دو رو با هم مقایسه نکنید.

برای جواب سوالت:

اين يكى از آرمان هاى امام راحل بود كه من نقلش كردم :|

X فقط يه نرم افزاره كه بخاطره حوضه كاريش و … اثبات شده كه پر از باگه اما در هرصورت هر رم افزارى كه باشه روى سرور شما نبايد نصبش كنيد روى سرور شما فقط بايد نرم افزار هاى خيلى خيلى لازم رو نصب كنيد مثل Apache اگه نصب نباشه همه سرويس هاى غير لازم رو هم غير فعال كنيد فقط سرويس mysql و apache فعال باشه با ssh در صورت نياز اون وقت شما ميخواى روش دسكتاپ نصب كنى برادره من ؟ :| كم مونده با VBox ويندوز هم نصب كنيد يه دست گيم هم بزنيم دور همى :| جالب اينه كه جديداً مد شده تو ايران همه سيستم ادمينا رو مسخره ميكنند اون وقت اطلاعات خودشون در حد … ( به قول اون دوست عزيزمون مرحومه sahar z كه گويا ناك اوت شدند :D ) در هرصورت كار هر كس نيست خرمن كوفتن گاو نر ميخواهد و مرد كهن كه خيلى خيلى معذرت ميخوام ولى دوستان توى اين ماجرا خودشونو با اون گاو نر بيشتر اشتباه گرفتند . :| كلى دليل بيان شده  اون وقت شما دليلتون اينه كه چون Xorg يه نوم افزاره بايد نصبش كرد ؟ يا اين كه چون سرور بيكاره بايد دهنشو با Xorg آسفالت كرد ؟ واقعاً ممنون :|

بله وقتی سرور خالیه باید همزمان 100 تا لینک رو مستقیم کنیم و پدرشو در بیارم! اصلا فلسفه سرور همین پدر در آوردن و جیک نزدنه.

دوستان خیلی ممنون بابت منحرف کردن تاپیک. میتونید تو یه تاپیک دیگه بحث نصب کردن یا نکردن دسکتاپ رو به صورت تخصصی با مقایسه هک کلاینت و سرور و مزایای هک کلاینت ادامه بدید ...
در حال حاضر بنده به جوابم رسیدم و متوجه شدم که سبک ترینشون LXDE هست و نصبش رو هم بلدم.

با تشکر از همکاریتون.
بدرود.

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #24 : 24 شهریور 1392، 07:11 ب‌ظ »
نه خیر. در وبمین به راحتی میشه وی پی ان ساخت و باسرعت فوق العاده ( چون سرور خالی هست ) وبگردی کرد.
جسارتا این وی پی انی که میگید، پروتوکلش چیه؟ خوب کار می‌کنه؟ سرعتش بالاست؟ یوت*ی*وب رو میاره؟  ;D

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #25 : 24 شهریور 1392، 09:13 ب‌ظ »
جسارتا این وی پی انی که میگید، پروتوکلش چیه؟ خوب کار می‌کنه؟ سرعتش بالاست؟ یوت*ی*وب رو میاره؟  ;D
یو تیوب که حتی گاهی بدون وی پی ان هم ویدئو هاش لود میشه !
خودش هم که همیشه قابل دسترسی هست با ssl برید
مرورگر کروم-یوم
صدای پلیس : هاپ هاپ