انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233641 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
پاسخ به: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته
« پاسخ #450 : 09 خرداد 1390، 12:55 ق‌ظ »
اینو که میزنین matlab  بالا میاد ؟
sudo /usr/local/matlabR2010b/bin/matlab

اینجارم یک نگاه بندازین
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1726995

آفلاین afshin

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
اینو که میزنین matlab  بالا میاد ؟
sudo /usr/local/matlabR2010b/bin/matlab

اینجارم یک نگاه بندازین
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1726995
[/quote

اقا دستت درد نکنه درست شد خیلی لطف کردی

آفلاین mahyar1365

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
درود به همه

آقا پدر من در اومد ترو خدا کمک کنید

من نسخه 11 اوبونتو رو نصب کردم اما باهاش مشکل دارم

اول اینکه بعضی از برنامه ها رو که اجرا می کنی میرن تو tray می تونی ببینیشون مثل وا کوپا wakoopa اما تو نسخه 11 نمی دونم کجا میره  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
درود به همه

آقا پدر من در اومد ترو خدا کمک کنید

من نسخه 11 اوبونتو رو نصب کردم اما باهاش مشکل دارم

اول اینکه بعضی از برنامه ها رو که اجرا می کنی میرن تو tray می تونی ببینیشون مثل وا کوپا wakoopa اما تو نسخه 11 نمی دونم کجا میره  ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

تو نسخه‌ی ۱۱.۰۴ system tray (notification area) به صورت پیش‌فرض فقط برای چندتا برنامه فعاله. البته می‌شه اون رو برای همه‌ی برنامه‌ها تعمیم داد ولی بهتره که کلا ازش استفاده نکنین ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahyar1365

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
درود  ;D

با تشکر از دانیال جان این مشکل رو زمانی که می خوام لاگین کنم با انتخاب Ubuntu Classic حل کردم  :P

اما حالا یه سوال دارم : اونم اینکه الان روی سیستم من همه چیز نصبه و می خوام همین طوری که هست ازش بک آپ داشته باشم تا بعد اگر به مشکل خوردم اینقدر مکافات نداشته باشم می خواستم کمکم کنید

با تشکر از همه

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
الان روی سیستم من همه چیز نصبه و می خوام همین طوری که هست ازش بک آپ داشته باشم تا بعد اگر به مشکل خوردم اینقدر مکافات نداشته باشم؟
APTonCD
توی مخازن هست.
http://aptoncd.sourceforge.net/

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
سلام
ببخشید یه سؤال داشتم
روی سیستم من برای ایجاد mobile broadband   براحتی ایرانسل و همراه اول رو میناسه و تو لیستش تعریف شده هست

برای شخصی همین اوبونتو 10.04  و حتی ورژن های دیگر رو هم نصب کردم بهیچ عنوان  این امکان رو نداره یعنی ایرانسل و همراه اول تو لیستش تعریف شده نیست و نمیشه دستی هم وارد کنم

چجور میتونم از تنظیمات  این قسمت کپی بگیرم برای هر کسی که خواست بدم تا در این موقعیت  تو لیست تنظیمات GPRS اش موجود باشه ؟

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
برای شخصی همین اوبونتو 10.04  و حتی ورژن های دیگر رو هم نصب کردم بهیچ عنوان  این امکان رو نداره یعنی ایرانسل و همراه اول تو لیستش تعریف شده نیست و نمیشه دستی هم وارد کنم

یعنی چی نمیشه دستی وارد کرد ؟
فیلدهای ورود اطلاعات در این قسمت بعد از زدن گزینه add غیرفعال هستن ؟
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
روی سیستم من برای ایجاد mobile broadband   براحتی ایرانسل و همراه اول رو میناسه و تو لیستش تعریف شده هست. برای شخصی همین اوبونتو 10.04  و حتی ورژن های دیگر رو هم نصب کردم بهیچ عنوان این امکان رو نداره یعنی ایرانسل و همراه اول تو لیستش تعریف شده نیست و نمیشه دستی هم وارد کنم. چجور میتونم از تنظیمات  این قسمت کپی بگیرم برای هر کسی که خواست بدم تا در این موقعیت تو لیست تنظیمات GPRS اش موجود باشه ؟
نسخه‌های قبل از 10.10 را باید دستی تنظیم کرد.
1.
http://www.up.vatandownload.com/images/abv6ni9h3flutlpp45ex.png

2.
http://www.up.vatandownload.com/images/eif2ndmnl1z6ds0ljtsr.png

3.
http://www.up.vatandownload.com/images/6om4bdvsr5llzuq2r7q3.png

4.
http://www.up.vatandownload.com/images/6v9f616gmmb3s4n3msj.png

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
سلام
ببخشید یه سؤال داشتم
روی سیستم من برای ایجاد mobile broadband   براحتی ایرانسل و همراه اول رو میناسه و تو لیستش تعریف شده هست

چجور میتونم از تنظیمات  این قسمت کپی بگیرم برای هر کسی که خواست بدم تا در این موقعیت  تو لیست تنظیمات GPRS اش موجود باشه ؟

ببین لازم نیست حتما ایرانسل یا همراه اول رو انتخاب کنی تا بتونی از gprs استفاده کنی شما چین ، ترکیه یا هر کشور دیگه رو خواستی انتخاب کن هیچ مشکلی نباید پیش بیاد چون مهم شناسایی مودم گوشی شما توسط اوبونتو هست
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه دونه جدید می‌سازی بعد apn رو دستی می دی بهش دیگه. قاعدتا نباید مشکلی باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین benich4

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام
من از اینترنت دانشگاه استفاده می کنم،البته وایرلس نیس و باید از کابل استفاده کنم، username و password هم نداره. علاوه بر این باید IP رو هم تنظیم کنم. توی ویندوز راحت از طریق تنظیمات local area connection این وارد کردن IP رو انجام میدادم، اما نمیدونم چطور میشه توی فضای ubuntu این کار رو انجام داد. خواهش میکنم که راهنماییم کنین، ممنونم.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
سلام
من از اینترنت دانشگاه استفاده می کنم،البته وایرلس نیس و باید از کابل استفاده کنم، username و password هم نداره. علاوه بر این باید IP رو هم تنظیم کنم. توی ویندوز راحت از طریق تنظیمات local area connection این وارد کردن IP رو انجام میدادم، اما نمیدونم چطور میشه توی فضای ubuntu این کار رو انجام داد. خواهش میکنم که راهنماییم کنین، ممنونم.
system ->preferences ->network connections

آفلاین benich4

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام
system ->preferences ->network connections

l
مرسی از جوابتون، این مسیری رو که گفتید رفته بودم، IP رو هم دقیقا به همون ترتیبی که توی ویندوز وارد میکردم، اینجا هم وارد کردم، اما همچنان هیچ ریسیوی ندارم.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
نقل‌قول
مرسی از جوابتون، این مسیری رو که گفتید رفته بودم، IP رو هم دقیقا به همون ترتیبی که توی ویندوز وارد میکردم، اینجا هم وارد کردم، اما همچنان هیچ ریسیوی ندارم.
به همان بخشی که گفتم بروید و از سربرگ wired بر روی add تقه زنید . در پنجره ای که باز میکند روی IP V4 روید و حالت دستی را برگزیده بر روی ADD تقه زنید . IP , Net mask , GAte way را که از دانشگاه گرفته اید در اینجا بنویسید