انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل بوتوث - هارد - گراب (هنگ کیبوردها)  (دفعات بازدید: 2160 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
مشکل بوتوث - هارد - گراب (هنگ کیبوردها)
« : 24 شهریور 1392، 11:40 ب‌ظ »
من دیگه نمیدونم چی از دست اوبونتو بگم

***مشکل اول گراب:
نمی دونم چی میشه که بعد از هر دو یا چند بار استفاده از یک سیستم عامل فرقی نداره فقط بعد از چند بار خاموش روشن شدن - صفحه گراب مشکل پیدا میکنه و اصلا به ویندوز و اوبونتو نمیره - من هم نمیتونم هیچ کاری کنم چون صفحه کلید عمل نمیکنه - صفحه کلید جدید هم میزنم - اونم عمل نمیکنه و خلاصه با صد بار ریست به حالت اول باز میگرده و اتفاقی درست میشه
اول هم که درست کردم این مشکلات بود اما کمتر

**مشکل دوم با بولوتوث :
من انجمن را جستجو کردم 8 تاپیک رو خوندم و کلی هم نا امیدانه این تاپیک رو میزنم
بولوتوث من شناسایی نمیشه
ولی با لایو درست کار می کنه !!!
مثل یکی از دوستان تو همین انجمن

**مشکل سوم هارد :
من مشکل هارد تو سیستمم هست - یعنی وقتی با ویندوز میام تو سیستم چیزی که داشتم یا حذف کردم تو جستجو میاره و یعنی سکتور آدرس مشکل پیدا کرده !!!!

**مشکل چهار باتری :
باتری من تو 7 مشکل داره و میگه عمرش تمومه و تعویض - اما 20 دقیقه کار میکنه
تو اوبونتو این 5 دقیقه هم دوام نمیاره

من چند روز پیش دنبال پایدار ترین توزیع لینوکسی بودم
اما فکر کنم همه این مشکلات تو توزیع های دیگه هم باشه

خلاصه فهمیدم اوبونتو برای PC جواب میده
و لپ تاپو عمرشو پایین میاره

آیا من اوبونتو رو حذف کنم ؟ :(
خیلی دوستش دارم
تازه باهاش عادت کردم
میشه راه حلی پیدا کرد ... مثل wubi برای نصب تو خود ویندوز (v13.04) برای این ورژن نمیشه ...
لپ تاپم دل 5010 اینسپرون

----------------------------------------------
من الان دارم روی پی سی اوبونتو 12.04 نصب میکنم ;) :) \\:D/
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1392، 11:58 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
پاسخ : مشکل بوتوث - هارد - گراب (هنگ کیبوردها)
« پاسخ #1 : 25 شهریور 1392، 01:03 ق‌ظ »
مشکل دوم که بولوتوث هست حل شد
فقط کار نمی کنه ... یعنی فایل نمیشه باهاش فرستاد که اونم درستش می کنم درست شد با برنامه ی بولوتوث منیجر ...  ;)
حل مشکل رو شما دوستان تو انجمن برعکس گفید ...
باید تو سون بولوتوث روشن باشه بعد ویندوز رو خاموش
بعد اوبونتو
همین ...

فکر کنم مشکل گراب هم با حذف کامل سون و pارتیشن بندی از نو و نصب مجدد اوبونتو حل بشه  ;)
چون بایوس مشکلی نداشت وگرنه نمیتونستم بوت اول رو تغییر بدم ...  مشکل از نمی دونم چی چی هست :(
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 01:14 ق‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1392، 01:11 ق‌ظ »
مشکل هارد هم تو سایتها گشم
اونم با دیفراگمنتر ویندوز به وجود اومد اونم رفع میشه
هر وقت شد همین پست رو ویرایش میکنم
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 01:13 ق‌ظ توسط ابونتو عشق من »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #3 : 25 شهریور 1392، 07:20 ق‌ظ »
ای گفتی هارد ! من یه هارد ویروسی رو با لینوکس آوردم بالا تمام درایوها عین بچه آدم اومدن بالا و می شد تمام فایل ها رو خوند ، اما گفتم بگذار یک نگاهی به این درایوها با ویندوز بندازم !  :-X وقت وارد بوت ویندوز شدم ! چشمتون روز بد نبینه هست این برنامه هه که چک می کنه دیسک رو ! شروع کرد به چک و یه چند ساعتی در حال جون کندن بود من هم ری استارت کردم و رفتم توی لینوکس ! از قدوم پر برکت ویندوز دیگه درایو ا بالا نیومد و مجبور شدم همه رو recovery کنم ! درس عبرتی شد که هارد دست ویندوز ندم ، مشکل بلوتوث هم خودم گاهی دارم ولی نکته اصلی اینه که اگر بلوتوث رو توی لینوکس خاموش کردی وقتی دوباره سیستمت رو بیاری بالا این مشکل پیش می یاد البته توی تمام بلوتوث ها اینجوری نیست ، البته نکته جالب که عین همین مشکل رو خودم توی ویندوز داشتم که باید درایورش رو نصب می کردی بعد برنامه بلوتوث ویندوز رو غیر فعال می کرد تا به کار می افتاد! ویندوز آوازش از دور خوش است ولی باطنش پوکه پوکه من که تجربه کردم ، شما رو نمی دونم ، اگر می خواهید سخت افزارتون رو به فنا بدید ویندوز انتخاب مناسبی هست  ;)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #4 : 25 شهریور 1392، 09:02 ق‌ظ »
ای گفتی هارد ! من یه هارد ویروسی رو با لینوکس آوردم بالا تمام درایوها عین بچه آدم اومدن بالا و می شد تمام فایل ها رو خوند ، اما گفتم بگذار یک نگاهی به این درایوها با ویندوز بندازم !  :-X وقت وارد بوت ویندوز شدم ! چشمتون روز بد نبینه هست این برنامه هه که چک می کنه دیسک رو ! شروع کرد به چک و یه چند ساعتی در حال جون کندن بود من هم ری استارت کردم و رفتم توی لینوکس ! از قدوم پر برکت ویندوز دیگه درایو ا بالا نیومد و مجبور شدم همه رو recovery کنم ! درس عبرتی شد که هارد دست ویندوز ندم ، مشکل بلوتوث هم خودم گاهی دارم ولی نکته اصلی اینه که اگر بلوتوث رو توی لینوکس خاموش کردی وقتی دوباره سیستمت رو بیاری بالا این مشکل پیش می یاد البته توی تمام بلوتوث ها اینجوری نیست ، البته نکته جالب که عین همین مشکل رو خودم توی ویندوز داشتم که باید درایورش رو نصب می کردی بعد برنامه بلوتوث ویندوز رو غیر فعال می کرد تا به کار می افتاد! ویندوز آوازش از دور خوش است ولی باطنش پوکه پوکه من که تجربه کردم ، شما رو نمی دونم ، اگر می خواهید سخت افزارتون رو به فنا بدید ویندوز انتخاب مناسبی هست  ;)
دوتا مشکلات بالا به درستی حل شد ...
هارد و بولوتوث

حالا پاسخ شما : شما فرمودید که هارد شما خیلی با ویندوز مشکل داشت ؟!!!
شاید باور نکنی ولی عمر هارد لپ تاپم بیش از 6100 ساعته !!!
پوست لپ تاپمو کندم ...
تازه لپ تاپم کانفیگ شده با ویندوز
با توجه به این انصافا از لینوکس راضی هستم ..
دلایل :

1. نیازی به داشتن فایل راه انداز برای شناسایی سخت افزار به لینوکس نشدم
2. من وقتی یک فیلم فول اچ دی اجرا میکردم با هر پلیری (... - mkv player - powerDVD - jetAudio) سیستم هنگ میکرد و برنامه خودکار متوقف می شد ... یا نمی تونستی عقب جلو ببری چون تصویر زود تر از صدا می رفت / اما با لینوکس من تونستم همون فیلمها رو +4 تا روش با هم اجرا کنم بدون هیچ مشکل
3. خوشکلی این
4. امنیت

من روی پی سی خودم که دیشب نصب کردم هیچ مشکلی تا الان نداشتم
برای لپ تاپم مشکل پیش اومده

می خوام فعلا باهاش بسازم . بعد ببینم می تونم صبر کنم تا ورژن 14.04
طبق نطر دوستان ورژن 12.04 ورژن خوبی از آب در آمد (از نظر پایداری)
پس حتما ورژن 14.04 بهتر از اون درمیاد - اونم با پشتیبانی 5 ساله

اگه فقط مشکل گراب من حل بشه برام کافیه (باتری مشکلی نداره .. چون بیشتر سیستمم به برق وصل کردم) - آیا این مشکل گراب همگیه ؟ چکار کردید تا درست بشه ؟

من بی صبرانه منتظرم
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 09:08 ق‌ظ توسط ابونتو عشق من »

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #5 : 25 شهریور 1392، 10:16 ق‌ظ »
برای منم گراب همین جوری میشه ولی خیلی کم پیش میاد .
یک بار گراب رو از نو نصب کن . ترجیها نسخه بالا تر یا پایین تر .
این کار هم میشه کرد :
اون سیستم عاملی که از همه بیشتر استفاده میکنی بزار گذینه پیش فرض گراب که وقتی این جوری شد رو اون سیستم عامل باشه حد اقل دیگه اکثر اوقات رو نمیخاد رستارت کنی تا گذینه رو عوض کنی.

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #6 : 25 شهریور 1392، 10:22 ق‌ظ »
برای منم گراب همین جوری میشه ولی خیلی کم پیش میاد .
یک بار گراب رو از نو نصب کن . ترجیها نسخه بالا تر یا پایین تر .
این کار هم میشه کرد :
اون سیستم عاملی که از همه بیشتر استفاده میکنی بزار گذینه پیش فرض گراب که وقتی این جوری شد رو اون سیستم عامل باشه حد اقل دیگه اکثر اوقات رو نمیخاد رستارت کنی تا گذینه رو عوض کنی.
کاش با این کار راه می افتاد
ولی وقتی برای من اینجوری میشه حتی رو دیفالتی که الان اوبونتو هست نمیره پس اگه اونو عوض کنم هم همین شکلی هست
من دیگه بی خیال این ویندوز رو لپ تاپم شدم (از نو پارتیشن بندی و از نو نصب اوبونتو)
می خوام فقط اوبونتو نصب بشه - شاید مشکلم حل بشه (البته دیگه باید هم حل بشه >:()
گراب من ورژن 2 هست - روی اوبونتو 13.04 و 7
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 10:26 ق‌ظ توسط ابونتو عشق من »