انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر من فلسفه گنو ایراد داره - بر علیه برنامه نویسان هست  (دفعات بازدید: 41252 بار)

0 کاربر و 23 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
من همه ی مطالب دوستان رو خوندم و خیلی برام جالب بود که هیچ کدوم از افراد به نام که معمولا عضو اصلی و ادمین فروم هستند توش حضور نداشتن و برعکس خیلی از جاهای دیگه که خیلی اصولی جواب میدادن رد و نشونی ازشون تو این بحث نسیت!
چرا آقای دانیال بهزادی و سایر دوستان عزیزی که آشنایی با مراتب کار دارید بجای بحث های این چنینی یک مقاله جامع در این زمینه نمیدید که برای خیلیا روشن کننده موضوع باشه؟
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
من همه ی مطالب دوستان رو خوندم و خیلی برام جالب بود که هیچ کدوم از افراد به نام که معمولا عضو اصلی و ادمین فروم هستند توش حضور نداشتن و برعکس خیلی از جاهای دیگه که خیلی اصولی جواب میدادن رد و نشونی ازشون تو این بحث نسیت!
چرا آقای دانیال بهزادی و سایر دوستان عزیزی که آشنایی با مراتب کار دارید بجای بحث های این چنینی یک مقاله جامع در این زمینه نمیدید که برای خیلیا روشن کننده موضوع باشه؟

دوست عزیز ، آیا پست من مشکلی داشت؟
من کلا ریویزیونیسم در این جور موارد رو شدیدا قبول دارم. باعث میشه طرز فکرهای تازه مجال خودنمایی داشته باشند. میدونید گنو با اینکه ایدئولوژی و فلسفه منحصر به فردی داره ، اما یه جورایی امپراتوری مقدس(!) روم رو یاد آوره. زمانی که واتیکان تنها قدرت مطلقه اروپا بود و همه امپراتورها باید از پاپ مشروعیت میگرفتن (میخریدن). خوشبختانه گنو رشوه و ... نمیخواد و این خودش خیلی خوبه :). گنو الان حالت قدرت مطلقه داره به طوری که اوپن سورس و BSD و امثالهم هم به نوعی زیر پرچم اون هستند.
اگر افرادی پیدا بشن و یک تجدید نظر در گنو بکنن و مشکلاتی که خیلی از برنامه نویسان وارد میکنن رو حل کنن ، مطمئنا خیلی خیلی پیشرفت خواهند کرد.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915

دوست عزیز ، آیا پست من مشکلی داشت؟
من کلا ریویزیونیسم در این جور موارد رو شدیدا قبول دارم. باعث میشه طرز فکرهای تازه مجال خودنمایی داشته باشند. میدونید گنو با اینکه ایدئولوژی و فلسفه منحصر به فردی داره ، اما یه جورایی امپراتوری مقدس(!) روم رو یاد آوره. زمانی که واتیکان تنها قدرت مطلقه اروپا بود و همه امپراتورها باید از پاپ مشروعیت میگرفتن (میخریدن). خوشبختانه گنو رشوه و ... نمیخواد و این خودش خیلی خوبه :). گنو الان حالت قدرت مطلقه داره به طوری که اوپن سورس و BSD و امثالهم هم به نوعی زیر پرچم اون هستند.
اگر افرادی پیدا بشن و یک تجدید نظر در گنو بکنن و مشکلاتی که خیلی از برنامه نویسان وارد میکنن رو حل کنن ، مطمئنا خیلی خیلی پیشرفت خواهند کرد.
نه اصغر جون اتفاقا یکی از پست های جالب فروم همین پست هستش منتهی من میگم چرا از بین این همه آدم سرشناس تو این زمینه کسی برای پاسخ به این سوالات حضور نداره؟! یعنی این نقصی که میگید واقعا هست؟ یا ببخشید نداشتن اطلاعات کافی طرفدارای این حوزه است!!!
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
دوستانی که زیر خاکی بالا میکشید ! لطف کنید از اول تک تک تایپک ها رو بخونید بنده بیکار نیستم که هی بیام اون بحث ها که انجام شده رو چکیده کنم و باز بگم ! شما کامل از اول بخون بیا جوابی داشتی بده دوباره میاین همون حرف های اول تایپک رو میزنید که چی کلا موضوع اصلی از بین میره و بی فایده میشه
در ضمن فهمیدم که این سوال جواب درستی نداره
یا بهتر بگم گنو هنوز کامل نیست ! یعنی با این دنیای فعلی چندان همخوان نیست خوبه ها خیلیم عالیه ولی خوب ایده آل هست در حالی که هنوز دنیامون ایده آل نیست و احتمالا نخواهد هم شد!
گوگل نحوه پول در آوردنش فرق داره اندروید اوپن سورس هست ولی گوگل از جای دیگه پولشو در میاره
از چپوندن محصولاتش داخل سیستم عامل و تبلیغات گرفته تا درصدی که از برنامه های داخل پلی میگیره
سیستم عامل هم رایگان باشه برنامه ها پولی خواهند بود
مگر برخی برنامه ها که اونا هم از همون طریق تبلیغات پول در میارن :)
این هم یه بحث قانونی بود نه این که صرفا به دلیل طرفداری از چیزی بیاین و قوانین گنو رو به من بگین ! من خودم بهتر میدونم و کسی هم هنوز جواب قانع کننده ای نتونسته به این تایئک بده و من همچنان معتقدم که گنو ایراد داره و کامل نیست
کسی بطف کرد تایپک ها رو از اول دقیق و کامل خوند و ماجرا رو متوجه شد و جواب قانع کننده داشت جواب بده وگر نه الکی هی این تایپک رو با اسپم نیارید بالا
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
ایدیولوژی و فلسفه منحصر بفرد؟:O o_O

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چی شده؟ کی منتظر من بود؟ :D کسی سوالی نپرسیده آخه هنوز. یه سری نظرات بود که دوستان گفتند، اصولا چیزی به اسم نظر درست و غلط هم نداریم در این حوزه، هرکسی طرزفکر خودش رو در این مورد داره که لزوما با طرز فکر هیچ شخص دوم دیگه ای هم همخوانی صددرصد نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین linuxworld

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • !opensource for openmind
سلام دوستان ، من تازه این تایپک رو خوندم ! حق با شماست آقای ava یکی از عزیزانم تو تایپک بود یا تو سایت های دیگه دقیق نمی دونم! ای کاش اینجا بود!!! یه طرحی بود که به ما پیشنهاد کرده بود!
این بود:
اول یه نفری از برنامه نویسان برنامه ای بنویسه فقط استفاده اش رایگانه نه انتشار کد هاش!!!!
بعد اگه نفر دومی از سازنده اون نرم افزار سورس کد هاش رو بخواد باید بهش اون پولی رو که سازنده می خواد
بهش بده!بعد از دسترسی کد ها توسط نفر دوم و ویرایش کد های داخل نرم افزار یا اضافه کردن کد به آن ، به ارزش کد های تازه اضافه شده توسط نفر دوم بعلاوه کمی بیشتر از نصف هزینه ای که نفر دوم به سازنده ی نرم افزار داده بود از نفر سوم بگیره و که های برنامه رو به نفر سوم بده تا نفر سوم کار نفر دوم را تکرار کند!!!!
این نظریه باعث میشه که تمام اپن سورس کاران از این گنو/لینوکس سود ببرند و هیچ ضرری به مصرف کننده نرم افزار وارد نشه ! اگه متوجه نشدین مطلب رو دوباره بخونین 1000 دفعه بخونین این نظریه رو من درست نکردم !، سازنده این نظیه ای کاش اینجا بود از همین جا به اموات سازنده این نظریه که در این دنیا نیستن الفاتحه الصوات!

مثال میزنم تا ساده تر نظریه رو بگیرین:
امید سازنده نرم افزار است به طوری که استفاده از نرم افزار ها رایگان است اما اگر کسی سورس کد هاش رو بخواد باید هزینه ای به امید(سازنده نرم افزار بده)،علی نفر دومی است که سورس نرم افزار رو می خواد پس 5000 به امید می ده و سورسش رو میگیره!!!علی تغییراتی به این نرم افزار میده و به کسی که سورس نرم افزار رو بخواد به واسطه ی تغییراتی که توسط علی به این نرم افزار داده بود هزینه ای ناچیز (البته بستگی به تغییراتی داره که توسط علی ایجاد شده ) دریافت می کنه علاوه بر این ها علی کمی بیشتر از نصف پولی که به امید(سازنده نرم افزار)داده بود از نفر سوم یعنی حسین میگیره و نفر سوم حسین این کار ها رو ادامه می ده!!!نفر چهارم به همین ترتیب!!!!!!

البته ممکن است اشکالاتی به وجود آید اما این بهترین پیشنهادی بود که من شنیده بودم!!! ممکنه این تاپیک تاریخش گذشته باشه و هیچ کس به این تاپیک نیاد پس من تاپیک جداگانه ای ایجاد می کنم و این پیشنهاد توش منتشر می کنم تا عزیزانم ببینند و نظر بدن!!!!
(البته از گفتن عزیزانم به شما منظوری نداشتم فقط می خواستم بدونی چقدر برام مهمی عزیز ;))
« آخرین ویرایش: 27 امرداد 1393، 12:42 ق‌ظ توسط linuxworld »
مردم به جبران آزادي فكر كه به ندرت از آن بهره مي برند، خواستار آزادي بيان هستند.
(سورن كيركه گارد)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
رایگان بودن اهمیتی نداره، آزاد بودن هست که مهمه :)

آفلاین linuxworld

• Jr. Member
  • *
رایگان بودن اهمیتی نداره، آزاد بودن هست که مهمه :)
آره آزاد بودن مهم و زیباست ولی آیا تو دنیای فعلی جور در میاد؟؟؟؟؟
مردم به جبران آزادي فكر كه به ندرت از آن بهره مي برند، خواستار آزادي بيان هستند.
(سورن كيركه گارد)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
آره، نمونش تمام نرم‌افزارهای آزادی که می‌بینید :)

آفلاین linuxworld

• Jr. Member
  • *
آره، نمونش تمام نرم‌افزارهای آزادی که می‌بینید :)
آره ، حق با شماست ولی گنو فقط آزادی نیست بلکه گنو به معنی دنیایی که همه باهم برترند نه فقط یکی !،همه با هم دوستن نه دشمن ، همه با هم همکاری می کنند مهمتر از همه با هم اند!!!!!
ولی ایا تو جهان فعلی که بیشتر به پول و مادیات و برتریت انحصاری  و... مهمه شده سازگاره با جهان زیبای گنو؟؟؟؟؟
(سورن كيركه گارد)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
منظورم تمام نرم‌افزارهای آزادی بود که تو همین جهانی که هستیم وجود داره ;)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
گنو در یک کلام : لیبرال کمونیسم !
[/b][/color]
این کلمه رو فکر کنم برای اولین بار خودم به کار بردم (حقوقش محفوضه :دی)
یعنی کمونیسمی که شما مجبور نیستین در اون به اجبار شرکت کنید و محصولتون رو ارائه بدین ولی همه میتونن بهره ببرن چه کسانی که درش هستن و محصول ارائه کردن چه کسانی که نیستن
این خوبه چون اجباری به کسی نمیشه ولی از طرفی یک نوع بی عدالتی هست در حق کسی که توش هست و محصولش رو ارائه کرده
گنو خوبه - درکش میکنم - قبولش دارم ولی خوب میشه بهش ایراد گرفت
به نظر من دیگه نمیشه روی این موضوع بحث کرد و تبدیل به یک بحث فلسفی میشه که نه میشه ردش کرد نه اثباتش کرد !
--
ما که صدامون نمیرسه اگه کسی دسترسی به ریچارد داشت بهش این لیبرال کمونیسم رو بگه تا مجبور نشه بیاد و بگه که گنو کمونیسم نیست و خودش هم توش سردرگم بمونه
البته در این آخر هم بگم که
لیبرال کمونیسم =/= کمونیسم
و به نظرم من چیز خوبی هست
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین linuxworld

• Jr. Member
  • *
[/b][/color]
این کلمه رو فکر کنم برای اولین بار خودم به کار بردم (حقوقش محفوضه :دی)
یعنی کمونیسمی که شما مجبور نیستین در اون به اجبار شرکت کنید و محصولتون رو ارائه بدین ولی همه میتونن بهره ببرن چه کسانی که درش هستن و محصول ارائه کردن چه کسانی که نیستن
این خوبه چون اجباری به کسی نمیشه ولی از طرفی یک نوع بی عدالتی هست در حق کسی که توش هست و محصولش رو ارائه کرده
به نظر من دیگه نمیشه روی این موضوع بحث کرد و تبدیل به یک بحث فلسفی میشه که نه میشه ردش کرد نه اثباتش کرد !
--
ما که صدامون نمیرسه اگه کسی دسترسی به ریچارد داشت بهش این لیبرال کمونیسم رو بگه تا مجبور نشه بیاد و بگه که گنو کمونیسم نیست و خودش هم توش سردرگم بمونه
البته در این آخر هم بگم که
تنها تفاوت کمونیسم با گنو همین (اجبار) بودنشه!!!!!!!و گرنه خود گنو یه نوع کمونیسم محسوب میشه
(سورن كيركه گارد)

آفلاین linuxworld

• Jr. Member
  • *
[/b][/color]

کمونیسم یه چیز خوب و زیباست اما نه به خوبی گنو ;)
(سورن كيركه گارد)