انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حفاظت از اطلاعات در مقابل دسترسی فیزیکی؟  (دفعات بازدید: 3667 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
سلام دوستان
راهی هست که بشه در برابر دسترسی فیزیکی از اطلاعات در آرچ یا اوبونتو یا ... محافظت کرد؟
یا حداقل دسترسی به یک درایو رو بست که هیچ راهی نباشه برای طرف بتونه به اطلاعات داخلش نفور کنه؟

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
می تونید درایو مورد نطر را رمز گذاری کنید.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
می تونید درایو مورد نطر را رمز گذاری کنید.

برنامه های در حال اجرا که در درایو مورد نظر رو اختلال نداره؟ مثل آپاچی

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
اگر برنامه ای به درایو رمز گذاری شده وابستگی داره قبل از اجرای اون برنامه باید درایو موینت بشه تا اون برنامه یا سرویس بتونه به محتویات درایو مربوطه دست رسی داشته باشه.

دست رسی فیزیکی یعنی یک نفر مثلا بیاد دست رو خود سخت افزار هارد بزاره . رمز گذاری کردن به حفاظت فیزیکی ارطباتی نداره .

برای محدود کردن دست رسی یک کاربر از acl می توینن استفاده کنین (خودم تاحالا تست نکردم). فکر کنم با selinux هم بشه .

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
رمزگذاری کن، با این کار فرد می تونه هارد رو بدزده اما هرگز دسترسی به محتویاتش برای سوء استفاده نداره.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
رمزگذاری کن، با این کار فرد می تونه هارد رو بدزده اما هرگز دسترسی به محتویاتش برای سوء استفاده نداره.

بعد برای اجرای مثلا آپاچی هارد باید مونت بشه؟ یا فقط برای خوده برنامه مونت میشه؟

یه لینوکس سبک هم از لحاظ حجمی و هم از لحاظ مصرف منابع هم پیشنهاد میدید؟ من خودم به فکر آرچ هستم چطوره؟
« آخرین ویرایش: 11 آبان 1392، 04:53 ب‌ظ توسط alireza.076 »

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
بستگی داره طرفت کی باشه اگه فرد عادی بود با یه chmod ساده میشه دسترسی رو براش محدود کرد ولی اگه هکر باشه میتونه با localroot از سیستمت دسترسی روت بگیره ولی اگه سعی کنی چک لیست های امنیتی 2013 اون نسخه از توزیعت رو انجام بدی 90 درصد اینکار غیر ممکن میشه
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
هکر نه اما افراد حرفه ای هستند
برای شرکت های مختلف مورد استفاده میگیره ممکن کسی بخواد به اطلاعات داخل آپاچی دسترسی پیدا کنه

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224

بعد برای اجرای مثلا آپاچی هارد باید مونت بشه؟ یا فقط برای خوده برنامه مونت میشه؟

یه لینوکس سبک هم از لحاظ حجمی و هم از لحاظ مصرف منابع هم پیشنهاد میدید؟ من خودم به فکر آرچ هستم چطوره؟

اگر اپاچی وابستگی به اون پارتیشن داره قبلش باید موینت بشه . مثلا اگر روت ویرچوال هاستت رو اون پارتیشن هست قبل از این که اپاچی سرویسش بخاد استارت بشه باید پارتیشن رو مورنت کنی.
دبیان مینیمال وقتی بالا میاد حدود 40 تا 50 مگ رم بیشتر مصرف نمیکنه . اوبونتو سرور هم حدود 120 تا 150 مگ رم مصرف میکنه.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *

اگر اپاچی وابستگی به اون پارتیشن داره قبلش باید موینت بشه . مثلا اگر روت ویرچوال هاستت رو اون پارتیشن هست قبل از این که اپاچی سرویسش بخاد استارت بشه باید پارتیشن رو مورنت کنی.
دبیان مینیمال وقتی بالا میاد حدود 40 تا 50 مگ رم بیشتر مصرف نمیکنه . اوبونتو سرور هم حدود 120 تا 150 مگ رم مصرف میکنه.

خوب اینجوری که دیگه فایده نداره، آپااچی استارت بشه طرفهم بهش دسترسی پیدا میکنه دیگه!!!

دوستان یه لطفی کنید راهنمایی کنید بنده رو!
وقتی آپاچی استارت میشه و محتویان /var/www رو میخود بخونه
انوقت نیاز به مونت شدن درایو پیدا میکنه
این مونت شدن فقط برای اپاچی صورت میگیره یا کلا درایو برای همه مونت میشه؟!
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1392، 05:20 ب‌ظ توسط alireza.076 »

آفلاین ali200reza

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
دوستان اینی که می گید مثل bitlocker ویندوز هستش؟
یعنی یا باید رمز رو داشته باشی یا باید با همون سیستم بالا بیای؟درسته؟
من می خوام رو یه درایو ntfs تو هارد اکسترنال رمز بزارم.این روش جواب می ده دیگه؟
با تشکر

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 340
امنیت همین جوری معنای مطلق نداره
همه کسانی که متخصص امنیت بودند و من باهاش صحبت کردم یکی از مشترکات در نقطه نظر هاشون این بود که دسترسی فیزیکی یعنی عدم امنیت
شما با یه سری اقدامات صرفا میتونی هزینه دسترسی رو برای مهاجم بالا ببری همین !
البته میشه به رمز نگاری به روش One Time Pad و موارد این چنینی فکر کرد اما مسلما performance و usability رو ازدست خواهی داد
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست