انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اپن سوزه نصب کنم یا نه؟؟؟  (دفعات بازدید: 10331 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
پاسخ : اپن سوزه نصب کنم یا نه؟؟؟
« پاسخ #15 : 17 آذر 1392، 07:16 ب‌ظ »
بابا ترسوندینم که :o ???
 قضیه آسیب زدن به هارد جدیه؟

نه اتفاقا خیلی هم خوبه، فقط اگه میخوایی لینوکست پایدار بمونه آپدیتهایی که بعضی وقتها خود سیستم عامل اطلاع میده نصب نکن  ;D نشده نصب کنم مشکل پیش نیاد... فعلا هم main menu پریده... تا امشب راه حلی پیدا نشه باید دوباره نصب کنم
نصب آپدیت اگر امنیتی باشه که لازمه،آپدیتهای غیر امنیتی هم بهتره توضیحاتش خونده بشه تا فهمید راجع به چیه. تا حالا چندین بار اپن سوزه 13.1 را آپدیت کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #16 : 17 آذر 1392، 09:03 ب‌ظ »
اوپن سوزه تازه ریلیز شده و مثل همیشه کاربرا تبش رو دارن الان همه میگن فوق العادست پس فردا عوضش می کنن، سر دبیان و فدورا هم همین شد طرف تا دبیان ریلیز شد گفت چقد خفنه و .. دو روز دیگه ازش پرسیدیم گفت قدیمی بود، فدورا هم تا ریلیز شد همه گفتن فوق العادست بعد دو روز گفتن پایدار نیست عوضش کردن و ... . من چند سالی هست که تو این انجمن هستم این اتفاق مثل یه حلقه ی بی نهایت هی داره تکرار میشه. بیخود توزیع عوض نکن یکی رو نصب کن برای همیشه باهاش ادامه بده. من اوبونتو رو انتخاب کردم و تاحالا باهاش مشکلی نداشتم

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 17 آذر 1392، 09:10 ب‌ظ »
سالار مقدم @

این حرفتون برای همه صادق نیست شخصا" اپن سوزه را بخاطر مزایایش نسبت به توزیعهای دیگه انتخاب کردم.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #18 : 18 آذر 1392، 09:02 ق‌ظ »
منم اگه اوبونتو نسخه dvd  ش رو حذف نمیکرد توزیع م رو عوض نمیکردم ولی چون فقط نسخه سی دی داره و بعد نیاز به نت داری تا چیزهات رو دانلود کنی باهاش مشکل اساسی دارم :'(

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #19 : 18 آذر 1392، 01:45 ب‌ظ »
سالار مقدم @

این حرفتون برای همه صادق نیست شخصا" اپن سوزه را بخاطر مزایایش نسبت به توزیعهای دیگه انتخاب کردم.
به جز کی دی ای (که اونم یه جواریی رو بقیه به خوبی اوپن سوزه می تونه اجرا بشه) چه مزیت هایی؟

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #20 : 19 آذر 1392، 08:12 ق‌ظ »
سالار مقدم @

تا حدودی موافقم
استفاده از توزیع به تمایل شخص بستگی داره یعنی اینکه چطور با مشکلاتش کنار میاد... 8)
من کلا مثل شما به تمام چم و خم این سیستم عامل(گنو/لینوکس) وارد نیستم و اینکه توی این دانش از من بالاترین و باتجربه تر و من مشکلاتمو با خوندن پست هاتون حل میکنم و تقریبا همشو جاهای مختلف جواب دادین... ::)
توزیع نصب شده روی سیستم من اوبونتو هست ساده و کلی مرجع برای حل مشکلات اما فکر کنم سوزه یکم دردسرش بیشتر باشه ???
کلا کی دی ای خیلی ژیگوله... 8)

آفلاین vahidjj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
« پاسخ #21 : 19 آذر 1392، 08:37 ق‌ظ »
دوستان من اپن سوزه رو نصبش کردم حالا یکی به من بگه چجوری باید برنامه نصب کنم؟کدک های صوتی و تصویریو چجوری نصب کنم؟کار با سافتوار سنترش چجوریه؟....

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #22 : 19 آذر 1392، 08:48 ق‌ظ »
دوستان من اپن سوزه رو نصبش کردم حالا یکی به من بگه چجوری باید برنامه نصب کنم؟کدک های صوتی و تصویریو چجوری نصب کنم؟کار با سافتوار سنترش چجوریه؟....
http://opensuse-guide.org/codecs.php

راحت ترین شکلش اینه که بری توی آدرس:
software.opensuse.org و اسم پکیج رو سرچ کنی. بعد بزنی نصب.

آفلاین vahidjj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
« پاسخ #23 : 19 آذر 1392، 08:58 ق‌ظ »
دوستان گفتن نسخه دی وی دیش رو دانلود کنم که داخلش یه سری از برنامه ها هست،از روی اون چجوری نصب کنم؟

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #24 : 19 آذر 1392، 09:14 ق‌ظ »
دوستان گفتن نسخه دی وی دیش رو دانلود کنم که داخلش یه سری از برنامه ها هست،از روی اون چجوری نصب کنم؟
اوپن سوسه به خاطر لایسنسش کدک ها رو توی دی وی دی نداره.
در ضمن شما حتی اگه پکیجی رو از توی سایت بزنید نصب و توی دی وی دی هم موجود باشه خودش میره از تو دی وی دی نصبش میکنه.
این کار رو مدیریت پکیجش "زایپر" انجام میده شما خیالت راحت.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
« پاسخ #25 : 19 آذر 1392، 09:39 ق‌ظ »
شما فایل ایزو رو توی سیستمت ذخیره میکنی و بعد محلش رو به پکیج منیجر اوپن سوزه معرفی میکنی. اون خودش از روی ایزو فایل های درخواستی رو نصب میکنه.
البته من خیلی وقته با اوپن سوزه کار نکردم و برا همین جزئیات یا تغییراتی اگه توی این روند ایجاد شده را اطلاع ندارم.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
    • اسفندونه
« پاسخ #26 : 19 آذر 1392، 11:09 ق‌ظ »
شما فایل ایزو رو توی سیستمت ذخیره میکنی و بعد محلش رو به پکیج منیجر اوپن سوزه معرفی میکنی. اون خودش از روی ایزو فایل های درخواستی رو نصب میکنه.
البته من خیلی وقته با اوپن سوزه کار نکردم و برا همین جزئیات یا تغییراتی اگه توی این روند ایجاد شده را اطلاع ندارم.

دوستان اگه کسی جزییات رو میدونه بگه بی زحمت ممنون

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
« پاسخ #27 : 19 آذر 1392، 11:27 ق‌ظ »
شما اوپن سوزه رو نصب کردی یا نه؟ چرا اینقدر دودل هستی؟ نصبش کن و مطمئن باش خودت هم میتونی خیلی از راه ها رو پیدا کنی.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
    • اسفندونه
« پاسخ #28 : 19 آذر 1392، 11:46 ق‌ظ »
شما اوپن سوزه رو نصب کردی یا نه؟ چرا اینقدر دودل هستی؟ نصبش کن و مطمئن باش خودت هم میتونی خیلی از راه ها رو پیدا کنی.
نه من که چندوقتی میشه اوپن سوزه دارم فقط فکر میکردم نسخه 5 گیگی یه سری چیزها رو همراهش نصب میکنه(مثل جاوا گیمپ) نمیدونسم مخازن رو هم همراه داره

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 19 آذر 1392، 01:37 ب‌ظ »
سالار مقدم @

به جز کی دی ای (که اونم یه جواریی رو بقیه به خوبی اوپن سوزه می تونه اجرا بشه) چه مزیت هایی؟
دوست عزیز من میخوام سعی کنم دیگه off topic ندم به همین خاطر به سوال شما جواب نمیدم لینک زیر تا حدودی مزایای اپن سوزه را گفته ولی مزایاش بیشتر از اینهاست و در آينده اگر توانستم یک مقاله ای خواهم نوشت و مزایای بیشتری از این توزیع را بیان میکنم.

۵ برتری اپن سوزه نسبت به دیگران

سالار مقدم @

تا حدودی موافقم
استفاده از توزیع به تمایل شخص بستگی داره یعنی اینکه چطور با مشکلاتش کنار میاد... 8)
من کلا مثل شما به تمام چم و خم این سیستم عامل(گنو/لینوکس) وارد نیستم و اینکه توی این دانش از من بالاترین و باتجربه تر و من مشکلاتمو با خوندن پست هاتون حل میکنم و تقریبا همشو جاهای مختلف جواب دادین... ::)

توزیع نصب شده روی سیستم من اوبونتو هست ساده و کلی مرجع برای حل مشکلات اما فکر کنم سوزه یکم دردسرش بیشتر باشه ???
کلا کی دی ای خیلی ژیگوله... 8)

نه دوست عزیز من هم مثل شما تازه واردم و هنوز خیلی مونده که با همه چیز این سیستم عامل در سطح حرفه ای آشنا بشم.