انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب درایور nvidia  (دفعات بازدید: 5824 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : مشکل در نصب درایور nvidia
« پاسخ #15 : 20 بهمن 1392، 08:13 ب‌ظ »
بازهم همون مشکل سابق هست.
به خروجی‌هایی که نصاب nvidia بت میده دقت می‌کنی؟ linux headers رو نصب داری؟
امین یک بار بیا از اول درایور nvidia رو از طریق بسته‌هایی داخل مخازن وجود داره نصب کن. ساده‌ترین راه هست.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین amintanharpd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
« پاسخ #16 : 24 بهمن 1392، 10:24 ب‌ظ »
ممنون از اینکه جواب دادی آره linux-header نصبه و دوباره درایور رو نصب کردم مثل قبل میشه منتها اینکه من فکر میکنم مشکل از جای دیگه باشه چون تو محیط gui فقط کیبورد و ماوس کار نمیکنن پورت usb درست کار میکنه یعنی فلش که وصل میکنم میشناسه ولی کیبورد و ماوس کار نمیکنن و بوت نشدن حالا علتش رو نمیدونم فایل xorg رو هم به روز کردم ولی باز درست نشد ](*,)

آفلاین amintanharpd

• Newbie
  • *
« پاسخ #17 : 25 بهمن 1392، 04:44 ب‌ظ »
میگم یک بار مراحل کارهایی رو که انجام میدم رو میگم شما راهنمایی کنید که کجاش مشکل داره .
از apt-get install linux-headers-$(uname -r) برای نصب کتاب خونه های لینوکس استفاده میکنم که بهم میگه چیز جدیدی نمیخواد نصب بشه و قبلا نصب شده بعد  با استفاده از nvidia-uninstall درایور فعلی رو پاک میکنم و بعد با دستور sh NVIDIA-Linux-x86_64-325.15.run درایور جدید رو شروع به نصب میکنه و در آخر هم پیغام نصب با موفقیت انجام شد رو نشون و تموم حالا تو این روندی که گفتم کجاش به نظر شما مشکل داره ؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #18 : 27 بهمن 1392، 04:55 ب‌ظ »
امین جان شما سعی می‌کنی درایور رو از طریق نصاب خود nvidia (فایل ‎.sh) نصب کنی که روش پشتیبانی شده نیست. روش توصیه شده نصب درایور از بسته‌های موجود در مخازن هست.
اگر دوست داشتی از بسته‌ها نصب کنی، اول درایوری که نصب کردی رو پاک کن:
sudo sh NVIDIA-Linux-x86_64-325.15.run --uninstallبعد درایور رو نصب کن:
sudo apt-get install nvidia-331و بعد ریبوت کن. مشکلی پیش آمد خروجی dmesg و کانفیگ xorg و لاگش رو برام بزار.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین amintanharpd

• Newbie
  • *
« پاسخ #19 : 26 اردیبهشت 1393، 12:25 ق‌ظ »
آقا ساسان تمام مواردی را که گفتید انجام دادم نشد منتها اینکه تو چندتا سایت خارجی نوشته بود این یک باگی هست که این درایور های nvidia داره و تو یه لینک دیدم که یه سری تغییراتی تو خود درایور داده و جواب گرفته من این کار رو کردم ولی نمیدونم چرا نمیتونم از کل کرنل درایور nvidia دوباره کامپایل بگیرم گفتم بگم اینجا ببینم شما چی پیشنهاد میکنید شاید مرحله ای رو اشتباه میرم اینم لینک https://devtalk.nvidia.com/default/topic/644906/linux/331-20-on-3-13-rc1-kernel/1/

آفلاین amintanharpd

• Newbie
  • *
« پاسخ #20 : 02 خرداد 1393، 02:54 ب‌ظ »
آقا ساسان من یه درایوری براش پیدا کردم نصب کردم الان تو خروجی دستور dmesg هست اسم ماژول ولی هنوز همون مشکلو داره اینم خروجی دستور dmesg
http://paste.ubuntu.com/7505019

آفلاین amintanharpd

• Newbie
  • *
« پاسخ #21 : 03 خرداد 1393، 12:08 ق‌ظ »
بعد از این همه مدت مشکل حل شد فقط نه کامل درحقیقت ماوس کار میکنه منتها کیبورد ماژولش پیدا نمیشه توسط xserver ببینید بعد از نصب کارت گرافیک اصلی با دستور nvidia-config یه فایل config ساختم بعد داخل فایل xorg.conf این سه خط رو اضافه کردم
Section "ServerFlags"
    Option      "AutoAddDevices"         "false"
EndSection
بعد مشکل کار نکردن ماوس حل شد \\:D/ منتها کیبورد نه هنوز کار نمیکنه که خروجی xorg رو بررسی کردم دیدم ماژول kbd که برای کیبورد هست رو پیدا نمیکنه و داخل فولدر kbd هم خالی هست امیدوارم بتونم این مشکل رو هم حل کنم لطفا دوستان اگه میتونن کمک کنن ممنون  ;D