انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: با نصب ویندوز 8.1 preview یکی از پارتیشنهام پاک (delete) میشه!  (دفعات بازدید: 1085 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
چند ماه قبل وقتی ویندوز 8.1 preview را نصب کردم بعد از نصب پارتیشن توزیع کوبونتوم که در sda6 بود کلا delete شد! با خودم گفتم شاید به علت لینوکس بودن اینکارو کرده،تا اینکه چند روز قبل برای امتحان این مسئله و مطمئن شدن از اینکه آیا با نصب این نسخه از ویندوز که فقط هم همین نسخه رو دارم آیا پارتیشنی پاک میشود یا نه دوباره ویندوز 8.1 preview را نصب کردم،اینبار پارتیشن سیستم عاملم که اوپن سوزه باشه قبل از پارتیشن ویندوز در sda1 قرار داشت و بعد از نصب دیدم پاک نشده ولی بازم پارتیشن sda6 که دفعه قبل درش کوبونتو نصب بود و این بار فایل سیستمش XFS بود کلا delete شد.(قبلش محتویات این پارتیشن را به پارتیشن دیگری منتقل کردم)

خلاصه اینکه در این هاردم تا حالا فقط نسخه 8.1 preview ویندوز را دوبار نصب کردم که هر دوبار هم پارتیشن sda6 کلا delete میشود اینو گفتم تا کسانیکه میخواهند ویندوز را نصب کنند به این مسائل توجه کنند،در نصب ویندوز به شما گفته نمیشه که چیکار میخواد بکنه،ولی به عنوان مثال در مراحل نصب توزیع گنو لینوکسی مثل اپن سوزه یکبار در هنگام انتخاب پارتیشن و یکبار در مرحله آخر قبل از شروع شدن نصب سیستم عامل به شما گفته میشه که قراره بر روی پارتیشن/ها چه کاری صورت بگیره و حتی قبل از Accept آخر که میره برای نصب به شما پیغام داده میشه که پارتیشنهایی که انتخاب کردید و یا به صورت پیش فرض انتخاب شدند، فرمت یا delete می شوند و اطلاعاتشون از دست میرند و اگر مطمئن نیستید برگردید و پارتیشن بندی را نگاه کنید.(مقایسه کنید با نصب ویندوز)

این هم عکسی از پارتیشن بندی هاردم در نرم افزار Gparted که بعد از نصب ویندوز 8.1 preview گرفتم:

من از ویندوز فقط برای بازی کردن به صورت آفلاین استفاده میکردم که دیگه با این اتفاق کلا گذاشتمش کنار و با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم با همین Wine هم میشه خیلی از بازیها را در لینوکس با کیفیت خوب و قابل قبولی اجرا کرد و تا چند وقت دیگه SteamOS هم عرضه میشه و انشاالله که دیگر نیاز به ویندوز برای بازی کردن نخواهد بود.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.