انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32734 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #135 : 22 دی 1394، 10:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
من روزی که اومدم و واسه اولین بار اوبونتو رو نصب کردم هیچکس بهم نگفته بود که لینوکس واسه سروراس.گفتن که یکی  از کاربرداش استفاده توی سروره.
لینوکس به خاطر امنیت و ماژولار بودن و ساختارش، واسه سرورا بیشتر استفاده میشه و سهمش توی دنیا هم بیشتر روی سروره. و چون توی سرور ما محیط گرافیکی نداریم، تمرکز روی محیط متنیه. پس لینوکس یاد بگیری، میتونی مدیرسیستم و سرور بشی. ولی با یونیتی کار کردن و گنوم کار کردن، کسی مدیرسیستم و سرور نمیشه.  :)

نقل‌قول
این توهم ذهنی ای که رسول داره و ظاهرا ازش لذت هم میبره در مورد همه صدق نمیکنه، پس نباید به جمع نسبت داده بشه
توهم ذهنی؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

نقل‌قول
لحن ایشون اینجور القا میکنه که انگار که ایشون به نمایندگی از جمع کثیری از لینوکسی‌ها واسه قانون گذاری در مورد این سیستم عامل آزاد انتخاب شده باشه
اینکه نمی تونی لحن منو تشخیص بدی، مشکل من نیست.
جمع کثیری از لینوکسی‌ها. خوبه خودت میگی. لینوکسی‌ها!
من چیزی از خودم نمیگم. هرچیزی رو که میگم، طبق مشاهدات و تجربیاتمه

نقل‌قول
اما از حق هم نگذریم، این بخش از حرفاشون که میگن قدرت محیط متنی فوق‌العادس رو نمیشه انکار کرد.
و جالبه که تمام حرفای قبلیم هم اثبات همین جمله‌س که شده توهم ذهنی  ???

نقل‌قول
در کل من چون نه کاری به سرور دارم نه خودمو حرفه‌ای میدونم و هر از‌‌گاهی یه برنامه مینوسیمو فیلمو البته به قول رسول تو وب ول میچرخم(؟) میتونم بگم اهمیت این دو محیط در کنار هم ۵۰−۵۰ هستش
حالا اگه قصد یادگیری لینوکس رو داشته باشی و بخوای حرفه‌ای بشی و بخوای سیس ادمین بشی و ... بازم همین حرف رو میزنی؟

نقل‌قول
باید یادمون باشه که همه وقت اینو ندارن که بشینن man page بخونن و مدام در حال یادگیری باشن
خب دقیقا منظور من آدمایی که میشینن من پیج می خونن و مدام در حال یادگیری‌ان. یعنی کسایی که در حال یادگیری لینوکسن نه صرفا کامپیوتری که پاش بشینن و کاراشون رو انجام بدن. خیلی سخته درکش؟
قبل از اینکه بخواین حرفای منو به تمام موجودات روی کره‌ی زمین تعمیم بدین، یه خورده تفکیک کنین تا برسین به اون افرادی که مد نظر من بوده.

نقل‌قول
یه وقتایی هم یه چیزی آماده باشه و ما فقط ازش استفاده کنیم
مصداق ویندوز بدون ویروس. نه؟  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #136 : 22 دی 1394، 11:05 ب‌ظ »
دوست عزیز به خیال شما همه قصدشون از استفاده از کامپیوتر اینه که بشن سیس ادمین، این همون توهمیه که به شما نسبت دادم.
و اصلا لزومی هم نداره من حرفای شما رو  تفسیر کنم تا ببینم منظورتون کدوم دسته از افراد بوده،اگه فکر میکنی جایی هست که من بد برداشت کردم خب شفاف تر بگو.
و این جمله کلیشه‌ایه شما هم واقعا شده راه گریزتون، مدام میگید ویندوز بدون ویرووس، اصلا درک نمیکنم چرا باید قضیه رو ببرید سمت ویندوز تا بتونید یکم افکار افرادی که از لینوکس استفاده میکنن رو ترغیب کنید که مثلا شما درست میگید.
بحث ما کلا لینوکسه، شما براتون محیط متنی ومهمه و کارتون رو راه میندازه، مسلما نیاز به مهارت بیشتری داره و من هم قبول دارم که ابزارهای متنی مثل همین آریا۲ واقعا خوبن، اما من به عنوان یه مبتدی یا بهتر بگم یه نقطه مقابل شما به زیبایی میز کارم و چشم نواز بودن اون هم اهمیت میدم و خوشبختانه تیم های توسعه دهنده‌ی زیادی هم هستن که اونا هم همین نظر من رو دارن.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #137 : 22 دی 1394، 11:26 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز به خیال شما همه قصدشون از استفاده از کامپیوتر اینه که بشن سیس ادمین، این همون توهمیه که به شما نسبت دادم.
نه. من نمیگم همه. من میگم اونایی که قصدشون از استفاده از کامپیوتر اینه که بشن سیس ادمین.
نمیگم همه باید بشن سیس ادمین
من کاربری رو مدنظر دارم که میخواد لینوکس یاد بگیره.
اونایی نمیخوان یاد بگیرن، مسلما مورد بحث من نیستن. هرکار دوست داشتن انجام بدن. به ما مربوط نیست  :)

نقل‌قول
و اصلا لزومی هم نداره من حرفای شما رو  تفسیر کنم تا ببینم منظورتون کدوم دسته از افراد بوده،اگه فکر میکنی جایی هست که من بد برداشت کردم خب شفاف تر بگو.
من کاملا شفاف میگم. چون کاربر مد نظرم رو میشناسم. ولی مثل اینکه اونایی که مدنظرم نیستن، باهام بحث میکنن.

نقل‌قول
و این جمله کلیشه‌ایه شما هم واقعا شده راه گریزتون، مدام میگید ویندوز بدون ویرووس، اصلا درک نمیکنم چرا باید قضیه رو ببرید سمت ویندوز تا بتونید یکم افکار افرادی که از لینوکس استفاده میکنن رو ترغیب کنید که مثلا شما درست میگید.
لینوکس: ویندوزِ بدون ویروس، واقعا وجود داره. از نظر برخی کاربرایی که لینوکس رو به خاطر لینوکس انتخاب نکردن و فقط برای رهایی از مشکلات ویندوز اونو انتخاب کردن. دقیقا کسی که یه توزیع گنولینوکس رو نصب میکنه و کاری نداره که لینوکس یاد بگیره یا نه، دلیل دیگه‌ای غیر از ویندوز بدون ویروس داره؟
یه کاربر یا به خاطر عذاب وجدان از کرک کردن برنامه‌های ویندوزی ممکنه بیاد سمت لینوکس
یا به خاطر امنیت بالاش و دوری از ویروس‌های مسخره‌ی ویندوزی ممکنه بیاد سمت لینوکس
یا میخواد یاد بگیره کامپیوتر چجوری کار میکنه و اینو حق خودش میدونه که باید بفهمه یه نرم افزار چجوری کار میکنه و باید جوری کار کنه که اون دوست داره و کنترل سیستم رو کاربر به دست داشته باشه، که خروجی این طرزفکر، اکثر لینوکس‌کارها هستن که کارشون رو با برنامه نویسی و اسکریپت نویسی و مدیریت سیستم شروع میکنن و هدفشون یادگیری گنولینوکس و تکنولوژی و ایناس (امثال ربات‌سازان و گیک‌ها و برنامه نویسان دنیای آزاد و حتی ویکی نویسا و ...)
کل بحث من کاربر نوع سوم هست. من اصلا به بقیه‌ش کاری ندارم و توقعی هم ازشون ندارم.

نقل‌قول
بحث ما کلا لینوکسه
مشکل همینه. نیست! اگه بحث ما لینوکسه پس قاعدتا کاربر باید بتونه با لینوکسش کار کنه. لینوکس اون محیط گرافیکی شما نیست. لینوکس میشه اون کرنل و در کنارش گنو که یه سری ابزار و کامپایلر داره برای کار با ابزارهای اصلی سیستم عامل مثل شل و ابزارهای core و ... و در نهایت DEها و WMها هستن که برای اندک برنامه‌های مورد نیازی که توی محیط متنی نمیشه باهاشون کار کرد، بوجود اومدن. غیراز اینه؟

نقل‌قول
شما براتون محیط متنی ومهمه و کارتون رو راه میندازه، مسلما نیاز به مهارت بیشتری داره و من هم قبول دارم که ابزارهای متنی مثل همین آریا۲ واقعا خوبن، اما من به عنوان یه مبتدی یا بهتر بگم یه نقطه مقابل شما به زیبایی میز کارم و چشم نواز بودن اون هم اهمیت میدم و خوشبختانه تیم های توسعه دهنده‌ی زیادی هم هستن که اونا هم همین نظر من رو دارن
چیزی که مشخصه این طرزفکر شماس. همون طور که منم طرزفکر خاص خودم رو دارم. امثال شماها بگی نگی زیادن. و امثال منم خیلی زیادن. منتها من دیگه به امثال شما نمیگم متوهم ولی خب چه کنیم که بعضیا اینجوری‌ان. و هدف بحث منم کاربرایی هستن که جزو امثال شماها نیستن. خیلی سخته درکش؟ من بحثی رو مطرح می کنم که نظر خیلیای دیگه‌هس. حالا شما مخالفی، دلایل بیار که آوردی. منم مخالفم و دلایل خودم رو میارم.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1394، 11:31 ب‌ظ توسط RAS00L »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #138 : 27 دی 1394، 10:58 ب‌ظ »
احسان فعالپور توهم ذهنی کلمه خوبی نیست!من با حرفای رسول موافقم.و اصلاً توهم نیست.و عین واقعیته
با اینکه از بحث اصلی تاپیک دور شدیم.ولی دوست دارم به تایید صحبت های رسول این مطلب رو بنویسم.
دلیل واقعی استفاده ما از لینوکس چیه!؟دوست دارم متن اصلی رو اینجا قرار بدم.چون ترجمه اش هیچ موقع به اندازه متن اصلی زیبا و خوانا نیست.
We tell people we use Linux because it’s secure. Or because it’s free, because it’s customizable, because it’s free (the other meaning), because it has excellent community support…

But all of that is just marketing bullshit. We tell that to non-Linuxers because they wouldn’t understand the real reason. And when we say those false reasons enough, we might even start to believe them ourselves.
But deep underneath, the real reason remains
We use Linux because it’s fun
It’s fun to tinker with your system. It’s fun to change all the settings, break the system, then have to go to recovery mode to repair it. It’s fun to have over a hundred distros to choose from. It’s fun to use the command line
Let me say that again. It’s fun to use the command line
No wonder non-Linuxers wouldn’t understand.

جالب تر از همه اینجاست که این نویسنده گفته ما هم نمیتونیم بگیم از لینوکس و محیط متنی استفاده میکنیم چون حال میده و لذت بخشه! چون بهمون میگند توهم زده یا باید بره تیمارستان  ;D
Of course we can’t tell non-Linuxers we use Linux because it’s fun – they’d stick us into a mental asylum quicker than you can say “antidisestablishmentarianism”. So we’ll keep telling them the false yet plausible reasons for using Linux. But deep inside, we’ll know the real reason we use Linux.

متن کامل را از اینجا بخوانید
« آخرین ویرایش: 27 دی 1394، 11:13 ب‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #139 : 27 دی 1394، 11:48 ب‌ظ »
من درک نمیکنم شما چرا فکر میکنید هر چیزی رو هر جا نوشت پس وحی منزله!
منظور من از توهم این بود که این دوستمون توی اکثر کامنتهاشون میگن که حرفه‌ای ها با محیط متنی حال میکنن، شمام حرفه‌ای شدی به حرف من میرسی، من تمام روز فقط ترمینال رو میبینم و از این جور حرفا.
من میگم آدم هر چقدر هم حرفه‌ای بشه تهش نمیتونه راجع به طرز استفاده‌‌ی افراد دیگه از یه چیزه آزاد قانون وضع کنه.
گرچه میدونم این حرفا تهش به جایی نمیرسه ...
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #140 : 28 دی 1394، 12:02 ق‌ظ »
بنظرم حرفاش درسته...استفاده از ترمینال خیلی فان و جالبه کلا لینوکس خیلی جالبه...حالا همون کارا رو بخوای با ترمینال انجام بدی لذتش دوچندان میشه
بحث دانلود منجر هم همینه چطور یه برنامه تحت ترمینال خیلی شیک کارشو انجام میده بعدش بخوای کلی بزک کنی ژیگول کنی بدی دست کاربر که فقط ژیگولی میبینه و اصلا به این فکر نمیکنه پشت این ژیگولی چیه؟ ! این دانلود منجر کارخودشو میکنه چه توی ترمینال چه با ژیگولی. و طی این بحث کلی فایل ریز و درشت باهاش دانلود کردم و دانلود میکنم بدون هیچ مشکلی
« آخرین ویرایش: 28 دی 1394، 12:06 ق‌ظ توسط Spirits »

آفلاین مرتضی آقابیگی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
    • http://qomac.ir/u/morteza/profile
« پاسخ #141 : 28 دی 1394، 12:11 ق‌ظ »
خارج از بحث‌های رفقا

Xtreme Download Manager - XDMAN

جایگزین خوبی برای آی دی ام هست ولی خب خیلی از امکاناتشم نداره ـ خوبیش اینه ک نصبش خیلی راحته یه فایل دانلود میکنی اجراش میکنی نصب میشه روی فایرفاکسم خوب جواب میده

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #142 : 28 دی 1394، 12:20 ق‌ظ »
من درک نمیکنم شما چرا فکر میکنید هر چیزی رو هر جا نوشت پس وحی منزله!
منظور من از توهم این بود که این دوستمون توی اکثر کامنتهاشون میگن که حرفه‌ای ها با محیط متنی حال میکنن، شمام حرفه‌ای شدی به حرف من میرسی، من تمام روز فقط ترمینال رو میبینم و از این جور حرفا.
من میگم آدم هر چقدر هم حرفه‌ای بشه تهش نمیتونه راجع به طرز استفاده‌‌ی افراد دیگه از یه چیزه آزاد قانون وضع کنه.
گرچه میدونم این حرفا تهش به جایی نمیرسه ...

ببین احسان جان، شما سر خودتو درد نیار. سر مارو هم درد نیار.
کل حرف من اینه که کسی که قراره هدفش از لینوکس کار کردن، یادگیری لینوکس و سیستم عامل باشه، چه بخواد چه نخواد باید کامندلاین رو خبره بشه (من نمیگم خبره هستم. چون نیستم و روز به روز در حال یادگیری‌ هستم تا زمانی که جا داشته باشه). کسی آزادی شمارو نقض نکرده. شما هرجور دوست داری زندگی کن. مسلما به خودت مربوطه و به ماها مربوط نیست.
حرف من اینه که اگه یکی که لینوکس نصب کرده، میخواد واقعا لینوکس هم یاد بگیره، بهتره به جای اینکه بشینه توسعه‌دهند‌ه‌های دیگه رو مجاب کنه که براش برنامه‌ای اضافی با محیطی اضافی بنویسن، خودش بیاد محیطی رو که ابزارها درش توسعه داده شدن رو کار کنه و یاد بگیره. اونی که نمیخواد یاد بگیره، خب نگیره. ما چه کاره‌ایم اصلا.
اینی که بهش میگی توهم، اینه دقیقا:
لینوکس یه کرنله و راه برقراری ارتباط با این کرنل، شل هست و محیطی که این شل رو به شما میده تا بتونی سیستمت رو بشناسی بهش میگن ترمینال. بدون این ترمینال و شل، شما لینوکس یاد نمیگیری. این توهمه؟ اگه توهمه پس الان ویندوزیا هم لینوکس بلدن چون اونا هم DE و IDM دارن. لینوکس به همین شلشه که لینوکسه. وگرنه نباشه شما داری با یه سیستم عامل دیگه‌ای کار میکنی شاید و خبر نداری خودت. :)
یکی پرسیده دانلود منیجر در حد IDM. ما هم گفتیم آریا۲. چرا؟ چون تمام امکانات IDM رو داره، بعضاً حتی بیشتر. متنیه؟ چه عیبی داره؟ مگه شما لینوکس نصب نکردی؟ قاعدتا برای اینکه لینوکسی بشی باید بری سراغ ابزارهای متنی و راهنماها رو مطالعه کنی. با سوییچ های این ابزارها کار کنی. اونارو برطبق نیازت بچینی (مثال لگو) تا قدرت کارت رو بالا ببری. وقتی ابزاری به این قدرتمندی و انعطاف پذیری وجود داره، چرا باید رفت و دوباره روی ساخت یه دانلود منیجر دیگه که همون کارو میکنه فقط دوتا دکمه روی این سوییچ هارو پوشوندن، وقت گذاشت؟
یه چیزایی وجودشون ضروریه یه چیزایی غیر ضروری.
هدف یه لینوکس‌کار، یادگیریه. نه اینکه برای تنوع بیاد نصب کنه دلش وا شه :)
یه نگاه به آمار دسکتاپ لینوکس بنداز توی دنیا. فکر کن ببین از اون ۲ درصدی که توی دنیا لینوکس روی دسکتاپ دارن، واسه اینکه دلشون وا بشه لینوکس نصب کردن یا نه به خاطر اینکه توهم دارن؟ اونی  که ۷ سال ویندوز داشته یهو اومده لینوکس نصب کرده، مسلما دنبال یادگیری چیزای فان و جدیده. پس بهترین پیشنهاد برای ابزاری مثل دانلود منیجر، به جای XDM و flarget و ... آریا۲ هست. چون فانه و چیزای جدید یاد میده. اینو تطابق بده با باقی ابزارهای گنو و کرنل و شبکه و ...
اونوخ متوجه میشی منِ توهم زده چرا i3 نصب میکنم و دانلود منیجرم آریا۲ هست :)
« آخرین ویرایش: 28 دی 1394، 12:23 ق‌ظ توسط RAS00L »

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #143 : 08 بهمن 1394، 09:55 ب‌ظ »
 :D به چند روش تاپیک رو گره زدید رسیدید اینجا  ;D
گنو اومد یه حرکتی زد گف چرخ رو هی از نو اختراع نکنید بشینید یه کاریو که انجام میدید درستو کامل انجام بدید
این قضیه جلوی پیشرفت رو نمیگیره
انتظارات در طول زمان مدام در حال تغییر هستند تکنولوژی های جدید میاد بهینه سازی های جدید میاد
شاید سال 2005 هیچ کس به مصرف پاور در حالت خاموشی توجهی نداشت "اون زمانم پاور ها کارشونو درست انجام میدادن"
سال 2009 فهمیدن بله این مشکله بزرگیه همه پاورای بازار باید در حالت خاموشی زیر دو وات مصرف داشته باشن.بعد از اگاهی پیدا کردن کاربر ها این موضوع واسه همه مهم شد که پاور باید از استاندارد های جدید مصرف انرژی پشتیبانی کنه
حالا یه سوال میپرسم.
 :D رسول جان شما واست مهمه پاور کامپیوترت وقتی خاموشه چند وات برق مصرف میکنه؟پاورتم داره کارشو انجام میده اونم به خوبی
یکی بگه پاور باید برق بده داره برق میده کارشم میکنه فرق نمیکنه خوشگل باشه زشت باشه یا فلان لاینسس رو رعایت نکرده باشه ,همه اینطوری فکر کنن پیشرفتی صورت میگیره؟
 درکه نیاز های روز و جدید نیازمند اگاهی و علم ادم هاست ,یکی شعورش میرسه یه مسئله ای رو درک میکنه واسه حل اون مسئله اونو به اشتراک میذاره .مشکل تا دیده نشه حل نمیشه مطمئن هستم بارها این اتفاق رو توی زندگیمون شاهد هستیم.
دیگه حالا گنو/لینوکسی که به کامیونیتی فعالش مینازه چرا باید اینطور ضعف داشته باشه تو این مورد
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #144 : 08 بهمن 1394، 10:30 ب‌ظ »
موضوعات رو با هم قاطی نکن.
من هنوزم برام سواله که یه دانلود منیجر گرافیکی چه ویژگی‌ای نسبت به دانلود منیجر متنی داره؟ گرافیکیه چی داره که متنیه نداره؟ چی داره که چون متنی نداره پس غیرقابل استفاده هست؟ اینو جواب بده.
مثال های نامربوط نزنین خواهشا. مسلمه که پاور هرچی بهتر کار کنه برای همه بهتره. ولی من ندیدم یه دانلود منیجر گرافیکی به خاطر چارتا دکمه، از دانلود منیجر متنی بهتر کار کنه. یعنی بهتر کار کرده چون دکمه و منو داره؟ مسخره‌س. زمانی GUI لازمه که CLI قادر به انجامش نباشه. حرف منم همینه دقیقا. ولی تا وقتی که ابزاری داریم که کاری رو که میخوایم انجام بدیم رو برامون انجام میده، پس دلیلی نداره وقت بذاریم روی یه چیزی که فقط دوتا دکمه اضافه کرده و کارش عین همون ابزار قبلیه.
مسلما اگه ابزاری مثل w3m همه‌ی وب رو ساپورت میکرد، آدما خل نبودن برن سراغ فایرفاکس و کرومیوم و ... ولی می بینین که نمی تونه ساپورت کنه. پس مجبوریم فایرفاکس و ... استفاده کنیم. ولی ابزارهایی که متنی هستن و قوی هم هستن و همه ازشون استفاده میکنن، همه جور کاری از دستشون بر میاد و نیاز نیست مارو مجبور کنن که بریم روی همون ابزار متنی، چارتا دکمه رنگی بچسبونیم و افتخار کنیم که آها ما مدرن هستیم.

مشکل تا دیده نشه حل نمیشه؟
الان مشکل چیه؟ دست گذاشتین روی چیزی که اصلا مشکل نیست و بهش میگین مشکله؟
تمام این داد و بیدادتون رو اگه واقعا به فکر جامعه هستین، بذارین روی بازی. بازی تنها چیزیه که نیاز به گرافیک داره. دیگه روی ابزارهای دیگه اینقدر مانور ندین که حتما باید خوشگل باشن و ... چون اونایی که باید از اون ابزارها استفاده کنن، استفاده میکنن. دلیلی هم ندارن چون شما دوست نداری، واست عوض کنن و هرجوری دوست داری برات بسازن.
طرف بره ۱ سال وقت بذاره، یه دانلود منیجر درست کنه اون هم با کلی تم و آیکن و منو و دکمه و ... بعد من برم آریا۲ استفاده کنم (چون بهتره)، بعد از یک سال نمیاد بگه عجب کاری کردم من؟ شما بهترین دانلود منیجر گرافیکی هم درست کن، ملت باز آریا۲ استفاده میکنن. چرا؟ چون راحت تره. چون ساده تره. چون امکاناتش بهتره. چون قوی تره. اینکه قیافه داره یا نداره هیچ ربطی به عملی که انجام میده نداره. دانلود منیجر وظیفه‌ش دانلوده. دیگه خوشگل دانلود کنه یا زشت دانلود کنه چه فرقی به حال من و شما داره؟ یعنی شمایی که خوشگل دانلود میکنی، دانلودات بهتر از دانلودیه که من زشت انجام میدم؟  ](*,)
اصلا لینوکس کاری که نتونه با هر ابزاری که دم دستشه، کار کنه، لینوکس کار نیست. ویندوزیه. الان باز میان میگن چرا هی میگی ویندوز. کسی که تا اسم دانلود منیجر میاد یاد IDM می افته، ویندوزیه دیگه. هرکارش کنی ویندوزیه. هیچ جوره هم درست بشو نیست. ولی کسی که با هر دانلود منیجری که اومد زیر دستش، کارشو راه انداخت، پتانسیل اینو داره که پیشرفت کنه.
کامیونیتی؟ خیله خب. شما ببین توی این کامیونیتی مردم آریا۲ بیشتر استفاده میکنن یا دانلود منیجری مثل Flareget؟
حالا شما تا صبح بیاین با من مخالفت کنین. ببینم به کجا میرسین.
از هرکسی که توی لینوکس داره کارهای روزانه‌ش رو انجام میده، بپرسین، ببینین با کدوم ابزارهاش راحت تره. بعد بیاین سر من جیغ و داد کنین.
« آخرین ویرایش: 08 بهمن 1394، 10:48 ب‌ظ توسط RAS00L »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #145 : 08 بهمن 1394، 11:53 ب‌ظ »
مهمترین ویژگی یک دانلودمنیجر گرافیکی اینه که UI اون گرافیکیه. بعد از این مهمترین ویژگی، این ویژگی ها رو میشه براش شمرد:
- با موس کار میکنه.
- زیباتره. هماهنگتره. احساس بهتری میده.
- می تونه توی تسکبار پین بشه و از وضعیت دانلودبا یک نگاه باخبر باشیم.
- می تونه با مرورگر کار کنه تا نیازی به افزونه فلش-گت نداشته باشیم.
- ناوبری فایل راحتتره. بعد از دانلود با کلیک فایل رو باز می کنیم
- دکمه های pause و stop و delete و غیره
- جزییات دانلود رو با کمک قابلیت های یک محیط گرافیکی بهتر نمایش میده.
- نوار پیشرفت خیلی مهمه که فقر aria2 است. wget نوار خوبی داره اما accelerator نیست. axel رو امتحان نکردم نمی دونم توسعه داده میشه یا نه! شاید این سومی نوار پیشرفت خوبی داشته باشه.
- برای مدیریت و تنظیمش محبور نیستید یک منوآل n-صفحه ای رو بخونید. به preferences میرید و چندتا کلیک می کنید.
-

البته خودم مدتیه تقریبا نه به گرافیکی نه غیرگرافیکیش نیاز ندارم. برای فایل های زیر ۵۰۰ مگ که اصلا دانلود منیجر نیازم نمیشه: خود مرورگر فایل رو میگیره
و فایلهای بزرگتر از ۵۰۰ رو از تورنت میگیرم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #146 : 09 بهمن 1394، 12:27 ق‌ظ »
نقل‌قول
- با موس کار میکنه.
عجب ویژگی‌ای!  :o

نقل‌قول
- زیباتره. هماهنگتره. احساس بهتری میده.
شما از دانلود کردن لذت میبری یا از دیدن اون چیزی که میخواستی دانلود کنی؟  :o

نقل‌قول
- می تونه توی تسکبار پین بشه و از وضعیت دانلودبا یک نگاه باخبر باشیم.
با ماوس روی تسک بار برای کلیک کردن روی system tray سریع تره یا با win+mod + left/right arrow ؟؟؟

نقل‌قول
- می تونه با مرورگر کار کنه تا نیازی به افزونه فلش-گت نداشته باشیم.
اگه دستت سریع باشه، همون زمانی رو که واسه کپی کردن لینک و گذاشتنش توی فایل تکست مصرف میکنی، همون مقدار هم واسه کلیک کردن تا رسوندن لینک به دانلود منیجر و دانلودش مصرف میکنی. با این تفاوت که اگه ۵۰۰ تا لینک خواستی از اون سایت بگیری، دوتا اسکریپت میزنی و به جای ۵۰۰ بار کلیک کردن، با دو حرکت همه‌ی لینکا تو دستتن.

نقل‌قول
- ناوبری فایل راحتتره. بعد از دانلود با کلیک فایل رو باز می کنیم
بعد از دستور آریا یه ; بذار و دستور بده که چیزی رو که دانلود کرده حالا باز کنه. کاری داره؟

نقل‌قول
- جزییات دانلود رو با کمک قابلیت های یک محیط گرافیکی بهتر نمایش میده.
خیلیا به اون جزئیات توجه ندارن. اکثرا ریدایرکت می کنن و بعدا از روی فرصت می شینن می بینن. که با آریا نیاز نیست ببینی چه اتفاقی افتاده چون هیچ وخ اتفاقی نمی افته  ;D
برای میزان دانلود و سرعت و ... هم که لوگ میده اندازه من پیجش  ;D

نقل‌قول
- نوار پیشرفت خیلی مهمه که فقر aria2 است. wget نوار خوبی داره اما accelerator نیست. axel رو امتحان نکردم نمی دونم توسعه داده میشه یا نه! شاید این سومی نوار پیشرفت خوبی داشته باشه.
خیلیا نوار پیشرفت هم جلوشون باشه بازم درصد عددی رو نگاه میکنن چون واضح تره. ولی نوار پیشرفت رو باید بشینی پیکسل پیکسل بشماری تا ببینی تا کجا پیش رفته. ولی درصد عددی رو که ببینی تو ۱ ثانیه میفهمی دانلود تا کجاش پیش رفته.

نقل‌قول
- برای مدیریت و تنظیمش محبور نیستید یک منوآل n-صفحه ای رو بخونید. به preferences میرید و چندتا کلیک می کنید.
نمیدونستم وجود راهنمای جامع و کامل ضعف محسوب میشه  :o
هرچی man page بزرگ‌تر، یعنی امکانات بیشتر. یعنی شما حاضری محیط گرافیکی بیاد و محدودت کنه ولی حاضر نیستی راهنمای به این بزرگی بخونی تا هر نیازت رو تأمین کنه؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #147 : 09 بهمن 1394، 12:31 ق‌ظ »
دوستان الکی دعوا نکنید که کدوم بهتره! همینطوری که قبل گفتم اکثر توسعه‌دهنده‌ها نیازی به Download Manager نمی‌بینند و به نظرشون همین‌هایی که وجود داره کافیه. نق زدن هم تغییری ایجاد نمی‌کنه، اگر یک دانلود منیجیر با محیط گرافیکی دوست دارید که معادلش وجود نداره، یا باید خودتون بنویسید یا پول بدید یکی براتون بنویسه.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #148 : 09 بهمن 1394، 01:36 ق‌ظ »
مثل پروژه فونت ازاد فارسی یکی بیاد کار را دست بگیره بقیه هم کمک مالی کنن تا اولین رابط گرافیکی آزاد برای دانلود منیجر آریا را در ازای پرداخت دستمزد به برنامه نویس محترم نوشته بشه.معین شما که خوتون برنامه نویس هستید به نظرتون برای نوشتن یه همچین چیزی چقدر هزینه و زمان لازمه؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #149 : 09 بهمن 1394، 07:13 ق‌ظ »
مثل پروژه فونت ازاد فارسی یکی بیاد کار را دست بگیره بقیه هم کمک مالی کنن تا اولین رابط گرافیکی آزاد برای دانلود منیجر آریا را در ازای پرداخت دستمزد به برنامه نویس محترم نوشته بشه.معین شما که خوتون برنامه نویس هستید به نظرتون برای نوشتن یه همچین چیزی چقدر هزینه و زمان لازمه؟

سلام
البته من معین نیستم، صدراله ام :دی
می‌گم علیرضا امیرصمیمی همین‌کار رو احیانا نکردن؟
اگر این‌قده که اینجا بحث شده با علیرضا بحث شده بود، فکرکنم تا الآن به هدف رسیده بودین
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.