انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32735 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #150 : 09 بهمن 1394، 11:52 ب‌ظ »
مثل پروژه فونت ازاد فارسی یکی بیاد کار را دست بگیره بقیه هم کمک مالی کنن تا اولین رابط گرافیکی آزاد برای دانلود منیجر آریا را در ازای پرداخت دستمزد به برنامه نویس محترم نوشته بشه.معین شما که خوتون برنامه نویس هستید به نظرتون برای نوشتن یه همچین چیزی چقدر هزینه و زمان لازمه؟

سلام
البته من معین نیستم، صدراله ام :دی
می‌گم علیرضا امیرصمیمی همین‌کار رو احیانا نکردن؟
اگر این‌قده که اینجا بحث شده با علیرضا بحث شده بود، فکرکنم تا الآن به هدف رسیده بودین
ایرانی عادت نکرده برای نرم افزار پول بده.
به مفت بودن نرم افزار عادت کردیم.
بدون کرک روزمون شب نمیشه.
Free رو هم رایگان و مجانی ترجمه کردیم!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #151 : 10 بهمن 1394، 12:48 ق‌ظ »
مثل پروژه فونت ازاد فارسی یکی بیاد کار را دست بگیره بقیه هم کمک مالی کنن تا اولین رابط گرافیکی آزاد برای دانلود منیجر آریا را در ازای پرداخت دستمزد به برنامه نویس محترم نوشته بشه.معین شما که خوتون برنامه نویس هستید به نظرتون برای نوشتن یه همچین چیزی چقدر هزینه و زمان لازمه؟
این کار ۳ ماه زمان میبره. از لحاظ هزینه، نمی‌تونم تخمیم درستی در موردش توی ایران بزنم، ولی اینجا هزینه‌اش حدود ۱۲ هزار یورو می‌شه.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #152 : 10 بهمن 1394، 01:10 ق‌ظ »
چیزی حدود ۴۰ میلیون! تومن.
آدم ۳ ماه وقت بذاره و ۴۰ میلیون سرمایه مصرف بشه که بازم اکثریت برن aria2 استفاده کنن؟  ;D نه واقعا می صرفه بنظرتون؟ شاید این طرح مورد پسند برخی کاربرا باشه (همونایی که پول ۴۰ میلیون رو جمع کردن و فرستادن) ولی بازم خیلیا هستن که به خاطر کاری که دارن، نیاز به چنین توسعه‌ای ندارن. حالا این تعداد میتونن کاربر باشن و میتونن توسعه دهنده باشن. شما هرچقدر میخوای دانلود منیجرت رو گرافیکی کن، تا زمانی که نشه در آن واحد، توی Cron و Bashrc و Script و ... ازش استفاده کرد، به درد من نمیخوره. شاید بگین خب ما تمام قابلیت های کرون و بش اسکریپت و ... رو میذاریم داخل خود دانلود منیجر. اونوخ یکی بیاد بگه این ۳ ماه رو وقت گذاشتین واسه توسعه‌ی چیزی که قبلا بوده؟ وقت از سر راه آوردین که مصرف میکنین؟ جالبه خیلیا اینجا لینوکس دارن ولی حتی یه ذره هم بویی از فلسفه‌ش نبردن و جالبتر اینکه با کسی که این فلسفه براش مهمه بحث میکنن و هزار جور تهمت بهش میزنن.
۴۰ میلیون بذارین روی هم بدین به تیم آریا۲ تا دانلود منیجرشون رو از اینی که هست قوی تر کنن و قابلیت های بیشتری بهش اضافه کنن. GUI قابلیت بیشتر حساب نمیشه. چون نبودش باعث احساس کمبود نمیشه و در عملکرد برنامه اختلالی وجود نمیاد.
شاید بگیم ۴۰ میلیون پول بذارین واسه ساخت یه دانلود منیجر دیگه کلا! یه دانلود منیجر که با آریا فرق داره و امکاناتش هم متفاوته و محیط متنیش رو محدود کردن به ۳ تا سوییچ و توی محیط گرافیکیش ۱۰۰۰ تا دکمه گذاشتن  ;D اونوخ شاید برخی کاربرا سر و صداشون کمتر بشه. والا  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #153 : 10 بهمن 1394، 03:30 ب‌ظ »
سلام
من خودم هم روز های اولی که لینوکسی شده بودم درگیر این مسئله بودم و انتظار ی دانلود منیجر گرافیکی داشتم ولی بعد از مدتی فهمیدم ک خیلی ب ی دانلود منیجر گرافیکی نیاز ندارم چون فایل های کوچک نیاز نداشتند و فایل های بزرگ هم ک با همین آریا می گرفتم و واقعا هم عالی است ، پیشنهاد می کنم از ترمینال نترسید و اگر به گنولینوکس اومدید سعی نکنید ازش فرار کنید باید خودمون رو با فلسفه این دنیا وفق بدیم .
اگر  باز هم حس می کنید نیاز به ی دانلودمنیجر پرسرعت سبک گرافیکی دارید من بعد از یک ماه تست انواع دانلود منیجر به این ترکیب رسیدم و استفاده می کنم (که در بعضی موارد از اون idm هم بهتره )
اول aria2c رو نصب کنید (فایل کانفیگ رو هم کانفیگ کنید )
از این سوییچ ها استفاده کن : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,130341.msg1051021.html#msg1051021
دوم uget رو نصب کنید و در تنظیمات روی aria+curl ست کنید
سوم flashgot رو برای مرورگرتون اگر دوست داشتید نصب کنید
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #154 : 10 بهمن 1394، 03:33 ب‌ظ »
سلام
من خودم هم روز های اولی که لینوکسی شده بودم درگیر این مسئله بودم و انتظار ی دانلود منیجر گرافیکی داشتم ولی بعد از مدتی فهمیدم ک خیلی ب ی دانلود منیجر گرافیکی نیاز ندارم چون فایل های کوچک نیاز نداشتند و فایل های بزرگ هم ک با همین آریا می گرفتم و واقعا هم عالی است ، پیشنهاد می کنم از ترمینال نترسید و اگر به گنولینوکس اومدید سعی نکنید ازش فرار کنید باید خودمون رو با فلسفه این دنیا وفق بدیم .
اگر  باز هم حس می کنید نیاز به ی دانلودمنیجر پرسرعت سبک گرافیکی دارید من بعد از یک ماه تست انواع دانلود منیجر به این ترکیب رسیدم و استفاده می کنم (که در بعضی موارد از اون idm هم بهتره )
اول aria2c رو نصب کنید (فایل کانفیگ رو هم کانفیگ کنید )
از این سوییچ ها استفاده کن : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,130341.msg1051021.html#msg1051021
دوم uget رو نصب کنید و در تنظیمات روی aria+curl ست کنید
سوم flashgot رو برای مرورگرتون اگر دوست داشتید نصب کنید

این هم بد نیست
[url]https://github.com/ziahamza/webui-aria2[/url]
[/left]][/url]
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #155 : 10 بهمن 1394، 04:04 ب‌ظ »
موضوعات رو با هم قاطی نکن.
من هنوزم برام سواله که یه دانلود منیجر گرافیکی چه ویژگی‌ای نسبت به دانلود منیجر متنی داره؟ گرافیکیه چی داره که متنیه نداره؟ چی داره که چون متنی نداره پس غیرقابل استفاده هست؟ اینو جواب بده.
مثال های نامربوط نزنین خواهشا. مسلمه که پاور هرچی بهتر کار کنه برای همه بهتره. ولی من ندیدم یه دانلود منیجر گرافیکی به خاطر چارتا دکمه، از دانلود منیجر متنی بهتر کار کنه. یعنی بهتر کار کرده چون دکمه و منو داره؟ مسخره‌س. زمانی GUI لازمه که CLI قادر به انجامش نباشه. حرف منم همینه دقیقا. ولی تا وقتی که ابزاری داریم که کاری رو که میخوایم انجام بدیم رو برامون انجام میده، پس دلیلی نداره وقت بذاریم روی یه چیزی که فقط دوتا دکمه اضافه کرده و کارش عین همون ابزار قبلیه.
مسلما اگه ابزاری مثل w3m همه‌ی وب رو ساپورت میکرد، آدما خل نبودن برن سراغ فایرفاکس و کرومیوم و ... ولی می بینین که نمی تونه ساپورت کنه. پس مجبوریم فایرفاکس و ... استفاده کنیم. ولی ابزارهایی که متنی هستن و قوی هم هستن و همه ازشون استفاده میکنن، همه جور کاری از دستشون بر میاد و نیاز نیست مارو مجبور کنن که بریم روی همون ابزار متنی، چارتا دکمه رنگی بچسبونیم و افتخار کنیم که آها ما مدرن هستیم.

مشکل تا دیده نشه حل نمیشه؟
الان مشکل چیه؟ دست گذاشتین روی چیزی که اصلا مشکل نیست و بهش میگین مشکله؟
تمام این داد و بیدادتون رو اگه واقعا به فکر جامعه هستین، بذارین روی بازی. بازی تنها چیزیه که نیاز به گرافیک داره. دیگه روی ابزارهای دیگه اینقدر مانور ندین که حتما باید خوشگل باشن و ... چون اونایی که باید از اون ابزارها استفاده کنن، استفاده میکنن. دلیلی هم ندارن چون شما دوست نداری، واست عوض کنن و هرجوری دوست داری برات بسازن.
طرف بره ۱ سال وقت بذاره، یه دانلود منیجر درست کنه اون هم با کلی تم و آیکن و منو و دکمه و ... بعد من برم آریا۲ استفاده کنم (چون بهتره)، بعد از یک سال نمیاد بگه عجب کاری کردم من؟ شما بهترین دانلود منیجر گرافیکی هم درست کن، ملت باز آریا۲ استفاده میکنن. چرا؟ چون راحت تره. چون ساده تره. چون امکاناتش بهتره. چون قوی تره. اینکه قیافه داره یا نداره هیچ ربطی به عملی که انجام میده نداره. دانلود منیجر وظیفه‌ش دانلوده. دیگه خوشگل دانلود کنه یا زشت دانلود کنه چه فرقی به حال من و شما داره؟ یعنی شمایی که خوشگل دانلود میکنی، دانلودات بهتر از دانلودیه که من زشت انجام میدم؟  ](*,)
اصلا لینوکس کاری که نتونه با هر ابزاری که دم دستشه، کار کنه، لینوکس کار نیست. ویندوزیه. الان باز میان میگن چرا هی میگی ویندوز. کسی که تا اسم دانلود منیجر میاد یاد IDM می افته، ویندوزیه دیگه. هرکارش کنی ویندوزیه. هیچ جوره هم درست بشو نیست. ولی کسی که با هر دانلود منیجری که اومد زیر دستش، کارشو راه انداخت، پتانسیل اینو داره که پیشرفت کنه.
کامیونیتی؟ خیله خب. شما ببین توی این کامیونیتی مردم آریا۲ بیشتر استفاده میکنن یا دانلود منیجری مثل Flareget؟
حالا شما تا صبح بیاین با من مخالفت کنین. ببینم به کجا میرسین.
از هرکسی که توی لینوکس داره کارهای روزانه‌ش رو انجام میده، بپرسین، ببینین با کدوم ابزارهاش راحت تره. بعد بیاین سر من جیغ و داد کنین.
دوست خوبم شما متوجه صحبت هایی که کردم نشدید ,واستون مثال زدم بازم متوجه نشدید
 :D من وقتی میگم پاور خوب داره کارشو میکنه یعنی ولتاژ شاخه 12V یکسره روی بازه 12-12.1 باشه.خوبتر کار کردنش واسه شما فرقی نمیکنه متوجهش بشی

و دقیقا این مثال رو زدم چون میدونم اطلاع و درک درستی از وضعیت کارکرد پاور کامپیوتری که داری ازش استفاده میکنی نداری.پس وقتی من صورت مسئله ای رو واست باز میکنم در این مورد اظهار نظرت فقط به درد خودت میخوره
واسه رابط کاربری گرافیکی هم وقتی درک درستی از وجودش علل وجودش و و و نداری متوجه حرفای منو دوستان نمیشی
 :D اگه بهترین دانلود منیجر گرافیکی وجود داشته باشه تو گنو/لینوکس و ملت باز از aria2 استفاده کنن قطعا باید تو کار ملت شک کرد و من هم شک دارم همچین چیزی که فکر میکنی اتفاق بیوفته.
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #156 : 10 بهمن 1394، 05:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
و دقیقا این مثال رو زدم چون میدونم اطلاع و درک درستی از وضعیت کارکرد پاور کامپیوتری که داری ازش استفاده میکنی نداری.پس وقتی من صورت مسئله ای رو واست باز میکنم در این مورد اظهار نظرت فقط به درد خودت میخوره
آره من از سخت افزار اطلاعی ندارم و لازم هم نمیشه که اطلاع داشته باشم.

نقل‌قول
واسه رابط کاربری گرافیکی هم وقتی درک درستی از وجودش علل وجودش و و و نداری متوجه حرفای منو دوستان نمیشی
ولی اینو مخالفم. نصف عمرم رو طراحی گرافیکی کار کردم. لزومش واسه زمانیه که متن جوابگو نیست. تا وقتی یه کلمه مفهوم رو نمی رسونه، از عکس استفاده میکنن. ولی وقتی کلمه مفهوم رو میرسونه، دیوونه باید باشی که بخوای با عکس اونو به بقیه حالی کنی. دیدین وقتی یه چیزی می نویسن بعد یکی نمیگیره چی شد، میگه با شکل توضیح بده! اینم همون جوریه. تا وقتی دانلود منیجر متنی کارشو انجام میده، هیچ لزومی نداره که گرافیکیش استفاده بشه. هر زمان که دانلود منیجر متنی نتونست با محیطش کارشو انجام بده، میان یه محیط براش درست میکنن که کارشو انجام بده.

نقل‌قول
:D اگه بهترین دانلود منیجر گرافیکی وجود داشته باشه تو گنو/لینوکس و ملت باز از aria2 استفاده کنن قطعا باید تو کار ملت شک کرد و من هم شک دارم همچین چیزی که فکر میکنی اتفاق بیوفته.
اشتبات اینجاس که فکر میکنی اینجا ویندوزه. یه گنولینوکسی برای کارهاش دست به دامن محیط متنی میشه و از خداشم هست که دانلود منیجرش هم توی همون محیط باشه.
بهترین دانلود منیجر گرافیکی؟ اون گرافیکی رو ازش برداری، بازم مفهوم رو میرسونه. درست نمیگم؟ بهترین دانلود منیجر، دانلود منیجریه که کارش رو انجام بده. اون واژه‌ی گرافیکی به عنوان یه صفت به کار نمیره، به عنوان یه فیچر اضافی به کار میره.
بهترین دانلود منیجر لینوکس طبق تجربه‌ی اکثریت ماها: aria2 (متنی/گرافیکی) هم ازش برداری بازم لقب بهترین رو داره. چرا آریا۲ بهتره؟ آها! اصل ماجرا اینجاس. چون محدودت نکرده به چارتا دکمه. یه من پیج ۴۰۰۰ خطی داره که به اندازه‌ی ۱۰۰ تا محیط گرافیکی امکانات بهت میده. برای هر ۴۰۰۰ خط بخواهی ۴۰۰۰ دکمه طراحی کنی، دانلود منیجرت از یه سیستم عامل هم سنگین تر میشه.  ;D حالا بازم بیا سنگ گرافیکی رو به سینه بزن.
بعد مشکل اینجاس که حرف من رو تعمیم میدن به تمام نرم افزارهای گرافیکی دنیا. کلا مشکل داریم ما ایرانیا درست هم نمیشیم.
یه سری برنامه هستن که وجود محیط گرافیکی براشون لازمه به خاطر یه سری محدودیت فنی محیط متنی. ولی باقی برنامه ها محیط گرافیکی لازمه‌شون نیست و حتی باعث محدودتر کردنش میشن. این uget چرا میتونه از آریا استفاده کنه؟ چون برای بخش آریا کلا کامندلاین گذاشته که خودت آپشن آریا بهش بدی. این محیط گرافیکی لازمه‌ی وجودش، اون محیط متنی آریا بوده که تونسته پابرجا نگهش داره. اون قسمت کامند uget رو ازش بگیر. فرقی با آجر نداره دیگه. ببینم با اون همه دکمه که هیچ کاری نمی کنه، میخوای چه کار کنی اونوخ  ;D
حتی IDM هم بیاد توی لینوکس، من قولت میدم که بازم مردم aria2 استفاده خواهند کرد. چون آریا قوی تره. چرا؟ چون متنیه. چون اونقدر انعطاف پذیره که میشه از توش دانلود منیجر ساخت (کاری رو که علیرضا امیرصمیمی انجام داده)
این صدبار. ابزاری که بدون محیط گرافیکی کار خودشو انجام میده، نیازی به محیط گرافیکی نداره. دانلود منیجر ابزاریه واسه دانلود کردن. شما بهش لینک میدی و اون برات دانلود میکنه. هدفت گرفتن اون لینکه و از ابزاری به اسم دانلود منیجر استفاده میکنی؟ یا اینکه هدفت شده دانلود منیجر و اون لینکه شده ابزار لابد  ;D
بعضیا دنبال اینن که لینک بگیرن بندازن تو دانلود منیجر براشون دانلود کنه کیف کنن  ;D والا.
دفعه آخرتون باشه سر این قضیه با من بحث می کنین. اول برید لینوکس یاد بگیرین بعدش اظهار فضل کنید.
اینقدر سنگ دانلود منیجر گرافیکی رو به سینه نزنین. یه روزم نیاز دارین یه چیزی دانلود کنین و محیط گرافیکیتون بالا نمیاد و بعدش به غلط کردن می افتین و یاد حرف من می افتین.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #157 : 10 بهمن 1394، 05:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
شما که درک درستی از مفهوم GUI داری چرا دست به کار نمی‌شی و یک رابط حرفه‌ای برای این Aria2 نمی‌سازی تا جامعهٔ‌ گنو/لینوکس نهایتاً رضایت خودشون رو نشون بدن؟
آقا اصن فرض کن برای آریا۲ یه محیط گرافیکی خفن درست شد. شما یه دلیل منطقی بیار که من ازش استفاده کنم  :) شما بازم برای تأمین نیازت باید از aria2c یعنی کلاینت متنی aria2 استفاده کنی. محیط گرافیکی این ابزارها برای کسایی قابل استفاده است که هر هزارسالی یک بار میخوان یه لینک دانلود کنن. مسلمه برای همچین آدمی باید محیط گرافیکی باشه چون حال نداره ۱۰ دقیقه وقت بذاره و کار با یک برنامه رو یاد بگیره. ولی کسی که روزانه بارها و بارها لینک باید دانلود کنه یا حتی تورنت بگیره و برای جاهای مختلف استفاده کنه (بخواد روی رزبری دانلود کنه یا بخواد داخل یه اسکریپت دانلود کنه یا بخواد از راه دور دانلود کنه و ...) بازم آیا میگه دانلود منیجر گرافیکی؟
حالا! حساب کن ببین کاربران لینوکس اکثرا هزارسالی یک بار پای سیستم میشینن یا نه اکثرا برنامه نویس و گیک و ... هستن که صبح تا شب با سیستم کار میکنن و برنامه توسعه میدن و ابزار تولید میکنن و فعالیت دارن؟
اگه لینوکسیا اکثرا بی بخارن و سالی یک بار از یه برنامه استفاده میکنن، حرف این دوستمون درسته.

درغیر این صورت، هیچ آدم عاقلی نمیاد برای انجام کارش وقتش رو تلف کنه وقتی ابزاری سریع تر و راحت‌تر در اختیارشه. خیلی از این بحثا به خاطر عدم تجربه هست. طرف ممکنه تا حالا ۵۰۰ تا لینک یه جا ندیده باشه اصلا! وگرنه همچین حرفایی نمیزد. تمام اینا به دلیل عدم تجربه هست. یه زمانی با ویندوزیاش هم همین بحثارو داشتیم. طرف ۲ دقیقه هم توی لینوکس نبوده بعد درموردش قضاوت میکنه. همه جا از این آدما هست. ولی می بینم واقعا وقت تلف کردن هست حرف زدن با این جور افراد.

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
« پاسخ #158 : 12 بهمن 1394، 01:26 ق‌ظ »
اگه لینوکسیا اکثرا بی بخارن و سالی یک بار از یه برنامه استفاده میکنن، حرف این دوستمون درسته

خیلیا هستن خوره برنامه و کامپیوتر نیستن...یه استفاده معمولی از سیستم عاملشون میکنن و دوس دارن لینوکس استفاده کنن و هیچ ربطی به بی بخاری نداره ....مشکل شما اینه دیگه زیادی بخار داری  :Dمواظب باش بخار سوز نشی ](*,) :D
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #159 : 12 بهمن 1394، 12:31 ب‌ظ »
اگه لینوکسیا اکثرا بی بخارن و سالی یک بار از یه برنامه استفاده میکنن، حرف این دوستمون درسته

خیلیا هستن خوره برنامه و کامپیوتر نیستن...یه استفاده معمولی از سیستم عاملشون میکنن و دوس دارن لینوکس استفاده کنن و هیچ ربطی به بی بخاری نداره ....مشکل شما اینه دیگه زیادی بخار داری  :Dمواظب باش بخار سوز نشی ](*,) :D

خب اینکه ناراحتی نداره.
شما به همون آدمایی که استفاده‌ی معمولی میکنن، بگین یه دانلود منیجر براتون بسازن که گرافیک خفن داشته باشه.  ;D کاری به برنامه نویسا نداشته باشین که اونا لینوکس براشون یه سیستم عامل معمولی نیست. کسی که از لینوکس به عنوان یه سیستم عامل معمولی استفاده میکنه، اصلا مورد بحث من نیست. اون کلا یه بحث دیگه‌س و به منم مربوط نیست. طرف یه لینوکس نصب کرده که فقط باهاش آهنگ گوش بده. خب بِده. من چکاره‌ام اصلا؟ ولی کسی که میخواد از لینوکس برای کارهای بیشتر و پیچیده تری استفاده کنه و در این بین هم میخواد لینوکس هم یاد بگیره، باید! محیط متنی رو کاملا فول بشه. کسی بدون محیط متنی لینوکس یاد نمیگیره. اونایی که با محیط گرافیکی لینوکس یاد گرفتن، خودشون رو گول نزنن. اون یادگیری لینوکس نیست. اون یادگیری یه میزکاره که داخل پلتفرم گنولینوکس قابل استفاده است. نه لینوکس! و کسی که واقعا لینوکس رو برای یادگیری استفاده کنه باید محیط متنی رو کار کنه و کسی که محیط متنی رو کار میکنه، قاعدتا همه چیزش رو میبره توی محیط متنی و خودشو بین دوتا محیط گیج نمی کنه. و اکثر توسعه دهنده های لینوکسی هم لینوکس رو یادگرفتن پس اونا هم بیشترین محیطی که باهاش کاراشون رو انجام دادن محیط متنی بوده واسه همینه که یه توسعه دهنده لینوکسی نمیاد واسه برنامه هاش محیط گرافیکی طراحی کنه مگر اینکه واقعا نیاز باشه. بازم میرسیم سر اون قضیه که نیازه یا نیاز نیست. و محیط گرافیکی برای دانلود منیجر نیاز نیست. این صد بار! شماها خودتون رو هم تیکه پاره کنین بازم محیط گرافیکی برای دانلود منیجر نیاز نیست!  ](*,)
برای فیلم نگاه کردن محیط گرافیکی نیازه. برای آهنگ گوش دادن نیاز نیست. برای وبگردی نیازه. برای دانلود کردن نیاز نیست و...من خودم ۱۳۰ کار انجام میدم توی لینوکس (یعنی ۱۳۰ نرم افزار مختلف برای کارهای مختلف) که فقط ۱۹ تاشون محیطی گرافیکی یعنی دکمه و منو نیاز دارن (مثل Audacity,LMMS و ...) و ۹ تاشون که برای اجرا به محیط X11 نیاز دارن. ۱۱۰ کارم بدون مشکل توی محیط متنی انجام میشه. چرا؟ چون به محیط گرافیکی نیازی ندارن و من بخوام با این ۱۱۰ برنامه توی محیط گرافیکی کار کنم، باید ده برابر روزهای قبل وقت حروم کنم. کاری رو که با دوتا کامند میشه انجام داد، آدم نباید با صدتا کلیک انجام بده مگه اینکه وقتش رو از سر راه آورده.
شرمنده. نه من و امثال من و نه توسعه دهنده ها، وقتشون رو از سر راه نیاوردن که واسه اقلیتی که میخوان وقتشون رو تلف کنن (به خودشون مربوطه البته و به من ربطی نداره و من امر به معروف و نهی از منکر نمی کنم. اصلا طرف بره کار ۱ دقیقه‌ای رو ۵۰ دقیقه انجام بده. به من چه اصلا) برنامه‌ بنویسن.
برنامه نویسا واسه من و شما برنامه نمی نویسن. چون دلیلی نداره که بنویسن. برنامه نویسا واسه خودشون برنامه می نویسن. واسه نیازهای خودشون و در این بین سعی میکنن نیازهای دیگران رو هم که مثل نیازهای خودشون هست رو پوشش بدن. یه جورایی از عقل دیگران واسه چیزایی که ضروری هست و ممکنه به عقل خودشون نرسه استفاده میکنن. و نمیان وقت بذارن روی چیزی که نیازی بهش نیست و یا اقلیت ها اونو نیاز دارن.
نمیدونم جریان چیه که خیلیا همش میخوان لینوکس رو شبیه به ویندوز کنن. بابا به خدا لینوکس ویندوز نیست. شما که میخوای روی لینوکست استفاده‌ی معمولی داشت باشی، خب یه آنتی ویروس قوی نصب کن روی ویندوزت تا ویروسی نشی. لینوکس هم نمیخواد. والا!
حالا ممکنه یکی به خاطر گریز از جاسوسی مایکروسافت بیاد سمت لینوکس یا پول نداشته باشه لایسنس بخره و بیاد سمت لینوکس و ... هر دوی اینها یعنی اون فرد اونقدر درکش بالا رفته که حریم شخصی و امنیت و اخلاق و وجدان سرش میشه. همچین فردی براش واقعا سخته که گنولینوکس رو درک کنه؟ فلسفه‌ش رو درک کنه؟ اینکه چجوری بوجود اومده؟ چجوری داره توسعه پیدا میکنه؟ هدفش چیه؟ کاربردش چیه؟ کاربرد لینوکس رو توی ویروس نگرفتن و سرعت بالا و رایگان بودنش خلاصه نکنین. لینوکس اونقدر بحث میطلبه که بحثی مثل دانلود منیجر واقعا مسخره‌س در مقابلش.
من که زبونم مو در آورد.
شما به حرفای من نیاز ندارین. منم به قانع کردن شما نیاز ندارم چون اصلا مهم نیست برام.
ولی خب همه‌تون یه زمانی تازه متوجه میشین من چی میگم. همیشه با من مخالفت های زیادی میشه و من بر این باورم که دارم حرف درستی میزنم. هرجا که با من مخالفت میشه، نشون میده که من دارم در جهت درست حرکت میکنم. چرا؟ چون حرفام از روی تجربه بوده نه مستی.  :) دیگران همیشه برای ترک عادت مقاوت میکنن و بعضا توهین و فحاشی هم میکنن. هم اینجا و هم جاهای دیگه از فضای مجازی. ولی این باعث نمیشه که من از حرفم کنار برم و طرزفکرمو عوض کنم. طرزفکری رو که با تجربه به دست آوردم و از مقایسه بین زمان هایی که محیط های مختلف رو تست کردم و ... به این راحتی و با این حرفایی که دیگران به آدم میزنن، عوض نمی کنم. خیالتون تخت.  :)

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
« پاسخ #160 : 13 بهمن 1394، 12:18 ق‌ظ »
ولی خب همه‌تون یه زمانی تازه متوجه میشین من چی میگم. همیشه با من مخالفت های زیادی میشه و من بر این باورم که دارم حرف درستی میزنم

والا شخص بنده ناراحتی از حرفاتون ندارم ولی داری یه طرفه به قاضی میری...کسایی که خواهان محیط گرافیکی هستن منکر محیط دوست داشتنی و فوق العاده قوی متنی نیستن که ...کسی هم که یه استفاده معمولی از لینوکس داره خل نیست که ...من رشتم هیچ ربطی به کامپیوتر و برنامه نویسی نداره ..زمینه مطالعاتی و تحقیقاتیمم هیچ ربطی به برنامه نویسی و کامپیوتر نداره ...الان من شما و استفاده شما رو انکار نمیکنم مشکل اینه شما بقیه رو انکار میکنی ...فکر میکنی استفاده درست فقط شما از لینوکس داری بقیه در اشتباهن
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19684
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #161 : 15 بهمن 1394، 10:02 ب‌ظ »
من نوشته‌ها رو خوندم و هر دو طرف حق دارن. منتها چیزی که ازش به عنوان رابط گرافیکی یاد می‌شه در ادبیات دو طرف یکی نیست. چیزی که ما دنبالشیم UX خوبه، نه لزوماُ UI. واسط گرافیکی یکی از راه‌های داشتن یه تجربهٔ کاربری خوبه، ولی لزوماُ تنها راه یا بهترین راه نیست. پیشنهاد می‌کنم این مطلب رو که یکی از توسعه‌دهنده‌های گنوم نوشته بخونید:
http://blog.ometer.com/2016/01/26/the-dangerous-ui-team/
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #162 : 16 بهمن 1394، 06:27 ق‌ظ »
سلام
من صحبت‌های دوستان رو کم و بیش خوندم
اصلا هم نفهمیدم اینی که دانیال گفت چیه :دی

من یه فلش وصل می‌کنم به سیستمم
می‌تونم با ترمینال مدیریتش کنم یا mc نصب کنم یا ناتیلوس یا pacman یا thunar یا caja یا nemo یا dolphin یا ...
خوب چه اشکالی داره که برای دانلود هم همینطور باشه؟
البته این نکته رو هم توجه داشته باشیم که دانلود منیجر با امکانات خاص برای افرادی مطرحه که اینترنت کم سرعت حجمی رایگان شبانه دارن
و هم‌چنین این نکته رو هم توجه داشته باشیم که دوستان با رسول بحث می‌کنن :دی مگه آقا رسول می‌خوان برنامه بنویسن؟
اصلا آقا رسول به اذعان خودشون برنامه نویسی بلد نیستند
منظورم اینه حالا رسول قانع هم شد، خوب که چی؟ مثلا بهتر نبود با علیرضا امیرصمیمی صحبت بشه؟
آقا رسول من شما رو دوست دارم اما الآن سیبلی دیگه :دی
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #163 : 16 بهمن 1394، 11:27 ق‌ظ »
من تا عید یه رابط گرافیکی منتشر میکنم :) الان یه کم سرم شلوغه ولی انشالله تا عید آمادست

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #164 : 16 بهمن 1394، 01:01 ب‌ظ »
من تا عید یه رابط گرافیکی منتشر میکنم :) الان یه کم سرم شلوغه ولی انشالله تا عید آمادست
چند سالیه میگن بزرگ شدیم عیدی نمیدن، ولی امسال با عیدی شما جوونتر میشیم ;D
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1394، 03:49 ب‌ظ توسط Droid »