انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32747 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amooali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #105 : 14 آبان 1394، 09:43 ق‌ظ »
persepolis
دانلود منیجر خوبیه
خواستن برخاستن است.
ubuntu 18.04 lts

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • پی سی گیمز
« پاسخ #106 : 14 آبان 1394، 12:20 ب‌ظ »
persepolis
دانلود منیجر خوبیه

همون aria2 هست با امکانات بیشتر  ;)

دوستان نمی‌دونم چطوریه که برای من فایل‌ها تا الان خراب دان نشده با aria2 من توی ماه بیشتر از ۱۰ الی ۲۰ گیگ البته رکوردم تو ماه ۶۰ گیگ بوده. با همین aria2 تا الان یک فیلم یا توزیع‌های لینوکسی که گرفتم خراب دان نشده خداییش شایدم شانسی بوده فقط زیاد جفت شیش آوردم فکر کنم  ;D کلا اینو گفتم که aria2 فایلی رو خراب نکرده برای من البته از uget با پلاگین aria2 استفاده می‌کنم.
اینو گفتم بگم که در حد IDM هست چون تمام نیازهای من رو برآورده کرده دیگه فقط نون نمی‌گیره صبحا که خیلی بده 8)
Arch

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #107 : 14 آبان 1394، 03:18 ب‌ظ »
دانلود منجرها کارشون اینه که به شما اطمینان بدن که فایل رو سالم تحویل گرفتی
خیر، کارشون این نیست و نمی‌تونند چنین اطمینانی هم به شما بدن :) سیستمی مثل Torrent می‌تونه با کنترل Checksum این اطمینان رو به شما بده، ولی Download Manager چنین کاری رو نمی‌تونه بکنه، غیر از اینکه برای هر فایلی که بهش میدید دستی Checksum اون رو هم وارد کنید (مثلا MD5) و اون در انتها چک کنه.

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #108 : 14 آبان 1394، 03:48 ب‌ظ »
بله میدونم دانلود منجر عملیات checksum رو معمولا انجام نمیده ولی با ارتباط دوطرفه ای که با سرور داره میتونه بفهمه که فایلتون تا آخرین بیت دانلود شده یا نه.
و برخلاف گفته شما، وجودش کاملا لازمه، هرجای دنیا.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #109 : 14 آبان 1394، 05:32 ب‌ظ »
خب شما یکی بنویسید و یک دنیایی رو از نگرانی در بیارید :)

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • پی سی گیمز
« پاسخ #110 : 14 آبان 1394، 06:57 ب‌ظ »
خب شما یکی بنویسید و یک دنیایی رو از نگرانی در بیارید :)

بله ، به نظرم اگر انقدر چیز واجبی بودش ساخته می‌شد همانطور که شما دیدید این موضوع رو بقیه هم دیدن  8)
Arch

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #111 : 14 آبان 1394، 09:35 ب‌ظ »
دوستانی که میگن یکی بنویس یا اگه وجودش لازم بود نوشته میشد انگار خبر ندارن که برای لینوکس چندتا دانلود منیجر نوشته شده قبلا. ضمنا بنده برنامه نویس نیستم، فقط گفتم وجودش لازمه.
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1394، 09:38 ب‌ظ توسط bestos »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #112 : 15 آبان 1394، 12:40 ق‌ظ »
ضمنا بنده برنامه نویس نیستم، فقط گفتم وجودش لازمه.
خب بد نیست آدم به جای اینکه مستقیم بگه بقیه در اشتباهند و حرف‌هایی میزنند که ازشون بعیده، خودش کمی شروع به یادگیری برنامه‌نویسی بکنه، کمی اطلاعاتش رو بالا ببره و بعد شروع به نوشتن چنین برنامه‌ای بکنه. این مفیدتر از اینه که فقط بیاید بگید فردی مثل من در اشتباهه.

و ارائه یک تعریف اشتباه از دانلود منیجر و بعد هم یک تعریف فنی اشتباه که چرا اینطوریه (ارتباط دوطرفه؟!) که عموما هم نشون میده اطلاعات فنی‌ای در این زمینه ندارید، برای اینکه بگید حرف شما درسته، قضیه رو بدتر می‌کنه. وقتی در مورد موضوعی اطلاع کافی ندارید، سعی نکنید حرفتون رو در اون زمینه اثبات کنید!

نیازی به ناراحت شدن از حرف‌های من هم نیست، همه‌ی ما به دنبال یک جامعه‌ی بهتر هستیم و حرف‌های من هم در همون راستا هستش که با این سبک برخوردتون باعث نشید بقیه حرف‌های شما رو نادیده بگیرند.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #113 : 15 آبان 1394، 06:10 ق‌ظ »
ضمنا بنده برنامه نویس نیستم، فقط گفتم وجودش لازمه.
خب بد نیست آدم به جای اینکه مستقیم بگه بقیه در اشتباهند و حرف‌هایی میزنند که ازشون بعیده، خودش کمی شروع به یادگیری برنامه‌نویسی بکنه، کمی اطلاعاتش رو بالا ببره و بعد شروع به نوشتن چنین برنامه‌ای بکنه. این مفیدتر از اینه که فقط بیاید بگید فردی مثل من در اشتباهه.

و ارائه یک تعریف اشتباه از دانلود منیجر و بعد هم یک تعریف فنی اشتباه که چرا اینطوریه (ارتباط دوطرفه؟!) که عموما هم نشون میده اطلاعات فنی‌ای در این زمینه ندارید، برای اینکه بگید حرف شما درسته، قضیه رو بدتر می‌کنه. وقتی در مورد موضوعی اطلاع کافی ندارید، سعی نکنید حرفتون رو در اون زمینه اثبات کنید!

نیازی به ناراحت شدن از حرف‌های من هم نیست، همه‌ی ما به دنبال یک جامعه‌ی بهتر هستیم و حرف‌های من هم در همون راستا هستش که با این سبک برخوردتون باعث نشید بقیه حرف‌های شما رو نادیده بگیرند.
آقای نیکسوئن میخوام کل استدلال شما را خراب کنم
اگر لازم بود نوشته میشد
آیا نداشتن درایور گرافیک درست حسابی به این دلیل هست که لازم نبود ؟
آیا نداشتن بازی به این دلیل هست که لازم نیست ؟
آیا خیلی از چیزایی که هنوز وجود ندارن به این دلیله که لازم نبوده ؟
شاید کسایی که لازم داشتن وقت و یا توانش رو نداشتن
استدلالتون واقعا مسخره هست
در ضمن کلی هم دانلود منیجر خوب داریم
ولی به دلیل فلسفه اقتصادی ناقص گنو که اول تریپ بخشندگی به خودش میگیره بعد میگه من لازم ندارم خودت بنویس
بعد شما و خیلیا دیگه میرید کمپین راه میندازید مردم گمراه بدبخت رو از جهنم ویندوز بیارید به بهشت لینوکس
که ای وای ای لینوکسا که اگر مردم تو را میشناختند از تو استفاده میکردند
بنده که به جز روی سرور فعلا روی دسکتاپ از لینوکس استفاده نمیکنم (هست ولی برای استفاده روزمره ویندوز لازمه)
و حماقت هست محروم کردن خودم از هزاران چیزی که ویندوز داره و لینوکس نداره
اگر هم چیزی روی لینوکس بهتر بود اون موقع از لینوکس استفاده میکنم و هر چیزی بهتر کارش رو انجام بده اون استفاده میشه
لینوکس خوبه واقعا هم خوبه ولی نه برای همه برای برنامه نویس ها
البته اونا هم خیلیاشون ویندوز رو ترجیه میدن
اگر بر اساس استدلال اشتباه شما که میگه نتیجه نشون میده که چی لازم بوده یا چی خوب بوده هم نگاه کنیم
میبینیم ویندوز بیشتر استفاده میشه پس کاربردی تر بوده
امیدوارم منطقی برخورد کنید نه احساسی چون با استدلال خودتون ثابت میکنم که فکرتون اشتباه کار میکنه در این مورد
یا باید بپذیریم که ویندوز کاربردی تر از لینوکس هست که همه استفاده میکنن
یا باید بپذیریم که دانلود منیجیر لازم بوده ولی ساخته نشده چون اقتصاد لینوکس مشکل داره
جفتش یک استدلال هست "توسل به نتیجه" حالا دیگه خود دانید
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1394، 06:12 ق‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #114 : 15 آبان 1394، 11:20 ق‌ظ »
آقای نیکسوئن میخوام کل استدلال شما را خراب کنم
اگر لازم بود نوشته میشد

من کی چنین استدلالی کردم؟! :) حداقل یک دور قبل از این همه نتیجه‌گیری استدلال من رو می‌خوندید :) براتون چیزی رو که گفتم نقل قول می‌کنم:
دنبال این نباشید که توسعه‌دهنده‌های دیگه براتون کاری انجام بدن، توی اکثر کشورهای دنیا نیازی به Download Manager نیست، در نتیجه احتمالا دیگه کسی به خودش زحمت نوشتن چنین چیزی نمی‌ده

اگر هم استدلالم اشتباهه، نیازی به اثبات چیزی نیست، دنبال این باشید که توسعه‌دهنده‌های دیگه براتون انجام بدن ;)
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1394، 11:28 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین kiasati

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #115 : 16 آبان 1394، 06:44 ب‌ظ »
دوستان چقد برنامه معرفی کردن
گیج شدم

بالاخره کدوم رو نصب کنم

آریا۲ فک کنم خوبه اینجور که دوستان میگن

از کجا دانلودش کنم و چطور نصبش کنم

اگه یه آموزش برای دستورات خط فرمانشم معرفی کنین که دیگه نورالانوره

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #116 : 17 آبان 1394، 11:30 ق‌ظ »
دوستان چقد برنامه معرفی کردن
گیج شدم

بالاخره کدوم رو نصب کنم

آریا۲ فک کنم خوبه اینجور که دوستان میگن

از کجا دانلودش کنم و چطور نصبش کنم

اگه یه آموزش برای دستورات خط فرمانشم معرفی کنین که دیگه نورالانوره

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=40582

بفرما  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #117 : 17 آبان 1394، 11:46 ق‌ظ »
من نمیدونم چرا باید برم به کسی بگم چیزی رو بسازه که بهش نیاز نیست؟
یا چرا باید درخواست یکی رو مبنی بر نوشتن چیزی که بهش نیاز نیست رو قبول کنم؟
اگه مشکل هنوز سر دانلود منیجره، هیچی به پای آریا۲ نمیرسه. حتی IDM. یه برنامه ی ۱ مگی رایگان، تمام کارهای یه برنامه ی ۳۰−۴۰ مگی ۶۰ هزارتومنی رو انجام میده. نه منابع رو اشغال میکنه نه سرعت کار رو میاره پایین نه فایل هارو خراب میکنه. میشه اونو با صدتا کامند دیگه ترکیب کرد و قدرتش رو به اندازه ی ۱۰۰ تا IDM برد بالا و ... حالا بیایین تا صبح بگین نه! لینوکس باید دانلود منیجری مثل IDM داشته باشه. که چی؟ الکی خودشو ضعیف کنه تا ویندوزدوستا دانلود منیجری مثل ویندوز داشته باشن؟
قرار نیست کارایی که تو ویندوز انجام میدادین اینجا هم انجام بدین. لینوکس با ویندوز فرق داره. اگه فرق نداشت که دیگه مجبور نبودیم ازش استفاده کنیم.
والا من شخصا حاضر نیستم خودمو از آریا محروم کنم برم IDM نصب کنم که هیچ چیز مفیدی نداره. (نسبت به آریا و هزینه ای که داره)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #118 : 10 دی 1394، 08:04 ب‌ظ »
من فکر نمیکنم معادل IDM برای گنو/لینوکس به این زودی ها تولید بشه یا اصلاً تولید بشه !
مگه IDM نرم افزارشو رو به لینوکس پورت کنه.->باز هم یه نرم افزار کد بسته اس.
علیرضا امیرصمیمی یکی از کاربران فعال انجمن Persian DM رو نوشته.ولی من هنوز فرصت نکردم نصب کنم و تست کنم.

اما چرا IDM در گنو/لینوکس نداریم؟
شاید دلایل اش اینها باشه :
1-خارجی ها پهنای باند و اینترنت پر سرعتی دارند و حتی 10 سگمنت هم برای دانلود فایلشون کافیه و شاید اصلا دانلود شبانه هم ندارن! نمیدونم اونجا نبودم.ولی از هر کی میشنوی میگه اینترنت اونا سریع و ارزون و بی دردسره.پس IDM برای جهان سومی هاست.و چون OS جهان سومی ها مثل ما ایرانی ها 99 درصد ویندوزه.پس IDM فقط نسخه ویندوزی داره.
2-کاربران لینوکس هم اغلب محیط Command رو به محیط گرافیکی ترجیح میدن.خودم هم اعتقاد و ایمان دارم که محیط متنی خیلی قدرتمند و سریع تر و کار آمد تر از محیط گرافیکیه.فقط باید با دید مثبت بهش نگاه کنی و از نوشتن ویاد گرفتن دستورات نترسی.به همین خاطر تا با aria2c و cron tab میتونی همه کار انجام بدی.و دستورات خلاقیتی و ابتکاری عالی بنویسی و همه نیازهات رو رفع کنی.دیگه کاربران حرفه ای گنو/لینوکس زحمت نوشتن معادل IDM رو به خودشون نمیدن.به نظرمن هم یاد گرفتن aria2c+crontab خیلی راحت تر از نوشتن یه نرم افزاره.من که کد نویسی بلدم حالشو ندارم بنویسم.چه برسه به اینکه بری کدنویسی یاد بگیری بعد بشینی معادل IDM رو طراحی کنی.بعد هیچ کس هم به غیر از خودت ازش استفاده نکنه(چون مردم معمولا به نرم افزارهای ناشناس اون هم برای دانلود فایلهای حجیم اعتماد نمیکنند).
از طرفی، کاربران حرفه ای گنو/لینوکس با وجود UGET که خیلی خوبه و در حد واندازه IDM هستش باز هم از دستورات متنی برای دانلودشون استفاده میکنند.
توصیه من : استفاده از aria2c و دستورات متنی است.
در کنارش uget یا xdm هم داشته باشید.downthemall هم برای دانلود های کوچیک خیلی خوبه
« آخرین ویرایش: 10 دی 1394، 08:08 ب‌ظ توسط میلاد فَشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #119 : 10 دی 1394، 09:32 ب‌ظ »
۱+
کاملا موافقم.
بعضیا میگن دانلود منیجری میخوایم که راحت باشه. بی دردسر دانلود کنه. آریا۲ در حدی راحت و بی دردسر که اصن در طول روز حتی کامندهاش رو هم نمی بینم. شبا هم که خودش دانلود میکنه اصلا نیاز نیست من بهش چیزی بگم. طبق اون مقاله‌ی لینوکس ویندوز نیست، که جادی ترجمه کرده، کاربرپسندی از نظر ما لینوکسیای ترمینالی با کاربرپسندی از نظر لینوکسیای گرافیکی و از همه بدتر کاربرپسندی از نظر ویندوزیا با هم فرق زیادی داره.
راحتی از نظر یکی مثل من که با ترمینال همه کاراشو پیش می‌بره، اینه که من در کمترین زمان، به بهترین کارایی برسم. گذاشتن یه دستور آریا + سوییچ هاش که شاید ۵ خط هم بشن  ;D توی فایل بش به عنوان Alias کل کاریه که یه آدم باید برای راحت شدن از شر دانلود منیجر، انجام بده. و چون کامند متنی هست، میشه اونو با هزار و هفت جور کامند و ترفند دیگه ترکیب کرد تا کارایی برنامه به اون حد برسه که حتی IDM نتونه باهاش رقابت کنه.
ولی خب راحتی از نظر یکی که لینوکس داره و همش دنبال برنامه‌ی گرافیکیه، اینه که بتونه یه نرم افزار رایگان گرافیکی لینوکسی پیدا کنه که باهاش دانلود کنه. نرم افزاری مثل XDM که نصف منابع سیستم رو می‌بلعه و فایل‌ها رو خراب می‌کنه. اونم با سرعت غیرواقعی‌ای که به کاربر می‌ده. یا flareget که پولیه و شاید با التماس کردن به توسعه‌دهنده‌ش بشه اونو رایگان استفاده کرد که اونم غیرآزاده. این کاربر لینوکسی که بالاخره آخرش باید لینوکس یاد بگیره. نه؟ بالاخره باید دستش به ترمینال بخوره. بالاخره باید دستش به man page ها بخوره. بالاخره باید بتونه کامند بزنه و با شل کار کنه. پس چرا می‌ترسه با اریا و اکسل و امثال اینا کار کنه؟
یکی هم هست که تازه از ویندوز اومده لینوکس و کلا توقع داره لینوکس دقیقا عین ویندوز براش کار کنه. IDM کرکی داشته باشه. چه میدونم برنامه‌های پر از دکمه و منو داشته باشه و ...
هر جور حسابش کنین، اونی که ویندوز داشته و لینوکس نصب کرده، ذره ذره میرسه به اون آدمی که لینوکس رو گرافیکی داشته باشه (اونایی که تا لینوکس نصب میکنن شروع می کنن به شخصی سازی کردن و یه چندماهی هی تم و آیکن و لانچر و ... نصب میکنن) و اونی که لینوکس گرافیکی داشته در هر صورت یه زمانی باید برسه به محیط متنی و بتونه کاراش رو توی محیط متنی انجام بده (مخصوصا برای زمانی که سیستم خرابه و باید متنی درستش کرد یا برای ریموت زدن یا برای سیس ادمینی یا به عنوان کسی که دوست داره به جای خوشگل انجام شدن کارها، سریع انجام شدن کارها اولویت داشته باشه).
در هر صورت چه بخواین چه نخواین، باید aria2 کار کنین  ;D
ولی خب قبول دارم این چیزا یه شبه رخ نمیده. ولی ذره ذره که لینوکس یاد گرفتین، به حرف من میرسین  :)