انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر PersianDM ورژن 931207 با رفع باگ های ورژن قبل و بهبود عملکرد  (دفعات بازدید: 49881 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
چند خط دستور دانلود دارم که از aria2c و آپشنهایش استفاده کردم. اگر به جای aria2c در اونها بنویسم persiandm کار میکنه؟

update: چندتا چیز جالب پیدا کردم. شما هم ببینید.
1. https://github.com/ziahamza/webui-aria2
2. تا چند لحظه پیش نمیدونستم که aria2 تورنت هم میگیره:
BitTorrent:
$ aria2c http://example.org/mylinux.torrent

BitTorrent Magnet URI:
$ aria2c 'magnet:?xt=urn:btih:248D0A1CD08284299DE78D5C1ED359BB46717D8C'

Metalink:
$ aria2c http://example.org/mylinux.metalink
این ویژگیش را حتما باید چک کنم. persiandm برای تورنت ها هم کار میکنه؟ (نمایش تعداد peerها، کنترل و نمایش سرعت آپلود و...)
نه
میشه اون کدی که نوشتیذ تا aria2c رو در یک حلقه نگه داره که کانکشن ها کم نشه رو اینجا قرار بدید؟ در واقع طوری که بتونیم جداگانه با aria2 در ترمینال استفاده اش کنیم.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
چند خط دستور دانلود دارم که از aria2c و آپشنهایش استفاده کردم. اگر به جای aria2c در اونها بنویسم persiandm کار میکنه؟

update: چندتا چیز جالب پیدا کردم. شما هم ببینید.
1. https://github.com/ziahamza/webui-aria2
2. تا چند لحظه پیش نمیدونستم که aria2 تورنت هم میگیره:
BitTorrent:
$ aria2c http://example.org/mylinux.torrent

BitTorrent Magnet URI:
$ aria2c 'magnet:?xt=urn:btih:248D0A1CD08284299DE78D5C1ED359BB46717D8C'

Metalink:
$ aria2c http://example.org/mylinux.metalink
این ویژگیش را حتما باید چک کنم. persiandm برای تورنت ها هم کار میکنه؟ (نمایش تعداد peerها، کنترل و نمایش سرعت آپلود و...)
نه
میشه اون کدی که نوشتیذ تا aria2c رو در یک حلقه نگه داره که کانکشن ها کم نشه رو اینجا قرار بدید؟ در واقع طوری که بتونیم جداگانه با aria2 در ترمینال استفاده اش کنیم.
خواهش میکنم
:)
تابع check_con رو در اسکریپت بخونید
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1393، 01:37 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
خواهش میکنم

سلام اقا علیرضا یه سوال من هر فایل تورنتی که به پرشین دی ام میدم دانلود نمیکنه همونجوری میمونه و بعد از مدتی پیغام download failed میده.مثل این لینک:http://img.downloadha.com/Animation/January%202011/10/Ultramarines%20(www.Downloadha.com).torrent

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
خواهش میکنم

سلام اقا علیرضا یه سوال من هر فایل تورنتی که به پرشین دی ام میدم دانلود نمیکنه همونجوری میمونه و بعد از مدتی پیغام download failed میده.مثل این لینک:http://img.downloadha.com/Animation/January%202011/10/Ultramarines%20(www.Downloadha.com).torrent
سلام عزیز
من که نگفتم این برنامه تورنت دانلود میکنه :)

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
خواهش میکنم

سلام عزیز

هااااااااااااا!!!!
اخه من فکر کنم یه جاهایی یکی گفته یود از تورنت هم دانلود میکنه به هر حال ممنون از جوابت.
دیشب خودم تونستم با برنامه پیشفرض اوبونتو از تورنت دانلود کنم ولی خوب یکم کند بود بیشتر از 2.7 گیگ نتونست دانلود کنه(معمولا با IDM رو ویندوز و یا پرشین دی ام هم تو لینوکس بیشتر از 4 گیگ تو تایم فری میتونستم دانلود کنم)
دانلود منیجری در نظر نداری که تورنت رو ساپورت کنه؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
خواهش میکنم

سلام عزیز

هااااااااااااا!!!!
اخه من فکر کنم یه جاهایی یکی گفته یود از تورنت هم دانلود میکنه به هر حال ممنون از جوابت.
دیشب خودم تونستم با برنامه پیشفرض اوبونتو از تورنت دانلود کنم ولی خوب یکم کند بود بیشتر از 2.7 گیگ نتونست دانلود کنه(معمولا با IDM رو ویندوز و یا پرشین دی ام هم تو لینوکس بیشتر از 4 گیگ تو تایم فری میتونستم دانلود کنم)
دانلود منیجری در نظر نداری که تورنت رو ساپورت کنه؟
این تاپیک رو ببین:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=34117.0

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام. اول بگم من عادت به مقایسه‌ی الکی ندارم و اگه حرفی می‌زنم برای بهبود برنامه‌هاست.

پیشنهادات به علیرضا و همه:
۱. سعی کنید برنامه‌ی persiandm را به چند بخش مجزا تقسیم کنید و مثل یک پروژه‌ی بزرگ جلو ببرید (شایدم این کار را کردید).

۲. برای پیشرفت کار و تسریع در روند عیب‌یابی و یافتن نیازها بهتره گزارشات برنامه کامل‌تر بشه. مثلا بخشی را aria2 گزارش میده که مربوط به تکمیل فرآیند و خطا و ... هست و کمه و باید persiandm هم گزارش بده که چه زمانی چه تنظیماتی به برنامه داده شده و چه زمانی چه فایلی شروع به دانلود کرده و در خط چندم فایل صف (در مسیر فلان) گیر کرده و دستور فلان چه زمانی به کدام برنامه‌ی دیگه (مثل کرون) فرستاده شده و آیا عمل کرده (اگه خاموش نشده چرا) و ...

۳. قابلیت‌های بیشتر مثل سه فایل را دز این صف همزمان بگیر و یکیش تموم شد یکی اضافه کنه. این سه تا همزمان یا کمتر و بیشتر را از کاربر بپرسه.

۴. افزونه برای مرورگرها (یا مثل downthemall همزمان باشه با خود مرورگر یا مثل idm بجای اون بیاد نه در کنار اون.

۵. یه پنجره برای مدیریت آسان‌تر و اجرای چند صف و مشاهده‌ی همزمان روند فعالیت صف‌ها باید ساخته بشه.

۶. اسکریپت‌هایی را داشته باشه که بشه مثلا گفت sudo persiandm apt-get dist-upgrade و بجای apt-fast عمل کنه.
و یا persiandm film-address خودش بفهمه یوتیوب یا سایت مشابهه و اونا بگیره. (بجای اینکه با یوتیوب-دی‌ال لینک بگیری و بدی به اریا۲)
و حتی torify persiandm link که دیگه عالی میشه

۷. هر وقت همه بالایی‌ها محقق شد و دیدید میشه حتی اریا۲ را برداشت و یه چیز دیگه که بهتره ساخت اون موقع نتیجه‌ی نوه‌ی شما میاد و میگه عجب برنامه‌ای بوده در زمان خودش (اون موقع چیز دیگه‌ای بجای رایانه و اینترنت امروزی اومده)

به ترتیب به نظرم باید جلو رفت و تا یکی محقق نشده نرفت سراغ بعدی مگر اینکه لازم و ملزوم باشن.
:) :)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
سلام. اول بگم من عادت به مقایسه‌ی الکی ندارم و اگه حرفی می‌زنم برای بهبود برنامه‌هاست.

پیشنهادات به علیرضا و همه:
۱. سعی کنید برنامه‌ی persiandm را به چند بخش مجزا تقسیم کنید و مثل یک پروژه‌ی بزرگ جلو ببرید (شایدم این کار را کردید).

۲. برای پیشرفت کار و تسریع در روند عیب‌یابی و یافتن نیازها بهتره گزارشات برنامه کامل‌تر بشه. مثلا بخشی را aria2 گزارش میده که مربوط به تکمیل فرآیند و خطا و ... هست و کمه و باید persiandm هم گزارش بده که چه زمانی چه تنظیماتی به برنامه داده شده و چه زمانی چه فایلی شروع به دانلود کرده و در خط چندم فایل صف (در مسیر فلان) گیر کرده و دستور فلان چه زمانی به کدام برنامه‌ی دیگه (مثل کرون) فرستاده شده و آیا عمل کرده (اگه خاموش نشده چرا) و ...

۳. قابلیت‌های بیشتر مثل سه فایل را دز این صف همزمان بگیر و یکیش تموم شد یکی اضافه کنه. این سه تا همزمان یا کمتر و بیشتر را از کاربر بپرسه.

۴. افزونه برای مرورگرها (یا مثل downthemall همزمان باشه با خود مرورگر یا مثل idm بجای اون بیاد نه در کنار اون.

۵. یه پنجره برای مدیریت آسان‌تر و اجرای چند صف و مشاهده‌ی همزمان روند فعالیت صف‌ها باید ساخته بشه.

۶. اسکریپت‌هایی را داشته باشه که بشه مثلا گفت sudo persiandm apt-get dist-upgrade و بجای apt-fast عمل کنه.
و یا persiandm film-address خودش بفهمه یوتیوب یا سایت مشابهه و اونا بگیره. (بجای اینکه با یوتیوب-دی‌ال لینک بگیری و بدی به اریا۲)
و حتی torify persiandm link که دیگه عالی میشه

۷. هر وقت همه بالایی‌ها محقق شد و دیدید میشه حتی اریا۲ را برداشت و یه چیز دیگه که بهتره ساخت اون موقع نتیجه‌ی نوه‌ی شما میاد و میگه عجب برنامه‌ای بوده در زمان خودش (اون موقع چیز دیگه‌ای بجای رایانه و اینترنت امروزی اومده)

به ترتیب به نظرم باید جلو رفت و تا یکی محقق نشده نرفت سراغ بعدی مگر اینکه لازم و ملزوم باشن.

ما شا الله ! خیلی خوبه اما قبول دارید این کارها هزینه بره پس یه خورده کیسه رو شل کنید ! اهدا خیلی لازمه ! حتی به نظرم اجباری هم بشه اشکالی نداره ، نرم افزار آزاد که لزوما مفتی نیست !
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *

با گزارشات دقیق تر موافقم دیروز پرشین دی ام رو گذاشتم واسه دانلود تایم پایان هم دادم که مثلا تو تایم فری برام دانلود کنه متاسفانه به موقع خاموش نشده و به دانلود ادامه داده تا کل ترافیک منو خورد.الان ترافیک اضافه خریدم واقعا دلم میخواد بدونم کجاش اشتباه بوده که همچین چیزی پیش اومده.
در کل سرعت دانلود خوبی داره ولی بعضی اوقات بد جورب قاط میزنه. :'(

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
پیرو حرف حاج مصطفی چمران!
می‌خواستم بگم حتی اگه لازم داری وقت بیشتر بذاری و از کارد بزنی و هزینه‌ی اولیه‌ی زندگید را هم نداشته باشی، اشکالی نداری این را هم منبع درآمد کنی و یه جایی را برای کمک بگذاری، مثلا شماره حسابی چیزی. یا آزادی و متن‌باز بودن با پول گرفتن منافاتی نداره. مثلا بگی هرکی می‌خواد با این برنامه کار کنه یه هزینه اندک (برای من ۱۰۰۰تومن حساب کن چون محلی برای کسب درآمد ندارم و همش با وام دانشجویی و کمک فامیل زندگیم می‌چرخه) بگیر و برنامه را بده. البته اگه کمک باشه بیشتر می‌دم تا اینجوری. مثلا ۲۰۰۰تومن میدم.

این اعداد مثال بود و البته که برای من جدی بود ولی حساب کتابش پا خودت. شاید صلاح بدونی یه صفر بعدش بذاری.

پیشنهاد دیگه:
یه قسمت هم بذار که بعد فرایندها (اتمام ساعت یا دانلود) بچای خاموش کردن و ... دستور دلخواهمون اجرا بشه. مثلا بخوایم اینترنت قطع بشه ولی رایانه خاموش نشه.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
می‌خواستم بگم حتی اگه لازم داری وقت بیشتر بذاری و از کارد بزنی و هزینه‌ی اولیه‌ی زندگید را هم نداشته باشی، اشکالی نداری این را هم منبع درآمد کنی و یه جایی را برای کمک بگذاری، مثلا شماره حسابی چیزی. یا آزادی و متن‌باز بودن با پول گرفتن منافاتی نداره. مثلا بگی هرکی می‌خواد با این برنامه کار کنه یه هزینه اندک (برای من ۱۰۰۰تومن حساب کن چون محلی برای کسب درآمد ندارم و همش با وام دانشجویی و کمک فامیل زندگیم می‌چرخه) بگیر و برنامه را بده. البته اگه کمک باشه بیشتر می‌دم تا اینجوری. مثلا ۲۰۰۰تومن میدم.

این اعداد مثال بود و البته که برای من جدی بود ولی حساب کتابش پا خودت. شاید صلاح بدونی یه صفر بعدش بذاری.

پیشنهاد دیگه:
یه قسمت هم بذار که بعد فرایندها (اتمام ساعت یا دانلود) بچای خاموش کردن و ... دستور دلخواهمون اجرا بشه. مثلا بخوایم اینترنت قطع بشه ولی رایانه خاموش نشه.

تو وب سایت های خارجی دیدم PayPal و Bitcoin و از این بساطا هست واسه Donate کردن... این جا تو ایران چیا هست...؟!
Void Linux + XFCE

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
الآن پروژه‌ی استارکلندر دو قسمت برای حمایت گذاشته.
یکیش تو سایت:
paaz.ir
که منم امشب یه خورده امتحانی کمک کردم و آقای امیرصمیمی هم اگه می‌خواد جدی این پروژه را ادامه بده یه همچین کاری مثل استارکلندر می‌تونه انجام بده. چجوریش را نمی‌دونم.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
می دونید من چی می گم می گم وقتی پروژه های آماده ای مثل Uget هست ما چرا باید از اول کار رو شروع کنیم الان چند تا دانلود منیجر متن باز هست اگر همه روی یکی کار می کردن الان یه دانلود منجر عالی وجود داشت و Xdman , uget ، Downthell و کلی دانلود منجر دیگه رو به طور ناقص نداشتیم ، بیایم همون رو تقویت کنیم و اشکال هاش رو برطرف کنیم و ایده هامون رو بهش اضافه کنیم ،‌ سورسش رو ارائه بدیم همه استفاده کنن (البته اهدا  هم کنن)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
حالا کلیت بحث مورد قبول اکثریته ولی برای خصوص پرشین و یوگت باید بگم:
uget خیلی وقته اومده ولی پیشرفت بدردبخور عموم چقدر داشته؟

مشکل کم شدن تعداد اتصالات را persiandm حل کرده ولی اون نه.
persiandm هیچ وقت پرونده‌ای را خراب نکرده و دریافت ادامه داشته ولی اون بعد قطع شدن بارها از اول شروع کرده.
یعنی این مشکلات را توسعه دهندگانش نمی‌دونن؟
ولی اشکالی نداره حالا که اونا بیخیال حل مشکلاتش شدند یا از پس اون برنمیان علیرضا میاد و از امکانات و ایده‌های اون استفاده می‌کنه (تا جایی که در راستای هدفش هست) و زودتر به نتیجه میٰرسه.

و خصوص کل دریافت‌کننده‌ها باید بگم: من بلد نیستم وگرنه پرسرعت‌ترین و آماده‌ترین دریافت‌کننده (یا بارگیرنده=دانلودمنیجیر!) را که xdman یا flashget ویندوز باشه برای اوبونتو و با c++ و qt بازسازی می‌کردم و شروع می‌کردم به حل مشکلات الگوریتم‌هاش تا سرعت xdman با ۳۲اتصال و امکانات بالای فلشگت و خراب نکردن اون را یکجا جمع کنم. بنظرم دیگه تموم بود. و متاسفم که هرکی می‌خواد یه قدمی برداره می‌ره یا چرخ اختراع می‌کنه یا کم استفاده ترین چرخ را می‌خواد تا حدی بهبود ببخشه.

اریا۲ خوبه علیرضا جان ولی تعداد connectionش کمه. تنظیمات دیگه مثل چند صف و در هر صف چند بارگیری همزمان و جایی برای ویرایش تنظیمات انجام شده و افزونه برای فایرفاکس و اینا کم داره. از بقیه کمک بگیر چون فکر کنم اریا۲ شامل موارد بالا (اختراع دوباره‌ی چرخ و ...) نمیشه.
ببخشید خیلی حرف زدم

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه

پیشنهاد دیگه:

تو وب سایت های خارجی دیدم PayPal و Bitcoin و از این بساطا هست واسه Donate کردن... این جا تو ایران چیا هست...؟!

parspal
جهان پی
و کلی دیگه