انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها  (دفعات بازدید: 1919 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها
« : 26 اردیبهشت 1393، 12:45 ب‌ظ »
 - سلام
 - من میخوام از یک سیستم دیگه که دست رسی فیزیکی بهش ندارم بتونم بعد از ریبوت شدن ssh بگیرم ،مشکل اینجاست که وقتی به صفحه لاگین میرسه سرویس ssh اجرا میشه ولی به اینترنت بیسیم وصل نمیشه که بتونم بهش وصل بشم.
 - توی تنظیمات دستور ntsysv هم network رو روشن کردم و به تمام runlevel ها هم اضافه کردمش با دستور chkconfig ولی نشد.

- ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین ارائه بدین
 - (fedora 20)
ubuntu16.04/unity/JavaScript

lomion

• مهمان
پاسخ : اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها
« پاسخ #1 : 26 اردیبهشت 1393، 07:41 ب‌ظ »
سرویس را وابسته به network کنید. تا بعد از اینکه سرویس شبکه به راه افتاد، ssh وصل شود. اگر هم سرویس اجرا می‌شود ولی اتصال برقرار نمی‌شود، یک اسکریپت می‌تواند یک poll روی اتصال اینترنت ایجاد کند و بعد از پینگ موفقیت آمیز اتصال ssh را برقرار کند.

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 اردیبهشت 1393، 12:13 ق‌ظ »
سرویس را وابسته به network کنید. تا بعد از اینکه سرویس شبکه به راه افتاد، ssh وصل شود. اگر هم سرویس اجرا می‌شود ولی اتصال برقرار نمی‌شود، یک اسکریپت می‌تواند یک poll روی اتصال اینترنت ایجاد کند و بعد از پینگ موفقیت آمیز اتصال ssh را برقرار کند.

- ممنون ، بخشی که گفتید با یک اسکریپت poll روی اتصال اینترنت درست کنم رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ چه دستوراتی رو باید بکار ببرم برای وصل شدن به اینترنت در این اسکریپت ( آیا منظورتون دستور های اتصال به اینترنت هست که در یک اسکریپت بزارم و یا اجرای سرویس خواصی برای اتصال به اینترنت ؟ )

lomion

• مهمان
« پاسخ #3 : 27 اردیبهشت 1393، 08:53 ب‌ظ »
صبر کردن تا وقتی که اینترنت وصل می شود بعد دستور ssh . مثلا یک حلقه پینگ و انتظار برای زمان پاسخ.

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 اردیبهشت 1393، 09:22 ب‌ظ »
صبر کردن تا وقتی که اینترنت وصل می شود بعد دستور ssh . مثلا یک حلقه پینگ و انتظار برای زمان پاسخ.
- مشکل دقیقا اینجاس که وصل نمیشه ،یعنی هرچی توی صفحه لاگین صبر کنم وصل نمیشه ،وگر نه با سرویس ssh و run شدنش مشکلی ندارم.

lomion

• مهمان
« پاسخ #5 : 27 اردیبهشت 1393، 10:39 ب‌ظ »
من فکر کردم که متصل می‌شود و فقط می خواهید که ssh بعد از آن باشد.پس اگر متصل نمی شود لازم است که دستورات اتصال را در یک اسکریپت یا یک سرویس قرار دهید.