انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چگونه می توان شارژ باطری لب تاپ را از طریق bios قطع نمود؟  (دفعات بازدید: 6151 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین terayan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

می خواستم بدونم چطوری می تونم از طریق بایوس شارژ باتری رو قطع کنم؟ من از لب تاپ مثل یه کامپیوتر خانگی استفاده می کنم و همیشه به شارژه و نباید درصد باتری مدت طولانی روی 100٪ بمونه (واقعا کار خسته کننده ای هست).در ویندوز نرم افزار لنوو انرژی منیجر موجود بود که باطری رو روی 60٪ از شارژ خارج می کرد.
دوستان راهنمایی دارید؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
نمیشه باتری رو در آورد؟:-\

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
فکر کنم لپ تاپ ایشون از نوعی هست که باید پشت لپ تاپ باز بشه تا باتری رو در آورد:|

آفلاین terayan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
ممنونم از توجه دوستان

خیر باطری داخلیه و برای خارج کردن اون باید قاب پشتی دستگاه باز بشه.لب تاپ لنوو z510 هست.
در ویندوز شرکت لنوو نرم افزار مدبریت باتری رو ارائه داده که با انتخاب حالت Conservation mode باطری از مدار خارج میشه.من مجبورم قبل از اینکه وارد ابونتو بشم، قبلش ویندوز رو اجرا و اون کلید رو فعال کنم.اینجوری توی ابونتو هم باطری از مدار قطع و مستقیم از آداپتور شارژ می گیره(کار هر روزه ام شده!) تا زمانی که سیستم رو خاموش نکنم همچنان از سمت بایوس قطع هست.

توی نت هم کلی گشتم شاید مشابه اش در اوبونتو باشه ولی نتایجی ندیدم.
اساتید راه حلی دارند؟

آفلاین ruby

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
http://askubuntu.com/questions/218148/stop-start-battery-charging-through-software

نتیجه داد برای من
شما از دکمه fn استفاده میکنید؟

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
باتری رو دربیار عزیز اینطوری باتری صدمه میبینه و حتی پاور سیستمت باتری رو دربیار بازده میریه بالاتر اگه هم واسه قطع شدن برق اینا باتری زدی یه باتری خراب بخر 10 تومن هست بزار تو سیستم 10 دقیقه تا 5 دقیق شارز داره و بعد اینکه تموم شد سیستم ساسپند میشه
آقا از نقطه و کاما استفاده کنید. پدر آدم درمیاد تا ۲ خط مطلب شما رو بخونه.

آفلاین ruby

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
باتری رو دربیار عزیز اینطوری باتری صدمه میبینه و حتی پاور سیستمت باتری رو دربیار بازده میریه بالاتر اگه هم واسه قطع شدن برق اینا باتری زدی یه باتری خراب بخر 10 تومن هست بزار تو سیستم 10 دقیقه تا 5 دقیق شارز داره و بعد اینکه تموم شد سیستم ساسپند میشه
آقا از نقطه و کاما استفاده کنید. پدر آدم درمیاد تا ۲ خط مطلب شما رو بخونه.

کیبردم دیشب خراب بود  :o :(