انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موزیک  (دفعات بازدید: 16506 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
پاسخ : موزیک
« پاسخ #45 : 17 تیر 1393، 01:01 ب‌ظ »
بین فرمت های mp3/FLAC/wav کدام یکی بهتره؟ (حجم flac و wav بیشتره، پس احتمالا بهترن، از بین این دو تا کدام بهتره؟)
اصولا چه فرمت صوتی بهترین کیفیت رو داره که بهتر باشه از اون نوع دانلود کنیم؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #46 : 17 تیر 1393، 03:17 ب‌ظ »
حجم یه معیار مناسب مقایسه نیست ! شاید یه فرمت حجم بیشتری داشته باشد ولی بد کیفیت باشد ، یا برعکس حجم کم تری داشته باشد و کیفیت مطلوبی داشته باشد، الگورتیم فرمت ها خیلی مهم تر هست که نحوه کد و دیکد شدن یه فرمت رو مشخص می کنه ، الگورتیم های مناسب می تونن از فشرده سازی استفاده کنن تا حجم ضمن کیفیت بالا کم باشه.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #47 : 17 تیر 1393، 04:21 ب‌ظ »
بین فرمت های mp3/FLAC/wav کدام یکی بهتره؟ (حجم flac و wav بیشتره، پس احتمالا بهترن، از بین این دو تا کدام بهتره؟)

کیفیت بالا ربطی به فرمت نداره! فقط بین حجم و کیفیت یه trade off ایجاد میکنه. اگر با نرم‌افزارهای حرفه ای تبدیل فرمت کار کنید متوجه میشید.

راجع به تاپیک: اکثرا آهنگای استاد فرهاد رو گوش میکنم بعضی وقتا هم قمیشی

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
« پاسخ #48 : 17 تیر 1393، 06:48 ب‌ظ »

سلام دوست عزیز!
اگه MP3 دانلود می کنی MP3 320 و با کیفیت هم هست برای دانلود... شخصا من MP3 دانلود می کنم...
با این که کیفیت ‌FLAC و WAV از MP3 بالاتر هست... اما خیلی ها می گن این تفاوت ها در حدی نیست که تو حسشون کنی... و شاید اصلا چیزی حس نکنی...
اما بازهم اگه به خاطر مسائل کیفیت می خوای FLAC یا WAV دانلود کنی... اینو بخون:
http://superuser.com/questions/553503/what-is-the-difference-between-wav-and-flac
خوب من باشم بین این دو تا، FLAC دانلود می کنم به خاطر فشرده سازیش (که مثل MP3 به خاطر فشرده سازی کیفیتش از دست نمی ره...) ولی ممکنه یه موقع به نظرت برسه تفاوت حجمشون چندان زیاد نیست...
البته اگه مسئله ی پشتیبانی دستگاه های بیش تر مهم باشه... به نظرم بهتره WAV دانلود کرد...
Void Linux + XFCE

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #49 : 17 تیر 1393، 07:35 ب‌ظ »
ببخشید شما اهنگ خارجی سراغ دارید توش موسیقی ایرانی باشه ؟!‌ یعنی مثلا سنتور و .. چندروز پیش تو ساند کلاد یه اهنگ بود اولش سنتور حرفه ای به سبک ایرانی میزد وسطش هم هم رپ خارجی اسمش هم brother داشت توش

درود

فکر کنم خیلی باید بگردی و جستجو کنی و از سازنوازان زیادی بپرسی ... من تا الان شاید چند مورد اتفاقی دیده باشم اونم شاید خیلی کوتاه

و شاید هم خیلی جزئی در وسط یه آهنگ :

موریس ژار در چند موسیقی متن فیلم

ژان میشل ژار در یکی دوتا از کنسرتهاش

پیتر گابریل در آلبوم اینک انسان که موسیقی متن یه فیلمه ممنوعه هست و یه آشنای خیلی قدیمی معرفی کرده بود و البته

سازنواز بود

در هر صورت امیدوارم موفق باشی ::) ;)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین vahidmir2000

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #50 : 17 تیر 1393، 08:36 ب‌ظ »

در حال حاضر FLAC تبدیل به یک استاندارد بسیار محبوب در زمینه ذخیره سی دی های صوتی شده که با کیفیت اصلی سی دی قادره حجمی تقریبا ۵۰٪ سورس رو اشغال کنه. بین wav و FLAC از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی نیست و مزیت FLAC حجم کمترشه. در زمینهء حس کردن تفاوت کیفیت این فرمتها هم دو قضیه دخیله. اول اینکه چقدر گوش شما حرفه ای باشه و چقدر موزیک باز حرفه ای باشین که به نوعی گوشتون حساس شده باشه و تفاوتهای نسبتا جزئی کیفیت رو هم تشخیص بده. مورد بعدی سبک و سازبندی اون قطعه یا آلبومه. در کارهای ترنس و دنس و ... شاید زیاد تفاوت بین MP3 و FLAC مشخص نباشه اما در کارهای کلاسیک که انواع سازهای زهی و کوبه ای در اونها وجود داره تفاوت کیفیت محسوس تره.
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1393، 05:11 ب‌ظ توسط vahidmir2000 »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #51 : 18 تیر 1393، 03:08 ق‌ظ »
من عموما وقتی برنامه‌نویسی می‌کنم دیگه آهنگ دیگه‌ای گوش نمی‌کنم و وقتی آهنگ گوش می‌کنم، کار دیگه‌ای انجام نمی‌دم. البته گاهی هم پیش میاد که یک آهنگ می‌ذارم و شروع به کار می‌کنم، ولی بعد از چند ساعت متوجه می‌شم که اون آهنگ تموم شده و منم هیچ چیزی از اون رو گوش ندادم.

آهنگ‌های فریبرز لاچینی عموما اصلی‌ترین بخش آهنگ‌هایی هست که گوش می‌دم، از جمله آلبوم‌های پاییز طلایی و بوی دیروز (اگر چه احساس می‌کنم روی آلبوم‌های جدیدشون خیلی وقت نمی‌ذارند و بیشتر هدفشون کسب درآمد شده).

در مورد نوع فایل و کیفیت اون، عموما MP3 با سرعت بیت  ۱۹۲ یا بالاتر برای اسپیکرهای معمولی خوب هستند. در صورتی که موسیقی رو حرفه‌ای‌تر دنبال می‌کنید و Audio Monitorهای مناسبی دارید، بهتره از فایل‌هایی با سرعت بیت ۲۴۰ یا بالاتر استفاده کنید. داشتن کیفیت بالا بدون اسپیکری که اون جزئیات رو پخش بکنه، تاثیر خاصی نداره.

فایل‌های AAC هم بدلیل رشد iTunes و پشتیبانی Apple از اون، جدیدا بیشتر استفاده می‌شن و در مقایسه با MP3، با داشتن سرعت بیت یکسان، کیفیت بهتری رو ارائه می‌کنند.

فرمت‌های Loseless مثل WAV وقتی کاربرد دارند که بخواید روی اون فایل و صدا کار بکنید.  مثلا من وقتی موسیقی ضبط می‌کنم از فرمت‌های Loseless مثل WAV استفاده می‌کنم که بعدا به راحتی بتونم بدون از دست رفتن کیفیت، در اون فایل تغییراتی مثل اعمال افکت انجام بدم.

فرمت‌های آزادی هم مثل Ogg Vorbis هم هستند که متاسفانه خیلی شناخته شده نیستند و کمتر از اون‌ها استفاده می‌شه.
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1393، 03:21 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
« پاسخ #52 : 18 تیر 1393، 07:55 ق‌ظ »
ببخشید ایا تو ایران کسی از ساند کلاد استفاده میکنه ؟!

خیلی راحت تر هست !‌ مثل فیسبوق پیج های خواننده هارو فالو میکنی و هرچی جدید بیاد بهت الرت میده ولی مثلا خواننده های ایرانی دیر اپلود میشن مثلا شاهین نجفی خیلی ابدیت هاش خوبه ولی مثلا لینکین پارک نمیدونم چرا دری وری اپلود میکنه مثلا 2 ساعت رو اپلود کرده معلوم نیست چیه!!!

یا مثلا اسنوپ داگ هم همین طور

فقط تنها مشکل سیو نشدن هست ولی من رو گوشیم استفاده میکنم همرو برام کش کرده !‌ ولی mp3 نیست

اگه یه ساند کلاد ایرانی هم بشه زد خیلی طرفدار پیدا میکنه با قابلیت سیو شدن و ....

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #53 : 18 تیر 1393، 04:57 ب‌ظ »
ببخشید ایا تو ایران کسی از ساند کلاد استفاده میکنه ؟!

خیلی راحت تر هست !‌ مثل فیسبوق پیج های خواننده هارو فالو میکنی و هرچی جدید بیاد بهت الرت میده ولی مثلا خواننده های ایرانی دیر اپلود میشن مثلا شاهین نجفی خیلی ابدیت هاش خوبه ولی مثلا لینکین پارک نمیدونم چرا دری وری اپلود میکنه مثلا 2 ساعت رو اپلود کرده معلوم نیست چیه!!!

یا مثلا اسنوپ داگ هم همین طور

فقط تنها مشکل سیو نشدن هست ولی من رو گوشیم استفاده میکنم همرو برام کش کرده !‌ ولی mp3 نیست

اگه یه ساند کلاد ایرانی هم بشه زد خیلی طرفدار پیدا میکنه با قابلیت سیو شدن و ....
داداش دمت گرم عجب چیزی معرفی کردی . سری به سایتش زدم واقعا خیلی به درد بخوره! فقط روی لینوکس اپلیکیشنی براش نیست که مثلا خواننده های مورد علاقه ات رو انتخاب کنی تا هر وقت آهنگ جدید دادن به نحوی بهت خبر بده؟
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #54 : 18 تیر 1393، 06:12 ب‌ظ »
مثلا خواننده های مورد علاقه ات رو انتخاب کنی تا هر وقت آهنگ جدید دادن به نحوی بهت خبر بده؟
Send me an email for SoundCloud songs by users I follow

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
« پاسخ #55 : 22 تیر 1393، 04:17 ق‌ظ »
این روزا بدجور تو مودش میرم

--
پست به دلیل مغایرت با قوانین انجمن ویرایش شد
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1393، 07:26 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
« پاسخ #56 : 22 تیر 1393، 04:56 ق‌ظ »
این روزا بدجور تو مودش میرم

--
پست به دلیل مغایرت با قوانین انجمن ویرایش شد

عکس مورد داره این جا بچه مچه دیدم یه چندتایی بردار خخخ  ;D ](*,) :-X :-X :-X
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1393، 07:27 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #57 : 22 تیر 1393، 07:31 ق‌ظ »
خب حالا که ویرایش کردم خودم هم یه پست بزنم :D

این‌ها آهنگایی هستن که من تو شیش ماه اخیر گوش کردم:
https://libre.fm/user/danialbehzadi/stats
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین vahidmir2000

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #58 : 22 تیر 1393، 03:30 ب‌ظ »
خب حالا که ویرایش کردم خودم هم یه پست بزنم :D

این‌ها آهنگایی هستن که من تو شیش ماه اخیر گوش کردم:
https://libre.fm/user/danialbehzadi/stats

دوست من از طریق پستتون با سایت libre.fm آشنا شدم و از این بابت ممنونم. فقط یه سوال: چجوری آهنگهایی که گوش میدم Scrobb کنم تو این سایت. برنامهء خود سایت رو دانلود کردم ولی نصبش خیلی مراحل داشت. راه ساده تری هم داره؟ من با audacious موزیک گوش میدم.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #59 : 22 تیر 1393، 06:20 ب‌ظ »
سلام
امکانش هست کسی یه توضیح راجع به ماهیت libre.fm و کارکردش بده ؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.