انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا لینوکس به اندازه کافی بازی ندارد و راه حل چیست؟  (دفعات بازدید: 12083 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
خیلی مقایسه مزخرفی بود. مگه کاربران ویندوز احمق هستن و ویندوز برای اونا نوشته شده؟!!! من خودم لینوکسو دوست دارم ولی هم از لینوکس استفاده میکنم و هم ویندوز. با اینکه خیلی لینوکسو دوست دارم ولی دلیل نمیشه با تعصب خشک و خالی ازش دفاع کنم. چه ربطی داره که لینوکسی ها باهوشتر از ویندوزی ها باشن. همه شرکت های بزرگ و موفق دنیا دارن از ویندوز استفاده میکنن. در ضمن خودم همون اولش گفتم که مشکل وجود نداشتن خیلی از بازیها و نرم افزار های تخصصی به خود لینوکس برنمیگرده و کلا به شرکت های سازنده ربط داره که نسخه لینوکس ارائه نمیدن (در جواب v.taghavi68) در مورد اندروید هم بگم که برنده نهایی سیستم عامل هاست و همه رو شکست میده. همین الان اندروید بازیها و نرم افزارهای بهتری نسبت به اوبونتو و توزیع های دیگه لینوکس داره. اندروید قابلیت نصب روی کامپیوترهای رومیزی هم داره و فقط به تبلت و موبایل تعلق نداره. حتی دارن اندروید رو برای استفاده در سرورها بهینه میکنن.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
باارزپوزش از ویندوز کاران عزیز!

یک بزرگی گفته بود اگر کتاب برای احمق ها بنویسی فروشش زیاد خواهد بود!

بقیه قضاوت با شما  :).
داداشی حرفت قشنگ نبود!
من تمام کارامو با لینوکس می کنم ولی واقعا نرم افزارهای کاربردی ویندوز جلوتره تا حدی!
به هر حال این بحث ها روی ماهیت این سیستم عامل ها تاثیری نمیذاره
امیدوارم تو زمینه بازی هم با استارت خوردن استیم تحولی روی لینوکس صورت بگیره
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
اگه قرار باشه برای بازی مقایسه ای انجام بشه اونم روی پی سی لینوکس حرفی نمیتونه بزنه ! و این یک سلیقه هست !

مک   و ویندوز بهترین هستند برای بازی ! البته اندروید داری خیلی قوی کار میکنه بازی های حرفه ای اندروید که 2--3 گیگ حجم دارند
مثل بت من و موست وانتد ریل ریسینگ ( بهترین گرافیک رو داره ) و وقتی با این ها بازی میکنی انگار داری با پی اس 3 بازی میکنی

البته گوشیتون هم باید خوب باشه مثلا بازی جی تی سندریاس و ویس سیتی رو هم رو اندروید و ای او اس اوردن خیلی عالیه

جالب اینجاست که اندروید داره روی کنسول های بازی میاد

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
همه شرکت های بزرگ و موفق دنیا دارن از ویندوز استفاده میکنن.
میشه منبع بدید ؟
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوست گلم نیازی به منبع نیست وقتی نرم افزارهای خفن مهندسی فقط نسخه ویندوز دارن یه شرکت مثل بویینگ یا فورد یا بنز و ... مجبورن از ویندوز استفاده کنن. حتی اگه بخوان از لینوکس هم استفاده کنن نمیتونن چون اونا میخوان کارشون انجام بشه. این شرکتها نمیشینن تا نسخه لینوکس ارائه بشه و از لینوکس استفاده کنن. البته اینم بگم که منظورم شرکت های کامپیوتری نیست چون خوشبختانه اکثریت یا شاید تمام سرورها از لینوکس استفاده میکنن.
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1393، 01:26 ق‌ظ توسط majidch »

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
شاید بهتر باشه بگیم خیلی از سازمان ها، نه همه...
ضمنا این مطلب رو ببینید جالبه:
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/07/munich-city-saves-millions-going-open-source
Void Linux + XFCE

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
اندروید واقعا خیلی محشره و خیلی خوشحالم این سیستم عامل که توزیعی از لینوکسه داره خیلی خوب پیشرفت میکنه. تقریبا تمام شرکت ها دارن نسخه اندروید بازیهاشونو بیرون میدن و به قول دوستمون اگه کنسول بازیش هم بیاد که خودبخود تمام شرکت ها ازش پشتیبانی میکنن. حتی مایکروسافت داره گوشی های نوکیا با اندروید بیرون میده و میخواد نسخه اندروید آفیس رو بیرون بده که این نشانه اینه که مایکروسافت هم فهمیده آینده متعلق به اندرویده. فقط نسخه اندروید نرم افزارهای مهندسی و تخصصی نیامده که مطمئنا در آینده نزدیکی درست میشه. همانطور که گفتم اندروید داره برای سرورها هم بهینه میشه. از خوبی های اندروید اینه که تمام اپلیکیشن ها با یک زبان برنامه نویسی (جاوا) نوشته میشن و باعث یکپارچگی و سرعت و کم حجم شدن میشه و این مورد رو ضعف حساب نکنین. به مهندسین کامپیوتر توصیه میکنم به برنامه نویسی اندروید مسلط بشن چون همین الان هم بازارش خوبه و روز به روز بهتر میشه. متعصب رفتار نکنید. هم توی اندروید استودیو و هم توی اکلیپس میتونید برنامه نویسی کنید و اپلیکیشن اندروید درست کنید.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
...
تقریبا تمام شرکت ها دارن نسخه اندروید بازیهاشونو بیرون میدن و به قول دوستمون اگه کنسول بازیش هم بیاد که خودبخود تمام شرکت ها ازش پشتیبانی میکنن.
...
همانطور که گفتم اندروید داره برای سرورها هم بهینه میشه. از خوبی های اندروید اینه که تمام اپلیکیشن ها با یک زبان برنامه نویسی (جاوا) نوشته میشن و باعث یکپارچگی و سرعت و کم حجم شدن میشه و این مورد رو ضعف حساب نکنین. ...

سلام دوستان!
همین Java باعث ضعف Android برای قرار گرفتن روی یک Console بازی نمی شه...؟!
Void Linux + XFCE

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
اولا اینکه با اون صفحه که گفتی خواستی چه چیزی اثبات کنی. عزیزم گفتم شرکت هایی که به نرم افزارهای مهندسی و تخصصی نیاز دارن مجبورن در حال حاضر از ویندوز استفاده کنن مثلا خود تو فتوشاپو برای یه کار حرفه ای روی ویندوز اجرا میکنی یا با استفاده از واین روی لینوکس نصب میکنی خوب مطمئنا روی ویندوز چون کاراییش توی ویندوز بهتره.
دوما جاوا هیچ ضعفی ایجاد نمیکنه. اندروید روی هر دستگاهی قابل استفاده است حتی روی تلویزیون و خوبیش هم اینه که تمام اپلیکیشن هاش روی هیچ دستگاهی فرق نمیکنه مثلا همین بازی های روی موبایل های اندرویدی روی تبلت لپ تاپ کنسول و تلویزیون ها میاد(البته قدرت سخت افزار دستگاه مهمه) یعنی اگه یه بازی برای اندروید بنویسی روی تمام دستگاه های اندرویدی اجرا میشه. کنسول بازی هیچ فرقی با یه کامپیوتر رومیزی نداره فقط شکلش فرق میکنه مثلا PS4 یا Xbox one دارن از رم و سی پی یو و سخت افزار کامپیوترهای رومیزی استفاده میکن فقط شکلشون فرق داره. در ضمن اندروید یه خوبی دیگه هم داره که میتونه هم روی cpu های اینتل نصب بشه و هم cpu های ARM.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
تا اون جایی که دیدم محصولات ادوبی اول برای Mac os x میاد و بعد برای ویندوز و اکثر گرافیست های حرفه ای از محصولات اپل استفاده میکنند ::)

این همه نرم افزار هم یه شبه برای ویندوز نیومده.

لینوکس داره روز به روز پیشرفت میکنه.روزی میرسه که شرکت هایی که نسخه لینوکسی نرم افزارشون رو منتشر نکردند این کار رو انجام خواهند داد :)

الانش هم جوری نیست که هیچ نرم افزار تخصصی تجاری برای لینوکس نباشه ;)

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
من فقط برای مثال اسم از فتوشاپ بردم و تا اونجایی که من میدونم نسخه ویندوزش هم با نسخه مک میاد. در ضمن مک هم اشکالات زیادی داره و قدرتش به اندازه ویندوز نیست. محصولات اپل فقط توی آمریکا طرفدارش زیاده البته بازهم توی آمریکا به پای ویندوز نمیرسه. کافیه یه جستجو کنی و درصد استفاده کنندگان سیستم عاملها رو ببینی. اونوقت میفهمی چی میگم. اگه یه مهندس باشی میفهمی که هیچ سیستم عاملی غیر از ویندوز کارتو راه نمیندازه حتی مک. مطمئنا آینده متعلق به لینوکسه ولی تا بقیه توزیعها بخوان خودشونو جمع و جور کنن اندروید خودش رو به قله رسونده.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
...
دوما جاوا هیچ ضعفی ایجاد نمیکنه. اندروید روی هر دستگاهی قابل استفاده است حتی روی تلویزیون و خوبیش هم اینه که تمام اپلیکیشن هاش روی هیچ دستگاهی فرق نمیکنه مثلا همین بازی های روی موبایل های اندرویدی روی تبلت لپ تاپ کنسول و تلویزیون ها میاد(البته قدرت سخت افزار دستگاه مهمه) یعنی اگه یه بازی برای اندروید بنویسی روی تمام دستگاه های اندرویدی اجرا میشه. کنسول بازی هیچ فرقی با یه کامپیوتر رومیزی نداره فقط شکلش فرق میکنه مثلا PS4 یا Xbox one دارن از رم و سی پی یو و سخت افزار کامپیوترهای رومیزی استفاده میکن فقط شکلشون فرق داره. در ضمن اندروید یه خوبی دیگه هم داره که میتونه هم روی cpu های اینتل نصب بشه و هم cpu های ARM.
دوست عزیز بحث من سر اجرا شدن یا نشدن نیست، بحث این هست که Android  برای قرار گرفتن روی Console بازی آیا واقعا سیستم عامل مناسبی هست یا نه...؟ چون Performance هم خیلی بحث مهمی هست در این زمینه... و فکر می کنم Android بیش تر موبایل ها و تبلت ها رو هدف گرفته تا Console بازی... نمی دونم حالا آیا لینکی هست که نشون بده Android می خواد روی Console بازی هم قرار بگیره یا نه؟ ...
Void Linux + XFCE

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
اینم بگم که بقیه شرکتها بدون دلیل عاشق اندروید نشدن. دلیلش اینه که قدرت بزرگی به اسم گوگل پشتش قرار داره و هم از لحاظ مالی کمکش میکنه و هم از لحاظ نرم افزاری. اگه یه لحظه به اطرافتون نگاه کنید متوجه میشین که گوگل توی تمام زندگیمون رخنه کرده. برای مثال موتور جستجوی گوگل، گوگل پلاس، جیمیل، گوگل مپ، یوتیوب و خیلی سرویس های قدرتمند دیگه که شرکت های مشابه مانند مایکروسافت، اپل، یاهو و ... به گرد پاش هم نمیرسن. همه اینها به اضافه توانایی های بی نظیر خود اندروید پشتیبانی بسیار قوی برای سیستم عامل اندروید هستن که گوگل داره روز به روز تمام سرویس هاشو یکپارچه تر میکنه. حتی گوگل یه آزمایشگاه به اسم آزمایشگاه سری x داره که اونجا توی تمام زمینه های دیگه کار میکنه مثلا کشاورزی، مکانیک، برق، هوافضا و ...
جدیدا میخواد یه ماشین هوشمند برپایه اندروید بسازه. مطمئنا تمام این موارد به پیشرفت اندروید کمک بزرگی میکنن و باعث جلو افتادن از بقیه سیستم عامل ها میشه.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوست عزیز اگه یه جستجو کنی میبینی یه نمونه کنسول آزمایشی ساخته شده و حتی تلویزیون اندرویدی هم ساخته شده. معلومه که در مورد اندروید چیز زیادی نمیدونی. اندروید میتونه روی هر سخت افزاری اجرا بشه و هر سایز صفحه و هر کیفیت تصویری هم ساپورت میکنه حتی سبکی و سرعت و قدر تش از بقیه سیستم عامل ها بیشتره. بازهم میگم که حتی دارن برای سرور هم بهینه ش میکنن. الان هم با عرض پوزش حوصله جستجو ندارم که لینک بزارم خودت میتونی جستجو کنی. حتی جدیدا شرکت ایسر یه لپ تاپ اندرویدی بیرون داده که فکر میکنم در آینده ای نزدیک کامپیوترهای رومیزی رو هم تصاحب کنه. حتی بعضی لپ تاپ ها وجود دارن که اندروید به صورت پیشفرض روشون نصبه البته میتونی یه سیستم عامل دیگه هم کنارش نصب کنی.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوستان یادم رفت به این نکته هم اشاره کنم که همین الان میتونید اندروید رو روی هر لپ تاپ یا کامپیوتری نصب کنید حتی سیستمی که الان دارید باهاش کار میکنید. آموزشش هم توی اینترنت زیاده برای مثال:
http://linuxreview.ir/1391/01/experience-android-4-on-the-pc/