انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Oracle VM VirtualBox or VMware Workstation  (دفعات بازدید: 6757 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : Oracle VM VirtualBox or VMware Workstation
« پاسخ #15 : 22 تیر 1393، 12:24 ق‌ظ »
vmware خاصیت جابه جایی فایل با drop and drag ، خاصیت کپی متن از cache بین دو سیستم عامل میهمان و میزبان (virtualbox هم داره البته اینو) ، خاصیت اجرای برنامه ها به طوری که انگار در سیستم عامل میزبان در حال اجرا هستند(unity mode)(بسیار فراتر از seamless هست) ، استفاده بهتر از کارت گرافیک  ، cpu .
این مقایسه هم جالبه http://marsbox.com/blog/reviews/vmware-vs-virtualbox/
اونطور که من فهمیدم نصب سیستم عامل میهمان در virtualbox سریع تره و تو کارایی فقط  vmware

اینهم تفاوت seamless در virtualbox و unity mode در vmware

http://www.howtogeek.com/171145/use-virtualboxs-seamless-mode-or-vmwares-unity-mode-to-seamlessly-run-programs-from-a-virtual-machine/

http://www.techairlines.com/virtualbox-3-0-4-vs-vmware-workstation-6-5-3/

http://www.dabcc.com/article.aspx?id=6715

http://www.techairlines.com/virtualbox-3-0-4-vs-vmware-workstation-6-5-3/

بهتره اول متنم رو بخونید این خاصیت ها به جز drag and drop که در متن هم توضیح دادم
همچنین کمبود های واضح seamless که به گرد پای unity mode نمی رسه !
vmware tools که باعث می شه حتی بتونی بازی توش اجرا کنی
اینا به نظر شما چیز کمی هستن ؟

من خودم گفتم که از virtualbox استفاده می کنم ولی فکر می کنم یه دلیلی باشه که خیلی از سرورها از vmware استفاده می کنن.
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1393، 12:29 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
« پاسخ #16 : 22 تیر 1393، 01:51 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز...
در VirtualBox، در منوی Device هم گزینه ی Drag'n'Drop هست و هم گزینه ی Shared Clipboard...
این ها کار نمی کنه؟!
Void Linux + XFCE

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #17 : 22 تیر 1393، 02:29 ق‌ظ »
بهتره اول متنم رو بخونید این خاصیت ها به جز drag and drop که در متن هم توضیح دادم
همچنین کمبود های واضح seamless که به گرد پای unity mode نمی رسه !
vmware tools که باعث می شه حتی بتونی بازی توش اجرا کنی

من خودم گفتم که از virtualbox استفاده می کنم ولی فکر می کنم یه دلیلی باشه که خیلی از سرورها از vmware استفاده می کنن.
متنتون رو خوندم، ولی چیزهایی که می‌گید توی VirtualBox هم هست! به Unity هم که می‌رسید می‌گید فراتر هست یا اون یکی به گرد پاش نمی‌رسه! خوب این برای من بی‌معنی هستش :) دقیقا بگید اون کمبود‌های واضح چی هستش‌ که ما هم بدونیم.

توی سرورها هیچ کسی از VMware Workstation استفاده نمی‌کنه. VMware vSphere هست که در سرورها استفاده می‌شه که اون هم دلایل خاص خودش رو داره، یکی از دلایل اصلی برای پشتیبانی اون هست، و دیگری امکاناتی مثل انتقال یک VM از یک سرور به سرور دیگه بدون خاموش کردن اون Node یا امکاناتی که برای Redundancy ارائه می‌ده (که هیچ کدوم برای کاربر خونگی اهمیتی نداره). و البته قیمت اون هم قابل مقایسه نیست!

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 22 تیر 1393، 09:26 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز...
در VirtualBox، در منوی Device هم گزینه ی Drag'n'Drop هست و هم گزینه ی Shared Clipboard...
این ها کار نمی کنه؟!
هست ولی کار نمی کنه ! درایور VirtualBox هم نصب هست ، چند سال پیش گفتن قراره بعدا تکمیل بشه ، Shared Clipboard هست ولی Drag'n'Drop برای فایل کار نمی کنه و قراره بعدا اضافه بشه ، تا حالا خواستی بخوای یه برنامه که روی ماشین مجازی (میهمان)نصب کردی مستقیما از استارت منوی خودت (میزبان)اجراش کنی ؟، تا حالا خواستی یه فایل رو مستقیما با Drag'n'Drop از (میزبان) روی برنامه (میهمان) اجرا کنی ؟‌ تا حالا خواستی از تمام قدرت گرافیکت استفاده کنی ؟ (یه بازی سنگین مثال بزن که توی vitualbox اجرا کردی من یه بازی ۴۰ مگی هم نتونستم توش اجرا کنم با اینکه گرافیکی هم نداشت به اون شکل) اینها لابد کارایی نیست واسه دکستاپ لابد واسه سروره ! سرور واسه اینکه دکستاپ نداشته باشد می ره از پنل استفاده می کنه یا مثلا با یه پروژه ای مثل phpvirtualbox می یاد و virtualbox رو تحت وب می یاره بالا ! چون قدرت گرافیکی واسش مهم نیست ، اصلا drag and drop توش مهم نیست ، اصلا چیزی گرافیکی نیست تا اینا موضوعیت داشته باشه ، بهتره تعصب رو بگذارید کنار و قبول کنید virtualbox خیلی عقبه شاید توسعه دهنده هاش هم یه تکونی بهش دادن.

ضمیمه هم چند تا عکس از محیط vmware گذاشتم بدونید منظورم از استفاده از تمام قدرت گرافیکی یعنی چی ؟
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1393، 09:44 ق‌ظ توسط H.m »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 22 تیر 1393، 03:03 ب‌ظ »
درایور VirtualBox هم نصب هست ، چند سال پیش گفتن قراره بعدا تکمیل بشه
این درایور سال‌هاست وجود داره و به خوبی کار می‌کنه. هیچ حرفی هم از ناقص بودن اون نبوده! اینجا می‌تونید بیشتر در مورد اون بخونید: لینک

ولی Drag'n'Drop برای فایل کار نمی کنه
احتمالا Guest Additions رو نصب نکردید. اینجا کار می‌کنه، اگر می‌خواید براتون فیلم بگیرم :)

تا حالا خواستی از تمام قدرت گرافیکت استفاده کنی ؟ (یه بازی سنگین مثال بزن که توی vitualbox اجرا کردی من یه بازی ۴۰ مگی هم نتونستم توش اجرا کنم با اینکه گرافیکی هم نداشت به اون شکل)
توی هیچ ماشین‌مجازی‌ای نمی‌تونید از تمام قدرت کارت گرافیکتون استفاده کنید! ممکنه یک سری بازدهی بیشتری داشته باشند، یک سری بازدهی کمتری داشته باشند، ولی استفاده تمام قدرت کارت گرافیکتون ممکن نیست. من خودم خیلی کم پیش میاد که بازی کنم، ولی مثلا Team Fortress 2 مورد قبوله؟ لینک

اینها لابد کارایی نیست واسه دکستاپ لابد واسه سروره ! سرور واسه اینکه دکستاپ نداشته باشد می ره از پنل استفاده می کنه یا مثلا با یه پروژه ای مثل phpvirtualbox می یاد و virtualbox رو تحت وب می یاره بالا ! چون قدرت گرافیکی واسش مهم نیست ، اصلا drag and drop توش مهم نیست ، اصلا چیزی گرافیکی نیست تا اینا موضوعیت داشته باشه
این‌ها چه ربطی به این پست داشت؟! من دلایل استفاده از VMware vSphere رو توی سرورها گفتم و اینکه مواردی مثل Redundancy برای کاربر خونگی مهم نیست. VMware اسم یک شرکت هستش، نه یک نرم‌افزار! ابتدا مشخص کنید که دقیقا در مورد کدوم نرم‌افزار صحبت می‌کنید :)

عکس‌هایی هم که گذاشتید برای VMware Fusion هستش، ما داریم در مورد VMware Workstation صحبت می‌کنیم.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 22 تیر 1393، 05:08 ب‌ظ »
نقل‌قول
این درایور سال‌هاست وجود داره و به خوبی کار می‌کنه. هیچ حرفی هم از ناقص بودن اون نبوده! اینجا می‌تونید بیشتر در مورد اون بخونید: لینک

من guest addition رو نمی گم که تکمیل نشده خاصیت drag and drop !  رو می گم برای اینکه یه فایل رو از میزبان بکشی توی میهمان و یا بلعکس (مثلا یه فایل ورد رو از توی nautilus بکشی روی ماکروسافت ورد توی سیستم عامل میهمان shared folder رو نمی گم ها !)

نقل‌قول
احتمالا Guest Additions رو نصب نکردید. اینجا کار می‌کنه، اگر می‌خواید براتون فیلم بگیرم :)

نصبه و الا seamless کار نمی کرد  ، بگیرید خوشحال می شم یه چیز جدید یاد بگیرم.

نقل‌قول
توی هیچ ماشین‌مجازی‌ای نمی‌تونید از تمام قدرت کارت گرافیکتون استفاده کنید! ممکنه یک سری بازدهی بیشتری داشته باشند، یک سری بازدهی کمتری داشته باشند، ولی استفاده تمام قدرت کارت گرافیکتون ممکن نیست. من خودم خیلی کم پیش میاد که بازی کنم، ولی مثلا Team Fortress 2 مورد قبوله؟ لینک

ولی توی vmware بیشتر می شه استفاده کرد.

نقل‌قول
عکس‌هایی هم که گذاشتید برای VMware Fusion هستش، ما داریم در مورد VMware Workstation صحبت می‌کنیم.

خوب باشه اون عکس آخری هم از VMware Workstation هست !

اما توضیح ندادید که تاحالا برنامه ای که توی ماشین مجازی نصب کردید تونستید از توی منوهای سیستم عامل میزبان اجرا کنید.
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1393، 05:10 ب‌ظ توسط H.m »

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • سوال پرسیدن عیب نیست؛ ندانستن عیب است.
    • دانشنامه آموزشی رسم بنفش
« پاسخ #21 : 23 تیر 1393، 04:31 ب‌ظ »
دوستان من دانشجوی مهندسی عمران هستم و برای کارام و انجام پروژه به نرم افزارهای تخصصی نیاز دارم. مثل: Auto CAD , Etabs , SAFE و... و از اونجایی که نرم افزار مشابه در لینوکس نتونستم پیدا کنم( حتما میگین Liber cad و Draftsight هست ولی اینا دردی رو دوا نمیکنن و بقیه نرم افزارها) مجبور شدم که به ماشین مجازی رو بیارم و با دو تا برنامه هم کار کردم و در نگاه کلی و بدون تعصب راحت میتونم بگم VMWare Workstation بهتر از VirtualBox هست. درسته هر دو امکانات زیادی در اختیار ما میزارن ولی هم کیفیت VMWare بهتر هست و هم کاراییش.
مثال:
زمان Run و انالیز یه پروژه ساده در ایتبز در هر دو ماشین تامل برانگزه؛ VMware چند ثانیه و VirtualBox نزدیک 1 دقیقه. که زمان VMWare نزدیک زمانی هست که در ویندوز Run میکنم. و اگه قرار باشه برای هر دستور چند دقیقه صبر کنم پیر میشم خوو  ;D

من بدون تعصب نظرمو گفتم پس لطفا حاشیه نریم و طوری نکته بین نباشیم که بخوایم حال طرف مقابلمون رو بگیریم. من میخوام مهندسان دیگه که میخوان به لینوکس کوچ کنن رو راهنمایی کرده باشم که دوباره به سمت ویندوز برنگردن. من خودم یه سال هست که زور میزنم که تو لینوکس بمونم و حتی توزیع های مختلف رو امتحان کردم و بلاخره به اوبونتو برگشتم چون پشتیبانیش بیشتره. والان بین اوبونتو و دبیان موندم که کدوم رو برای همیشه نصب کنم(پایدار بودن و لگ نداشتن سیستم برام خیلی مهمه).
من از با تجربه ها میخوام که یه پست مارک دار  با موضوع مناسب ایجاد کنن و WMWare  Workstation رو به مهندسامون که به ویندوز خیلی نیاز دارن آموزش بدن و با این ترفند درصد عظیمی از کاربران جامعه رو به سمت لینوکس بکشن.

ممنون از همگی
« آخرین ویرایش: 23 تیر 1393، 04:44 ب‌ظ توسط elmi.alireza70 »
دانشنامه آموزشی رسم بنفش
http://rasmebanafsh.ir/

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #22 : 23 تیر 1393، 04:38 ب‌ظ »
برای کارهایی که نیاز به پردازش زیادی دارند، استفاده از ماشین مجازی کار اشتباهی هستش و باید سیستم‌عامل به صورت مستقل نصب بشه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 23 تیر 1393، 11:37 ب‌ظ »
برای کارهایی که نیاز به پردازش زیادی دارند، استفاده از ماشین مجازی کار اشتباهی هستش و باید سیستم‌عامل به صورت مستقل نصب بشه.
به نظرتون reboot مکرر بهتره یا ماشین مجازی ! (حالا هر چند کند تر)

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
« پاسخ #24 : 23 تیر 1393، 11:39 ب‌ظ »

reboot
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #25 : 24 تیر 1393، 12:08 ق‌ظ »
در صورتی که قراره کار سنگینی انجام بشه و به صورت از امکانات سخت‌افزاریتون استفاده کنید، همونطور که گفتم استفاده از ماشین مجازی تنها تلف کردن منابع هستش.