انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با مانیتور دوم  (دفعات بازدید: 4714 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
مشکل با مانیتور دوم
« : 11 خرداد 1388، 03:55 ب‌ظ »
سلام.من  وقتی مانیتور کامپیوتر خونمون رو به خروجی مانیتور لپتاپم وصل میکنم صفحه انتخاب سیستم عامل رو در مانیتور خونه میبینم.حتی بوت شدن اوبونتو رو هم میبینم اما به محض وارد شدن به یوزرم در اوبونتو 8.10 مانیتور خونه پیغام no signal میده.
باید چکار کنم.؟ :(
من تو xp هم همین مشکل رو دارم ولی تو ویستا نه؟
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1388، 03:57 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
پاسخ به: مشکل با مانیتور دوم
« پاسخ #1 : 11 خرداد 1388، 07:56 ب‌ظ »
با سلام
من دقیقا نمی‌دونم شما چیکار را کردید شاید با لینک زیر جواب بگیرید
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7621.0.html
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #2 : 22 خرداد 1388، 01:10 ق‌ظ »
انقلابی جان سلام.
این چندمین باره که شما اولین(و گاها آخرین) نفری هستین که به دادم میرسین.البته یه بار یادم هست گفته بودین به جای تشکر سعی کن چیزی رو که بلدی به دیگران یاد بدی.چشم
مشکل دقیقا اینه که من میخوام برم سر کلاس یه مطلبی رو ارائه بدم.خواستم این مطلبو با اپن آفیس بنویسم که خب چون تو دانشگاه رو کامپیوتری که به ویدئو پرژکتور وصله لینوکس نصب نیست خواستم از لپتاپم استفاده کنم ولی بلد نبودم چطوری تصویر روتوسط پرژکتور روی پرده بندازم.اینکه میگم بلد نبودم به خاطر اینه که من از خروجی لپتاپم در اوبونتو "بز بیباک" به یه مانیتور وصل کردم و مانیتور پیغام "no signal"   میداد.
حالا سوال اینه که من چطوری میتونم تصویر رو به مانیتور دوم یا پرژکتور منتقل کنم.تو ویندوز ایکس پی مشکل حل شد.
آیا تنظیم خاصی میخواد؟
ممنون.

راستی ما همچنان در حال درجا زدنیم.به نظر شما  یه مبتدی مثل من برای شروع یادگیری لینوکی باید چه بکند؟

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #3 : 22 خرداد 1388، 03:39 ب‌ظ »
با سلام
۱- در مورد پرژکتور من تا حالا وصل نکردم اما دوستانی که این جشنا رو راه می‌ندازن اینکار رو کردند و قطعا می‌تونن به شما کمک کنن .
۲- برای مانیتور دوم من همین الان یک TV مدل X-vision رو به PC وصل کردم و خروجی دارم .
۳- من مراحل نصب رو با کارت گرافیک nvidia انجام دادم . اول برنامه‌ی nvidia-setting رو با دسترسی ریشه اجرا کردم ( برای این باید با دسترسی ریشه اجرا کنید که در آخر بتونید تغییرات رو ذخیره کنید ) . بعد نوع اینکه مانیتور دوم چگونه کار کند رو تنظیم کردم و بعد ذخیره کردم . اما برای من مشکل رزولوشن داشت که رفتم در فایل xorg.conf و رزولوشن رو طبق همون لینکی که قبل دادم تغییر دادم .
۴- برای یاد گرفتن گنو باید مشغول بود یعنی تا با مشکلی برخورد نکنی یاد نمی‌گیری ( این نظر شخصی منه ) . اگر هم دوست داشتی می‌تونی بری کلاس LPI که البته من نه رفتم و نه می‌رم . چون با انحصار آموزش و تجارت آموزش اونم گنو و بدون آزادی‌هاش مخالفم . در کل من هر کاری رو که خودم خواستم تونستم با گنو انجام بدم و الان بلد هم هستم ولی کاری رو که خودم انجام ندادم رو بلد هم نیستم .
موفق باشی و آزاد ، همیشه
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین سید محمود رضا سجادی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 704
    • مرکز برنامه نویسی ایران
« پاسخ #4 : 22 خرداد 1388، 07:22 ب‌ظ »
با سلام
۱- در مورد پرژکتور من تا حالا وصل نکردم اما دوستانی که این جشنا رو راه می‌ندازن اینکار رو کردند و قطعا می‌تونن به شما کمک کنن .
۲- برای مانیتور دوم من همین الان یک TV مدل X-vision رو به PC وصل کردم و خروجی دارم .
۳- من مراحل نصب رو با کارت گرافیک nvidia انجام دادم . اول برنامه‌ی nvidia-setting رو با دسترسی ریشه اجرا کردم ( برای این باید با دسترسی ریشه اجرا کنید که در آخر بتونید تغییرات رو ذخیره کنید ) . بعد نوع اینکه مانیتور دوم چگونه کار کند رو تنظیم کردم و بعد ذخیره کردم . اما برای من مشکل رزولوشن داشت که رفتم در فایل xorg.conf و رزولوشن رو طبق همون لینکی که قبل دادم تغییر دادم .
۴- برای یاد گرفتن گنو باید مشغول بود یعنی تا با مشکلی برخورد نکنی یاد نمی‌گیری ( این نظر شخصی منه ) . اگر هم دوست داشتی می‌تونی بری کلاس LPI که البته من نه رفتم و نه می‌رم . چون با انحصار آموزش و تجارت آموزش اونم گنو و بدون آزادی‌هاش مخالفم . در کل من هر کاری رو که خودم خواستم تونستم با گنو انجام بدم و
الان بلد هم هستم ولی کاری رو که خودم انجام ندادم رو بلد هم نیستم .
موفق باشی و آزاد ، همیشه
یا علی

در مورد پروژکتور هم مشکلی وجود نداره
من این کار رو قبلا انجام دادم
مثل همون مونیتور میشناستش
مرکز برنامه نویسی ایران
محلی برای تمامی علاقه مندان به برنامه نویسی http://www.SourceCenter.IR

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 23 خرداد 1388، 03:48 ب‌ظ »
با سلام
۴- برای یاد گرفتن گنو باید مشغول بود یعنی تا با مشکلی برخورد نکنی یاد نمی‌گیری ( این نظر شخصی منه ) . اگر هم دوست داشتی می‌تونی بری کلاس LPI که البته من نه رفتم و نه می‌رم . چون با انحصار آموزش و تجارت آموزش اونم گنو و بدون آزادی‌هاش مخالفم . در کل من هر کاری رو که خودم خواستم تونستم با گنو انجام بدم و
الان بلد هم هستم ولی کاری رو که خودم انجام ندادم رو بلد هم نیستم .
موفق باشی و آزاد ، همیشه
یا علی

در مورد پروژکتور هم مشکلی وجود نداره
من این کار رو قبلا انجام دادم
مثل همون مونیتور میشناستش
سلام.یعنی شما وقتی تو اوبونتو لاگین میکنین و مانیتور یا پرژکتور رو وصل میکنین بلافاصله و بدون انجام تنظیمات رو پرده یا رو مانیتور تصویر میبینین؟

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 خرداد 1388، 04:17 ب‌ظ »
نه برادر من
مگه تو ویندوز اینجوریه؟
تو ویندوز یک بار تنظیماتتو به هم بزن و از حالت clone خارج کن
ریست کن
میبینی که دفعه بعد دیگه مونیتور بلا فاصله شناسایی نمیشه

در مورد اوبونتو هم همینطوره
یک بار تنظیمش کن
تا وقتی که بهم نزنی تنظیم میمونه
مرکز برنامه نویسی ایران

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #7 : 23 خرداد 1388، 11:55 ب‌ظ »
نه برادر من
مگه تو ویندوز اینجوریه؟
تو ویندوز یک بار تنظیماتتو به هم بزن و از حالت clone خارج کن
ریست کن
میبینی که دفعه بعد دیگه مونیتور بلا فاصله شناسایی نمیشه

در مورد اوبونتو هم همینطوره
یک بار تنظیمش کن
تا وقتی که بهم نزنی تنظیم میمونه

سیدجان. اول اینکه تولد حضرت صدیقه طاهره(س) رو  به شما وهمه تبریک میگم. :)
دوم اینکه برادر من ، آخه من اگه بلد بودم تنظیمش کنم که دیگه سوال نمیکردم.سوال الان همینه که چجوری تنظیمش کنم؟

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 خرداد 1388، 10:26 ق‌ظ »
ممنون
منم ازدواج حضرت عبدالله و حضرت آمنه رو تبریک میگم  ;)

آقای یک انقلابی یک لینک برای شما گذاشته بودند
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7621.0.html

مشکلتونو حل نکرد؟
اگه کارتگرافیکت nvidia هست به روش زیر عمل کن:
برنامه nvidia x server settings رو باز کن
گزینه x server display configuration رو انتخاب کن
از سمت راست detect displays رو بزن
در بالای موست در قسمت گرافیکی عکس دو تا مونیتور رو میبینی
مانیتور دومت رو کلیک کن
دکمه configure بزن و در پنجره ای که باز میشه گزینه فعال رو از disabled به separate x screen تغییر بده
دکمه ok رو کلیک کن
در قسمت گرافیکی با درگ اند دراپ مونیتور دوم روجابجا کن و بنداز روی مینیتور اول
apply رو بزن
مرکز برنامه نویسی ایران

آفلاین SaeidZarei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ : مشکل با مانیتور دوم
« پاسخ #9 : 16 آبان 1398، 05:23 ب‌ظ »
سلام ببخشید زیرخاکی بالا میارم

من میخوام هر چی باز میکنم نره مونیتور دومم
در واقع فقط خودم بتونم بکشم به مونیتور دوم

اصل موضوع اینه که من از مونیتور دوم فقط برای نمایش تبلیغات استفاده میکنم و همه کارها رو همین مونیتور اصلی انجام میدم و خودم به مونیتور دوم دید ندارم  . حالا هر چی باز میکنم میره رو اون و برای برگردوندنش خودتون فکر کنید که چقدر سخته

آیا راهی هست ؟‌
اوبونتو ۱۹٫۱

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #10 : 18 آبان 1398، 11:25 ق‌ظ »
سلام. خب زیرخاکی بالا نیار! :) یه موضوع جدید باز کن.

در تنظیمات نمایشگر (display) چه‌چیزی نوشته؟ نمایشگر اصلی و فرعی و … درست تنظیم شده؟
کارت گرافیک درست نصب شده و پشتیبانی می‌شه؟
:) :)

آفلاین SaeidZarei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #11 : 25 آبان 1398، 12:08 ب‌ظ »
آره همه چی کامل درست کار میکنه
فقط هیچ تنظیماتی پیدا نکردم که برنامه ها فقط تو مونیتور اصلی باز بشن

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
پاسخ : پاسخ به: مشکل با مانیتور دوم
« پاسخ #12 : 07 آذر 1398، 12:56 ق‌ظ »
انقلابی جان سلام.
این چندمین باره که شما اولین(و گاها آخرین) نفری هستین که به دادم میرسین.البته یه بار یادم هست گفته بودین به جای تشکر سعی کن چیزی رو که بلدی به دیگران یاد بدی.چشم
مشکل دقیقا اینه که من میخوام برم سر کلاس یه مطلبی رو ارائه بدم.خواستم این مطلبو با اپن آفیس بنویسم که خب چون تو دانشگاه رو کامپیوتری که به ویدئو پرژکتور وصله لینوکس نصب نیست خواستم از لپتاپم استفاده کنم ولی بلد نبودم چطوری تصویر روتوسط پرژکتور روی پرده بندازم.اینکه میگم بلد نبودم به خاطر اینه که من از خروجی لپتاپم در اوبونتو "بز بیباک" به یه مانیتور وصل کردم و مانیتور پیغام "no signal"   میداد.
حالا سوال اینه که من چطوری میتونم تصویر رو به مانیتور دوم یا پرژکتور منتقل کنم.تو ویندوز ایکس پی مشکل حل شد.
آیا تنظیم خاصی میخواد؟
ممنون.
راستی ما همچنان در حال درجا زدنیم.به نظر شما  یه مبتدی مثل من برای شروع یادگیری لینوکی باید چه بکند؟
من توی عمرم یه مبتدی ندیدم که 1400 ارسال داشته باشه توی انجمن و high hero member باشه  ???
« آخرین ویرایش: 07 آذر 1398، 12:58 ق‌ظ توسط ###darklinux$$$ »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #13 : 07 آذر 1398، 07:53 ق‌ظ »
 :o :o :o :o
این تایپک برای سال ۸۸ هست شاید اون موقع ایشون تازه وارد انجمن شده بودن و این هزارو ؛هارصد تا ارسال رو تو این ده سال انجام دادن مگه این امکان پذیر نیست؟؟؟؟
نمیشه از موقع ثبت نام یه دفعه هزارتا ارسال داشته باشی که(البته اگه مدیر یا ناظر باشی میشه)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #14 : 07 آذر 1398، 10:15 ق‌ظ »
:o :o :o :o
این تایپک برای سال ۸۸ هست شاید اون موقع ایشون تازه وارد انجمن شده بودن و این هزارو ؛هارصد تا ارسال رو تو این ده سال انجام دادن مگه این امکان پذیر نیست؟؟؟؟
نمیشه از موقع ثبت نام یه دفعه هزارتا ارسال داشته باشی که(البته اگه مدیر یا ناظر باشی میشه)
یعنی من ۳ سالم بوده اینا اوبونتو داشتن چه باحال