انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ماهنامه تخصصی نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز سلام دنیا  (دفعات بازدید: 31180 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
Scribus از فارسی ساپورت میکنه؟
نسخه 1.5 رو تست نکردم ولی اگر هنوزم از اسکریپت عربی پشتیبانی نمیکنه با پولی که جمع کردن میشه یکی دوتا برنامه نویس تمام وقت C++‎ استخدام کرد که تا چندماه این ویژگی رو اضافه کنن. اصلا میشد قبل از کمپین مجله یه کمپین برای این موضوع ایجاد کنن. کاربرها عرب زبان زیادی هم هستن که حاضرن برای این ویژگی پول خرج کنن.
انجام درست یه موضوع یه چیزه، سمبل کردن و دلیل الکی آوردن یه چیز دیگه.
نقل‌قول
Scribus در حال حاضر از فارسی پشتیبانی نمی‌کنه. تیم سلام دنیا در حال افزودن امکان پشتیبانی از فارسی و عربی در این نرم‌افزار هستن، ولی چون این کار بیش‌تر از زمانی که انتظارش می‌رفت طول کشید، تصمیم بر این شد که انتشار مجلّه به خاطر این مسآله به تعویق نیفته
یه دروغ دیگه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
این دعواها ثمره ی چندانی نداره!
بنده بشخصه از کاره انجام شده راضی هستم.محصولی هم که فعلا شماره ی صفرمش دستم رسیده به نظرم کاملا با مبلغی که هرینه کردم همسطح بوده هرچند که شاید چیز جدیدی برام نداشت.
در کل به نظرم در این مورد هدف کاملا وسیله رو توجیه کرده!
ایشالا که از این به بعد وضعیت تغییر می کنه
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من متوجّه مخالفت یک عدّه از دوستان نمی‌شم. یه سری آدم‌ها جمع شدن دور هم یه کاری کردن که اتّفاقاً بودنش بهتر از نبودنشه. هرکسی هم که کمک کرده در این مسیر راضی بوده ازش. این که افرادی که خودشون نتونستن این کار رو بکنن، بیان و به اون‌هایی که کاری رو کردن ایرادهای الکی بگیرن خیلی عجیبه. شما اگه ناراحتی از این مجلّه نخونش! اگه هم پولی دادی براش همین الآن می‌تونی با بهنام توکّلی تماس بگیری و درخواست بازگشت پولت رو داشته باشی.
اگه مشکلت با نرم‌افزاریه که مجلّه باهاش طرّاحی شده دلیل استفاده از اون در بالا گفته شده، می‌تونی قبولش کنی و مجلّه رو بخونی یا قبولش نکنی و اون رو نخونی!
اگه خیلی ناراحتی خودت دست به کار شو و مجلّه‌ی خودت رو ایجاد کن. باور کن ما هم خیلی خوشحال می‌شیم که دوتا مجلّه‌ی مجزّا داشته باشیم در این زمینه و خواننده‌ها هم خودشون تشخیص می‌دن که کدوم (یا هردوتا) رو بخونن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
من متوجّه مخالفت یک عدّه از دوستان نمی‌شم. یه سری آدم‌ها جمع شدن دور هم یه کاری کردن که اتّفاقاً بودنش بهتر از نبودنشه. هرکسی هم که کمک کرده در این مسیر راضی بوده ازش. این که افرادی که خودشون نتونستن این کار رو بکنن، بیان و به اون‌هایی که کاری رو کردن ایرادهای الکی بگیرن خیلی عجیبه. شما اگه ناراحتی از این مجلّه نخونش! اگه هم پولی دادی براش همین الآن می‌تونی با بهنام توکّلی تماس بگیری و درخواست بازگشت پولت رو داشته باشی.
اگه مشکلت با نرم‌افزاریه که مجلّه باهاش طرّاحی شده دلیل استفاده از اون در بالا گفته شده، می‌تونی قبولش کنی و مجلّه رو بخونی یا قبولش نکنی و اون رو نخونی!
اگه خیلی ناراحتی خودت دست به کار شو و مجلّه‌ی خودت رو ایجاد کن. باور کن ما هم خیلی خوشحال می‌شیم که دوتا مجلّه‌ی مجزّا داشته باشیم در این زمینه و خواننده‌ها هم خودشون تشخیص می‌دن که کدوم (یا هردوتا) رو بخونن!

دوست عزیز خودت قبلا گفتی «خیلی ها میتونن خیلی ها هم نمیتونن». این دلیل نمیشه که چون شما تونستی بقیه نتونن. شما تونستی؟ دمت گرم و خسته نباشی ;)
ولی خیلی وقتا آدم چیزایی میبینه که شاخ در میاره! خود شما، چند هزاربار گفتی گنو/لینوکس نه لینوکس؟ یعنی تا این حد به نرم افزار آزاد و گنو اعتقاد داری که شده دینت، شده مذهبت، شده زندگیت! حداقل نباید مقاومتی نشون میدادید مقابل این دیزاین؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست عزیز خودت قبلا گفتی «خیلی ها میتونن خیلی ها هم نمیتونن». این دلیل نمیشه که چون شما تونستی بقیه نتونن. شما تونستی؟ دمت گرم و خسته نباشی ;)
ولی خیلی وقتا آدم چیزایی میبینه که شاخ در میاره! خود شما، چند هزاربار گفتی گنو/لینوکس نه لینوکس؟ یعنی تا این حد به نرم افزار آزاد و گنو اعتقاد داری که شده دینت، شده مذهبت، شده زندگیت! حداقل نباید مقاومتی نشون میدادید مقابل این دیزاین؟

مطمئن باش مخالفت‌ها قبلاً انجام شده و بحث‌ها صورت گرفته. چیزی که نتیجه‌ی کار شده بهترین چیزیه که می‌شد با این شرایط انجام داد. مسلّماً هیچ‌کس در تیم راضی به استفاده از Indesign نبوده، ولی جبر شرایط، فشار مالی و تعهّدی که برای انتشار نخستین شماره در تابستان ۹۳ داده شده بود، توان گروه رو در رسیدن به امیالشون کوتاه می‌کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
برنامه Document Viewer Using poppler/cairo که پیش فرض گنومه خیلی کند صفحات مجله رو ورق میزنه. خیلی هم دیر طول میکشه تا یک صفحه را نمایش بده. باز شدن اولیه اش هم طول داره. مشکل از این برنامه است؟!
چه برنامه ای برای فایلهای پرحجم pdf بهتره؟

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
سلام!
بیچاره ها جنایت نکردن!
ولی این کارشون اصلا جلوه خوبی نداره!
حداقل بهتره از این به بعد این کارو نکنن!
مخصوصا افرادی که با گفتن واژه ی لینوکس خونشون به جوش می آد!
به هر حال زحمت کشیدن، ولی من بودم حاضر بودم با یه چیز پیش پا افتاده تر و ساده تری مجله رو طراحی کنم ولی از Adobe InDesign برای ماهنامه تخصصی نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز استفاده نکنم! آدم با gedit مجله رو طراحی کنه، این همه حرف پشتش نباشه! البته گذشته از شوخی با gedit هم می شه دیگه... HTML و CSS می نویسی... خروجی PDF می گیری... نهایتش اینه دیگه! این همه طراح وب پر ادعا!  ;D اون موقع حتی می شه یه نسخه ی HTML ـش رو هم روی وب سایت مجله قرار داد...
Void Linux + XFCE

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
ممنون از همه کسانی که نظر دادن. قطعا رسیدگی به این چنین مشکلات در این انجمن زیاد نتیجه ای نخواهد داشت. هر کسی که علاقه به شکایت و انتقاد و ... داره میتونه مستقیم به خود سردبیر و تیمشون بکنه. که حتما رسیدگی میکنن.

دوستان خیلی خیلی زیادی به این نشریه کمک مالی کردند.
ولی هر کاری که انجام میشه زود خرابش نکنیم.

دوستان خواهشا مستقیما به سایت سلام دنیا مراجعه کنند و نظراتشون رو عرض کنند.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
من متوجّه مخالفت یک عدّه از دوستان نمی‌شم. یه سری آدم‌ها جمع شدن دور هم یه کاری کردن که اتّفاقاً بودنش بهتر از نبودنشه.
یک عده جمع شدن و با بهانه‌هایی مثل هشتاد صفحه مطالب خواندنی در مورد نرم افزهای آزاد (!) از جامعه کاربری پول گرفتن در صورتی که نسخه اول تنها ۴۳ صفحه مطلب قابل خوندن داره که اکثرش هم عکسه. فقط یکی از مقاله ها اریجناله.
نقل‌قول
هرکسی هم که کمک کرده در این مسیر راضی بوده ازش.
نه اصلا منبع
آقای زبردست رو که همه میشناسن و از مدیرهای اینجا هم هست. (برای کسایی که به توییتر دسترسی ندارن اسکرین‌شات رو پیوست کردم)
تو کامنت وب‌لاگ سلام دنیا هم مخالفت زیاد بود که حذفش کردن.
نقل‌قول
این که افرادی که خودشون نتونستن این کار رو بکنن، بیان و به اون‌هایی که کاری رو کردن ایرادهای الکی بگیرن خیلی عجیبه. شما اگه ناراحتی از این مجلّه نخونش! اگه هم پولی دادی براش همین الآن می‌تونی با بهنام توکّلی تماس بگیری و درخواست بازگشت پولت رو داشته باشی.
چرا این که «مجله رو با Indesign کرک شده روی ویندوز کرک شده طراحی میکنیم و دیگه نظرتون برامون مهم نیست و ما فقط دنبال پولتون هستیم» جزو توضیحات کمپین مجله نبود؟
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1393، 02:36 ق‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
یادتونه اون عکسه توی شیمی سوم دبیرستان یه بچه با اسپری رنگ رو دیوار نوشته بود ((از لایه ازن محافظت کنیم.)) ، وقتی موضوع استفاده از inDesign رو برای یه مجله با موضوع متن باز شنیدم یاد اون افتادم ، آیا تا اسم برنامه libreoffice draw به گوشتون خورده ؟
راستی یه سوال دارم این مجله آیا متن بازه یا نه و آیا سورس مجله در دسترس همه هست (بدون هیچ محدودیتی مثلا پول)برای تغییراتی که خودشون دوست دارن اعمال کنن تو مجله.
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1393، 05:12 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین behdad.222

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
خیلی واضحه که گرافیستی که با نرم‌افزار‌های آزاد کار کنه تغریبا نداریم
و گرافیست شدن هم به این سادگی نیست که دوستان میگند به یکی پول بدید بره بخونه یاد بگیره
با این کار فقط اون فرد کار با اون برنامه رو یاد میگیره و گرافیست نمیشه
گرافیست از تو لپ‌لپ در نمیاد یا از بغالی نمیشه خریدش که بگیم آقا یه لینوکس کارش رو بده!

لطفا و لطفا و لطفا قبل از اینکه فقط و فقط و فقط انتقاد کنید که با ایندیزاین طراحی شده فکر کنید که چرا؟
و مطمعن باشید که همه دست‌اندرکاران این نشریه هم مثل شما نمی‌خواستند ایندیزاینی باشه

و بدونید که فقط ایندیزاین نیست که یه محصوله انحصاریه
فونتش، سخت افزار سیستمی که روش نوشته شده، پیرنتری که باهاش تست‌های چاپی گرفتند کیبردی که باهاش تایپ کردند و خیلی چیزهای دیگش انحصاری بوده

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
دیروز تازه ایمیل اومد که مجله طراحی شده  :-| :-| :-|

ولی در کل مجله ی خوبی بود
فقط اینکه مطالب توی سه تا ستون بودند خیلی اذیت میکرد
من هنوز کامل نخوندم ولی اگه یه بخش مصاحبه هم داشته باشه خیلی عالی میشه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
بخوایم کلی بگیم که کمه  ;D
ولی تو انجمن خیلی هم inkscape کار ها و افراد اشنا با open (libre)office draw یا چیزای مرتبط دیگه به این کار  زیاد پیدا میشه .    >:(  >:(  >:(  >:(  >:(   
----
ببخشید بعد من یک سوال داشتم. شما تاپیک درخواست همکاری برای گرافیست و... این چیزا زده بودید؟
اگه زدید و هیچکس نیومده خوب کارتون توجیه داره  ;D  ;D  ;D. ولی اگه  نزدید... بزنید دیگه!

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
از نظرات سازنده همه شما دوستان در مورد محتوای نشریه بسیار سپاسگزارم، قطعا با این راهنمایی‌های شما کیفیت شماره‌های بعدی بهتر خواهد شد!!!

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
دیروز تازه ایمیل اومد که مجله طراحی شده  :-| :-| :-|

ولی در کل مجله ی خوبی بود
فقط اینکه مطالب توی سه تا ستون بودند خیلی اذیت میکرد
من هنوز کامل نخوندم ولی اگه یه بخش مصاحبه هم داشته باشه خیلی عالی میشه

در بخش جامعه کاربری، مصاحبه‌ای انجام شده با عنوان "عاشقی در میان نخ و پارچه"، امیدوارم خوشتان بیاید.

برای شماره‌های بعدی هم در نظر داریم یک مصاحبه از جامعه کاربری داشته باشیم، مانند عنوانی که گفتم و یک مصاحبه هم با افراد سرشناس در این جامعه (خارجی و ایرانی)