انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام نسخه از سیستم عامل های لینوکس مناسب تره؟  (دفعات بازدید: 5748 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
ناتیلوس هم همین کار رو می‌تونه بکنه. کافیه از تنظیمات dconf براش تعیین کنی که چیکار کنه.

علی ای‌حال این موضوع داره از بحث اصلی منحرف می‌شه

ببخشید نمیخواستم اینجوری بشه.
به هر حال ممنون از دوستان که نظرشونو در میان گذاشتن و بهتره دیگه بیش از این از موضوع اصلی منحرف نشیم.
به قول یکی از دوستان هر خوشگلی یه عیبی داره و در مورد اون دوستمون که گفتند خودم دست به کار بشم خداییش وقتم اینقدر پره که حتی بعضی شبا تا صبح بیدارم بازم نمیرسم کارامو تموم کنم چه برسه یه مورد دیگه هم اضافه بشه.
باز هم از دوستان ممنون.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
کدام نسخه از سیستم عامل های لینوکس برای کار های معمولی به طوری که مشکلی پیش نیاد مناسب تره و میشه برای کاربرد های خانگی از آنها استفاده کرد؟
ممنونم.
برای شروع توزیع های شرکت Canonical خوبه
اما
اگه ظاهر بینی قبلش به میزکار نگاه کن
اگه میزکار یونیتی رو دوست داری Ubuntu نصب کن
اگه میزکار KDE رو دوست داری Kubuntu یا توزیعی مثل openSuse که خیلی تعریف اش رو شنیدم
اگه میزکار XFCE رو دوست داری یا سیستم ات قدیمی و ضعیفه Xubuntu نصب کن
اگه ظاهر برات خیلی مهمه حتما باید توزیعی رو نصب کنی که میزکاری که شما دوست داری به صورت پیش فرض روی اون نصب باشه.البته میشه میزکار رو عوض کرد.ولی پیشنهاد نمیشه.چون در بعضی موارد مشکلاتی رو داره و اصطلاحا سیستم عامل ات دورگه(CrossOver) میشه .مثلا اونایی که میزکار KDE رو روی Ubuntu نصب کردند و از نتیجه راضی نیستند.
اما اگر به میزکار اهمیت نمیدی و کلا ظاهر بین نیستی.بستگی به کاری که داری توزیع رو باید نصب کنی
مثلا کسانی که کار گرافیک و موسیقی میکنند Ubuntu Studio نصب میکنند
برای سرور Redhat,Cent OS
برای کارهای علمی و دانشجویی Edubuntu
برای هک و امنیت Back track,Kali و ...
برای هر کاربردی توزیعی وجود داره

من خودم اوبونتو رو دارم.به خاطر دسکتاپ یونیتی دوستش دارم.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
نقل‌قول

نگو که دلم خونه ... اقا یه امت اسیرش موندن و نمیتونن بخاطر مشکلات و باگها و سنگینیش ولش کنن

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
نقل‌قول

نگو که دلم خونه ... اقا یه امت اسیرش موندن و نمیتونن بخاطر مشکلات و باگها و سنگینیش ولش کنن

خیلی هم من باگ ازش ندیدم.سنگینی هم که درکش نمیکنم!لپ تاپ من قدرتش بیشتر از یونیتیه! ولی من منطق طراحی اش رو دوست دارم.این که لانچر سه بعدی داره و کار رو راحت کرده.و اونو سمت چپ گذاشته تا مزاحم اسکرول بارهای Browser نباشه(خصوصا موقع Auto Hide).دکمه های Close Minimize و ... هم سمت چپ هستن و چون لانچر و همه چیز اونجاست و دسترسی بهش سریعتر و راحت تره..اگرچه شنیدم از Global menu ها راضی نیستن ولی من راضی ام چون برای صفحه نمایش های کوچیک مزیته.لنزهای اوبونتو خیلی ایده خوبیه.و جستجو در فایل و جستجو در متن فایلها و ... و جستجو در برنامه ها و همه در یک جا!
مشکل یونیتی به نظر من باگ و سنگینی نیست.مشکل اش اینه دستت در شخصی سازی باز نیست.شاید طراحان یونیتی خیلی از خود راضی بودن و عقیده داشتن اونی که اونها درست کردن از هر چیزی بهتره و ایده شون حرف نداره پس شخصی سازی ممنوعه! همینه که هست میخوای بخواه نمیخوای نخواه برو KDE نصب کن!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
نقل‌قول

خیلی هم من باگ ازش ندیدم.سنگینی هم که درکش نمیکنم!لپ تاپ من قدرتش بیشتر از یونیتیه! ولی من منطق طراحی اش رو دوست دارم.این که لانچر سه بعدی داره و کار رو راحت کرده.و اونو سمت چپ گذاشته تا مزاحم اسکرول بارهای Browser نباشه(خصوصا موقع Auto Hide).دکمه های Close Minimize و ... هم سمت چپ هستن و چون لانچر و همه چیز اونجاست و دسترسی بهش سریعتر و راحت تره..اگرچه شنیدم از Global menu ها راضی نیستن ولی من راضی ام چون برای صفحه نمایش های کوچیک مزیته.لنزهای اوبونتو خیلی ایده خوبیه.و جستجو در فایل و جستجو در متن فایلها و ... و جستجو در برنامه ها و همه در یک جا!
مشکل یونیتی به نظر من باگ و سنگینی نیست.مشکل اش اینه دستت در شخصی سازی باز نیست.شاید طراحان یونیتی خیلی از خود راضی بودن و عقیده داشتن اونی که اونها درست کردن از هر چیزی بهتره و ایده شون حرف نداره پس شخصی سازی ممنوعه! همینه که هست میخوای بخواه نمیخوای نخواه برو KDE نصب کن!

علاوه بر این امتیازات باید گفت که یونیتی فوق العاده کیبوردفرندلی هستش! واقعا تو این زمینه خوب کار شده روی... البته هنوز هم ایراداتی داره... علی بر این لنزهاش هم بوئی از جاسوسی داره برای همین من تا بشه گاها حذفشون میکنم....
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
علاوه بر این امتیازات باید گفت که یونیتی فوق العاده کیبوردفرندلی هستش! واقعا تو این زمینه خوب کار شده روی... البته هنوز هم ایراداتی داره... علی بر این لنزهاش هم بوئی از جاسوسی داره برای همین من تا بشه گاها حذفشون میکنم....
لنزهاش که جاسوسی نمی‌کنن! اگه می‌کردن تا الآن اوبونتو صد بار تحریم شده بود. مشکل در پلاگین خرید اوبونتو بود که عکس‌هایی که از آمازون بار می‌شدن، بدون رمزگذاری سرتاسری، مستقیماً از خود آمازون می‌اومدن روی رایانه‌ی شما و ممکن بود دو تا مشکل ایجاد کنن:
۱. آمازون متوجّه بشه که شخصی با IP فلان دنبال چیزهایی گشته که نتایج خرید مربوط به اون شامل محصولاتی می‌شه که اون عمس‌ها بهش مربوطن
۲. اگه کسی شبکه‌ی بی‌سیم شما رو هک می‌کرد، ممکن بود متوجّه بشه که چه عکس‌هایی داره از آمازون روی رایانه‌ی شما بار می‌شه

برای حل این مشکل(؟) کافیه از زبانه‌ی جست‌وجو در قسمت «امنیت و محرمانگی» تنظیمات سامانه، «شامل شدن یافته‌های جست‌وجوی برخط» رو خاموش کنی. من خودم این کار رو می‌کنم، ولی دلیل اصلی‌ام برای انجام این کار اینه که یونیتی رو خیلی سبک‌تر و جست‌وجو رو خیلی سریع‌تر می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
لنزهاش که جاسوسی نمی‌کنن! اگه می‌کردن تا الآن اوبونتو صد بار تحریم شده بود. مشکل در پلاگین خرید اوبونتو بود که عکس‌هایی که از آمازون بار می‌شدن، بدون رمزگذاری سرتاسری، مستقیماً از خود آمازون می‌اومدن روی رایانه‌ی شما و ممکن بود دو تا مشکل ایجاد کنن:
۱. آمازون متوجّه بشه که شخصی با IP فلان دنبال چیزهایی گشته که نتایج خرید مربوط به اون شامل محصولاتی می‌شه که اون عمس‌ها بهش مربوطن
۲. اگه کسی شبکه‌ی بی‌سیم شما رو هک می‌کرد، ممکن بود متوجّه بشه که چه عکس‌هایی داره از آمازون روی رایانه‌ی شما بار می‌شه

برای حل این مشکل(؟) کافیه از زبانه‌ی جست‌وجو در قسمت «امنیت و محرمانگی» تنظیمات سامانه، «شامل شدن یافته‌های جست‌وجوی برخط» رو خاموش کنی. من خودم این کار رو می‌کنم، ولی دلیل اصلی‌ام برای انجام این کار اینه که یونیتی رو خیلی سبک‌تر و جست‌وجو رو خیلی سریع‌تر می‌کنه.

دانیال جان خب منظورم آخرین مرحله از مراحل جاسوسی نبود ک! حرفم رو شدید گرفتی!
ولی همینکه آمازون از این دست اطلاعات کاربران استفاده میکنه هم قابل پذیرش نیست و میشه یه مرحله از جاسوسی دونستش هرچند که این قابلیت قابل خاموش  شدنه!

بهرحال ممنون از تذکرتون
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
بحث این لنزها شد
آقای استالمن هنوز هم اوبونتو رو تحریم کرده یا از لیست سیاه در اومدیم ؟
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
بحث این لنزها شد
ریچارد استالمن توی قلب همه ماست ، حالا درسته بعضی وقت هایه خورده تند حرف می زنه ولی نصیحت هاش پدرانه اس  :D
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
بحث این لنزها شد
ریچارد استالمن توی قلب همه ماست ، حالا درسته بعضی وقت هایه خورده تند حرف می زنه ولی نصیحت هاش پدرانه اس  :D

تند حرف نمیزنه بلکه توهین میکنه. مثلا همین اسلام رو یک «مقوله شیطانی» میدونه. چیزی که به مزاق من یکی که خوش نمیاد!

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • aliila
تند حرف نمیزنه بلکه توهین میکنه. مثلا همین اسلام رو یک «مقوله شیطانی» میدونه. چیزی که به مزاق من یکی که خوش نمیاد!
منبع لطفا

کلا وقتی عکسشو میبینم خوفم میگیره  ;D
در مورد رفتارهاش > اگر غیر از این اگه رفتار کنه ، جنبشی که راه انداخته از هم میپاشه ، پس یجورایی نمتونه طور دیگه‌ای فکر یا رفتار کنه
ولی بعضی وقتا هم خیلی عجیب غریب میشه :)

آفلاین Lizard.tiny

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
بحث این لنزها شد

اگه اینطور باشه خدا لعنتش کنه ایشاالله
این یارو لینوس هم یهودی هست انگار تو سایت کتاب لینوکس نوشته بود همشون رو لعنت کنه

بعدم الان سورس کد های لینوکس الان کلی تغییر کرده اگه تغییر نکرده بود و ساخته دسته این  هابود هیچوقت استفاده نمیکردم

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
بعدم الان سورس کد های لینوکس الان کلی تغییر کرده اگه تغییر نکرده بود و ساخته دسته این  هابود هیچوقت استفاده نمیکردم
چرا استفاده نمی کردی؟

آفلاین Lizard.tiny

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
چرا استفاده نمی کردی؟

ببین به دین و مین کاری ندارم . دلم نمیاد البته اسلام دو قسمته اون قسمت پیامبر یک طرف قسمت امام ها یه طرف دیگه اگه باقسمت پیامبر باشه که سونی و مونی یارو گفته خوب گفته ولی اگه با قسمت امام ها باشه دیگه نه بد گفته چون واقعا ادم های خوبی بودن و بدی هم نداشتن حتی کوچکترین بدی دلم نمیاد از وسیله دست اون استفاده کنم

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • aliila
اگه اینطور باشه خدا لعنتش کنه ایشاالله
این یارو لینوس هم یهودی هست انگار تو سایت کتاب لینوکس نوشته بود همشون رو لعنت کنه
الان سیستم عامل شما چیه ؟
گنو/لینوکس ؟
که درواقع میشه "گنو + لینوکس"
1. گنو یه توسط استالمن پایه گذاری و توسعه داده شده
   استالمن هم به خدا اعتقادی نداره
2. لینوس هم که خودتون گفتید

الان دلیل شما برای موندن روی این سیستم عامل چیه ؟
برید ویندوز یا مک ! هممم >> این دو تا هم که سیستم عامل خارجی هستن

پس باید برید قاطدک یا زمین یا شریف
اونا هم گنو/لینوکس هستن

الان شما بهتره هیچی استفاده نکنی تا یه سیستم عامل اسلامی بیاد  :)