انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام نسخه از سیستم عامل های لینوکس مناسب تره؟  (دفعات بازدید: 5769 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soheilfathi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
کدام نسخه از سیستم عامل های لینوکس برای کار های معمولی به طوری که مشکلی پیش نیاد مناسب تره و میشه برای کاربرد های خانگی از آنها استفاده کرد؟
ممنونم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
کدام نسخه از سیستم عامل های لینوکس برای کار های معمولی به طوری که مشکلی پیش نیاد مناسب تره و میشه برای کاربرد های خانگی از آنها استفاده کرد؟
ممنونم.
سلام
به انجمن فارسی اوبونتو خوش اومدید
اکثر توزیع های "گنو/لینوکس" خوب هستند
ولی اوبونتو برای راحتی کار خیلی زخمت کشیده
من اوبونتو 14.04 رو پیشنهاد میکنم که برای شروع مناسبه
اگه راحتی بیشتری خواستید ، درباره ی توزیع Mint هم تحقیق کنید

پ.ن : توجه داشته باشید که بهتره به جای "لینوکس" ، از "گنو/لینوکس" استفاده کنید . چون دوستان حساسیت خاصی روی این موضوع دارند

موفق باشید  :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
درود

خیلی سوال عجیبیه و درضمن خیلی هم تکراریه :

اینجور موارد خیلی زیاد پرسیده و به تندی و خشونت هم جواب داده شده چرا که به نوع سخت افزار دستگاه شما وابسته هست البته زیرمجموعه ٔ خانوادهٔ دبیان خیلی عام و مردمی هست که اوبونتو در بین اونا رادست‌تر هست البته مینت از اون هم سهل‌الوصول‌تر ;Dهست ولی خب اینجا اومدی و اشخاص اوبونتویی اینجا بیشتر هستند

موفق باشی
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
سلام دوست عزیز!
بر اساس تجربه ی شخصی خودم می گم...
برای شروع Ubuntu رو نصب کن... یه مدت باهاش کار کن،
اگه دسترسی راحتی به اینترنت داشته باشی به راحتی باهاش کنار می آی!
بعد می تونی مهاجرت کنی به توزیع های دیگه مثل Fedora...
من هم همین کارو کردم...
فقط دو توزیع بوده که ترجیح دادم به طور طولانی مدت ازشون استفاده کنم:
Ubuntu و Fedora
Void Linux + XFCE

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام دوست عزیز!
من هم همین کارو کردم...
Ubuntu و Fedora

یه سوال گزینه ای که بین کاربرا باب شده اینه که اوبونتو به درد کاربر حرفه‌ای نمیخوره ایا واقعا اینطوره؟ یعنی یه کاربر حرفه‌ای نیاز هاش با اوبونتو رفع نمیشه؟ مگه بیس همه گنو/لینوکس ها یکسان نیست؟ پس چه جوری خط کد هایی که اکثرا مربوط به رابط کاربریه میتونه اینقدر تفاوت ایجاد کنه؟
ببخشید زیاد شد.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام دوست عزیز!
من هم همین کارو کردم...
Ubuntu و Fedora

یه سوال گزینه ای که بین کاربرا باب شده اینه که اوبونتو به درد کاربر حرفه‌ای نمیخوره ایا واقعا اینطوره؟ یعنی یه کاربر حرفه‌ای نیاز هاش با اوبونتو رفع نمیشه؟ مگه بیس همه گنو/لینوکس ها یکسان نیست؟ پس چه جوری خط کد هایی که اکثرا مربوط به رابط کاربریه میتونه اینقدر تفاوت ایجاد کنه؟
ببخشید زیاد شد.

سلام

فکرکنم بیشتر حالت کل‌کل کردن و وسواس باشه وگرنه همشون یه‌جور هستن و همشون یه‌جور آدمو ذله ;Dمیکنن ولی طبیعتا یه سری از توزیعها هستن که بقولی پاپ هستن و یه سریها هم نه دقیقا مثل موسیقی که یکی پاپ میخواد و یکی کلاسیک بتهوون با رهبری فون‌کارایان ... مثلا آرچ رو همه میدونن که نصبش خیلی کار میبره چون اساس کارش اینه که : اصلا به من چه خودت انجامش بده ;Dیا دبیان خیلی پایداره ولی در بند بروز بودن نیست چون اساس کارش پایداری هست . چیزی که من متوجه شدم دقیقا مبتنی بر روند توسعه منبع باز هست که یکی از عواملش همون افراد برنامه‌نویسی هستن که اخلاقیات گیک و هکر دارن که شهرت داشته باشن ( البته سوءتفاوت ;Dنشه که همشون اینجوری هستن ولی تعدادشون کم نیست ) و خاص باشن و از بقیه یه‌سرگردن بالاتر باشن ووووووو وگرنه اگه قرار باشه فلان توزیع رو کاربلدا انتخاب کنن چون امنیت داره و مطمئن‌تره یا هرچیز دیگه و اون‌یکیارو نه که باعث شرمه ولی مسلما هرچی طرف خبره‌تر میشه خودش رو بیشتر به چالش میکشه که بیشتر بدونه و یاد بگیره
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
ببخشید زیاد شد.
من یه کاربر معمولی هستم ولی ....
اگه بخوایید راستش رو بدونید ، کاربرای حرفه ای از "گنو/لینوکس" استفاده میکنند و نه از توزیع خاصی
حالا هر کی با یه چیزی راحته
خیلی کاربرای حرفه ای هستند که از اوبونتو استفاده میکنند ( مثل خیلی از افرادی که در این انجمن حضور دارند )
حالا بسته به نیازشون ، توزیع های مختلفی رو انتخاب میکنند ولی همشون با گنو/لینوکس حال میکنند
یه نفر دوست داره خیلی به روز باشه ، آرچ نصب میکنه
یه نفر به نرم افزارهای نفوذ علاقه داره ، کالی نصب میکنه
یه نفر پایداری میخواد ، دبیان نصب میکنه
یه نفر هم یه سیستم کامل و شامل همه چیز میخواد ، اوبونتو یا فدورا رو نصب میکنه
و ...
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
ببخشید زیاد شد.
به این نظر های سطحی گوش نده! از نظر اونا توزیعی که نصبش تکست مد باشه(آرچ) حرفه ایه! یا توزیع هایی که کار کردن باهاشون سخته و ... . خودت یکیشون رو انتخاب کن و باهاش کار کن. در نهایت همشون گنو/لینوکسن.
اگر کاربر دسکتاپی بخواد در مورد سیستم عاملش تصمیم بگیره، اون میزکاره نه توزیع :)

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
ببخشید زیاد شد.
به این نظر های سطحی گوش نده! از نظر اونا توزیعی که نصبش تکست مد باشه(آرچ) حرفه ایه! یا توزیع هایی که کار کردن باهاشون سخته و ... . خودت یکیشون رو انتخاب کن و باهاش کار کن. در نهایت همشون گنو/لینوکسن.
اگر کاربر دسکتاپی بخواد در مورد سیستم عاملش تصمیم بگیره، اون میزکاره نه توزیع :)

ممنون من از دیر باز به اوبونتو علاقه داشتم و به صورت مجازی میتستیدم و الان هم فول اوبونتویی شدم(ویندوز رو گذاشتم کنار هرچند به نظر من تو بعضی قسمت ها از لینوکس بهتر بود مثلا من یه پوشه دارم که تقریبا 500 گیگ از هر نوع اطلاعاتی توشه تو ویندوز هر حرفی رو میزدی سریع میرفت رو اولین پوشه‌ای که با اون حرف شروع میشد ولی لینوکس اینجوری نیست یا مثلا من بر طبق عادت دسکتاپم پره و خوب چینش لینوکس تو ایکون های دسکتاپ به راحتی ویندوز نیست و گاهی کاملا اعصاب خورد کن میشه و هزاران مورد ریز و درشت دیگه)به نظر من لینوکس کلا کمی کار داره تا تو راحتی استفاده به ویندوز برسه.
توزیعی به اسم توزیع حرفه‌ای نداریم اگه اینجور که دوستان میگن پس به نظر من تنها توزیع حرفه‌ای امیب(Amoeba) هست این سیستم عامل واسه این برای من جذابه چون کامپیوتر های یه شبکه رو مثل یه تک سیستم میشناسه و ازشون استفاده میکنه.
کلا من بیشتر سخت افزاری هستم تا نرم افزاری یکی از مشکلات من عدم وجود نرم افزاری خوب برای اورکلاک تو اوبونتو است تنها چیزی که داره منو مجبور میکنه برگردم ویندوز.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
ببخشید زیاد شد.

ممنون من از دیر باز به اوبونتو علاقه داشتم و به صورت مجازی میتستیدم و الان هم فول اوبونتویی شدم(ویندوز رو گذاشتم کنار هرچند به نظر من تو بعضی قسمت ها از لینوکس بهتر بود مثلا من یه پوشه دارم که تقریبا 500 گیگ از هر نوع اطلاعاتی توشه تو ویندوز هر حرفی رو میزدی سریع میرفت رو اولین پوشه‌ای که با اون حرف شروع میشد ولی لینوکس اینجوری نیست یا مثلا من بر طبق عادت دسکتاپم پره و خوب چینش لینوکس تو ایکون های دسکتاپ به راحتی ویندوز نیست و گاهی کاملا اعصاب خورد کن میشه و هزاران مورد ریز و درشت دیگه)به نظر من لینوکس کلا کمی کار داره تا تو راحتی استفاده به ویندوز برسه.
توزیعی به اسم توزیع حرفه‌ای نداریم اگه اینجور که دوستان میگن پس به نظر من تنها توزیع حرفه‌ای امیب(Amoeba) هست این سیستم عامل واسه این برای من جذابه چون کامپیوتر های یه شبکه رو مثل یه تک سیستم میشناسه و ازشون استفاده میکنه.
کلا من بیشتر سخت افزاری هستم تا نرم افزاری یکی از مشکلات من عدم وجود نرم افزاری خوب برای اورکلاک تو اوبونتو است تنها چیزی که داره منو مجبور میکنه برگردم ویندوز.
سلام!
(Gnome 3.12.2 - Nautilus)
مشکلاتی که گفتید رو به شدت تایید می کنم!  ;D
البته گردن سیستم عامل نمی اندازم...
نمی دونم شاید یکی از دوستان بیاد راه حلی واسه اینا بگه ولی
هنوز هم برام جالب نیست که به طور پیش فرض،
مثلا با زدن حرف s شروع کنه به یه جست و جوی تمام عیار!
فکر می کنم همون رفتار Explorer در Windows تو این زمینه بهتره!
خواستیم جست و جوی حسابی تر کنیم خوب می کنیم دیگه!
Void Linux + XFCE

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
نقل‌قول
برای اورکلاک در حال حاضر ویندوز لازمه. ضمن این که برای ثبت تست ها هم ویندوز طلب میشه :D

البته میشه ویندوز رو هم روی فلش داشت تا هر وقت نیاز بود واسه تست و اینا باهاش بوت کرد ;D

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
مثلا من یه پوشه دارم که تقریبا 500 گیگ از هر نوع اطلاعاتی توشه تو ویندوز هر حرفی رو میزدی سریع میرفت رو اولین پوشه‌ای که با اون حرف شروع میشد ولی لینوکس اینجوری نیست یا مثلا من بر طبق عادت دسکتاپم پره و خوب چینش لینوکس تو ایکون های دسکتاپ به راحتی ویندوز نیست و گاهی کاملا اعصاب خورد کن میشه و هزاران مورد ریز و درشت دیگه)به نظر من لینوکس کلا کمی کار داره تا تو راحتی استفاده به ویندوز برسه.
خوبی گنو/لینوکس اینه که اگر با چیزی مشکل داری خودت میتونی دست به کار بشی و درستش کنی یا صورت مسئله رو پاک کنی و از یک مدیر پرونده ی دیگه استفاده کنی! پیوند

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
نقل‌قول
من یه پوشه دارم که تقریبا 500 گیگ از هر نوع اطلاعاتی توشه تو ویندوز هر حرفی رو میزدی سریع میرفت رو اولین پوشه‌ای که با اون حرف شروع میشد ولی لینوکس اینجوری نیست

- dolphin این موضوع رو بخوبی پشتیبانی میکنه، وقتی در فولدری حرفی از حروف الفبا رو بزنید(حواستون به زبون کیبورد باشه)، میره روی اولین فایل یا فولدری که با اون حرف شروع شده باشه و اگه ادامه بدین روی تمام فولدر ها و فایل هایی که با اون حرف شروع میشن حرکت میکنه.
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
نقل‌قول
من یه پوشه دارم که تقریبا 500 گیگ از هر نوع اطلاعاتی توشه تو ویندوز هر حرفی رو میزدی سریع میرفت رو اولین پوشه‌ای که با اون حرف شروع میشد ولی لینوکس اینجوری نیست

- dolphin این موضوع رو بخوبی پشتیبانی میکنه، وقتی در فولدری حرفی از حروف الفبا رو بزنید(حواستون به زبون کیبورد باشه)، میره روی اولین فایل یا فولدری که با اون حرف شروع شده باشه و اگه ادامه بدین روی تمام فولدر ها و فایل هایی که با اون حرف شروع میشن حرکت میکنه.

مگه تو اوبونتو، ناتیلوس این مورد رو پشتیبانی نمیکنه؟؟
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ناتیلوس هم همین کار رو می‌تونه بکنه. کافیه از تنظیمات dconf براش تعیین کنی که چیکار کنه.

علی ای‌حال این موضوع داره از بحث اصلی منحرف می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن