انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم انجمن  (دفعات بازدید: 13412 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
پاسخ : سیستم انجمن
« پاسخ #30 : 13 شهریور 1393، 05:43 ب‌ظ »
من از دوستان عذر میخوام! smf بهترین گذینه هست و هیچ چیز به پای اونم نمیرسه... به طور کل هم تشکر و اینجور چیز ها هم خیلی بر و اخ هستند...
به نظرم اگه اینهایی که شما میگین ملاک هست bbpress بهترین انجمن ساز دنیا هست... اپن سورس اپن سورس... اصلا برای هرکاری که میخوای باید براش کد بنویسی... توپ توپ...

دوستان اینهمه انجمن ساز اپن سورس رایگان وجود داره به نظر شما اینکه بیایم از ضعیف ترین سیستم ها که هیچی نداره استفاده کنیم بهتره؟ چرا کاربر وقتی میاد توی انجمن باید حالش بهم بخوره؟( شما دوستان و بزرگواران که کلا متفاوت هستید خودمو امثال خودمو میگم)
اصلا از هرچی استفاده میکنید بکنید چرا اینقدر هم ظاهر بده و هم بی امکانات هست؟ اصلا یکی مثل شما دوست داره فقط خودش مشکلاتش رو حل کنه.. خب افرین، حالا چرا برطرف نمیکنید؟
کاربر ها باید از کجا بفهمن که یک شخص مفید هست یا نیست؟ از روی تشکر هایی که شده نسبت به اون وگرنه تعداد پست که مهم نیست...
یکی مثل من مثلا میام 4000 تا مطلب میزنم که همشون سوال هست... یکی هم میاد 500 تا مطلب میزنه که همشون جواب هست... واقعا فرق نداره میون این دو نفر؟ من نه انجمن ندیده ام نه اینکه مثلا کمبود تشکر داشته باشم نه عزیزان من خودم تو وردپرس پارسی هستم و از فعالان هم هستم اونقدر هم تشکر شده هستم که دیگه درگیر این چیزا نباشم... تشکر باید وجود داشته باشه نه بخاطر اینکه طرف کف کنه بخاطر تشکر های بالاش نه بلکه بخاطر اینکه دیگران مخصوصا ابتدایی ها بفهمن که کی معتبر تره...
من اصلا درک نمیکنم که چرا اینقدر اینجا افرادش یک دنده هستند..
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #31 : 13 شهریور 1393، 06:08 ب‌ظ »
مرتضی جان، چیزی که من می‌گم نظر شخصیم هست،

از لحاظ ظاهری که من این انجمن رو خیلی مناسب می‌دونم و دوستش هم دارم.

از نظر دکمه‌ی تشکر، برای من بودن یا نبودنش هیچ فرقی نداره.

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #32 : 13 شهریور 1393، 06:54 ب‌ظ »
چی بگم سلمان جان؟ ولی دیگه این نوع رابط کاربری از بین رفته! دیگه فسیل شدن... رابط کاربری باید در عین این که مدرن هست باید خلوت باشه... که اینجا نه مدرن هست و نه خلوت!! شاید مغصر خودم باشم چرا که از بس تو انجمن قوی بودم اینجا یه جوریه واسم!
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #33 : 13 شهریور 1393، 07:23 ب‌ظ »
رابط کاربری باید در عین این که مدرن هست باید خلوت باشه... که اینجا نه مدرن هست و نه خلوت!!
منظورت طراحی minimal هست؟ درسته که دنیا داره به اون سمت می‌ره، که توی گنو/لینوکس نمونه‌ی پیشرو اون، محیط گنوم هست، بر خلاف KDE ولی بنظر من سیستمی که داره جواب می‌ده دلیلی نداره که بخوایم دست‌کاریش کنیم و بخوایم خودمون رو با باگ‌های جدید مواجه کنیم. از نظر زیبایی هم اکثریت می‌پسندن ظاهر این‌جا رو.

هدف این انجمن کاربر جمع کردن نیست، هدف این انجمن این هست که در یه محیط دوستانه و با ظاهری مناسب (ولو قدیمی) و امن، کاربران بتونن به جواب سوال‌های خودشون برسن و یا دانشی که دارن رو منتشر کنن. فورم اصلی اوبونتو (http://ubuntuforums.org/) که از لحاظ ظاهری خیلی شلوغ‌تر از این‌جا هست ولی چون سیستمی هست که جواب‌گوی نیازها هست، دیگه دستش نمی‌زنن.

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #34 : 13 شهریور 1393، 07:35 ب‌ظ »
سلمان جان، داری شوخی میکنین با من؟ از یه طرف وقتی حرف سر کیبرد میشه کاربرا یه جوری صحبت میکنند که باید چیز های جدید رو تجربه کرد... وقتی بحث سر سیستم انجمن میشه باید چیزی رو که جوابگو هست رو چسبید؟ چرا اینجا حرف ها کاملا متناقض هست؟!! مگه کیبرد قدیمی که توی ویندوز بوده جوابگوی مردم نبود؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #35 : 13 شهریور 1393، 08:08 ب‌ظ »
بنظر من قیاس این دو اشتباه هست، یک موقع یک چیزی غیراستاندارد هست یا این‌که توی انجمن مشکلی وجود داره، اون موقع بایستی که درست بشه، اصطلاحاً یک موقع enhancement هست یک موقع bug، ما نباید که این دو رو با هم یکی فرض کنیم.

این که چیزهایی که مدنظر شما هست، مشکلی برای کسی ایجاد نمی‌کنه ولی اگه باشه خیلی هم خوب هست، کیه که از یه انجمن مدرن یا قابلیت tag و ... بدش بیاد. ولی حرف من این هست که این‌جا کاربر زیاد داره، و یه سیستم جواب‌گو داریم، چرا باید عوضش کنیم؟ هرچه میزان کاربرهای این انجمن بیشتر می‌شه قابلیت ریسک برای تغییرات دفعی کم می‌شه.

برای صفحه‌کلید هم ما دو تا گزینه داریم، صفحه کلید غیراستاندارد، و صفحه کلید استاندارد. مرجع استاندارد هست و نه صفحه‌کلیدی که فارسی هست ولی «ی» رو عربی می‌نویسه «ي». یا نیم‌فاصله نداره (یعنی من ندیدم که داشته باشه)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #36 : 14 شهریور 1393، 10:43 ق‌ظ »
یکی مثل من مثلا میام 4000 تا مطلب میزنم که همشون سوال هست... یکی هم میاد 500 تا مطلب میزنه که همشون جواب هست... واقعا فرق نداره میون این دو نفر؟ من نه انجمن ندیده ام نه اینکه مثلا کمبود تشکر داشته باشم نه عزیزان من خودم تو وردپرس پارسی هستم و از فعالان هم هستم اونقدر هم تشکر شده هستم که دیگه درگیر این چیزا نباشم... تشکر باید وجود داشته باشه نه بخاطر اینکه طرف کف کنه بخاطر تشکر های بالاش نه بلکه بخاطر اینکه دیگران مخصوصا ابتدایی ها بفهمن که کی معتبر تره...
وقتی یه جکی میگی و هیچ کس نمیخنده میفهمی جک ات بی مزه بوده و دیگه این جک رو تکرار نمیکنی
وقتی یه مطلبی مینویسی و اصلا Like یا تشکر نمیخوره.میفهمی مطلب به درد نخوری نوشتی و در افکارت تجدید نظر میکنی
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #37 : 15 شهریور 1393، 03:45 ب‌ظ »
دقیقا این حرفی دوست عزیزمون آقا میلاد فشی زدن درسته... واقعا به نظرم سیستم تشکر لازم و ضروری ترین ماژول برای انجمن ها هست...

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #38 : 15 شهریور 1393، 04:21 ب‌ظ »
وقتی یه مطلبی مینویسی و اصلا Like یا تشکر نمیخوره.میفهمی مطلب به درد نخوری نوشتی و در افکارت تجدید نظر میکنی
نیازی به تشکر نیست.
اگر مطلب به درد نخوری بنویسی همیشه یکی زیر پستت بهت میگه. نمونه های خیلی زیادی از اینگونه افراد بودند که از انجمن رفتند(اخراج نشدند :) ).

تشکر سودی نداره، من ۵۰۰۰ تا تشکرم داشته باشم تو زندگیم تاثیری نمیذاره.

قبلا خیلی در این مورد بحث شده، دلایل خیلی زیادی در این باره وجود داره.
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1393، 04:23 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #39 : 15 شهریور 1393، 05:28 ب‌ظ »
این نظرسنجی که کردید بیخود بوده؟ 46 درصد که گفتن وجود داشته باشه؟
به طور کل فکر نکنم هرگونه پیشنهاد و انتقادی به ثمر برسه...
اینجا اکثریت خاص هستند... از چیزایی خوششون نمیاد که همه تو همه جا خوششون میاد...

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
« پاسخ #40 : 15 شهریور 1393، 06:35 ب‌ظ »
اینجا اکثریت خاص هستند... از چیزایی خوششون نمیاد که همه تو همه جا خوششون میاد...
باهردو جمله تون موافقم
البته خب کاربرایی که اینجا هستند هرکدوم میدونن برا چی اینجا هستند و برای همینم براشون اینچیزا کم اهمیته!
اینجا همه دنبال اینن که به هم کمک کنند ولو اینکه اطلاعاتشون کم باشه و چون همه میدونن با کمک کردن به دیگران به خودشون کمک کردند پس نیازی هم به این جنگولک بازی ها هم حس نمیکنن
(البته نظر شخصیه منه)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
« پاسخ #41 : 15 شهریور 1393، 07:55 ب‌ظ »
 - دوستان، اگه میخواید بیاید اینجا چیزی یاد بگیرید و یاد بدید بسم الله ،بقیه اش داستانه و مغلطه. امیدوارم این موضوعُ بیشتر از این ادامه ندید، نهایتا به جایی نمیرسید.
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #42 : 15 شهریور 1393، 08:12 ب‌ظ »
این نظرسنجی که کردید بیخود بوده؟ 46 درصد که گفتن وجود داشته باشه؟
برادر زود قضاوت نکن. اون موقع که نظر سنجی بود ۱۰۲ به ۹۰ به نفع برداشتن تموم شد.
این رای ها بعدا داده شده، اگر معتقدید که باید برگرده، میتونید دوباره نظر سنجی بذارید.(هر چند بود و نبودش فرقی نداره و از نظر من از کیفیت انجمن میکاهه)

« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1393، 08:14 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #43 : 15 شهریور 1393، 08:36 ب‌ظ »
برادر زود قضاوت نکن. اون موقع که نظر سنجی بود ۱۰۲ به ۹۰ به نفع برداشتن تموم شد.
البته نظرسنجی مدت دار بود. ;)
و همچنین گزینه های ۲ و ۳ هردو به معنی موافقت با موندن امتیازدهی بود.
یعنی:
۱:حذف بشه.
۲:بمونه ولی تغییر کنه.
۳:بمونه ولی تغییر نکنه.

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
« پاسخ #44 : 15 شهریور 1393، 09:48 ب‌ظ »
حرف شما منو یاد تعداد کمی از دوستان وردپرس باز میندازه که میگن دروپال هیچی نداره و خیلی اشغاله
دوست عزیز اگه یه سر به سایت این انجمن ساز بزنی کلی ماژول واسش پیدا میکنی
احساس میکنم این تاپیک دیگه باید بسته بشه