انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حجم مورد نیاز جهت نصب توزیع های برپایه ی اوبونتو  (دفعات بازدید: 4090 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین H@3!N

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
سلام من میخوام یکی از توزیع هایی که برپایه ی اوبونتو هست مثل Deepin  - Mint یا خود اوبونتو را کنار ویندوز 8.1 نصب کنم.

میخوام یک پارتیشن براش جدا کنم . چقدر فضا برای خود اوبونتو و نرم افزارهاش کافی هست ؟

مثلا نرم افزارهای دانلود منیجر - پلیر - ویرایشگر گرافیکی و اینطورابزارها چقدر حجم میگیرن ؟

کانفیگ لپتاپ من اینه :
asus k53sv
cpu : core i5
ram : 4gb
vga : 2gb

چقدر فضا براش کنار بزارم که هم برای نصب خود اوبونتو و نرم افزارهاش کافی باشه ؟

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
سلام من میخوام یکی از توزیع هایی که برپایه ی اوبونتو هست مثل Deepin  - Mint یا خود اوبونتو را کنار ویندوز 8.1 نصب کنم.

میخوام یک پارتیشن براش جدا کنم . چقدر فضا برای خود اوبونتو و نرم افزارهاش کافی هست ؟

مثلا نرم افزارهای دانلود منیجر - پلیر - ویرایشگر گرافیکی و اینطورابزارها چقدر حجم میگیرن ؟

کانفیگ لپتاپ من اینه :
asus k53sv
cpu : core i5
ram : 4gb
vga : 2gb

چقدر فضا براش کنار بزارم که هم برای نصب خود اوبونتو و نرم افزارهاش کافی باشه ؟
سلام
الآن از من که همه چیز نصبه ، کمتر از ۱۰ گیگ فضا گرفته
( شامل ویرایشگر عکس ، موزیک پلیر ، یه چندتا IDE َُ، ویدئو پلیر و .... )
فکر میکنم برای چیزایی که گفتید ، ۲۰ گیگ هم زیاد باشه ولی محض احتیاط ۲۰ گیگ بزنید
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
منم با پیشنهاد minion موافقم
اگر هم به عنوان سیستم عامل پیش فرض میخواید از اوبونتو استفاده کنید تا ۳۰ گیگ هم ضرر نمیکنی ( به خاطر فایل های دانلودی و ...)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
اگه پیش فرض ات گنو/لینوکسه و میخوای آینده نگر باشی
پارتیشن Swap باید حداقل برابر اندازه RAM سیستم ات باشه.و حداکثر دو برابر RAM باشه.(بیشتر از دو برابر هدر دادن حافظه است.و کمتر از اندازه RAM اصلا توصیه نمیشه.و حالت متوسط هم 1.5 برابر حافظه RAM هستش.)
پارتیشن Home : اگر میخوای از Wine استفاده کنی(اجرا برنامه های ویندوزی در لینوکس) این پارتیشن باید بزرگ باشه.چون برنامه های Wine اینجا نصب میشن.تنظیمات برنامه ها و ... هم اینجا هستن.من 20 گیگابایت به بالا رو پیشنهاد میکنم
پارتیشن Root : اینجا هم 20 گیگابایت به بالا باشه خیالت راحت تره.هر نرم افزاری که دوست داری نصب میکنی و خیالت راحته که پارتیشن سیستم عاملت به راحتی پر نمیشه!!!

من حداقل ها رو نگفتم.برای حداقل ها میتونی خیلی کمتر از اینها باشه
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. توصیه‌ی من خود اوبونتو ۱۴.۰۴.۱ با ۲۰ گیگابایت فضا برای پارتیشن ریشه هست. پارتیشن swap رو با اندازه‌ی ۴ گیگابایت بساز و پارتیشن خانه هم که هرچی بیش‌تر بهتر (برای خودم ۱۰۰گیگابایت و خورده‌ایه)!
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1393، 11:08 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن