انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سرورهای دبیان  (دفعات بازدید: 208 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
سرورهای دبیان
« : 16 اسفند 1402، 06:59 ب‌ظ »
من یک مشکل سخت‌افزاری داشتم که به کمک دوستان حل شد ولی اونجا پیشنهاد دادن دبیان نصب کنم من اول قصد نصب فدورا یا دبیان داشتم که ظاهرا فدورا تحریم کرده ولی mx تست کردم چه با ایرانسل چه با همراه اول امکان اتصال به سرور دبیان ۱۲ بوک نبود گفتم یا تحریم خارجی شده یا داخلی ولی برای سرور اوبونتو مشکلی نداره و با همراه اول راحت وصل میشه الان سرور دبیان وضعیتش چطوره؟ یکی هم من سبک lts  لینوکس رو دوست ندارم میدونم میشه برای نرم‌افزار از فلت پک استفاده کرد ولی حجم بالایی برای دانلود و ذخیره روی هارد دارن ۱ گیگ برای brave برای مثال و البته اینکه روی lts میشه نرم‌افزار نسخه تست رو استفاده کرد رو هم میدونم ولی دسکتاپ هم دوست دارم زیاد قدیمی نباشه نسخه تست دبیان چطوره؟ و من از این سیستم برای ترید استفاده می‌کنم برای اینکه باگ و این چیزا پیش نیاد از هر دو هفته آپدیت می‌کنم و عادت ندارم هر روز آپدیت کنم این روش با نسخه تست مشکلی بوجود نمیاره؟

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : سرورهای دبیان
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1402، 07:44 ب‌ظ »
اگه قراره با برخوردن با چنتا مشکل ساده از گنو دست بکشید بهتره چند هفته ای رو روی اوبونتو بمونید، ولی اگه اینجور نیست دبیان

نقل‌قول
و من از این سیستم برای ترید استفاده می‌کنم
من که نمیدونم ترید چیه، ولی حدس میزنم به کیف پول دیجیتال و یک کلید که به صورت یک فایل در رایانتون هست مربوط میشه؟
اگه این چیز براتون خیلی مهمه که حتما حتما باید از دبیان پایدار استفاده کنید. نرم افزار خارج از مخزن رسمی نصب نکنید و مخزن خارجی  اضافه نکنید.
دبیان آزمایشی از ویندوز خیلی خیلی پایدار تره ولی وقتی بحث سر چیز مهمی هست که پایداری خیلی توش مهمه باید از نگارش های پایدار استفاده کنید، در کل توزیع ها دبیان پایدار در پایداری حرف اولو میزنه.

منطورتون از سرور دبیان مخزنشه؟
خب اگه میخواید خیلی پایدار باشید دبیان پایدار یا اگه بروز بودن و به احتمال خیلی کم باگ دبیان آزمایشی.
برای اینکه در صورت تغیر یا مشکل بزرگ اطلاعاتتون نابود نشه افراز(پارتیشن) home/ را در زمان نصب جدا که کردید؟
مخزن دبیان نه فیلتره و نه تحریم، اگرم مشکلی باشه آینه های زیادی برای مخزنش وجود داره.
دبیان آزمایشی هم هر روز نیاز به بروزرسانی نداره، هر وقت خواستید نرم افزاری را نصب کنید و هر سه هفته یک بار هم بسه. بروزرسانیشم خیلی طول نمیکشه.
خب هرجور خودتون مایلید، کدومو میخواید؟
دبیان آزمایشی دارای نصاب(نصب کننده) اینترنتی هست یعنی در زمان نصب موارد نیازو بارگیری میکنه و نصابش کم حجمه.

نقل‌قول
ولی حجم بالایی برای دانلود و ذخیره روی هارد دارن ۱ گیگ برای brave برای مثال
از فایرفاکس استفاده کنید، بریو جاسوس افزاره. هر بسته ای که در مخزن رسمی نیست دلیلی داره.

نقل‌قول
من یک مشکل سخت‌افزاری داشتم که به کمک دوستان حل شد
اون سخت افزاری نبود.

نقل‌قول
mx تست کردم چه با ایرانسل چه با همراه اول امکان اتصال به سرور دبیان ۱۲ بوک نبود
هر سوال مشکلی داشتید خطاشو در یک سوال مطرح کنید.

برای اینکه بفهمیم اصلا دبیان برای رایانتون خوبه خروجی زیر را بزارید(خروجی رو در تگ کد که دکمش # در بالای جعبه متنی هست بزارید)
lshw -shortlsblk
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1402، 06:15 ق‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 17 اسفند 1402، 01:22 ق‌ظ »
اگر کارساز (سرور) می‌خواید که خب محیط گرافیکی روش معنی نداره. هم‌چنین اگه براتون امنیت خیلی مهم باید دور بدافزارهایی مثل brave رو خط بکشید و فقط از مخازن رسمی توزیع استفاده کنید.
دبیان هم توزیع بسیار خوبیه و توصیهٔ اول منه. مشکلی هم ب مخازنش وجود نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 663
« پاسخ #3 : 17 اسفند 1402، 02:28 ب‌ظ »
درباره فدورا میتونید از مخازن یا همون میرورهای ایرانی استفاده کنید.

درمورد دبیان با تستی که انجام دادم دسترسی به مخازن security دبیان با اپراتور ایرانسل  مشکل داره و باید از وی پی ان استفاده کنید. یا از مخازن security مشابه مخزن اصلی استفاده کنید.
مثل این:

https://ubuntu.shatel.ir/debian-security

نسخه تست دبیان پایداره تقریبا ولی بسته به شرایط هیچ وقت تضمین کلی درکار نیست. پیشنهاد من همون نسخه پایداره.کارتو راه میندازه.

باید بین پایداری یا بروز بودن و ریسک بروز مشکلات ناشی از باگ های احتمالاتی یکیو انتخاب کنید.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 17 اسفند 1402، 04:04 ب‌ظ »
درباره فدورا میتونید از مخازن یا همون میرورهای ایرانی استفاده کنید.
اگه ایران تحریمه چطوره که مخازن داخلی داره چطوری به اینا سرویس میدن و احتمال اینکه در آینده بسته بشن نیست؟

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 17 اسفند 1402، 04:11 ب‌ظ »
اگه قراره با برخوردن با چنتا مشکل ساده از گنو دست بکشید بهتره چند هفته ای رو روی اوبونتو بمونید، ولی اگه اینجور نیست دبیان
من قصد دست کشیدن ندارم چون ویندوز ۱۰ به زودی از رده خارج میشه و ۱۱ هم اویل خوب بود الان خیلی لگ داره ولی خوب برای انتخاب توزیع مناسب آدم خودش باید یک مدت تست کنه من الان دبیان نسخه پایدار نصب کردم چون اسنپ خودش خودکار بروزر می‌کنه البته ضاهراً
دوست دارم تحت کنترلم باشه دبیان هم میشه روش نصب کرد ولی آینده معلوم نیست
نسخه آفلاین نصب شده دبیان مثل اینکه مخزنش روی فلش بوت تنظیم شده چطور تغییرش بدم (قصد تغییر همین نسخه پایدار رو به تست دارم)
آموزش اضافه کردن فلت پک هم اگه باشه خوب میشه
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1402، 04:13 ب‌ظ توسط RasoulM »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 17 اسفند 1402، 06:09 ب‌ظ »
هر پرسش جدید رو در یک موضوع جدید مطرح کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2221
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #7 : 17 اسفند 1402، 06:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگه ایران تحریمه چطوره که مخازن داخلی داره چطوری به اینا سرویس میدن و احتمال اینکه در آینده بسته بشن نیست؟
چون نرم افزار آزاده!
نقل‌قول
تحریم ربطی به آزادی نرم افزار نداره. قبلاها توی انجمن درموردش بحث شده بود.
درواقع نرم افزار آزاد توزیع کننده رو مجبور نمی کنه که به همه افراد نرم افزار رو برسونه. ولی اگر تحریم ها وارد مجوز استفاده بشه اونوقت ازادی ها نقض می شه. الان مثلا فدورا می گه که من به ایران خدمات نمی دم ولی اگر یکی مثلا سی دی اش رو بگیره و بفرسته ایران فدورا مانعش نمی شه ولی اگر فدورا موقع فروش سی دی هاش از خریدار تعهد بگیره که به ایرانی ها نفروشه اونوقت آزادی [باز توزیع] رو نقض کرده.
پ.ن: آزادی بازتوزیع رو نقض می کنه و نه آزادی صفر.
فدورا را رو بیخیال شید، توزیع خوبی برای تازه کاران نیست و خیای از چیزاش، سایت، انجمن، مستندات و ... از سوی آمریکا تحریمه.

نقل‌قول
نسخه آفلاین نصب شده دبیان مثل اینکه مخزنش روی فلش بوت تنظیم شده چطور تغییرش بدم (قصد تغییر همین نسخه پایدار رو به تست دارم)
برای امنیتتون، پایداری، سرعت و ... تا میتونید از اسنپ و فلت پک استفاده نکنید، هر جور نرم افزاری بخواید در مخزن رسمی هست. اگه نمیدونید چه نرم افزاری را میخواید بیاد در انجمن بپرسید که برای فلان کار مثلا کدوم نرم افزار را باید نصب کنم.

« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1402، 10:47 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧