انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل صدا  (دفعات بازدید: 5792 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
پاسخ : مشکل صدا
« پاسخ #15 : 17 فروردین 1394، 09:23 ق‌ظ »
خب بنده اول فایل asound.conf رو در پوشه etc با ترمینال و بوسیله nano ساختم . مقادیر زیر رو داخلش قرار دادم و save کردم .
::::::::::::::
/etc/asound.conf
::::::::::::::
pcm.!default {
type hw
card 0
device 3
}

ctl.!default {
type hw
card 0
device 3
}

بعد ی reboot کردم اما صدا نیومد . پس امدم و به همون روش بالا .asoundrc رو در home ساختم و مقادیر زیر رو هم داخل اون قرار دادم :

pcm.!default {
type hw
card 0
device 0
}

ctl.!default {
type hw
card 0
device 0
}

و دوباره ی reboot کردم و در vlc ی mp4 رو باز کردم (نرفتم رو نت و مثلا با سایتی مثل آپارات تست کنم صدا رو اول هرچند قبل از این که هر کدوم از مراحل asound.conf و asoundrc برم و بعد reboot باز هم رو نت تست نکردم صدا رو !!) اما خب بازم بعد از ان دو مرحله صدا نداشتم . vlc رو باز کردم و به audio و به زیر منو audio devide رفتم که یک لیست برام از انواع device ها رو باز کرد و بطور پیش فرض اولی که discard all sample .... بود رو انتخاب کرده بود و من HDA intel PCH , CX 20757 analog default audio device بود رو انتخاب کردم و بعد از یک باز باز و بسته کردن vlc صدا وصل شد و بعد به سایت آپارات رفتم و اونجا هم صدا وصل شده بود . بعدش که دقیق متوجه نشده بودم ایراد از کجاس فایل asound.conf رو پاک کردم و reboot کردم باز صدا وصل بود , در مرحله بعد asoundrc رو هم حذفش کردم و باز reboot کردم و دوباره تست کردم دیدم صدا وصله . برگشتم تو vlc و دوباره audio device رو روی discard قرار دادم و برگشتم تا روی وب تست کنم که نتیجه این شد که صدای vlc قطع شد اما تو سایت آپارات صدا داشتم !!! الان من متوجه نشدم باز ایراد از کجا بود ؟!
بعنی همون دفعه اول که با vlc کارت صدا رو عوض کردم و صدا امد به سیستم اون کارت صدا معرفی شد ؟! یعنی فایل هایی که حذف کردم یه کپی خود سیستم جای دیگه ازشون داره الان ؟!

ببخشید ! می دونم خیلی طولانی شد . (بیشتر شبیه به یه قصه شده !!!  ;D) اما خب من الان چند وقته دارم روی این موضوع کار می کنم و برام مهمه که بدونم چرا و چطور صدای سیستم وصل شد !!!

پیشاپیش از کمکتون ممنونم  :)

http://mskm.ir/
Imagination is more important than science

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #16 : 17 فروردین 1394، 12:45 ب‌ظ »
.aoundrc   وقتی تو میر خونگی دارید ارجحیت داره براتون یعنی alsa اول این فایلو در نظر میگیره برای تنظیمات با فرض اینکه مقادیر تو فایل درست طبق سخت افزار وارد شده باشه نباید مشکل داشته باشید مقادیر دو فایل تو پوشه خونگی و مسیر etc  یکی قرار بدین یا یکیشونو پاک کنید تست کنید دوباره

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
« پاسخ #17 : 17 فروردین 1394، 01:09 ب‌ظ »
.aoundrc   وقتی تو میر خونگی دارید ارجحیت داره براتون یعنی alsa اول این فایلو در نظر میگیره برای تنظیمات با فرض اینکه مقادیر تو فایل درست طبق سخت افزار وارد شده باشه نباید مشکل داشته باشید مقادیر دو فایل تو پوشه خونگی و مسیر etc  یکی قرار بدین یا یکیشونو پاک کنید تست کنید دوباره

عزیز بنده الان هر دو رو پاک کردم و مشکلی هم نیست !! صدای سیستم وصل شده !!!‌ حالا چطور !؟ شده سوال ! اصلا از اول به وجود این دو فایل نیاز بود ؟! اگه نیاز بود چرا حالا که پاکشون کردم باز صدای سیستم وصله !!!

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #18 : 17 فروردین 1394، 03:15 ب‌ظ »
نه نیاز نبود شاید یه سری بسته هارو نصب نکرده بودین

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #19 : 17 فروردین 1394، 08:50 ب‌ظ »

عزیز بنده الان هر دو رو پاک کردم و مشکلی هم نیست !! صدای سیستم وصل شده !!!‌ حالا چطور !؟ شده سوال ! اصلا از اول به وجود این دو فایل نیاز بود ؟! اگه نیاز بود چرا حالا که پاکشون کردم باز صدای سیستم وصله !!!

بله اقا مجتبی راست میگن و به اون 2 فایل نیاز نبود.
من بیشتر در عجبم چرا زود تر به ذهنم رسید بگم تنظیمات صدای vlc رو نگاه کنید. ](*,)
یعنی اصلا از خودم قطع امید کردم. :'(
به هر حال اگه alsa رو درست و کامل نصب کردید تو vlc بخش تنظیمات صدا یک بار همین مورد رو انتخاب کنید و تست کنید (تا اونجایی که من میدونم بهترین کیفیت رو همین alsa داره.)

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
« پاسخ #20 : 17 فروردین 1394، 11:08 ب‌ظ »

بله اقا مجتبی راست میگن و به اون 2 فایل نیاز نبود.
من بیشتر در عجبم چرا زود تر به ذهنم رسید بگم تنظیمات صدای vlc رو نگاه کنید. ](*,)
یعنی اصلا از خودم قطع امید کردم. :'(
به هر حال اگه alsa رو درست و کامل نصب کردید تو vlc بخش تنظیمات صدا یک بار همین مورد رو انتخاب کنید و تست کنید (تا اونجایی که من میدونم بهترین کیفیت رو همین alsa داره.)

یعنی وقتی من با vlc کارت صدا رو انتخاب کردم و صدا تو vlc وصل شد همین موضوع باعث شد که صدا هم در وب که .mp4 باز کردم صدا داشته باشه ؟!
پس اگه اینطوره چرا وقتی دوباره به گزینه discard برگردونم vlc رو باز داخل وب صدا داشتم ؟!‌
این یخورده سوال برانگیره !!! و من در طول اینکار ها بسته جدیدی هم نصب نکردم آخه !!!

آفلاین arshiya

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
  • رایگان می بخشد نارون شاخه ی خود را به کلاغ
« پاسخ #21 : 30 خرداد 1394، 02:26 ق‌ظ »
اقا ممنون .
منم همین مشکل رو با ارچ داشتم با راهنمایی های شما حل شد  :)
دلقک ماهی 
ماهی جالبی
گوگل کنین " تغییر جنسیت  و دلقک ماهی "
برای جهان بینی

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
« پاسخ #22 : 04 تیر 1394، 03:55 ب‌ظ »