انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدام یک از میزکارها را بیشتر می‌پسندید؟  (دفعات بازدید: 28373 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M.Mehdi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
  • Linux is not the only such operating system
پاسخ : کدام یک از میزکارها را بیشتر می‌پسندید؟
« پاسخ #90 : 27 شهریور 1394، 12:03 ب‌ظ »
بارها در تاپیک های مختلف اوبونتو رو برای تازه کاران پیشنهاد کردن و میزکار یونیتی رو آنچنان کوبیدند که ...
من نمیدونم وقتی حرف از دنیای آزاد هست این صحبت ها به چه دلیلیه
اینجا ویندوز و نسخه های فروشی مطرح نیستند که یه عده سود ببرن
از دید من سطح بندی افرادی که با لینوکس کار میکنند به توزیع و میزکار برنمیگرده و خیلی عوامل نیازه
جز اینکه میزکار یک واسط برای انجام کارهای گرافیکی هست ؟
یا کسی میاد میگه من تمام کارهام رو با ترمینال انجام میدم نشون از حرفه ای بودن این آدم داره ؟
مطمئنا نه !
من نمی خوام از یونیتی دفاع کنم اصلا نیازی به اینکار نیست هر کس آزاده تا با هر میزکاری که دوست داره کارهاش رو انجام بده و همین به لینوکس معنای آزادی میده

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #91 : 27 شهریور 1394، 12:51 ب‌ظ »
انتخاب اول من kde هست بخاطر امکانات بسیار زیاد شخصی سازی بسیار زیاد ظاهری بسیار مدرن و امکاناتی بسیار پیشرفته و مجموعه نرم افزارهای بسیار کامل و با کیفیت تحت آن اما در حال حاضر(تا زمانی که kde 5 به پایداری برسه) از unity و Gnome استفاده میکنم گنوم رو بعد از یک سال دوباره نصب کردم و استفاده کردم خیلی باهاش حال کردم واقعا روان و سبک هست و از طرفی ظاهر و تم هاش هم خیلی مدرن شده و به نظر من خیلی پخته تر از unity هست در واقع روی unity دست و پای ادم به قدر گنوم باز نیست گنوم رو واقعا خوشم اومد حالا موندم نسخه 3.18 رو نصب بکنم یا نه میترسم باگ داشته باشه هنوز
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #92 : 27 شهریور 1394، 01:36 ب‌ظ »
علاوه بر میز کار خود توزیع هم خیلی مهمه
من روی مانجارو کی دی ای رو تست کردم از بس باگ و کرش و ... داشت که تجربه کاری رو وحشتناک میکرد و ممکنه کسی فکر کنه کی دی ای کلا میز کار ناپایدار و مشکل داری هست ولی روی توزیع های دیگه همچین مشکلاتی نداشتم در مورد گنوم و ... هم همینطور هست علاوه بر خود میز کار توزیع هم در تجربه کاربر نقش بسیار زیادی داره و ممکنه شما از یه میز کار که بدتون میاد با یه توزیع که خوب کانفیق شده و بسته هاش با هم سازگاری دارن با همون میز کار لذت زیادی ببرید
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #93 : 27 شهریور 1394، 02:00 ب‌ظ »
اهداف سازندگان برای انتخاب یک میزکار مهمه.
هدف اون‌ها چیه نمی‌دونم ولی هرچی هست:
یونیتی و مخلفاتش (!) برای نابینایان و کم‌بینایان نظیر نداره، حتی نصفه!
ممنون از این همه ادب تون ..
تعصب بدترین چیزی هست که ایرانی ها درگیرش هستند !
هرکی آرچ نصب کرد شد حرفه ای ترین !!!
نمیدونم سطح بندی لینوکس رو کی انجام میده !

یعنی الآن من حرفه ای ترین هستم  8) تازه من دوبار آرچ نصب کردم پس دوبار حرفه ای ترینم - البته با کمک جامعه جهانی من خودم فقط کپی-پیست کردم :P -
خیلی احساس حرفه ایت میکنم
من خییییییییلی با حالم - الکی مثلا خودم همه کار های نصب رو انجام دادم اصلا هم از کسی کمک نگرفتم -

نه بابا اینطوری نیست توی آرچ فقط یه کمی بیشتر با لینوکس - به معنی سنتی ترش یعنی همون خط فرمان - درگیر می شی
من که هرچی فکر می کنم خصوصیتی نیست که آرچ داشته باشه نسخه های به قول معروف سازگارتر با مبتدی ها مثل اوبونتو نداشته باشه
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1394، 02:02 ب‌ظ توسط ابراهیم مشهدی تفرشی »
ET

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #94 : 27 شهریور 1394، 04:17 ب‌ظ »
بارها در تاپیک های مختلف اوبونتو رو برای تازه کاران پیشنهاد کردن و میزکار یونیتی رو آنچنان کوبیدند که ...
من نمیدونم وقتی حرف از دنیای آزاد هست این صحبت ها به چه دلیلیه
اینجا ویندوز و نسخه های فروشی مطرح نیستند که یه عده سود ببرن
از دید من سطح بندی افرادی که با لینوکس کار میکنند به توزیع و میزکار برنمیگرده و خیلی عوامل نیازه
جز اینکه میزکار یک واسط برای انجام کارهای گرافیکی هست ؟
یا کسی میاد میگه من تمام کارهام رو با ترمینال انجام میدم نشون از حرفه ای بودن این آدم داره ؟
مطمئنا نه !
من نمی خوام از یونیتی دفاع کنم اصلا نیازی به اینکار نیست هر کس آزاده تا با هر میزکاری که دوست داره کارهاش رو انجام بده و همین به لینوکس معنای آزادی میده
الکی بحث را به کجا می‌کشید. بازم ربطی به نظرات نمی‌بینم. بحث اینجا پسندیدن یک شخص هست.
مگه معرفی ابزارهای مفید یک میزکار و تعریف درست از اون جلوی آزادی کسی را می‌گیره. تازه اینکه نیازهای واقعی مسئلهٔ پسندیدن آزادانه را تغییر شکل میده. همیشه این یک بحث بوده که آدم اول چیزی را می‌پسنده و بهش نیاز پیدا می‌کنه یا براثر نیازش به چیزی و اینکه اون نیازش را برطرف می‌کنه بهش علاقه پیدا می‌کنه. این بحث اینجا بدرد نمی‌خوره. ولی اینقدر کسی از امکانی در نرم‌افزاری صحبت می‌کنه نگید تعصب و ...
یونیتی با این امکاناتی که قبلا همه جا راجع بهش گفتم به یک گروه انسان دیگه آزادی میده ولی بقیه نمیدن. این حرف را زدم فقط که بگم با جدل کردن همیشه میشه هر نظری را خراب کرد و به همه توهین کرد. بیایید واقعا به هم کمک کنیم، نه اینکه ادای اون را دربیاریم.
:) :)