انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا با سیستم فیلتر کردن سایت‌ها در ایران موافقید ؟

بله, فکر خوبی هست.
4 (19%)
نه, دوست ندارم برام تصمیم گرفته شه که تو چه سایتی برم .
17 (81%)

مجموع آرای اعضا: 21

نویسنده موضوع: آیا با سیستم فیلتر کردن سایت‌ها در ایران موافقید ؟  (دفعات بازدید: 5878 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajed68

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 52
سلام.
نمیدونم چرا یه روزی یه بنده خدایی نظر سنجی بی فایده گذاشت، نابودش کردن!  ;D
خب من هم مخالفم با این قضیه فیلتر کردن، رای بدم، آخرش که چی؟ اقا اصلا من سرم بخاطر فیلتر کردن کچل شده  ;D خب الان چکار کنم با این نظر سنجی؟ نتیجه اش چی میشه؟ مو در میارم ؟الان اگه من داد هم بزنم چون تو بیابونم کسی صدام رو هم نمیشنوه .
فکر کنم وقتتون رو با بحث کردن راجع پیدا کردن راه حل صرف نکنید، راه حلش یکی فیلتر شکنه و یکی هم زمان. شاید با گذر زمان مشکلی حل بشه. نمیدونم ::)
این نظر سنجی نتیجه اش جز اعصاب خوردی و احتمالا یادگرفتن فحش های جدید  :-X چیز دیگه ای نیست

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
نقل‌قول
خب این‌طور که از حرف‌های شما برمیاد ایرانیا هیچ وقت به مرز عقل نمی‌رسن ;D
من واقعا می‌مونم تا کی ما باید فکر کنیم یه سری آدم کودن عقلشون بیشتر از ما کار می‌کنه ](*,)

چگونه(؟) همچین برداشتی از حرفهام کردید؟!  ???

فیلتر برای من یک مفهومه! فیلتر یعنی محدودیت! یعنی اینکه هرجایی خواستم برم نتوانم بروم! یعنی اینکه سنم باید به حدی برسد که بتونم مثلا سوار ترن هوایی بشم!(میدونید که محدودیت سنی داره) یا مثلا بچه ی ۶ ساله ام حق تماشای فیلم کینه ۲ رو نداره! چونکه بعد از این فیلم بیمار خواهد شد!
یعنی اینکه استیو جابز برای فرزندش برای کار با مثلا تبلت محدودیت قرار دهد.
همین الان روی سیستم عامل ها قابلیتی وجود دارد برای محدود سازی اکانت کاربران مختلف (فکر میکنید چرا همچین قابلیتی باید وجود داشته باشه؟)

حالا روشها فرق میکند یکی میتواند مداخله کند سایت رو تعطیل میکند یکی دیگه به روش دیگر!
حالا اینکه چه سایتهایی فیلتر شده و آیا درست است یا غلط یه بحث دیگه ایه!
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1394، 09:38 ق‌ظ توسط 不眠症 »

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
نقل‌قول
خب این‌طور که از حرف‌های شما برمیاد ایرانیا هیچ وقت به مرز عقل نمی‌رسن ;D
من واقعا می‌مونم تا کی ما باید فکر کنیم یه سری آدم کودن عقلشون بیشتر از ما کار می‌کنه ](*,)

چگونه(؟) همچین برداشتی از حرفهام کردید؟!  ???

فیلتر برای من یک مفهومه! فیلتر یعنی محدودیت! یعنی اینکه هرجایی خواستم برم نتوانم بروم! یعنی اینکه سنم باید به حدی برسد که بتونم مثلا سوار ترن هوایی بشم!(میدونید که محدودیت سنی داره) یا مثلا بچه ی ۶ ساله ام حق تماشای فیلم کینه ۲ رو نداره! چونکه بعد از این فیلم بیمار خواهد شد!
یعنی اینکه استیو جابز برای فرزندش برای کار با مثلا تبلت محدودیت قرار دهد.

حالا روشها فرق میکند یکی میتواند مداخله کند سایت رو تعطیل میکند یکی دیگه به روش دیگر!
حالا اینکه چه سایتهایی فیلتر شده و آیا درست است یا غلط یه بحث دیگه ایه!

دوست عزیز فکر میکنم شما کلا بحث اختیار هر شخص تو انتخاب شیوه تربیت فرزندش رو با بحث اختیار(؟)دولت تو تربیت رعیت رو قاطی کردید!
شما تا یه سنی جلوی بچت رو میگیری بهش توضیح میدی که این بده اون خوب.
اما بعد از یه سنی دیگه خودشه و خودش.
بالاخره به اون بلوغ فکری میرسه.
ولی تو این برنامه سانسور به نظر شما حتی 1 درصد هم در مورد اینکه ما هم به بلوغ فکری میرسیم فکر کردند؟
توی این سیستم دیگه فرقی نداره 1 سالت باشه یا 70 سال،شما فقط میتونی به سایتهای خوب بری و صد البته سایت خوب هم سایتیه که مسئولین فکور برای شما تشخیص بدن چون از منظر اینها ما هیچکدوم عقل نداریم.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
نقل‌قول
ولی تو این برنامه سانسور به نظر شما حتی 1 درصد هم در مورد اینکه ما هم به بلوغ فکری میرسیم فکر کردند؟
توی این سیستم دیگه فرقی نداره 1 سالت باشه یا 70 سال،شما فقط میتونی به سایتهای خوب بری و صد البته سایت خوب هم سایتیه که مسئولین فکور برای شما تشخیص بدن چون از منظر اینها ما هیچکدوم عقل نداریم.

نقل‌قول
این رو هم بگم که موافق با سیاست فیلترینگ فعلی نیستم

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
راه حل فیلترینگ استفاده از freenet i2p tor(onion) zeronet و... البته این راه حل فنی اش هست نه راه حل رادیکال!. راه حل رادیکالش نابودی دولت و انقلاب هست.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره