انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از بین گنوم ۳ و یونیتی کدوم رو می‌پسندید؟ و چرا.  (دفعات بازدید: 3798 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Borderliner

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • macOS Sierra 10.12.6
    • Borderliner | GitHub
دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.

ترتیب انتخابم بین DE ها و WM ها به این صورته:

۱. KDE Plasma
۲. Xfce
۳. i3
۴. Mate
5. Unity
.
.
.
آخر. GNOME 3

- دلیل اینکه از KDE خوشم میاد، اینه که به شدت Configurable و قابل شخصی‌سازیه، و کلیدهای میانبرش دقیقن همون چیزیه که من میخوام. مدرن و شیک هم هست و از Qt5 استفاده میکنه. فقط متاسفانه اندازه بقیه پایدار نیست، چون تازه‌س و طول میکشه تا باگ‌های ریزش رفع بشه.
- Xfce به خاطر کم حجم بودن و سبک بودنش، و اینکه کلیدهای میانبرش خوبه. به شدت پایدار هم هست.
- Unity واقعن UX خوبی داره، ولی اصلن نمیشه تغییراتی توش ایجاد کرد. من عادت دارم تغییرات سنگین به دسکتاپم بدم، ولی توی Unity هیچ کاری در این رابطه نمیشه کرد.
- از GNOME 3 متنفرم، چون ۱ روز کامل باید وقت بذارم تا دسکتاپ رو شبیه اون چیزی بکنم که به کارم میاد. GNOME 3 بدون Extension هاش کاملن بی مصرف و به درد نخوره، و با اضافه کردن هر Extension احساس میکنم دسکتاپم اصالت و جذاب بودنش رو از دست میده. درمورد کلیدهای میانبرش که حرف نزنید، افتضاح محضه. با هر نسخه‌ای هم که بیرون میده، یه چیزی از Settings حذف میشه. خلاصه اینکه اصلن حرفه‌ای نیست.
..::Borderliner::..

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
pc  من یونیتی رو نمی کشه اما باهاش احاساس بهتری دارم
اما گنوم رو بخاطر این حالتش  یاد اندروید می افتم (نمی دونم چرا )
اگه به این ها نباشه
mate/g2
xfce وplasma هم گزینه های خوبی هستن

آفلاین alirizehvandi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 100
مدتهاست نه گنوم۳ رو به چشم دیدم نه یونیتی رو
باهاشون راحت نبودم
الان openbox دارم
عالیه چون :
سبکه
قابلیت کانفیگ بالایی داره
ولی بین اون دوتا گنوم۳ رو انتخاب می‌کنم

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
جواب هاي كاربران صحيح تو يك جمله من اطلاعاتي درمورد گنوم 3 خوندم گنوم 3 بسيار راحت ميركارشم زيبا اگه سيستمم درست شد گنوم 3 نصب ميكنم يونيتي هم خوب بد نيست
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep