انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از بین گنوم ۳ و یونیتی کدوم رو می‌پسندید؟ و چرا.  (دفعات بازدید: 3799 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من خودم گنوم ۳ رو انتخاب می‌کنم، چون حس می‌کنم کار باهاش راحت‌تر هست و همچنین سبک‌تره و کلیدهای میان‌برش به صورت پیش‌فرض بهتر درنظر گرفته شده (مثلا کلید Super Key)

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
بین این دو تا، بخش هایی از این و بخش هایی از اون یکی. طراحی بصری کلی یونیتی رو نسبت به گنوم می پسندم: زیباتره
و در گنوم قابلیت افزونه هاش و حذف تدریجی تایتل-بارها مزیته

اما به چیزی شبیه دسکتاپ elementary علاقه مندترم.
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1395، 12:44 ق‌ظ توسط afrod »

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
من عاشق یونیتیم به خاطر زیباییش و سادگیش
ولی گنوم ۳ رو ترجیح می دم چون هم زیباست و هم وقتی باهاش کار می کنم انگار تو خونه خودمم  ;D
گنوم ۳ ی چیز دیگس  8)

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
یونیتی
زیبا
دش کاربردی
تنظیم اتوماتیک رنگ بر اساس والپیپر جاری
استانداردترین لانچ بار اپلیکیشن ها بین دسکتاپ های گنولینوکسی (بهتر از گنوم ، کی دی ای و دیگر دسکتاپ ها)
ادغام زیبای تایتل بار اپ ها و منو ها با نوار بالایی (در گنوم وقتی اندروید استدیو رو اجرا میکنید نیم متر تایتل بار داره!)
شخصی سازی در حد نیاز و مناسب با یونیتی تویک تولز
LightDM
و در کل تنها دستکتاپی هست که بعد از نصب دست به هیچیش نمیزنم! چون همه چیش خوبه فقط حیف که Dolphin فایل منیجر پیشفرض نیست!

اما در گنوم هم نمایش سریع دسکتاپ ها در زمان منو موس اوور رو خیلی می پسندم + اینکه تمهای قشنگی برای گنوم شل موجود هست و همچنین منوی کاربر در گوشه سمت راست گنوم فوق العاده زیباست ، اما در کل همیشه احساس میکنم که گنوم برای تاچ بهینه شده ، و این برای کسی که میخواد ازش به عنوان دسکتاپ حرفه ای استفاده کنه چندان رضایت بخش نیست.
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1395، 11:02 ق‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
من روی PC گنوم۳ و روی گوشی یونیتی رو ترجیح میدم. یونیتی روی PC حس بلاتکلیفی بهم میده و البته سنگین تر هم هست. گنوم تا جایی که تونسته، مینیمال شده و آدم تکلیفش با خودش مشخصه. میدونه که "مینیماله"
هرچند من با گنومم کنار نمیام چون اونم سنگینه (روی سیستمم) و نیازم رو تأمین نمی کنه. نه یونیتی نه گنوم۳. قبلا KDE نیازمو خیلی خوب تأمین می کرد. هم سبک تر بود هم کاراتر. الان هم که...  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
فقط یونیتی تا به امروز برای من مفید بوده.
۱. با یونیتی بیشتر از بقیه محیط‌ها می‌تونم بدون موشواره کار کنم.
۲. یونیتی بیشترین هماهنگی را با کامپیز داره و ابزارهای بسیار ccsm و با این قدرت و کاربرد در هیج مدیر پنجرهٔ دیگه‌ای یافت نمی‌شه.
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1395، 12:49 ب‌ظ توسط دفترچه »
:) :)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
من شخصا گنوم سه رو می‌پسندم که کاملا از نظر من چینش منطقی داره و ...
نمیدونم کی قرار چهار بیاد
« آخرین ویرایش: 05 شهریور 1395، 09:17 ب‌ظ توسط کیهان »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
من انتخابم برای میزکار همیشه Xfce هست چون میزکارهای کلاسیک تر میپسندم و باهاشون راحت ترم
بین گنوم ۳ و یونیتی ، یونیتی رو انتخاب میکنم . باهاش راحت تر هستم . زیباست! Dash رو دوست دارم و ترجیح میدم از یه جایی مثل پنل سمت چپ صفحه اوبونتو برنامه هایی که باز هستند رو مدیریت کنم و از golbal menu هم خوشم میاد و ...
البته از گنوم ۳ هم متنفر نیستم! فقط باهاش راحت نیستم :) وگرنه اون هم زیباست و تیم توسعه دهنده پر قدرت و فعالی داره
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1395، 01:28 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من یونیتی رو ترجیح می‌دم. چون از فضا استفادهٔ بهتری کرده، اجازه می‌ده بیش‌تر روی کاری که دارم مي‌کنم متمرکز بشم، میان‌برهای صفحه‌کلید زیاد و کارآیی داره که نیاز به موشی رو تقریباً به صفر می‌رسونه، سازوکار نشانگرها توش منطقی‌تر از گنوم به نظرم می‌رسه و جست‌وجوی منظّم‌تر و دقیق‌تری توی دش داره. در کنار همهٔ این‌ها قابلیت فوق‌العادهٔ hud رو هم داره که من رو از به خاطر سپاری چیزها در فهرستا‌های تودرتوی لیبره‌آفیس و گیمپ بی‌نیاز می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
تیم KDE گفته با رفتن روی Wayland قابلیت Hud رو به پلاسما هم میاره

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
من با چیز دیگه‌ای جز Unity کار نکردم. ولی یه بار Gnome رو از نزدیک دیدم و یکمم باهاش کار کردم(زیاد نه)
محیطش رو نپسندیدم. چون شاید باهاش زیاد کار نکردم.

اما Unity کلا یه حس خوب بهم میده...

[اصلا من نباید نظر میدادم...:|]
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Reza.Mrtz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
    • رووفرم
من هم با گنوم ۳ بخاطره مینیمال بودن و البته extension های کاربردی و زیادش راحت ترم.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
من یونیتی رو می پسندم.
تنها دسکتاپیه که ،پس از نصب ، همون تنظیم پیش فرضش ،برای زیبایی خوبه. یعنی کلا تم و داک و غیره ، از نظر من نیاز نداره.یک آتیش خاصی به کاربر میده.
یونیتی dash کاربردی خوبی داره . هیچ داکی رو ندیدم که مانند dash یونیتی نیازهای منو براورده کنه.
اگر بقیه توزیع ها هم ،دست بکار میشدن و طبق توزیع خودشون، یونیتی رو بهینه میکردن، خیلی خوب میشد. بخاطر همین موضوع، xfce رو نسبت به دیگر میزکارها،بیشتر می پسندم.
گنوم رو هم دوست دارم مخصوصا Workspace switcher گنوم رو.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
اگر بخوام حتما بین گنوم3 و یونیتی انتخاب کنم، یونیتی انتخابمه
چون تست کردم به نظرم گنوم کمی سنگین بود، و کار با سیستم هم کمی لگ داشت؛ و البته کمی هم آدم سردرگم میشه موقع کار با گنوم! (همه چیز جاش مشخصه ولی خب حس سردرگمی بهم میداد، نمیدونم چرا)

اگر هم انتخاب آزاد باشه و به این دو گزینه محدود نشه، 100% انتخابم XFCE هستش :) چون سبکه، خوش دسته، باحاله، حس خوبی بهم میده و...