انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای شما کدوم الویت داره

متن باز و تجارت
3 (12%)
نرم افزار آزاد
14 (56%)
امنیت
5 (20%)
رهایی از شرکت های انحصاری
3 (12%)

مجموع آرای اعضا: 25

نویسنده موضوع: دلیل شما برای گنو لینوکس و نرم افزار آزاد  (دفعات بازدید: 5942 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
پاسخ به: دلیل شما برای گنو لینوکس و نرم افزار آزاد
« پاسخ #15 : 29 امرداد 1389، 02:02 ق‌ظ »
من فکر میکنم خواه یا ناخواه نرم افزار های انحصاری غیر امن هستند دلیلشم کرگدن در متنی که به معنای واقعی جامع نوشته بود توضیح داده پس در این رابطه ضمن تایید کرگدن به مطرح کردن یک دلیل بسنده میکنم : نرم افزاری که توان خواندن متن آن را نداشته باشیم توان انجام هر کاری را بر روی کامپیوتر ما دارد بدون اینکه از ما سوالی بکند، بدون آنکه حتی از انجام آن کار مطلع شویم پس چگونه میتوان اختیار خود را به آن سپرد و به چیزی برای تامین امنیت تکیه کرد که خود مهمترین ضعف امنیتی به شمار میرود. نرم افزار انحصاری نمیتواند امن باشد چون ذات انحصاری بودن در تضاد با امنیت است! چون انحصاری بودن یعنی نداشتن قدرت و اراده تصمیم گیری در رابطه با طرز عملکرد سیستم و دادن این اختیار به شرکت های انحصاری (نظیر مایکروسافت که سابقه بدی در این مورد از خودش به جا گذاشته) که اونها هم از خداشون هست که با حداقل کارایی با اندکی بزک کردن سیستم عاملشون به اسمه امنیت یک مناره (به کلاه هم کفایت نمیکنند) سر کاربر هاشون بزارن (بذارن!) و به تمام اطلاعات مورد نظر خودشون دست پیدا کنن که این کاملن مثله این میمونه که از تو چاله چند تا مشکل امنیتی در بیایم و بیفتیم تو چاهه دزدی های مایکروسافت!
من فکر میکنم مطرح کردن این سوال (مایکروسافته به فرض محال امن یا گنو/لینوکسه غیر امن؟) مشکل داره چون مایکروسافت در ذات نمیتونه امن باشه که من بین مایکروسافت غیر امن یا گنو/لینوکس غیر امن قطعا گنو/لینوکس رو به خاطر آزادیش ترجیح میدم.
رهایی از انحصار هم نبود  - چون من خودم از آنچنان از انحصار بدم نمیاد
برنامه ای که خوب هست چرا پول ندم‌؟؟؟
اولا نرم افزار انحصاری با پولی فرق دارد
دوما اگر هم فرق نداشت میتوانید به نرم افزار های خوبی که پول زور نمیگیرن کمک مالی کنید. کسی سر گرفتن پول از شما بحثی نداشته که شما از مزیت های نرم افزار های (به ظاهر امنِ) انحصاری گرفتن پول را میشمارید!
فقط دوستان من فقط یک تازه کارم پس منو زیر تیرباره پاسخ هاتون له نکنید!  :-X  :oops:
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
پاسخ به: دلیل شما برای گنو لینوکس و نرم افزار آزاد
« پاسخ #16 : 30 امرداد 1389، 11:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
فقط دوستان من فقط یک تازه کارم پس منو زیر تیرباره پاسخ هاتون له نکنید!
نگران نباشید
همونطور که گفتی تازه کاری  ;D ;D
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...