انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی درباره ارور bad gateway در کالی  (دفعات بازدید: 2115 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 1inux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
سلام دوستان
من توی کالی 2017.1 و یا 2017.2 داخل هردوشون این مشکل رو دارم.اینکه مثلا با apt-get upgrade آپگرید میکنم بین پکیج هایی که دانلود میشه یه دفه بعضیاشون ارور 502bad geteway میده.یا مثلا میخوام guest additions رو نصب کنم داخل کالی دستور نصب پکیجش رو که میزنم یه سری از بسته ها با همین ارور موقغ دانلود مواجه میشه.ضمنا کالی رو روی ویرچوال باکس نصب کردم.قبلا روی کالی های ورژن قدیمی تر این مشکلل رو نداشتم .اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
پاسخ : راهنمایی درباره ارور bad gateway در کالی
« پاسخ #1 : 22 مهر 1396، 09:49 ب‌ظ »
سلام دوستان
من توی کالی 2017.1 و یا 2017.2 داخل هردوشون این مشکل رو دارم.اینکه مثلا با apt-get upgrade آپگرید میکنم بین پکیج هایی که دانلود میشه یه دفه بعضیاشون ارور 502bad geteway میده.یا مثلا میخوام guest additions رو نصب کنم داخل کالی دستور نصب پکیجش رو که میزنم یه سری از بسته ها با همین ارور موقغ دانلود مواجه میشه.ضمنا کالی رو روی ویرچوال باکس نصب کردم.قبلا روی کالی های ورژن قدیمی تر این مشکلل رو نداشتم .اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

درباره علت خطای 502bad geteway برای شما چی هست نمی‌دونم ولی علت خطا برای نصب guest additions مربوط به تحریم هست میتونید با چیزشکن guest additions رو مطابق با ورژن ویرچوال باکس دانلود کنید و بعد به صورت دستی نصب کنید
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد

آفلاین 1inux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 22 مهر 1396، 10:06 ب‌ظ »
سلام دوستان

درباره علت خطای 502bad geteway برای شما چی هست نمی‌دونم ولی علت خطا برای نصب guest additions مربوط به تحریم هست میتونید با چیزشکن guest additions رو مطابق با ورژن ویرچوال باکس دانلود کنید و بعد به صورت دستی نصب کنید
اون guest additions رو صرفا برای مثال گفتم.اونو یه کاریش میکنم.موضوع مهم اینه که این خطا توی آپگرید هم برای من میاد.یعنی هرجا دارم چیزی نصب میکنم و داره پکیج ها رو دانلود میکنه این خطا هم میاد برای بعضی پکیج ها

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #3 : 23 مهر 1396، 02:12 ق‌ظ »
اینجا به مشکلات کالی معمولا کمکی نمیشه.
از یه توزیع معقول مانند اوبونتو استفاده کنید...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین 1inux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 24 مهر 1396، 06:00 ب‌ظ »
دوست عزیز نمیتونی راهنمایی کنی نظر نده.کالی برای اهداف تست نفوذ خیلی هم معقوله!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 24 مهر 1396، 06:06 ب‌ظ »
دوست عزیز نمیتونی راهنمایی کنی نظر نده.
بهترین راهنمایی رو کرد دیگه، پیشنهاد من هم استفاده از یک توزیع معقول مثل اوبونتو هستش.

آفلاین 1inux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 مهر 1396، 07:01 ب‌ظ »
دوست عزیز نمیتونی راهنمایی کنی نظر نده.
بهترین راهنمایی رو کرد دیگه، پیشنهاد من هم استفاده از یک توزیع معقول مثل اوبونتو هستش.
دوست عزیز من نگفتم شما نظر بدی من از چی استفاده کنم.همه افرادی که توی فیلد تست نفوذ هستن کالی رو رد نمی کنن.بحث سر مشکل بود نگفتم بگید این توزیع خوبه یا نه

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 24 مهر 1396، 07:11 ب‌ظ »
دوست عزیز من نگفتم شما نظر بدی من از چی استفاده کنم.
اگر نظر بقیه رو نمی‌خواید (به هر صورتی که بیان کنند)، پس اشتباها به این انجمن اومدید :)

آفلاین 1inux

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 مهر 1396، 08:40 ب‌ظ »
دوست عزیز من نگفتم شما نظر بدی من از چی استفاده کنم.
اگر نظر بقیه رو نمی‌خواید (به هر صورتی که بیان کنند)، پس اشتباها به این انجمن اومدید :)
عنوان تاپیک رو اگه دیده باشید این نیست که آیا کالی خوب است یا اوبونتو؟ پست اول رو بخونید بعد جواب بدید.اگه نمیدونید نظر ندید حداقل
بحث سر درست بودن اوبونتو نیستش اینا رو خودم میدونم.من روی اوبونتو ویرچوال باکس دارم و روی اون کالی بالا آوردم.حالا بحث سر مشکلی هست که روی کالی پیش اومده.اونوقت شما هی میگید اوبونتو رو پیشنهاد میکنم.من هم نظر بقیه رو میخوام به شرطی که راجب مشکل راهنمایی کنند نه که چون اسم انجمن اوبونتو هست هی بیان بگن اوبونتو پیشنهاد میشه.اوبونتو دبین بیس هست.کالی هم همینطور .پس میشه راهکار داد.اگه کسی متخصص هست توی این مورد و میتونه بابت مشکل راهنمایی کنه ممنون میشم راهنمایی کنه اگه نه که پیشنها نصب اوبونتو از کسی نمیخوام چون همین کالی روی اوبونتو بالا آوردم
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1396، 09:12 ب‌ظ توسط 1inux »

آفلاین user13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #9 : 24 مهر 1396، 09:17 ب‌ظ »
اگر 502 bad gateway kali رو سرچ کنید، متوجه می‌شید کسان دیگری هم این مشکل رو داشتن. به چندتایی که نگاه کردم دیدم اشاره کردن که مشکل از nginx و نسخه پی‌اچ‌پی هست.
سوال شما نه مربوط به اوبونتو است و نه توزیع دیگه. کسانی که به سمت تست نفوذ یا هک میرن، کسانی هستند که با مبانی شبکه، وب سرورها، و دست کم یک زبان برنامه نویسی تحت وب و دیتابیس آشنایی دارند، تا اگر به مشکلی بر خوردن بدونن کجا باید پی‌اش رو بگیرن. احتمالا خود شما این ها رو می دونی، پس نباید توقع داشته باشی این سوالات در این انجمن که اکثرا تازه کار هستن، از جمله من، قابل پاسخ گویی باشه.
من معمولا سرچ می‌کنم، و اگر هم خیلی واجب و ضروری باشه، در یک انجمن می‌پرسم. stackoverflow یا serverfault رو امتحان کن.
به Sosha عزیز:
من چندباری هست که می‌بینم وقتی جواب سوالی رو نمی‌دونی درست رفتار نمی‌کنی؛ مثلا میگی، سوال جدید موضوع جدید، یا علم غیب که نداریم، یا به این انجمن مربوط نمیشه و مانند این‌ها. وقتی شخصا این نوع پاسخ دادن رو به من داده بودن کلافه میشدم. اگر نمی‌تونی پاسخ بدی نظر نده. مثلا اگر کسی در مورد مشکل پارتیشن ویندوزش که بعد از نصب اوبونتو براش پیش اومده سوال بپرسه، یقینا به این انجم مربوطه.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #10 : 24 مهر 1396، 10:43 ب‌ظ »
به Sosha عزیز:
من چندباری هست که می‌بینم وقتی جواب سوالی رو نمی‌دونی درست رفتار نمی‌کنی؛ مثلا میگی، سوال جدید موضوع جدید، یا علم غیب که نداریم، یا به این انجمن مربوط نمیشه و مانند این‌ها. وقتی شخصا این نوع پاسخ دادن رو به من داده بودن کلافه میشدم. اگر نمی‌تونی پاسخ بدی نظر نده. مثلا اگر کسی در مورد مشکل پارتیشن ویندوزش که بعد از نصب اوبونتو براش پیش اومده سوال بپرسه، یقینا به این انجم مربوطه.
من همیشه سعی می کنم عادلانه برخورد کنم و مثلا به علت اینکه سوشا رو میشناسم، سعی نکنم رفتار مافیایی! انجام بدم، اما در مورد مواردی که ذکر کردید، باید قوانین انجمن رو بخونید و به خوبی رعایت کنید تا نظم به هم نخوره، در هر تاپیک فقط یک سوال مطرح بشه، چگونه هوشمندانه سوال کنیم رو مطالعه و رعایت کنید و سوالاتی که می پرسیم، به این انجمن ربط داشته باشه، وقتی مشکل در پارتیشن ویندوزی به وجود اومده (به هر دلیلی) طبق قوانین و حتی از نظر منطقی، به پشتیبانی ویندوز مربوط میشه. هر چی باشه اونا ساختن و طبق توافق نامه ی کاربری، به کاربران اشون پشتیبانی میدن.

من هم به استارتر تاپیک توصیه می کنم از یه توزیع معقول استفاده کنه تا مشکلات کمتری داشته باشه.

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #11 : 24 مهر 1396، 11:55 ب‌ظ »
دوست عزیز نمیتونی راهنمایی کنی نظر نده.کالی برای اهداف تست نفوذ خیلی هم معقوله!
نقل‌قول
. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به نحوی قوانین حقوق مؤلفین و مصنفین (کُپی‌رایت) را زیر پا بگذارد معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را برای خود محفوظ می‌داند. از مواردی که در شمول این بند قرار گیرند می‌توان به بکارگیری warez، توصیه به استفاده از crackها، مباحث مربوط به crack، خرابکاری و نفوذ، تبلیغ یا انتشار غیر قانونی نرم‌افزار، کتب، تولید Spam (هرزنامه) و موارد مشابه اشاره نمود.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #12 : 25 مهر 1396، 09:00 ق‌ظ »
اگر 502 bad gateway kali رو سرچ کنید، متوجه می‌شید کسان دیگری هم این مشکل رو داشتن. به چندتایی که نگاه کردم دیدم اشاره کردن که مشکل از nginx و نسخه پی‌اچ‌پی هست.
سوال شما نه مربوط به اوبونتو است و نه توزیع دیگه. کسانی که به سمت تست نفوذ یا هک میرن، کسانی هستند که با مبانی شبکه، وب سرورها، و دست کم یک زبان برنامه نویسی تحت وب و دیتابیس آشنایی دارند، تا اگر به مشکلی بر خوردن بدونن کجا باید پی‌اش رو بگیرن. احتمالا خود شما این ها رو می دونی، پس نباید توقع داشته باشی این سوالات در این انجمن که اکثرا تازه کار هستن، از جمله من، قابل پاسخ گویی باشه.
من معمولا سرچ می‌کنم، و اگر هم خیلی واجب و ضروری باشه، در یک انجمن می‌پرسم. stackoverflow یا serverfault رو امتحان کن.
به Sosha عزیز:
مورد اول،
من موقعی که به سوالی بخورم که ناقض قوانین هستش، دیگه به جواب دادنش اصلا فکر نمی‌کنم. دلیلش هم واضح هست، اگر جواب بدم حتی با ذکر این نکته که سوال شما داره قوانین رو نقض می‌کنه، پرسشگر و سایر افراد مخصوصا تازه‌وارد‌ها فکر می‌کنن همیشه همینطوری هستش که اگر سوالشون رو جای درست نپرسن باز جواب میگیرم. در حالی که باید اینطور جا بیوفته که شما سوالتون رو در جای درست بپرسید تا احتمال پاسخگویی بره بالا.
در هر صورت توی قوانین انجمن بطور مشخص ذکر شده هر موضوع، یک پرسش.

مورد دوم،
سوال باید کامل و درست پرسیده بشه که بعد بشه بهش درست پاسخ داد، شما نمی‌تونی سوال رو اینجوری بپرسی: «بچه‌ها امروز سیستمم روشن نمیشه، بنظرتون مشکل چیه؟» و بعد از ما(نه من) انتظار پاسخگویی داشته باشی، اینجوری این وسط کلی وقت و انرژی طلف میشه که بدونن سیستم شما چیه، مشخصاتش چیه، آخرین بار باهاش چکار کردید؟ آیا تلاشی برای رفع عیب داشتید؟ آیا روشن نمیشه، خطایی هم میده؟ صدایی میده؟ سیستم رو تمیز کردید؟ ضربه خورده؟ و ...
این همه پرسش باید مطرح بشه، تا که آخر مشخص بشه مشکل چی بوده و شاید بشه کمک کرد، در حالی که پرسشگر میتونه توی همون موضوعی که باز کرده راحت همه اینارو بگه و منتظر بشینه یکی کمکش کنه...
برای همینه که میگم ما علم غیب نداریم و سوال رو کامل مطرح کن...

مورد سوم،
بحث پارتیشن ویندوز، تا حدودی ممکنه مسائل پارتیشن بندی ویندوز در مواردی به اوبونتو هم مربوط بشه، خب اگر بدونیم که میشه جواب میدم(اگر پاسخ رو بلد باشیم و یا دلمون بخواد که جواب بدیم). موردش خود من بودم که دوستان کمک کردن و پاسخ دادن، توی ویندوز چیزی نصب کرده بودم که روی پارتیشن‌های گنو خرابکاری می‌کرد و دوستان راه حل رو دادن. اما توی اکثریت مواقع مشکل اصلا مربوط به گنو نیست و باید تو همون انجمن‌های ویندوزی پیگیری بشه.
خب ما هم هر موقع مربوط نبود میگیم به این انجمن مربوط نیست :)

مورد چهارم و نتیجه‌گیری:
این که من به سوالی که مشکل داره و یا ناقض قوانین هست واکنش نشون میدم کاملا به نظر خودم کار درستیه، چون اگر تذکر ندم این چرخه‌ی اشتباه و نقض قوانین همینطور تکرار میشه باز...
این که میام تذکر میدم و جواب سوال نمیدم(حالا به هر دلیل)، نمیشه گفت حتما جواب سوال رو بلد نیستم. کاملا هم حق طبیعی من هست به عنوان یه کاربر فعال تو انجمن که به پرسشگر اطلاع و تذکر بدم این موضوع رو که داری مینویسی قوانین رو نقض می‌کنی. اگر به نظر شما این رفتار مناسب نیست، مشکل شماست و نه من یا هر کس دیگه که مثل من واکنش نشون میده :)
گاهی هم بوده مثل چند پیام بالاتر توصیه کردم فقط، حتی تذکر هم نبوده:

که برای خط اول متنم هم، میتونید به سوال‌های مطرح شده‌ی توی انجمن که در مورد کالی هست نگاهی بندازید تا ببینید که چقدر پاسخ گرفتن. اکثریت جواب نگرفتن، پس حرفم درسته که توی این انجمن پاسخی معمولا داده نمیشه.
وضعیت این انجمن با کالی، یه حالت بایکوت دست جمعی داره و اکثریت موافق جواب ندادن به سوالات کالی هستن، پس این که میگم اینجا نپرس یه جورایی لطفه که وقت پرسشگر گرفته نشه.
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1396، 09:06 ق‌ظ توسط Sosha »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!