انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کارت گرافیک nvidia gt 740m  (دفعات بازدید: 907 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین maziyar mirzaei

• Full Member
  • *
  • ارسال: 103
کارت گرافیک nvidia gt 740m
« : 04 فروردین 1399، 01:29 ق‌ظ »
سلام
بنده بنا به دلایلی بعد از چند سال دوباره به لینوکس برگشتم و یک مشکل اصلی داشتم و 1 سوال
مشکل: اول ینکه لپتاپ بنده Lenovo z510 هستش و اینکه دو تا گرافیک داره یکی اینتل 4600 و یکی Nvidia gt 740m
بنده یکبار از این طریقی که وبسایت زیر گفته بود به نصب ورژن 440 اقدام کردم و یکبارم از قسمت ادنشنال آپدیت خود اوبونتو به نصب درایور گرافیک انویدیا اقدام کردم
https://b2n.ir/171950
 ولی ۱ مشکل عمده ای که دارم اینه که وقتی گرافیکم رو روی انویدیا می زارم لگ پیدا می کنم تو سیستم عامل و تو بازی های استیم مثل counter CS go  اف پی اس انگار پایینه و لگ داره و روون نیستش به هیچ عنوان ولی وقتی رو گرافیک اینتل می زارم اصلا تو رابط کاربری آنچنان لگی ندارم و خیلی کم هستش ولی اصلا بازی رو نمی کشه این گرافیک و الان سر این قضیه به مشکل بر خوردم که چرا گرافیک انویدیا اینقدر تو اوبونتو بد عمل می  کنه و لگ داره

راه حلی داره؟

سوال: سوالمم اینه که من دیدم بعضیا رابط کاربری رو خیلی توش تغییرات می دن و چشم نوازش می کنن یا کلا شبیه مک و ... می کنند
راهش چیه؟

این مشکل رو بنده هم روی نسخه اوبونتو 18.04 هم 19.10 هم اینکه نسخه 20.04 دارم.
اگر راهنماییم کنین مخصوصا در مورد حل مشکل کارت گرافیکم روی nvidia و لگ داشتم توی گیم و رابط کاربری ممنون می شم چون اصلا علاقه به برگشتن به ویندوز ندارم.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : کارت گرافیک nvidia gt 740m
« پاسخ #1 : 04 فروردین 1399، 02:23 ق‌ظ »
نقل‌قول
چرا گرافیک انویدیا اینقدر تو اوبونتو بد عمل می  کنه و لگ داره
درایور های انویدیا متن بسته و انحصاری هستن و از طرفی هم نمیتونن بصورت پیش فرض طبق لایسنس در کرنل قرار بگیرن.
از کامند زیر استفاده کنید:
sudo ubuntu-drivers autoinstallسیستم رو ریستارت کنید و در صورتی که مشکل پا بر جا بود، به Addititional Drivers مراجعه و نسخه باینری درایور انحصاری انویدیا رو نصب کنید.
در صورتی که مشکلتون همچنان با اوبونتو 19.10 (و یا 20.04) حل نشد، نسخه Nvidia توزیع پاپ او اس رو تست کنید(کاملا شبیه اوبونتو هست) :
https://system76.com/pop
در مورد شخصی سازی گنوم هم بهتره یا "شخصی سازی گنوم" رو سرچ کنید و یا یه تایپک جدا بزنید تا دوستان راهنمایی کنند.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #2 : 04 فروردین 1399، 03:56 ق‌ظ »
دستور زیر رو بزن اگر تو لیست درایورهای پیشنهادی nvidia 390 هم بود ، nvidia 440 رو پاک کن و nvidia 390 رو نصب کن
ubuntu-drivers devices

آفلاین maziyar mirzaei

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 04 فروردین 1399، 04:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
درایور های انویدیا متن بسته و انحصاری هستن و از طرفی هم نمیتونن بصورت پیش فرض طبق لایسنس در کرنل قرار بگیرن.
sudo ubuntu-drivers autoinstall

این پیغام رو بهم داد:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
The following packages were automatically installed and are no longer required:
  gsfonts libapt-pkg5.90 libcroco3 libicu65 libmozjs-60-0
Use 'sudo apt autoremove' to remove them.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 51 not upgraded.

نقل‌قول
سیستم رو ریستارت کنید و در صورتی که مشکل پا بر جا بود، به Addititional Drivers مراجعه و نسخه باینری درایور انحصاری انویدیا رو نصب کنید.
این مورد رو هم قبلا تست کردم که می شه نسخه 340 ولی بازم لگ داره.

نقل‌قول
در صورتی که مشکلتون همچنان با اوبونتو 19.10 (و یا 20.04) حل نشد، نسخه Nvidia توزیع پاپ او اس رو تست کنید(کاملا شبیه اوبونتو هست) :

منکل باید اوبونتو پاک بشه و این نصب بشه؟

آفلاین maziyar mirzaei

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 فروردین 1399، 04:31 ب‌ظ »
دستور زیر رو بزن اگر تو لیست درایورهای پیشنهادی nvidia 390 هم بود ، nvidia 440 رو پاک کن و nvidia 390 رو نصب کن
ubuntu-drivers devices

ممنون ولی ورژن 340 و 390 و 440 رو تست کردم ولی متاسفانه همشون لگ دارن .
برای پاک کردن درایور قبلی و نصب درایور چدید چه کدی باید استفاده کنم؟

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 04 فروردین 1399، 05:05 ب‌ظ »
راهنمای خیلی مقدمه ای شخصی سازی گنوم:https://hoomanist.blogsky.com/1398/10/06/post-1/%d8%b4%d8%ae%d8%b5%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%af%d9%86%d9%88%d9%85

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 04 فروردین 1399، 05:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
sudo ubuntu-drivers autoinstall

این پیغام رو بهم داد:

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
The following packages were automatically installed and are no longer required:
  gsfonts libapt-pkg5.90 libcroco3 libicu65 libmozjs-60-0
Use 'sudo apt autoremove' to remove them.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 51 not upgraded.

نقل‌قول
سیستم رو ریستارت کنید و در صورتی که مشکل پا بر جا بود، به Addititional Drivers مراجعه و نسخه باینری درایور انحصاری انویدیا رو نصب کنید.
این مورد رو هم قبلا تست کردم که می شه نسخه 340 ولی بازم لگ داره.

نقل‌قول

منکل باید اوبونتو پاک بشه و این نصب بشه؟
اقدام به آپدیتش کنید و بعد دوباره کامند بالا رو که نوشته بودم بزنید، به این ترتیب پیش برید:
sudo apt autoremovesudo apt updatesudo apt upgradesudo ubuntu-drivers autoinstallو سیستم رو ریستارت و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا خیر.
در صورتی که حل نشد، پاپ او اس (نسخه انویدیا) رو جایگزین کنید.
بله باید اوبونتو حذف و پاپ جایگزین بشه، یکبار دیگه تاکید میکنم حتما نسخه انویدیا اون رو نصب کنید.
« آخرین ویرایش: 04 فروردین 1399، 05:29 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین maziyar mirzaei

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 05 فروردین 1399، 12:09 ق‌ظ »

نقل‌قول

اقدام به آپدیتش کنید و بعد دوباره کامند بالا رو که نوشته بودم بزنید، به این ترتیب پیش برید:
sudo apt autoremovesudo apt updatesudo apt upgradesudo ubuntu-drivers autoinstallو سیستم رو ریستارت و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا خیر.
در صورتی که حل نشد، پاپ او اس (نسخه انویدیا) رو جایگزین کنید.
بله باید اوبونتو حذف و پاپ جایگزین بشه، یکبار دیگه تاکید میکنم حتما نسخه انویدیا اون رو نصب کنید.

ممنون از راهنمایی
پاپ او اس رو تست کردم ولی متاسفانه مشکل همچنان در مورد لگ برجاست در نسخه انویدیا و ظاهرا مجبور ویندوز رو کنار اوبونتو نصب کنم تا این 2 تا بازی رو بتونم روش تست کنم.
ی تاپیک دیگه زدم و مشکلات کلی رو بیان کردم اگر اونجا هم راهنمایی کنید ممنون می شم.