انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوکس مینت، از نصب بسته‌های اسنپ جلوگیری می‌کند  (دفعات بازدید: 4892 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
من چیزی رو متوجه شدم الان ٬ اینکه بنظر نمیاد در واقعیت جنگی بین نرم افزار انحصاری و آزاد وجود داشته باشه ٬ بنظر هر دو برای مقاصد خودشون ساخته شدن و دارن به خوبی طبق قوانین خودشون هم کار میکنن ٬ در کنار هم ٬ هر شخص حقیقی یا شرکت حقوقی ای هم بر اساس نیازش انتخاب خودش رو میکنه ٬ حالا بسته به سطح روانی شخص تصمیم گیرنده یا اشخاص نظر دهنده (جزییاتی مثل وسواس فکری ٬ یا دید سیاه و سفید در مقابل دید خاکستری و ....) ٬
ظاهرا این جنگ بین مصرف کنندگان این محصولات وجود داره ٬ اون هم جایی که همدیگه رو مقایسه و نصیحت و سرزنش میکنن ٬
 با اینکه خودم هم مدت زیادی درگیرش بودم ولی ببخشید بنظر خیلی بیهوده و بی فایده میاد ٬
دقیقا شبیه دعوای دو طرفدار تیم فوتبال رقیب هم ٬ به هرحال اون دو تیم بازی خودشون و میکنن بدون اینکه سر و کله شکسته شده دو طرفدارش در هزاران کیلومتر فاصله تاثیری روشون داشته باشه یا حتی از وجودشون آگاه باشن ٬

درضمن ٬ این انجمن ساخته و ایجاد نشده برای دفاع از فلان آرمان خاص  و مقابله با فلان تفکر اشتباه و نجات دادن دنیا و .... ٬ یه شرکت نرم افزاری برای پشتیبانی نرم افزارش یه انجمن ایجاد کرده ٬ همین ! ٬ منتهی برای ما فارسی زبان ها به شکل انجمن کلی نرم افزار آزاد جا افتاده ٬ در حالی که اینجا انجمن پشتیبانی توزیع اوبونتو هست فقط .
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1399، 02:46 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
فاراب جان آب در هاون میکوبی، به قول خودت، انجمن از یه جایی به بعد افتاد دست چند تا جوان متعصب. تعصب هم از جهل میاد، البته جهل نسبی. خدا میدونه اینا توی زندگی شخصیشون چقدر نرم افزار و سخت افزار و فایل مدیای غیر آزاد استفاده میکنند، بعد میان اینجا جلوی ما کاتولیک تر از پاپ میشن!
حالا ما که خوشبختانه از نرم‌افزارهای انحصاری‌ای استفاده نمی‌کنیم، ولی این که شما نمی‌دونی چیزی به اسم سخت‌افزار آزاد یا غیرآزاد نداریم، از چی می‌آد؟

آقای nixoeen، نرم افزار تجاری نقض حقوق بشر نیست، محصولیه که سازندش لطف نکرده اون رو آزاد ارایه بده، حقشه خب میخواد زحماتش به باد نره،
این که فکر می‌کنید ارایهٔ آزاد محصول، به باد دادن زحمته از چی می‌آد؟ خوبه که تو سال ۲۰۲۰ هستیم و خود مایکروسافتی که بزرگ‌ترین دشمن آزادی نرم‌افزار بوده و هست هم، فهمیده که اگه می‌خواد نرم‌افزارش استفاده بشه و زحمتی که براش کشیده شده به باد نره، باید اون رو به صورت آزاد منتشر کنه!

دوستان از همینجا از همتون خداحافظی میکنم، الان اکانتم قفل میشه در این سرای آزادی!😀
بودی حالا… کلاً این حساب رو ساختی که یه دونه ارسال بذاری مبنی بر خداحافظی کردن؟ 😂
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
فاراب جان آب در هاون میکوبی، به قول خودت، انجمن از یه جایی به بعد افتاد دست چند تا جوان متعصب. تعصب هم از جهل میاد، البته جهل نسبی. خدا میدونه اینا توی زندگی شخصیشون چقدر نرم افزار و سخت افزار و فایل مدیای غیر آزاد استفاده میکنند، بعد میان اینجا جلوی ما کاتولیک تر از پاپ میشن!
آقای nixoeen، نرم افزار تجاری نقض حقوق بشر نیست، محصولیه که سازندش لطف نکرده اون رو آزاد ارایه بده، حقشه خب میخواد زحماتش به باد نره، تو دوست نداری؟ بهش مشکوکی؟ استفاده نکن برادر من، این که موضوع پیچیده ای نیست.
دوستان از همینجا از همتون خداحافظی میکنم، الان اکانتم قفل میشه در این سرای آزادی!😀
راستی برادران متعصب، این انجمن چی داره که ثبت نامش رو انقدر سخت کردین؟ 🤔 هر موقع میخواهی ثبت نام بکنی چپ و راست بهت گیر میده که با اکانت خودت وارد شو! انگار همه دنیا صف کشیدن که اینجا ثبت نام کنند! فکر کنم دلیل خلوت شدنش همینه.

متاسفانه همینه
حالا براتون یه موضوع رو تعریف کنم
 چند سال پیش این انجمن وجود داشت، فاروم اصلی ابونتو هم بود. اون موقع خود فاروم ابونتو از Vbulletin استفاده میکرد فکر کنم یا یه چیز غیر آزاد مشابه. بعد حضرات اینجا میگن که نه.... حتما باید آزاد باشه و از SMF استفاده میکردن. این تصمیم یک تصمیم غلط و متعصبانه بود که ضرر خودش رو اون موقع زد هنوز هم داره میزنه. بگذریم که بعدا کلا اون فاروم بسته شد و تبدیل به AskUbuntu شد که ظاهرا مجموعه از چند سایته که یکیشونم Stackoverflow هست و دیدن که این سیستم انجمن پاسخگو نیست.
اما در ایران و در این سایت، یه سری قانون هست که مثل ۱۰ فرمان میومونه و حاضر نیستن طبق نیاز روز آپدیتش کنن.
بنده چند بیزینس رو راه اندازی کردم و در همه اونا Terms & Conditions بصورت منظم و طبق نیاز تغییر میکنه و این تغییر به اطلاع کاربر میرسه.
اون کسانی که روز اول این انجمن رو ساختند فکر میکردن ابونتو همون لینکسه و پایه اش رو روی یه سری مفاهیم بنیادی نرم افزار آزاد گذاشتین که البته خیلی هم خوبه اما ابونتو اصلا دربند این مسائل نیست. و این شده که روز به روز ابونتو داره به سمت جهانی شدن و پذیرش مفاهیم نو در لایسنسینگ و همکاری های تجاری حتی با مایکروسافت میره، اون موقع این جوونکی که اینجاست مثل بچه ها از مایکروسافت بد میگه.
به این ترتیب هر روز این شکاف ایدئولوژیک بین اسم این انجمن که ابونتو هست با فلسفه ذهنیشون بیشتر میشه و تا جایی این تناقض عمیق  میشه که میگن تصمیم ابونتو در استفاده از اسنپ غلطه و از بیخ باید پاکش کرد و دیگران رو هم بهش تشویق میکنن.
من اصلا ایران نیستم. وقت اینجور مسائل رو هم ندارم. اینجا برام حکم نوستالژی داره و از اینکه میبینم دست کسانی افتاده که بجای بزرگ منشی و تلاش در جهت رفع مشکل، با بی ادبی و بی مسئولیتی و تعصب پاسخ میدن، دلم میگیره.
اما حاضر نیستم بخاطر این رفتارشون دیگه در این سایت فعالیت نکنم. چون این سایت متعلق به ایشون نیست.
ای کاش مرام رو از مدیرهای قدیمی که الان نیستن یاد میگرفتن و اینطور بی ادبی و گستاخی نمیکردن.

توصیه میکنم مرام نامه انجمن بررسی و بروز بشه و روی رفتار زشت و استفاده از الفاظ رکیک ناظران انجمن هم نظارت بیشتر انجام بشه.
Godisnowhere

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
متاسفانه دارید موضوع رو بیش از حد شخصی می‌کنید، چون با نظرات یک فرد موافق نیستید.

من با تمام نظرات دانیال موافق نیستم، ولی دانیال کمک‌های زیادی به جامعهٔ فارسی‌زبان گنو-لینوکس و اوبونتو کرده و هنوز فعاله. این قابل احترام و تقدیره.

اگر برای شما Microsoft بهترین شرکت نرم‌افزاری هست، خب از نرم‌افزارهاش استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید vBulletin گزینهٔ بهتری برای انجمن هست، از اون برای انجمن‌هاتون استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید اینجا ناظران بدی داره، انجمنی با مدیران خوب ایجاد کنید. اگر فکر می‌کنید اسنپ خوبه، از اون استفاده کنید. ولی این سبک حرف زدن و حملهٔ شخصی جاش اینجا نیست. این پست رو بدلیل منحرف شدن و حملهٔ شخصی قفل می‌کنم.