انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوکس مینت، از نصب بسته‌های اسنپ جلوگیری می‌کند  (دفعات بازدید: 4886 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین

نقل‌قول
فارغ از سایت ورزش۳ و فونت تاهوما، در کل این گزاره درسته که بسیاری از سایت‌ها از فونت‌های انحصاری بهره می‌برن ولی باید توجه کنیم که اولاً از طریق تنظیمات مرورگر، می‌شه اجبار فونت توسط وب‌سایت رو غیرفعال کرد و از فونت موردعلاقه خودتون استفاده کنین. و در ثانی اینکه یک سرویس یا وب‌سایت از فونت، وب‌سرور، وب‌فریم‌ورک و ... انحصاری استفاده می‌کنه، تا زمانی که کاربر از یک مرورگر به‌ روز استفاده کنه و با ip خودش وارد نشه و توی اون سایت ثبت‌نام نکنه (و محض اطمینان از چیزی مثل NoScript استفاده کنه)، نگرانی نخواهد داشت و این مورد اصلاً با نصب نرم‌افزار انحصاری روی سیستم شخصی قابل مقایسه نیست.

من دارم میگم خودت رو اذیت نکن شما میگی برو تنظیمات مرورگر رو عوض کن فونت غیرآزاد نبینی؟؟؟
عزیزم غیر آزاد غیر آزاده. یا رومی روم یا زنگی زنگ
نمیشه که بگی من مخالف نرم افزار غیر آزادم ولی روی سیستم فونت و کدکهای غیر آزاد رو دارم.
حرف منم اینه که در دنیایی که با نرم افزارهای غیر آزاد اشباع شده، اگر مجبور به استفاده از یک بسته غیر آزاد هستی، استفاده کن و خودت رو اذیت نکن. همین
Godisnowhere

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
به همه دوستان

فکر نکنید که هر چی نرم افزار اپن سورس و آزاده امنه و جاسوسی نمیکنه و هر چی نرم افزار غیر آزاده ناامنه و شیطانی
در هر دو دسته موارد نقض بسیاره
زندگی شما از ۱۰ سال پیش به این طرف خیلی فرق کرده و آمیخته با انواع نرم افزارهای مخرب و جاسوسی و تجاری شده
همین حالا که دارین این متن بنده رو میخونین، اگه روی گوگل کروم هستین که تکلیف مشخصه و دارین از یک نرم افزار غیر آزاد تجاری استفاده میکنید که دیتای شما رو جمع آوری میکنه و شیک میفروشه و یا برای تبلیغات خودش استفاده میکنه. اگر هم روی فایرفاکس هستین که اونم همچین علیه السلام نیست. سرچ کنید سوتی هاش زیاده.
زندگی شما پر از backdoor شده. پر از نرم افزارهای جمع آوری دیتای شما. نکنه با موبایل کار نمیکنید؟ اندروید دارید؟ انحصاریه و جاسوسی. کاستوم رام دارید؟ کل دیتاتون دست یه نفر توی چینه. اپل دارید؟ دیگه تکلیف مشخصه.
اگه بخوام براتون دونه دونه مثال بزنم به یخچال و اتومبیل و مایکروویو و غیره میرسه.
پس اگر دم از استفاده کامل از نرم افزار آزاد میزنید -که آرزوی من هم هست- در نظر داشته باشید که غیر ممکنه و باعث میشه که به دانشتون شک کنند.

ترجیحا از نرم افزاد آزاد استفاده کنید. ترجیحا از نرم افزار اپن سورس استفاده کنید. نرم افزارهای مشکوک و انحصاری رو نصب نکنید. اجازه جمع آوری دیتا به سایت ها و مروگرها و سیستم عملتون ندین.
اما بعدش دیگه سخت نگیرین.
Godisnowhere

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست عزیز، فاراب.
شما یا داری ترول می‌کنی، یا اصلاً مفهوم آزادی نرم‌افزار رو متوجّه نشدی.
آزادی نرم‌افزار یعنی این که ما رایانهٔ خودمون رو کنترل کنیم، نه رایانه (در حقیقت اونی که به رایانه‌مون برنامه می‌ده) ما رو. این یعنی چی که چون فلان پایگاه داره از بهمان قلم استفاده می‌کنه، ما نمی‌تونیم از نرم‌افزار آزاد استفاده کنیم. مگه اون سایت داره رو رایانهٔ ما اجرا می‌شه؟ تنها نگرانی‌ای که در وب وجود داره، جاوااسکریپت‌هایی هستن که روی رایانهٔ ما اجرا می‌شن که با وجود دسترسی بسیار کمی که دارن، باز هم هزاران روش برای مقابله باهاشون وجود داره.

این که ما از هیچ نرم‌افزار انحصاری‌ای استفاده نکنیم، در سال ۲۰۲۰ اصلاً چیز عجیب و دست نیافتنی‌ای نیست که این‌جور از موضع وادادگی درباره‌اش صحبت می‌کنید. همین الآن من به شخصه، نه تنها روی رایانه و تلفن همراهم هیچ نرم‌افزار انحصاری‌ای وجود نداره، که هیچ رایانه یا تلفن همراهمی توی خونه‌مون هم هیچ نرم‌افزار انحصاری‌ای رو اجرا نمی‌کنه. برام خیلی عجیبه که به استفاده از نرم‌افزار آزاد می‌گید اذیت شدن و استفاده ازش رو غیرممکن می‌دونید!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user

فکر نکنم کسان زیادی مثل استالمن وجود داشته باشن که از هیچ چیز غیر آزادی استفاده نکنن
(البته منظور بنده توهین به ایشان نیست چون خدمات بزرگشان  در زمینه توسعه دنیای نرم افزار آزاد قابل انکار نیست)
ولی تقریبا همه افراد این انجمن نرم افزار آزاد رو به غیر آزاد ترجیح میدن و طرفدار نرم افزار آزاد هستند.
شکی ندارم که دوستمان آقا فاراب عزیز هم طرفدار دنیای نرم افزار آزاد هستند ولی این نظر را دارند که هنگامی
که برای انجام کاری نرم افزار آزاد نیازمون رو رفع نکرد به جای انصراف از انجام اون کار از نرم افزار انحصاری استفاده بکنیم،
و این عقیده من و خیلی های دیگست.
اما آقای بهزادی اینطور که گفتن بیشتر به استالمن شبیهن تا ما.
عقاید همه محترمه و نباید کسی به کس دیگری به خاطر عقیده اش بگوید بیسواد یا ... .
این نظر شخصه که از نرم افزار انحصاری استفاده بکنه یا نه،
ولی قوانین این انجمن میگه تبلیغ برای نرم افزار غیر آزاد ممنوع و ما با استفاده از این انجمن باید به قوانین آن هم احترام بگذاریم.
ما تا حد امکان موظف هستیم تازه وارد ها رو به سمت نرم افزار آزاد سوق بدیم.
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
نمیشه که بگی من مخالف نرم افزار غیر آزادم ولی روی سیستم فونت و کدکهای غیر آزاد رو دارم.
همه چیز صفر و یک نیست. فردی که مخالف نرم‌افزار انحصاری هست، تا جایی که بتونه سعی می‌کنه ازش استفاده نکنه. ولی اگر بگیم چون بعضی مواقع نمیشه، پس اصلا دیگه سعی نکنیم، کار اشتباهیه. شما اگر نمی‌خواید تلاشی در این زمینه بکنید، خب نکنید. ولی افرادی که نرم‌افزار آزاد براشون مهمه، تلاش می‌کنند. نتیجه‌اش هم داریم میبینیم. اگر قرار بود افراد مثل شما بیخیال باشند، این جنبش به جایی نمیرسید.

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
دوست عزیز، فاراب.
شما یا داری ترول می‌کنی، یا اصلاً مفهوم آزادی نرم‌افزار رو متوجّه نشدی.
آزادی نرم‌افزار یعنی این که ما رایانهٔ خودمون رو کنترل کنیم، نه رایانه (در حقیقت اونی که به رایانه‌مون برنامه می‌ده) ما رو.

عجب! این یک برداشت کاملا جدید از نرم افزار آزاده. غلط نیست اما معنی نرم افزار آزاد نیست. پس حالا معلوم شد که چرا حرف منو متوجه نمیشید.
مشق شب: یکم در مورد نرم افزار آزاد اونم در منابع اصلی نه ترجمه شده مطالعه کن.

در ضمن اگر جایی بهت گفتن ترول عینا نیا اینجا بگو. ببین طرفت کیه اول
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1399، 11:30 ب‌ظ توسط فاراب »
Godisnowhere

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
همه چیز صفر و یک نیست. فردی که مخالف نرم‌افزار انحصاری هست، تا جایی که بتونه سعی می‌کنه ازش استفاده نکنه. ولی اگر بگیم چون بعضی مواقع نمیشه، پس اصلا دیگه سعی نکنیم، کار اشتباهیه. شما اگر نمی‌خواید تلاشی در این زمینه بکنید، خب نکنید. ولی افرادی که نرم‌افزار آزاد براشون مهمه، تلاش می‌کنند. نتیجه‌اش هم داریم میبینیم. اگر قرار بود افراد مثل شما بیخیال باشند، این جنبش به جایی نمیرسید.

من گفتم سعی نکنید؟
من گفتم تمام تلاشتون رو بکنید اما در نهایت خودتون رو اذیت نکنید.
در ضمن در سال ۲۰۲۰، حریم خصوصی و نرم افزار آزاد و بدون جاسوس افزار و دیتا کالکتور، با احترام به دوستان، بیشتر توهمه تا واقعیت.
Godisnowhere

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین

اما آقای بهزادی اینطور که گفتن بیشتر به استالمن شبیهن تا ما.

خود استالمن وا داده میگه سعی کنین اما خودتون رو اذیت نکنید. شاه بخشیده ، شیخ علی خان نمی بخشه
تازه برای کانونیکال هم تعیین تکلیف میکنن و به شاتلورث دستور میدن که فلان کار رو بکن و فلان کار رو نکن
ظاهرا توی هیئت مدیره اش کرسی دارن
Godisnowhere

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
من گفتم سعی نکنید؟
من گفتم تمام تلاشتون رو بکنید اما در نهایت خودتون رو اذیت نکنید.
بله، دقیقا اکثر پست‌های شما در اینجا اینه که تلاشمون رو نکنیم، چون ممکنه اذیت بشیم :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
عجب! این یک برداشت کاملا جدید از نرم افزار آزاده. غلط نیست اما معنی نرم افزار آزاد نیست. پس حالا معلوم شد که چرا حرف منو متوجه نمیشید.
مشق شب: یکم در مورد نرم افزار آزاد اونم در منابع اصلی نه ترجمه شده مطالعه کن.
خب پس برید به استامن بگید که از اول داشته اشتباه می‌زده؛ بره جنبش رو بر اساس درک شما از نرم‌افزار آزاد، ری‌استارت کنه!
در این‌جا خود استالمن مفهوم نرم‌افزار آزاد رو توضیح می‌ده: ثانیهٔ ۱۸ تا ۲۵: https://audio-video.gnu.org/video/TEDxGE2014_Stallman05_LQ.webm
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1399، 12:39 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aftab77

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
فاراب جان آب در هاون میکوبی، به قول خودت، انجمن از یه جایی به بعد افتاد دست چند تا جوان متعصب. تعصب هم از جهل میاد، البته جهل نسبی. خدا میدونه اینا توی زندگی شخصیشون چقدر نرم افزار و سخت افزار و فایل مدیای غیر آزاد استفاده میکنند، بعد میان اینجا جلوی ما کاتولیک تر از پاپ میشن!
آقای nixoeen، نرم افزار تجاری نقض حقوق بشر نیست، محصولیه که سازندش لطف نکرده اون رو آزاد ارایه بده، حقشه خب میخواد زحماتش به باد نره، تو دوست نداری؟ بهش مشکوکی؟ استفاده نکن برادر من، این که موضوع پیچیده ای نیست.
دوستان از همینجا از همتون خداحافظی میکنم، الان اکانتم قفل میشه در این سرای آزادی!😀
راستی برادران متعصب، این انجمن چی داره که ثبت نامش رو انقدر سخت کردین؟ 🤔 هر موقع میخواهی ثبت نام بکنی چپ و راست بهت گیر میده که با اکانت خودت وارد شو! انگار همه دنیا صف کشیدن که اینجا ثبت نام کنند! فکر کنم دلیل خلوت شدنش همینه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
آقای nixoeen، نرم افزار تجاری نقض حقوق بشر نیست، محصولیه که سازندش لطف نکرده اون رو آزاد ارایه بده
هر فردی آزاده انتخاب کنه. هدف و قانون این انجمن بر اساس نرم‌افزار آزاده و ما از نرم‌افزار انحصاری در این انجمن پشتیبانی نمی‌کنیم و کاربران رو به نرم‌افزار آزاد سوق میدیم. نمیدونم چرا اینقدر براتون سخته برای فعالیت توی یک انجمن، خلاف قوانین و هدف اون فعالیت نکنید.

خود نرم‌افزارهای انحصاری پشتیبانی خودشون رو دارند دیگه، نیازی نیست ما انرژی و منابع‌مون رو برای اون‌ها که این آزادی رو به ما نمیدن صرف کنیم. خیلی دوست دارید انرژی‌تون رو برای نرم‌افزارهای انحصاری صرف کنید، یک انجمن براش بزنید و اونجا فعالیت کنید.
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1399، 05:02 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
امکان دارد این بحث ها رو به کانال IRC منتقل کنید. تاپیک از لینک خبری خیلی فاصله گرفته.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
اینکه از نرم افزار یا سخت افزار انحصاری استفاده میکنیم که اکثرا از ان استفاده میکنن مربوط به خدمان است ولی نباید اونا رو تو اینجا
تبلیغ کنیم
در یک کلام
این انجمن به منظور حمایت از نرم افزار آزاد ساخته شده و طبیعیست که دل کسی  در اینجا به حال نرم افزار غیر آزاد نباید بسوزد
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1399، 02:09 ب‌ظ توسط ali7rangoo »
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world