انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال در مورد آرچ  (دفعات بازدید: 4270 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
پاسخ : سوال در مورد آرچ
« پاسخ #30 : 27 تیر 1399، 10:44 ب‌ظ »
آرچ دوباره نصب کردم چند بار قبلم این مشکل داشتم با یه روش هایی حل میکردم میخوام بدونم چرا ارچ فیلتر برای من چند تا پکیجش برای نصب ارچ دانلود نمیشه بعد رفتم دیدم میگن با فیلتر شکن یا دی ان اس شکن برید ! خب یعنی ما تحریم هستیم ؟ البته شاید با سرور عوض کردن درست شه ولی بلاخره تحریم هستیم /:
یکی از دلایل استفاده از دبیان همین آزادیش که کسی تحریم نمیکنه و...

فقظ لطفا چون ارچ دارید بهونه نیارید بعضیا اخه گفتن با dns شکن برید درست میشه که دی ان اس شکن تحریم خارج بر میداره درضمن این همه توزیع فیلتر نشده فک نکنم تحریم  از طرف ایران باشه
ما تحریم نیستیم mirror های بعضی از کشور ها ما رو تحریم کرده.
مثلا موقع نصب من، اولین میرور مال اسراییل بود که وصل نمیشد
ربطی به آزاد بودن یا نبودن ندارع
صرفا باید برید تو فایل mirrorlist میرور های ایران رو بیارید بالای فایل

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #31 : 28 تیر 1399، 03:51 ق‌ظ »
اها اره راست میگی فک کنم برا منم همین بود ولی فک کنم آزاد بودن ربط به تحریم داره مثلا یه توزیع آزاد باشه فک نکنم بتونه یا حداقل خودش جایی رو تحریم کنه

فلسفه آزاد بودن فک کنم یکیش همینه که جایی رو تحریم نکنه مثلا بگه فلان کشور ها حق استفاده ندارن محدود کنه اینجور چیزا قبلا که اینجور خوندم اگه اشتباه که هیچی ؟!
این آرچ خب چرا ایجوریه بقیه چیز هاش اگه یه سرور کار نکرد از یه جا دیگه دانلود میکنه ولی چند تا فایل برای نصب سیستم عامل فقط میخواد از یک جا دانلود کنه و اونم کار نمیکنه دلیل این کارش یکم برام سواله ؟

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #32 : 28 تیر 1399، 08:26 ق‌ظ »
اها اره راست میگی فک کنم برا منم همین بود ولی فک کنم آزاد بودن ربط به تحریم داره مثلا یه توزیع آزاد باشه فک نکنم بتونه یا حداقل خودش جایی رو تحریم کنه

فلسفه آزاد بودن فک کنم یکیش همینه که جایی رو تحریم نکنه مثلا بگه فلان کشور ها حق استفاده ندارن محدود کنه اینجور چیزا قبلا که اینجور خوندم اگه اشتباه که هیچی ؟!
این آرچ خب چرا ایجوریه بقیه چیز هاش اگه یه سرور کار نکرد از یه جا دیگه دانلود میکنه ولی چند تا فایل برای نصب سیستم عامل فقط میخواد از یک جا دانلود کنه و اونم کار نمیکنه دلیل این کارش یکم برام سواله ؟
آره درست میگی ولی این تحریم ربطی به خود آرچ نداره. ما کلن به سرورهای بعضی کشورها مثل اسرايیل نمیتونیم وصل بشیم. آرچ تحریم نکرده اون کشور تحریم کرده. برای مثال اگه سرور آرچ مال دانشگاه یه کشور باشه که ما رو تحریم کرده نمیتونیم به اون سرور وصل بشیم ولی خب به خود آرچ ربطی نداره چون آرچ که نیومده پول بده سرورو بخره. اونا خودشون گفتن ما پشتیبانی میکنیم
مثل اینه که اگه گیت هاب ایرانو تحریم کنه و ما دسترسی به سورس یه نرم افزار نداشتیم بگیم اون نرم افزار آزاد نیست

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #33 : 28 تیر 1399، 09:07 ب‌ظ »
درسته قبول دارم سوال من اینه چرا بقیه پکیج هارو از سرور نتونه دانلود کنه میره یه سرور دیگه و چند تا پکیج مهم سیستم عامل فقط میخواد از اسراییل دانلود کنه  البته کلا حرفت قبول دارم فقط این یکم برام سوال شد

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #34 : 29 تیر 1399، 10:48 ق‌ظ »
درسته قبول دارم سوال من اینه چرا بقیه پکیج هارو از سرور نتونه دانلود کنه میره یه سرور دیگه و چند تا پکیج مهم سیستم عامل فقط میخواد از اسراییل دانلود کنه  البته کلا حرفت قبول دارم فقط این یکم برام سوال شد
من با میرور های ایران تا حالا به مشکلی نخوردم که پکیجی نداشته باشه و در کنار اون تعداد زیادی میرور دیگه هست که در هر صورت بالاخره باید از اونجا دانلود بشه.
به نظر میرسه مشکلتون چیزی غیر از تحریمه. شاید مشکل از خود همراه اول باشه. گرچه من مشکلی نداشتم توی آرچ تا حالا ولی این چند وقت یه سری مشکلات برام پیش اومده به خاطر بعضی سرویس دهنده های اینترنت