انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یادگیری چه حوزه ای در برنامه نویسی در حال حاضر بهتر است؟  (دفعات بازدید: 1096 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
من برای برنامه نویسی، طراحی سایت رو انتخاب کردم. بنظرتون چه حوزه ای درامد بالایی داره و محبوب هم هست؟ البته هدف اصلی درآمد نیست ولی خب درآمد خیلی اهمیت بالایی داره. طبق تحقیقاتی که کردم برنامه نویس ها با کارگران فرقی ندارند از لحاظ درآمد. با این حال با چه انگیزه ای ادامه بدم؟
اگر قرار باشه کلی زحمت بکشم و وقت و انرژی بزارم برای یادگیری که آخرش به هیچی نرسم، خب چه بهتر که از همین الان مسیرم رو عوض کنم که در آینده به مشکل نخورم.

خوشحال میشم تجربیات و پیشنهادات خودتون رو بگید تا راه درست رو از همین اول بفهمیم چیه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
بهترین حوزه، حوزه‌ای هستش که ازش لذت ببرید و در اون خوب باشید (بشید!).

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
حوزه‌ای که بیش‌تر باهاش حال می‌کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
بالاتر گفتند، علاقه قسمت زیادی رو شامل میشه.
هوش مصنوعی و توسعه برنامه در بستر وب چیزی که الان و احتمالا آینده، درآمد و نیاز بالایی داره.
کسی که به شبکه خوب مسلط باشه فعلا لازمه، نمی‌دونم در آینده چجوری میشه.
امنیت هم یه چیزی که تقریبا همیشه نیازه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 806
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
در تکمیل نصیحت های درست دوستان اگر منظورتون بازار کار هست ، فلاتر و ری اکت و دات نت کور و سی شارپ و کیوت سی ، بیشترین درخواست هایی بودن که من برای استخدام برنامه نویس در ایران دیدم این مدت ، برای فریلنسری هم مباحث مرتبط با وب مثل وردپرس و PWA و پی اچ پی بیشترین درخواست رو دیدم .

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
به نظرم

#C در Unity و ++C در Unreal
بازی سازی داخل ایران متخصص کمی داره

یکی دیگه هم انلاین کردن بازی های آفلاین که داخل ایران در سطح بازی های نوبتی(مثل هشت خوان، پسرخوانده) پیشرفت کرده اگر بتونی داخل این زمینه متخصص بشی که خیلی بهتره

نکته: اگر متخصص بشی که داخل هر زمینه ای درآمدت بالا هست و اینکه بازی سازی با طراحی وب خیلی فرق داره و باید خلاقیت به خرج بدی و ساختار برنامه نویسی بازی با زمینه های دیگه خیلی متفاوت است
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1400، 06:56 ب‌ظ توسط warlock »

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
هرچی دوست داری، ولی بهترین باش.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
من برای برنامه نویسی، طراحی سایت رو انتخاب کردم. بنظرتون چه حوزه ای درامد بالایی داره و محبوب هم هست؟ البته هدف اصلی درآمد نیست ولی خب درآمد خیلی اهمیت بالایی داره. طبق تحقیقاتی که کردم برنامه نویس ها با کارگران فرقی ندارند از لحاظ درآمد. با این حال با چه انگیزه ای ادامه بدم؟
اگر قرار باشه کلی زحمت بکشم و وقت و انرژی بزارم برای یادگیری که آخرش به هیچی نرسم، خب چه بهتر که از همین الان مسیرم رو عوض کنم که در آینده به مشکل نخورم.

خوشحال میشم تجربیات و پیشنهادات خودتون رو بگید تا راه درست رو از همین اول بفهمیم چیه.
همانطور که دوستان و اساتید اشاره کردند علاقه بسیار مهمه ولی اینکه گفتند درآمد برنامه نویسی با کارگری فرقی نداره درست نیست برای درآمد از برنامه نویسی چند مدل وجود داره برای مثال مدل کارمندی ( به صورت حضوری و دورکار)، فرینلسری ، یا اینکه کار آفرینی و کار کردن روی پروژه خودت(بسیاری از کارآفرینان بزرگ جهان خودشان برنامه نویس بودند.).
هر مدل مزایا و معایب خودش رو داره ولی از هر مدل کاری بخوای کار کنی در صورتی که تخصص لازم برای اون کار رو داشته باشی برنامه نویسی یک کار نسبتا خوبه.
برای مثال برای مدل کارمندی بازه متفاوتی از حقوق هست که هر چی حرفه ای تر باشی و رزومه قوی تری داشته باشی شانست برای اینکه به شرکت های بزرگتر بپیوندی بیشتره میتونی به سایت های کاریابی سر بزنی و خودت نگاه بکنی.
مدل فریلنسری هم تقریبا مثل مدل کارمندیه البته یه تفاوت هایی هم داره که خودت بهتره راحع بهش تحقیق کنی.
اما مدل کارآفرینی پر ریسک ترینشه و نمیتوان برخلاف دومورد بالا حداقل و حداکثر درآمدی برای آن در نظر گرفت.
یکی از خوبی های برنامه نویسی اینه که شما محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نیستی و در هر سه مدل میتونی تو ایران باشی و به کل جهان خدمات ارائه بدی(البته یه چالش های قابل حلی هم داره).
خودم بیشتر تو حوزه بکند وب کار میکنم ولی حوزه های دیگه هم میتونن مفید باشن.یکی از توصیه هایی که اساتید میکنن اینه که تو هر شاخه ای که انتخاب کردی استاد بشی بهتره از اینکه الکی و بی دلیل از این شاخه به اون شاخه بپری
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
ببینید دقیقا دوستان دیگه درست گفتند، شما باید علاقتون پیدا کنید، درآمد برنامه‌نویس هم مثل کارگر می‌تونه باشه، کمترش هم می‌تونه باشه و حتی از درآمد یک تاجر چندین ساله نیز می‌تونه بیشتر باشه اگر در کنار برنامه‌نویسی حتما در زمینه دیجیتال‌مارکتینگ و تجارت نیز مطالعه داشته باشید. بیشتر وارد حوضه استارتاپ‌ها در همین ایران خودمون بشید تا بتونید پیشرفت کنید. تعارف نداریم که الان خیلی از ثروتمندان دنیا خودشون برنامه‌نویس بودن ولی نکته مهم اینجاست که توانستن خودشون یا با همکاری شخص دیگری اون مهارتشون در دنیای اقتصاد ازش استفاده بکنن.
خوبی دنیای برنامه‌نویسی یا کلا کامپیوتر اینه که شما محدودیت جغرافیای تا حدود زیادی ندارید که خوب این خودش یک مزیت فوق‌العاده محسوب میشه، برنامتون سایت یا هر چیز دیگه‌ای را می‌توانید پشت میز خودتان به کل دنیا عرضه کنید.
الان دوباره بر می‌گردم به حرف دوستان که باید وارد حوضه‌ای بشید که علاقه دارید و تا امتحان هم نکنید نمی‌تونید ببینید دوست‌دارید یه زبان یا تکنولوژی یا نه. من پیشنهادم به شما اینه که فعلا زیاد از شاخه به شاخه پریدن نترسید، برید خیلی چیزها رو امتحان کنید، البته در نظر داشته باشید که وقتی میگم امتحان مثل اینه که به عنوان مثال برای طراحی وب حداقل یک سایت ساده مجله‌ای بتونید درست کنید، نه اینکه تا یه Hello World نوشتید برید یه زبان دیگه. امتحان کنید یکم که برید جلو دستتون میاد چه خبره.
نکته خیلی مهم دیگه هم اینکه خودتون محدود نکنید به زبان یا تکنولوژی، این‌ها ابزار هستند سعی کنید منطق برنامه‌نویسی خودتون را قوی کنید که این اصلش هست و از همه مهمتر، این طوری که بشه شما برای یادگرفتن خیلی از زبان‌ها یا فریم‌ورک‌ها فقط نیاز به چند ساعت داکیومنشن خوندن دارید و تمام.
من خودم به شخصه متنفرم از پایتون(چراشو دیگه خیلی دلیل دارم  ](*,)) ولی خوب مثلا به یک مسئله‌ای برخورد میکنم که می‌بینم با پایتون راحت‌تر و سریع‌تره خوب با اون می‌نویسم، سرعت اجرای بالاتر بخوام میام با ++C مینویسم مثلا، از بقیه اساتید بپرسی هم همینو میگن، یادگرفتن یه زبان یا فریم‌ورک براشون از چند دقیقه تا مثلا چند روز طول می‌کشه نه بیشتر و برای درک عمقی ازش هم سریع داخل یک پروژه استفاده میکنن و با سرچ آروم آروم مسائل دیگش رو هم یادمیگیرن.
پس از شاخه به شاخه پریدن نترسید، علاقه خودتون پیدا کنید، به حوضه استارتاپ‌ها و دیجیتال‌مارکتینگ توجه داشته باشید، وابسته به تکنولوژی یا زبان خاص نباشید(البته تخصص هم داشته باشید) و موفق باشید  ;D

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
https://external-preview.redd.it/ORK94oXHwEJAlJm3J2dwKUbVTcxnWIPnAcVGBArnRBE.jpg?auto=webp&s=5e066a17ffe4dd09f1e1861bdce1204972434241
آخر هر شاخه از چارتو زیاد خوب نگفته ولی جالب هست. حس میکنم‌ یکم قدیمیه.
مثلا بهتر بود در قسمت اندروید و IOS از react native هم اسم می‌برد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
react native همین الآنش هم از بین رفته و کم‌تر جایی ازش استفاده می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
پس چی جاش استفاده میشه؟ Flutter؟
خوبی ReactNative اینه که به زبان جاوا اسکریپت هست و راحت تر هست یادگیری اش

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
پس چی جاش استفاده میشه؟ Flutter؟
خوبی ReactNative اینه که به زبان جاوا اسکریپت هست و راحت تر هست یادگیری اش

بله و بهتر از همشون به نظر من Kotlin Multiplatform

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
والا تا جایی که می‌دونم فعلا با Flutter حسابی توی رقابتن و به شدت محبوب، آماری هست که تا سال پیش خوندم. میشه شما منبعتون برای این صبحت بفرمایید.
بعدم فکر نمیکنم با این تعداد دانلود هفتگی و این میزان آپدیت بودن:
و ۱۰۰ هزارتا استار گیت‌هاب از بین‌رفته حساب بشه