انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تشخیص گرافیک ماین شده  (دفعات بازدید: 450 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
پاسخ : تشخیص گرافیک ماین شده
« پاسخ #15 : 30 مهر 1401، 05:13 ب‌ظ »
یادمه چند سال پیش یه GTX460 گرفتم کارکرده ، به ظاهر اوکی بود و تمیز ، رو سیستم هم بدون مشکل بالا میومد ، ولی وقتی فارمارک ازش گرفتم سر ۱۵ دیقه خاموش میشد ، بازش کردم متوجه شدم که قاب بالایی چیپست از خود چپست کنده شده و انتقال دما بخوبی انجام نمیشه و در نتیجه .... ، البته فروشنده خودش هم خبر نداشت ، ولی اگر تستش نمیکردم ممکن بود تا چندماهی متوجه نشم و وقتی هم متوجه میشدم احتمالا فکر میکردم وقتی دست خودم بوده خراب شده .

در گنولینوکس هم ابزاری برای این تست ها وجود داره :
https://www.maketecheasier.com/stress-test-graphics-card-linux/

یه چیزی که برای من خیلی عجیب بود اینکه از این گرافیک دو نوع رو به من نشون دادن . یک ۶۰ بیت و یک ۲۵۶ بیت که گفتن ۲۵۶ بیت خیلی بهتره و تقریبا ۲ میلیون تومن اختلاف قیمت دادن . متاسفانه نمیدونم چون فکر کردن بنده در سخت افزار نا واردم میخواستن یه کلاه بزرگ سرم بزارن یا نه ؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 30 مهر 1401، 05:19 ب‌ظ »
https://piped.qdi.fi/watch?v=hKqVvXTanzI
این رو ببینید. البته به زبان انگلیسی هست.

یه چیزی که برای من خیلی عجیب بود اینکه از این گرافیک دو نوع رو به من نشون دادن . یک ۶۰ بیت و یک ۲۵۶ بیت که گفتن ۲۵۶ بیت خیلی بهتره و تقریبا ۲ میلیون تومن اختلاف قیمت دادن . متاسفانه نمیدونم چون فکر کردن بنده در سخت افزار نا واردم میخواستن یه کلاه بزرگ سرم بزارن یا نه ؟
راستش ندیدم دوتا مدل از یه گرافیک، پهنای bus حافظه‌شون اینقدر با هم فرق داشته باشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 30 مهر 1401، 05:25 ب‌ظ »
https://piped.qdi.fi/watch?v=hKqVvXTanzI
این رو ببینید. البته به زبان انگلیسی هست.

راستش ندیدم دوتا مدل از یه گرافیک، پهنای bus حافظه‌شون اینقدر با هم فرق داشته باشه.

متاسفانه  همون ورژن ۲۵۶ بیت رو به قول خودشون روی سیستمم اسمبل کردن  و داخل کانالشون دقیقا عین همین گرافیک من با کانفیگ سیستم من رو تقریبا ۲ میلیون و نیم ارزون تر گذاشته بودن . پیگیر که شدم این رو تحویل من دادن که گرافیک شما ۲۵۶ بیت هست و گرافیک اون سیستم ۶۰ بیت 

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #18 : 30 مهر 1401، 05:46 ب‌ظ »
الان کارت گرافیک رو گرفتید؟

چون اگر سه میلیون دیگه بزارید روی این پول یه asus tuf 3060 12gb می تونی بگیری
اگر از فروشگاه های معتبر مثل تاپ رایان یا لیون کامپیوتر هم بگیری که دیگه از سلامتش نگرانی نداری

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 30 مهر 1401، 05:48 ب‌ظ »
الان کارت گرافیک رو گرفتید؟

چون اگر سه میلیون دیگه بزارید روی این پول یه asus tuf 3060 12gb می تونی بگیری
اگر از فروشگاه های معتبر مثل تاپ رایان یا لیون کامپیوتر هم بگیری که دیگه از سلامتش نگرانی نداری

نه هنوز کل پول سیستم رو پرداخت کردم گفتن که ۳ شنبه برم تحویل بگیرم .

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #20 : 30 مهر 1401، 06:02 ب‌ظ »
اگر می تونید کارت گرافیک رو عوض کنید قبلش هم باید چک کنید ببینید پاور سیستمون می کشه و سازگار است یا خیر