انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تشخیص گرافیک ماین شده  (دفعات بازدید: 445 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
تشخیص گرافیک ماین شده
« : 29 مهر 1401، 05:11 ب‌ظ »
سلام .
دوستان چطوری میشه کارت گرافیکی که باهاش ماین انجام شده یا دیگه اونقدر سالم و درست نیست رو تشخیص داد ؟
یک گرافیک rx580 با حافطه ۸ گیگ پیدا کردم که متاسفانه یا خوشبختانه قیمت واقعا خوبی داره . برای همین کمی بنده رو به شک انداخته . ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری اگه خرابه تشخیص بدم .

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
پاسخ : تشخیص گرافیک ماین شده
« پاسخ #1 : 29 مهر 1401، 07:26 ب‌ظ »
چه مقداره قیمتش؟

می تونید تست بگیرید ازش نرم افزار هست برای این کار و دما و قدرتش رو اندازه بگیرید
فقط rx580 مدل های خیلی زیادی داره ممکنه یه مدل ارزون قیمتش باشه

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #2 : 29 مهر 1401، 07:30 ب‌ظ »
چه مقداره قیمتش؟

می تونید تست بگیرید ازش نرم افزار هست برای این کار و دما و قدرتش رو اندازه بگیرید

این که آره میشه ولی راهی برای اینکه بفهمیم چقدر یه کارت گرافیک کار کرده یا دستکم تخمینی با دقت هفته بزنیم وجود داره؟ در مورد هارد انگار توی خود هارد ذخیره میشه. البته فضای هارد نه ولی روی یه چیپست روی هارد.

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 29 مهر 1401، 07:34 ب‌ظ »
چه مقداره قیمتش؟

چطوری باید بقهمم یا مدلش رو تشخیص بدم . پولش رو به سختی جور کردم و واقعا نمیخوام جنس بنجل بندازن بهم

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #4 : 29 مهر 1401، 07:45 ب‌ظ »
چه مقداره قیمتش؟

چطوری باید بقهمم یا مدلش رو تشخیص بدم . پولش رو به سختی جور کردم و واقعا نمیخوام جنس بنجل بندازن بهم

اگر لینوکس داری با کارت گرافیکت سیستم رو بالا بیار و دستور زیر رو بزن:

lspci | grep VGA

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5 : 30 مهر 1401، 09:07 ق‌ظ »
در ویندوز یه نرم افزاری بود (اسمش یادم نیست) که عدد به درصد میداد برای سلامت چیپ گرافیک ، مثلا گرافیک نو رو میزد 99.99 سلامت چیپ ، گرافیک کار کرده رو میزد 93درصد و ماین شده رو میزد 83 یا 70 درصد (یه اندازه ماین شدنش) ،
الان قیمت عمده 580 ماین شده حدود 3تومن هست در کانال های خرید و فروش ، ولی در بازار آزاد بیشتر معامله میشه .
وقتی rx580 میخاید بخرید ، معمولا اینجوریه که اگر خریدار رو میشناسید و مطمعنید که گرافیک رو از نویی خودش خریده اوکی ، در غیراین صورت ماین شده هست .

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 30 مهر 1401، 02:10 ب‌ظ »
 ](*,)
چه مقداره قیمتش؟

گفتن ۲۵۶ بیت با حافظه ۸ گیگ حدودی ۱۲ میلیونو ۹۰۰ هزار تومن

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 30 مهر 1401، 02:21 ب‌ظ »
در ویندوز یه نرم افزاری بود (اسمش یادم نیست) که عدد به درصد میداد برای سلامت چیپ گرافیک ، مثلا گرافیک نو رو میزد 99.99 سلامت چیپ ، گرافیک کار کرده رو میزد 93درصد و ماین شده رو میزد 83 یا 70 درصد (یه اندازه ماین شدنش) ،
الان قیمت عمده 580 ماین شده حدود 3تومن هست در کانال های خرید و فروش ، ولی در بازار آزاد بیشتر معامله میشه .
وقتی rx580 میخاید بخرید ، معمولا اینجوریه که اگر خریدار رو میشناسید و مطمعنید که گرافیک رو از نویی خودش خریده اوکی ، در غیراین صورت ماین شده هست .

اینطور که من شنیدم و دیدم چندین شعبه دارن تو شهر های مختلف و گفتن که یکسال حداقل گارانتی تعویض میکنن گرافیک رو تو شرکتشون . و گفتم که حداقل ۲ روز یا یک روز مهلت تست میخوام گفتن که مشکلی نداره .
فقط دقیق نمیدونم تو این مهلت تست باید چه کار هایی رو انجام بدم برای فهمیدن درصد سلامت کارت گرافیک

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #8 : 30 مهر 1401، 02:28 ب‌ظ »
میتونی توی وب بگردی و امتیازها و اعداد تست فارمارک (Furmark) اون گرافیک رو که با سیستمی شبیه سیستم خودت از نظر پردازنده و رم و پاور و مادربرد گرفته شده ، پیدا کنی ، و وقتی با فارمارک گرافیک خودت و زیر فشار تست میکنی اون اعداد و مقایسه کنی که آیا خیلی نزدیکن به هم یا نه ، اگه نزدیک بودن که خوبه ، اگه گرافیکت اعداد کمتری بده مثلا فریم کمتر یا دمای خیلی بیشتر ، خوب از عمرش خیلی کم شده دیگه .

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 مهر 1401، 03:39 ب‌ظ »
میتونی توی وب بگردی و امتیازها و اعداد تست فارمارک (Furmark) اون گرافیک رو که با سیستمی شبیه سیستم خودت از نظر پردازنده و رم و پاور و مادربرد گرفته شده ، پیدا کنی ، و وقتی با فارمارک گرافیک خودت و زیر فشار تست میکنی اون اعداد و مقایسه کنی که آیا خیلی نزدیکن به هم یا نه ، اگه نزدیک بودن که خوبه ، اگه گرافیکت اعداد کمتری بده مثلا فریم کمتر یا دمای خیلی بیشتر ، خوب از عمرش خیلی کم شده دیگه .

میگن که تست فورمارک امکان داره به گرافیک آسیب بزنه . چند دقیقه باید زیر تست باشه ؟

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #10 : 30 مهر 1401، 04:05 ب‌ظ »
نقل‌قول
میگن که تست فورمارک امکان داره به گرافیک آسیب بزنه . چند دقیقه باید زیر تست باشه ؟
خیر ، این تست سعی میکنه کارت گرافیک رو در حداکثر توان پردازشی و درنتیجه دماییش قرار بده و در اون حالت ازش کار معمولی بکشه تا میزان پایداریش رو بتونید بسنجید ،
من باشم حداقل ۳ ساعت تستش میکنم با فارمارک یا ابزار مشابه .

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #11 : 30 مهر 1401، 04:06 ب‌ظ »
فکر نمیکنم  ??? با یک دفعه اسیبی برسه نمیدونم (یک دستور داریم به نام بمب اینقدر منابع میخوره تا کرش کنه و خاموش شه سیستم  :D )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #12 : 30 مهر 1401، 04:40 ب‌ظ »
یادمه چند سال پیش یه GTX460 گرفتم کارکرده ، به ظاهر اوکی بود و تمیز ، رو سیستم هم بدون مشکل بالا میومد ، ولی وقتی فارمارک ازش گرفتم سر ۱۵ دیقه خاموش میشد ، بازش کردم متوجه شدم که قاب بالایی چیپست از خود چپست کنده شده و انتقال دما بخوبی انجام نمیشه و در نتیجه .... ، البته فروشنده خودش هم خبر نداشت ، ولی اگر تستش نمیکردم ممکن بود تا چندماهی متوجه نشم و وقتی هم متوجه میشدم احتمالا فکر میکردم وقتی دست خودم بوده خراب شده .

در گنولینوکس هم ابزاری برای این تست ها وجود داره :
https://www.maketecheasier.com/stress-test-graphics-card-linux/

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 30 مهر 1401، 04:47 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیر ، این تست سعی میکنه کارت گرافیک رو در حداکثر توان پردازشی و درنتیجه دماییش قرار بده و در اون حالت ازش کار معمولی بکشه تا میزان پایداریش رو بتونید بسنجید ،
من باشم حداقل ۳ ساعت تستش میکنم با فارمارک یا ابزار مشابه .

ویدیو آموزشی مربوط به این تست دارید ؟ ممنون میشم به اشتراک بزارید تا روزی که میرم برای دریافت سیستم نرم افزار رو با خودم ببرم تو فلش و همونجاتست کنم .

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 30 مهر 1401، 04:50 ب‌ظ »
یادمه چند سال پیش یه GTX460 گرفتم کارکرده ، به ظاهر اوکی بود و تمیز ، رو سیستم هم بدون مشکل بالا میومد ، ولی وقتی فارمارک ازش گرفتم سر ۱۵ دیقه خاموش میشد ، بازش کردم متوجه شدم که قاب بالایی چیپست از خود چپست کنده شده و انتقال دما بخوبی انجام نمیشه و در نتیجه .... ، البته فروشنده خودش هم خبر نداشت ، ولی اگر تستش نمیکردم ممکن بود تا چندماهی متوجه نشم و وقتی هم متوجه میشدم احتمالا فکر میکردم وقتی دست خودم بوده خراب شده .

در گنولینوکس هم ابزاری برای این تست ها وجود داره :
https://www.maketecheasier.com/stress-test-graphics-card-linux/

پس اگه گرافیک مشکل داشته باشه سر همون تست خاموش میشه یا بلو اسکرین میده یا مثلا امتیاز تست پایین تر میشه ؟
یعنی تز داخل  خود نرم افزار مدت زمانی که باید تست کنه رو میشه معلوم کرد ؟
نمیخواد که به دمای کارت هم همزمان دقت کنم ؟ چه دمایی طبیعی هستش ؟