انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آموزش بروز رسانی لیبره 3.6 به ورژن 4.0  (دفعات بازدید: 3325 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
آموزش بروز رسانی لیبره 3.6 به ورژن 4.0
« : 23 اسفند 1391، 08:39 ب‌ظ »
با سلام
من که هر چی منتظر بودم خبری از آمدن لیبره برای اوبونتو نشد و همینجوری داریم کم کم به جمع مرتاضان می پیوندیم (اون از سرعت اینترنتمون این هم از سیستم عامل مون) منم که همش دلم پره ;D بی خیال آموزش داره از دست میره

همون طور که همه دوستان خبر دارن لیبره در 7 فوریه با ویزگی هاای از قبل پیش بینی شده ای مثل ادغام رابط کاربری واحد برای اوبونتو و پشتیبانی از تم برای موزیلا فایرفاکس و همچنین پشتبانی از فایل های آفیس جدید برای ناشران و نویسندگان و سایر کاربران (مثل ما بیکاران ;D )ارایه گشت.
بنده دوست داشتم که بیاد و در مخزن قرار بگیره که انگاری خبری ازش نیست و برای همین آمدم و دست به کار شدم و بصورت نصب مخزن اختصاصی وارد عمل شدم (کلا چند وقتیه ذیگه نصب از مخزن بهم حال نمیده و دارم همه چیزی رو بصورت دستی نصب میکنم ;D مثل فایرفاکس 19.0.2  ;D و ... )و در ادامه روند کار رو خواهم آورد

1- گام اول نصب مخزن اختصاصی لیبره 4
این آموزش برای اوبونتو 12.04 و 12.10 هست (البته روی مشتقاتشون هم نصب میشه!!)و نسخه های قبلی رو فکر نکم کسی استفاده کنه ولی کار میده
به هر حال شما ترمینال رو باز میکنید (alt+ctrl+t) و یا در دش اسم ترمینال رو سرچ میکنین و یا ... بلاخره یه جوری ترمینال رو باز کنین و متن زیر رو درون اون کپی کنید و یا بنویسید و اینتر کنید و پسورد رو وارد کنین و مخزن رو اضافه کنین
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppaاگه سوالی پرسید تایید کنید و کار تمومه

پنجره ترمینال رو نبندین هنوز کار داری عزیز  :) کجا با این سرعت ;D
2- خوب حالا نوبت نصب لیبره 4 رسید مرحله دوم
خوب ترمینال رو باز نگه داشتین که؟؟ حالا دستور زیر رو بزنین تا اول مخزن ها بروز رسانی شود و در صورتی که مشکلی نبود میره سراغ ادامه داستان
sudo apt-get update && sudo apt-get -y dist-upgradeخوب با این دستور اتومات لیبره به نسخه 4 ارتقاع میابد

خوب حالا برین و لذت ببرین و بعدشم بهم مثبت بدین ;D

ممنون از نگاه هاتون و لطفتون به بنده (مثبت یادتون نره  :) )
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : آموزش بروز رسانی لیبره 3.6 به ورژن 4.0
« پاسخ #1 : 24 اسفند 1391، 01:07 ب‌ظ »
این که شکلش هنوز مثل قبلیه است اینجوری کار کردن باش سخته
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین abbasalim