انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اشتراک فایل بین یک بورد آرم لینوکس و اوبونتو  (دفعات بازدید: 5461 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
داره میگه دستور sudo رو پیدا نمیکنه بدون sudo بزنین

به نظر میاد ubuntuتون  خیلی مینیمال هستش در حد دبیان نت اینستال
پوسته گرافیکی که نداره ؟ درست میگم ؟

آفلاین hne573

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
[root@CW9G20:/]# apt-get install openssh-server
-/bin/sh: apt-get: not found

نه گرافیک نداره. این بورد بعد از راه اندازی ترمینالش روی پورت سریال میاد بالا. فقط هم با ترمینال کار میکنه و گرافیک نداره. پورت سریال وصل میشه به یک کامپیوتر و میتونیم بهش دسترسی پیدا کنیم.
بله مینیمال هست.
من که چندین بار گفتم. خیلی چیزا را نداره و از توابعی که من میشناسم فقط tftp و tftpd داره.
کسی با این دستورات کار کرده؟ میدونه چطوری میتونم فایل رد و بدل کنم بین اوبونتو و لینوکس اوبونتو که روی این بورد هست؟

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
هر گردی که گردو نیست
رو این ubutnu نصب نیست فقط کرنل لینوکس نصب هستش برای همین اون دستورا کار نمیکرد
The CW9G20 is shipped with Linux 2.6.30 kernel pre-installed. This software is
programmed into the system FLASH located on the board prior to shipment. The
Linux kernel is configured with all the device drivers included for the CW9G20 board.
اگه بخاین روش چیزی نصب کنین باید دستی روش کامپایل کنین در مورد اون 2 دستور هم سیرچ میکنم به جایی رسیدم این جا میزارم

آفلاین hne573

• Newbie
  • *
کاملا درست میگید. ببخشید توی جملاتم بد گفته بودم.
ممنون میشم توضیح بدید در مورد اون دستورات.

و یک سوال دیگه هم دارم. چطور میتونم روش دستی کامپایل کنم؟
یعنی باید توی اوبونتو کامپایل کنم و بعد بریزم روش؟ چطوری هست؟

اگر هم در مورد اون دستورات یا هر روش دیگری اطلاعاتی دارید بگید ممنون میشم.
بازم میگم من با ویندوز تونستم فایل بریزم روش با ftpget اما میخام اینکار را با اوبونتو بکنم. اخه ftpget فایل فایل کپی میکنه و من هم توی ویندوز کار نمیکنم. باید یک مسیر طولانی را دور بزنم.
واسه همین دنبال هستم برم و از توی اوبونتو فایل بریزم روش.
ممنونم

آفلاین hne573

• Newbie
  • *
من تمامی تنظیمات برای tftp را انجام دادم. البته روی اوبونتو.
اما باز هم نتونستم با بورد ارتباط برقرار کنم.

این عملیاتی که توی این لینک نوشته را ÷یش رفتم اما باز هم نشد
http://www.friendlyarm.net/forum/topic/61
فکر میکنم برای کار با بورد یک تنظیمی یک پورتی چیزی هست که باید باز بشه و در حالت عادی بسته هست. و نمیزاره tftp کنم.
کسی نظری نداره؟

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
1- کاربر روت رمز داره؟ از خطایی که گرفتی ssh: connect to host 192.168.100.2 port 22: Connection refused مشخصه که ssh نصبه.
من که گفتم باید کاربر روت توی آرم رمز داشته باشه. بدون رمز ssh اجازه دسترسی نمیده. توی ترمینال آرم (که مطمئنا با یه نرم افزار سریال مثل picocom یا هر چیز دیگه ای داریش ) بزن :
passwd
و رمز رو برای کاربر روت روی آرم عوض کن و بعد دوباره تلاش کن که ssh بهش وصل بشی. (دستور ssh رو باید توی کامپیوترت بزنی )
۲- این ابونتو نیست. یه دیستروی خاص هم نیست، شاید Qtopia باشه، برای mini همینه. من خودم براش به طور کامل یه لینوکس از بیخ و بن کامپایل کردم (buildroot رو ببین - برای شروع خوبه گر چه من CLFS استفاده کردم که دومی -CLFS-کلی تغییر هم لازم داره.) fبنابراین خیلی از دستورات وجود ندارن. مثلا sudo نداری ولی چه نیازی هست؟ مگه دسترسی روت نداری؟
۳- اگه مشکل ssh حل شد، حالا وقت اینه که sshfs رو روی اوبونتوی خودت نصب کنی و دستور sshfs رو روی اوبونتو بزنی. هیچ نیازی نیست که جز ssh که روی بردت نصب هست هیچ چیز دیگه ای روی برد نصب باشه.
باقیشم پست قبلیمو ببین (صفحه اول)

آفلاین hne573

• Newbie
  • *
از همه دوستان بخصوص جناب fzerorubigd ممنونم از اینکه وقت میگذارید و کمک میکنید.
راهنماییتون را خوندم.
در مورد ssh که فرمودید نصب هست. امیدوارم نصب باشه. چون من هیچ دستوری که ssh توش باشه پیدا نکردم.
حالا فرض میکنم نصب شده باشه و با اون دستور passwd یک پسورد وارد هم میکنم.
حالا دستور ssh را در اوبونتو به چه ترتیب وارد کنم که پسورد هم توش باشه؟ میشه در این مورد هم توضیح بدهید؟ واقعا ممنونم

یک مسئله دیگه: من رفتم در مورد tftp جستجو کردم و طبق توضیحاتی که توی نت هست و طبق فرمتی که برای این دستور در آرم نوشته شده دستور را وارد میکنم اما ارور time out میده. نمیدونم چرا؟ از اوبونتو به آرم و از آرم به اوبونتو وقتی tftp میکنم همین ارور را میده.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
پاسخ به: اشتراک فایل بین یک بورد آرم لینوکس و
« پاسخ #22 : 24 تیر 1390، 02:38 ب‌ظ »
تمام دستورات باید توی کامپیوتر خودت زده بشه. فقط کافیه که مطمين بشی که ssh میتونه وصل بشه یعنی از کامپیوترت که ssh زدی، با آی پی اون سیستم آرم، ازت رمز بخواد. بعد دیگه اصلا با ssh هم کار نداری. فقط sshfs همین.
-- وقتی بزنی
ssh root@192.168.0.1
خودش رمز میخواد ازت. هیچی دیگه لازم نیست. بعد که رمز رو زدی و وارد شدی، فقط بزن exit و خارج شو، چون اصلا با ssh کار نداری. همین.

البته فرض من بر این بود که کاربرت اسمش root باشه و IP هم 192.168.0.1 اگه نیست درستشو بنویس. :)

آفلاین hne573

• Newbie
  • *
با دستوری که گفتید passwd : ÷سورد ایجاد کردم. اسم کاربر هم root هست
اما باز هم ارور میده. همون ارور قبلی را
ssh: connect to host 192.168.100.2 port 22: Connection refused

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
فقط ممکنه که کلا ssh نصب نباشه روی بورد. :) ببین میتونی نصبش کنی یا نه. sshd رو باید نصب کنی.