انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: در جستجوی نرم‌افزاری برای نوشتن در قالب پی‌دی‌اف  (دفعات بازدید: 5309 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
پاسخ به: در جستجوی نرم‌افزاری برای نوشتن در
« پاسخ #15 : 03 شهریور 1390، 07:37 ق‌ظ »
فکر کنم نسخه فقط انگلیسی لیبرآفیسو نصب کردی. باید نسخه بین المللی نرم افزار رو نصب کنی. با pacman دنبال libreoffice-l10n-* بگرد. l10n یعنی بین المللی. اصولا نسخه l10n جنوم یا kde رو هم باید نصب کنی. همینطور در مورد فایرفاکس و سایر برنامه های دیگه ای که به پشتیبانی از زبان ها غیر انگلیسی نیاز دارن.

تو اوبونتو این برنامه های زیر رو هم باید  نصب بکنی آرچو نمی دونم.

language-support-writing-fa
libreoffice-pdfimport
« آخرین ویرایش: 03 شهریور 1390، 08:12 ق‌ظ توسط Keivan »

آفلاین atralheaven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
فکر کنم نسخه فقط انگلیسی لیبرآفیسو نصب کردی. باید نسخه بین المللی نرم افزار رو نصب کنی. با pacman دنبال libreoffice-l10n-* بگرد. l10n یعنی بین المللی. اصولا نسخه l10n جنوم یا kde رو هم باید نصب کنی. همینطور در مورد فایرفاکس و سایر برنامه های دیگه ای که به پشتیبانی از زبان ها غیر انگلیسی نیاز دارن.

تو اوبونتو این برنامه های زیر رو هم باید  نصب بکنی آرچو نمی دونم.

language-support-writing-fa
libreoffice-pdfimport

متاسفانه چاره‌ساز نبود. توی آرچ libreoffice هست توی مخازن و بسته‌های مربوط به زبان‌های مختلفش. من لایبرآفیس رو نصب کردم که حجم زیادی هم داشت، بسته‌ی زیان انگلیسی رو هم نصب کردم. برای تست زبان فارسی رو هم نصب کردم با حجمی حدود 4-5 مگ ولی تاثیری نداشت. محیط فارسی شد ولی حتی محیط هم همون مشکل متن رو با زبان فارسی داشت! اون نسخه‌ی بین‌المللی رو هم پیدا نکردم توی مخازن آرچ. به نظرم این مسئله یه باگ باشه که مربوط به این نسخه از لایبرآفیس‌ه چون توی نسخه‌های قبلی شاهدش نبودیم.

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
یعنی libreoffice-fa را نصب کردی و درست نشد؟  ???

تنظیمات local رو چی چک کردی؟ فارسی رو با استفاده از این راهنما نصب کردی؟
 https://wiki.archlinux.org/index.php/Locale

اگه اینم نباشه فکر کنم باید گزارش خطا بکنی و صبر داشته باشی.
یا اینکه wine نصب کنی و روش office 2007 رو نصب کنی تا مشکلات libreoffice حل بشه. البته

آفلاین atralheaven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
یعنی libreoffice-fa را نصب کردی و درست نشد؟  ???

تنظیمات local رو چی چک کردی؟ فارسی رو با استفاده از این راهنما نصب کردی؟
 https://wiki.archlinux.org/index.php/Locale

اگه اینم نباشه فکر کنم باید گزارش خطا بکنی و صبر داشته باشی.
یا اینکه wine نصب کنی و روش office 2007 رو نصب کنی تا مشکلات libreoffice حل بشه. البته

اون تنظیمات رو انجام دادم، الان تور فارسی شده! ولی روی لایبرآفیس اثری نداشت. فعلا دارم متن رو توی gedit می‌نویسم، بعدا یه کاریش می‌کنم. فوقش یه توزیعی رو روی فلش مموری نصب می‌کنم که اوپن‌آفیس داشته باشه با اون کارهای نهایی رو انجام می‌دم. ماکروسافت آفیس با واین درست عمل نمی‌کنه.